• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen akváriumot válasszunk?

Sziasztok!

Dilemma előtt állok nano tekintetben. 3 választás jöhet szóba. Kritérium alapból: Nem akarok kockát ;) Lehetőleg ne csíptetős legyen a világítás, melynek megcélzott értéke első körben, mivel nincs CO2 olyan 0,5-0,8 W/l.

1.opció:
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-nano-akvarium-13l-31x18x24-cm.html
+ Dymax Rex PL (30 cm)

Ami tetszik a kombóban: Nyitott aki, design-os armatúra (abba lehet elektronika csere lesz).

2. opció:
Akvariumplus: Profi szett 23l íves

Szimpatikus, hogy nem kell ezreket fizetni a szűrőért, egyéb technikáért.

3. opció:
Tetra AquaArt 20L

A Keymaker-nél megismert nano ;)

Kinézetre mindenképp az első tetszene, de gondolva a párolgásra a másik két opció mellett is van 1 jó pont. Világítás tuning valószínűleg mindenhez kelleni fog hosszú távon, ezzel tisztában vagyok. A szűrés: 2211, aljzat akadama, tápozás micro+macro+carbo, lakók: 2 Oto, valami fa, riccia, java moss, valami crypto. Mindenképp low tech tanulgatni a mesterség alapjait.

Minden észrevételt örömmel fogadok, remélem a boltos linkekért nem lesz harag :oops: Esetleg ha a fenti két kritériumnak megfelelő egyéb ötlet van, annak is örülök.

Köszönettel: Namtar
 
Sziasztok!
Most szeretnék csináltatni akváriumot,de nem tudom mivel legyen ragasztva.A fekete modernebb jobb anyag,de nem tetszik.A színtelen gyengébb minőség,és csúnya amikor alámászik az alga.Szerintetek?
 
jelzin said:
Sziasztok!
Most szeretnék csináltatni akváriumot,de nem tudom mivel legyen ragasztva.A fekete modernebb jobb anyag,de nem tetszik.A színtelen gyengébb minőség,és csúnya amikor alámászik az alga.Szerintetek?

Csak csendben jegyzem meg, hogy az ADA akváriumain lévő sziló átlátszó és olyan bitang erős, hogy pengével sem szeded le. Nem egy fórumon olvastam már erről, de a saját ADA akin lévő szilózás is ezt támasztja alá. Úgyhogy léteznek profi átlátszó szilók. ;)

Soha nem megy alá az alga ha tisztességesen van megcsinálva. Rajta megtelepszik de alá nem tud menni. A rajta lévőt pedig fogkefével lehet 1 pillanat alatt leszedni.
 
Sajnos ez nem ADA,nekem rossz emlékeim vannak a szintelennel kapcsolatban.Ráadásul a víztől kékül.Körülnézek ragasztó ügyben.Most is van színtelenel ragasztott akim,és a fugázás pereménél kikezdte az alga.
 
Ha valódi jó minőségű fehér akváriumragasztóval van ragasztva az aki, és rendes készítő is csinálja aki rendesen kihúzza a fugát akkor se nem kékül, se nem megy alá az alga.
 
Helo egy kis segítsèg, opti white akváriumot vásárolnák 60x30x36 , elegendő szerintetek a 4mm üvegvastagság?, ès mi a különbsèg a csiszolt ès a nem csiszolt között.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Van különbsèg a hagyományos üveg ès az opti white között hogy kell a 6mm?

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
Szia!

Gondolom a hagyomanyos es opti különbsegeit ismered. Nem erösebb az opti white tudomasom szerint, es nem azert kell belöle 6 mm-es, hanem azert, mert 50-70 liter körüli akvariumokat 5-6 mm-es üvegböl keszitünk, igy elkerülhetö a hasasodasa az üvegnek. Nehany ev mulva sem lesz gond a ragasztassal, ha vastagabb az üveg.
 
Helo egy kis segítsèg, opti white akváriumot vásárolnák 60x30x36 , elegendő szerintetek a 4mm üvegvastagság?, ès mi a különbsèg a csiszolt ès a nem csiszolt között.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről


Az él csiszolt az szebb. Nem rossz a standard méret de egy 60x36x36 vagy egy 60x40x40 sokkal jobb az építés szempontjából. Könnyebb egy jó scapet összerakni.:)
 
Külső szűrőm csővastagsága külső mèret 16mm, erre milyen lily pipe csővastagságút vásároljak, egy kis segítsèg kellene, kezdő vagyok.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Külső szűrőm csővastagsága külső mèret 16mm, erre milyen lily pipe csővastagságút vásároljak, egy kis segítsèg kellene, kezdő vagyok.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről

Erdemesebb lenne egy naplot nyitnod ott minden kerdesre valaszt kapnal. De legalabb a megfelelo topikba menjen minden kerdes, hogy a forum tematikaja megmaradjon.

A fenti pl szuressel kapcsolatos altalanos. Nem optiwhite. Koszi ;)
 
Nekem 70x35x40-es 98l-es optim van 6mm üvegből. :) Én is 6 miliset javasolnék, szerintem ekkora méret 4mm-esből már nagyon hasasodna, ami hosszú távon nem tesz jót :)
 
Sziasztok,
megegyezes alapjan a parom engedelyt adott egy masik akira is. Nem tetszik neki a 20L karanten aki, amit csak rovid ideig engedelyezett. Persze mar elfoglaltam a helyet, es ott maradt azota is (2eve mar). Igyhat butor keszul,(a paromnak), de a teteje az enyem. Adott az idealis merete a butornak 55cm szelesseg. (melyseg 60cm).
Egy nyitott akvarium design-en gondolkozok, gyokeres nature probalkozasnak, 1csapat apro hal/garnéla. (nekem nagyon bejonnek a hajlitott uvegek, de nem feltetel) CO2 folosleges rendszerem van. DYI tapozom van, a tobbit be kell szerezni, dyi vilagitasba mar nem akarnek mebbi.
Mondjuk penzkeretem van ra.(persze ADA cuccra szerintem meg hamar igy kezdokent)
Kerdesem az lenne, hogy milyen lenne az idealis meret:
1. Csaljak a butorral ugy, hogy 60cm szeles legyen es menjek a standard 54Lbe 60x30x30?
2. Menjek kisebbe 45cm szelesseg?

Ha most kezdenetek akkor mibe mennetek. (segithettek technika teren is, mert eddig en csak a 300L hez kukucskaltam a technikat.

Sajnos a butor foglalt igy nem sok helyem lesz alatta,(CO2 remelem eldugom valahova, de a kulso szurovel felek hogy nem lesz hely, max az aki mogott vagy olyat ami 2m magasra felnyomja a vizet)
RO-m meg nincs(de ha rabeszeltek, akkor beszerzem mert mar nagyon gondolkozok rola)
es a legfontosabb: ido, hat ahogy minden apukanak abbol nagyon keves van, de mondjuk 10-20L elkepzelheto hogy tudnek cserelni akar hetente is. Ahogy magamat latom a 300L akvarium ami megvan, abban nagyon maceras a vizcsere. slag, vederek, magasszek(aki teteje a foldol 180cm), gyerek ide oda eltolasa, merthat besegit, apa en, apa en. Aztan takaritas surolas, meg hasonlo bakik, igy 3havit vallalok be csak.
 
Hát, a vízcserét erősen automatizálnod kellene...

https://akvakertesz.hu/threads/a-vizcsere-eszkoezei.5082/

https://akvakertesz.hu/threads/vizcsere-az-akvariumban.189/page-28

Ha három havonta cserélsz az kb. semmi.

Nekem a 300-asban egy 50%-os vízcsere 20 perc úgy, hogy egy csepp víz nem megy ki. Szűrő nyomó ágára T elágazás csappal, ott eresztem le és töltöm fel. RO víz nagy hordóban, abban egy Eheim pumpa nyomja vissza a friss vizet.
Még az 50-esben is egy 30 literes hordó+600L/h pumpa kombóval tolom vissza a 20 liter vizet cserekor.

Vödrözzön az, aki mazochista. :)
 
Szia!
Ha 60 cm a mélységed, az jó szerintem. Lehetne az akva 55 cm széles, és 60 mély, amiből 10-15 cm lehetne egy leválasztott külső szűrő!
Így is maradna 45-50 cm mélység építkezni.... tuti scapet építhetnél benne, és még hely sem kellene a külső szűrőnek.;)
A teljes akva térfogatod bruttó 100-130 liter is lehetne magasságtól függően, amiben építkezni is tudnál és hal is lehetne benne bőven.
 
Back
Oldal tetejére