• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen akváriumot válasszunk?

Bútor készítetésekor azért figyelembe vettétek, hogy a teteje milyen sújt kell elviseljen? Meg nem árt ha az akvárium is akkora mint a bútor. Tesómnak van egy 80 centi hosszú akváriuma egy 100- as kétajtós Ikeás komódon, középen be is hajlott
 
Ha három havonta cserélsz az kb. semmi.
nos az elso 300L akvariumom nem keszult nagyon novenyesnek(az elejen sajnos), tehat ott nem tolom annyira a tapot, es hat mar 3.eve muzsikal, viszonylag elvezheto, turheto allapotban, haldogles nelkul. Azert annyira nem ment el az eszem hogy vodrozzek, 20m slag, fudoszobaba, de kb 3ora a vizcsere igy is :( Igen ezen okvetlen javitanom kell, tudom, DE mondjuk olvastam a konyvet Diana Walstadttol es o siman bevallal akar 6honap vizcserementesseget, ezzel en megnyugtattam magam, hogy nincs olyan nagy problemam.

...amiből 10-15 cm lehetne egy leválasztott külső szűrő...
latod ez eszembe sem jutott, koszonom a jo otletet.


Butor meg csak keszul, asztalostol... o tudja a dolgat, a 300L akva ala is siman csinalt nekem fabutort, inkabb a csempetol felt hogy el ne torjon a mondjuk 500kg suly alatt.
 
500 azért biztos nem lesz :), inkább 350 körülre tippelem, mivel minden amit belepakolsz azért kiszorít némi vizet, nem is töltöd csurig, és az üvegvastagság is lejön, igaz az meg nehezebb mint a víz :)
 
igen igen, az akvarium a butor tetejen lesz. Butor meretei 55x60x101cm(magassag). Tehat az akvarium alapterulete maximum 55cm x 60cm . Az akvarium magassagaval mar nem akarom megeegetni magam, tehat max 45cm, de talan kevesebb inkabb.
A parom hajlik arra is, hogy picit megnovelnenk a butort es igy 60x60x101cm lesz, tehat standard 60cm szelessegem is meglesz. Egeszen kezd tetszeni a sajat keszitesu, lerekesztesu filter, csakhat akkor elvesztem a szep hatteer lehetoseget, ami picit zavar.
 
mar megszoktam hogy szekrol, agaskodva kell karbantartani az akvat. a 300L akvariumom teteje kb 180cm-van, igy igencsak agaskodni kell szekrol is. Most egyszeruen orulok, hogy a parom beleegyezett egy uj akvarium projektbe.
 
igen igen, az akvarium a butor tetejen lesz. Butor meretei 55x60x101cm(magassag). Tehat az akvarium alapterulete maximum 55cm x 60cm . Az akvarium magassagaval mar nem akarom megeegetni magam, tehat max 45cm, de talan kevesebb inkabb.
A parom hajlik arra is, hogy picit megnovelnenk a butort es igy 60x60x101cm lesz, tehat standard 60cm szelessegem is meglesz. Egeszen kezd tetszeni a sajat keszitesu, lerekesztesu filter, csakhat akkor elvesztem a szep hatteer lehetoseget, ami picit zavar.
Ha rekesztesz le szűrőt, akár két üveglappal is leválaszthatnád a filtert, ami közé tennéd a hátteret. Így lehetne egyben háttered is,nem?
 
Ha akkor 60cm szelessegem van es 60cm meylsegem, akkor hogy oldanatok meg, mondjuk kezdo scapernek, de sokeves akvaristanak a projektet?
Azon gondolkoztam hogy akar 60x30-40x45cm lenne az akvarium es egy 60x20x45xcm kulon akvarium lenne a filter, tehat nem rekesztenem le hanem inkabb 2lenne. igy a hatter problema is megoldodik es remelem a szures is elegseges/cserelheto lesz.
Az a kerdesem hogy 60 szelessegbe milyen magassag melyseg lenne az idealis a scape-re? Mar megtanultam hogy minel nagyobb annal jobb itt nem nagyon ervenyes. Lehet meg a 60cm szelesseg is sok. a 60cm szelesseget azert akarnam mert elegge standard meret, igy lehet vilagitast konnyu lesz ra szerkeszteni(masert nem is nagyon kell a 60cm)
 
Szia Alexx:


60x30-40x45cm lenne az akvarium es egy 60x20x45xcm kulon akvarium lenne a filter,
60x40x40 nagyon jó méret (96l, nekünk is üzemel egy ekkora itthon a nagy mellett)), a szűrésnek elég akár 15cm mélység is az is 9l, persze minél nagyobb annál jobb.

AmegA
 
Sziasztok! Nem találtam alkalmasabb topikot úgyhogy itt kérdezném meg. :) Ti ezt a 125l-es akváriumot eltudnátok képzelni high tech növényesnek? A frontüveg szélei 45°-ban le vannak törve, szerintetek meglehetne szokni, vagy zavaró lenne? Én pl úgyse tudnám elképzelni hogy a sík része lenne a frontüveg. Láttatok már ilyen növényest? Szerintetek jobb lenne inkámb eladnom és egy négyszög akváriumot szerezni?(ezt ingyen szereztem de sokat kellett savazni hogy eltűnjön az alga és vízkő, nagyon ronda volt.)
IMG_20170304_161523.jpg
 
Én csináltatnék egy normál, értelmes arányokkal-méretekkel rendelkező, átlátszó szilós akvát. Ebben a tető miatt (világítás, etc) sem lenne sok mozgástered high-tech akvaként.
Sok évre veszed az akváriumot, ahhoz képest nem is olyan drága egy normál, nem opti üveges darab.
 
Megfontolom. Amúgy a tetőt azt levakarnám róla és eszembe se jutott volna a gyári világítással használni :) olyan 190ft/liter körül csinálják az akváriumokat jóltudom? Az nem lenne olyan rossz.
 
Sziasztok! Nem találtam alkalmasabb topikot úgyhogy itt kérdezném meg. :) Ti ezt a 125l-es akváriumot eltudnátok képzelni high tech növényesnek? A frontüveg szélei 45°-ban le vannak törve, szerintetek meglehetne szokni, vagy zavaró lenne? Én pl úgyse tudnám elképzelni hogy a sík része lenne a frontüveg. Láttatok már ilyen növényest? Szerintetek jobb lenne inkámb eladnom és egy négyszög akváriumot szerezni?(ezt ingyen szereztem de sokat kellett savazni hogy eltűnjön az alga és vízkő, nagyon ronda volt.)
View attachment 28383
Ha te magad, ugy sem tudnad elkepzelni, hogy a sik resze legyen a frontüveg, akkor mar el is dölt a kerdes, nem?:)
Egyebkent ez nem rossz alternativa...probald ki, hogy valami hatteret( feher lepedö vagy karton vagy valami) rögzitesz a nem sik reszere, es megnezed, hogy mit mutat. Ha nem lesz versenyre inditva, akkor meg teljesen jo is lehet növenyesnek is, attol, hogy a hatfala nem sik, hanem levagottak a sarkok. Akar meg a hardscape epitesben is kijohet valami elönye...
De ha vegkepp idegenkedsz töle, akkor csinaltass egyet hasonlo meretben. Attol is függ, hogy milyen anyagi kereted van ra. Ha ezt eladod es kipotolod, kapsz egy szep uj akvat. Ha nem akarsz költeni ra, akkor en megprobalnam akar ezzel is, ugy ahogyan mondtad, a hatfal legyen a front.;)
 
Sokan írjátok, hogy "karantén" akvárium.
Új, esetleg beteg halak elkükönítésére...

Hogy is van ez?
Nekem nincs ilyen.
Alapvetően egy 30L-es a fő akvárium.
De kéne egy vésztartalék, ha úgy adódik, minimális űrtartalommal, hogy el is férjen a lakásban.

Gondolom azt nem szükséges ütemben tartani, max előkapnám ha szükséges, szívnék le bele vizet a másikból, vagy van itthon ozmó, vagy előkészített víz.

Szűrő akad, meleg van, de fűtő is van ha kell, de a másikhoz sem használok [emoji5]

Ez így járható? Egy 6-8 literesre gondoltam max.
 
6-8 liter nem biztos hogy elég lesz. Főleg ha valami miatt az összes halat külön kell tenned. Egy 20l minimum nem ártana. Üvegnek se muszály lennie. :)
 
Sokan írjátok, hogy "karantén" akvárium.
Új, esetleg beteg halak elkükönítésére...

Hogy is van ez?
Nekem nincs ilyen.
Alapvetően egy 30L-es a fő akvárium.
De kéne egy vésztartalék, ha úgy adódik, minimális űrtartalommal, hogy el is férjen a lakásban.

Gondolom azt nem szükséges ütemben tartani, max előkapnám ha szükséges, szívnék le bele vizet a másikból, vagy van itthon ozmó, vagy előkészített víz.

Szűrő akad, meleg van, de fűtő is van ha kell, de a másikhoz sem használok [emoji5]

Ez így járható? Egy 6-8 literesre gondoltam max.
Vödör + levegőztető. Istenien elvannak benne.
 
6-8 liter nem biztos hogy elég lesz. Főleg ha valami miatt az összes halat külön kell tenned. Egy 20l minimum nem ártana. Üvegnek se muszály lennie. :)
Ha az összeset külön kell tenni, akkor mindegy ha a fő aksiban csinálom, amit csinálni akarok :D
 
Back
Oldal tetejére