• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Ha társas akváriumba két hímet és egy nőstényt telepítesz, szerintem jobban jársz. A hímek rendesen lefoglalják egymást, így a többiek piszkálására is kevesebb idejük/energiájuk marad. Egyébként a neonokat nem nagyon piszkálják.
Garnélát ne nagyon tervezz mellé szerintem.
 
Sajnos én sem jártam szerencsével velük kapcsolatban,volt egy pár a régebbi low-tech akváriumomban,amint bekerültek készítettek egy "árkot" az aljzatban és közösen védelmezték,megörültem,hogy lesz némi gyermekáldás,de sajnos mindkettő elhunyt végül,nem tudom mi lehetett az oka,de gyönyörű halak és intelligensek,minden érdekli őket és abszolút nem félősek.Sokat agyalok,hogy készítek egy fekete vízes biotóp akváriumot egy pár számára.
 
Megvan a pár ramim viszont amit hozzám kerültek jól darakórosak is lettek. :( Megkezdtem a kezelést, már jól vannak (3. nap) viszont annyira feléledtek, hogy most az akvárium egyik sarkába senkit nem engednek, konkrétan még a vitorlásokat is hajtják mintha muszáj lenne. Nem egy ilyedős népség azt meg kell hagyni. 3 kifejlett viti lakótársuk van.
Az egyébként normális hogy folyamatosan csipkedik és fürdenek a co2 buborékok között? Vagy csak wellnesselnek így újév idején? :)
 
az akvárium egyik sarkába senkit nem engednek, konkrétan még a vitorlásokat is hajtják mintha muszáj lenne. Nem egy ilyedős népség azt meg kell hagyni. 3 kifejlett viti lakótársuk van.
Az egyébként normális hogy folyamatosan csipkedik és fürdenek a co2 buborékok között? Vagy csak wellnesselnek így újév idején? :)

Kezdődik a nász!
Ilyenkor mindenkinek el megy egy kicsit az esze!

A.ttila
 
Megvan a pár ramim viszont amit hozzám kerültek jól darakórosak is lettek. :( Megkezdtem a kezelést, már jól vannak (3. nap) viszont annyira feléledtek, hogy most az akvárium egyik sarkába senkit nem engednek, konkrétan még a vitorlásokat is hajtják mintha muszáj lenne. Nem egy ilyedős népség azt meg kell hagyni. 3 kifejlett viti lakótársuk van.
Az egyébként normális hogy folyamatosan csipkedik és fürdenek a co2 buborékok között? Vagy csak wellnesselnek így újév idején? :)
Könnyen megbetegszenek, főleg ha nem fiatal példányt vesz az ember.
Amúgy hány fokos a vized?
 
Könnyen megbetegszenek, főleg ha nem fiatal példányt vesz az ember.
Amúgy hány fokos a vized?
Jelenleg felvittem 29 fokosra a kezelés alatt, és valóban ivaréretteket választottam. Már eleve egy összeszokott párt vettem. Van esély rá hogy leívnak és kimentem a garnis medencébe az ikrákat? Az a bajom hogy nem tudom meddig bírják a harcot a vitorlásokkal, és félek haleledel lesz a kicsikből ha oda jutunk.
 
Szia kope10!

Jelenleg felvittem 29 fokosra a kezelés alatt, és valóban ivaréretteket választottam. Már eleve egy összeszokott párt vettem. Van esély rá hogy leívnak és kimentem a garnis medencébe az ikrákat? Az a bajom hogy nem tudom meddig bírják a harcot a vitorlásokkal, és félek haleledel lesz a kicsikből ha oda jutunk.

A vitorlásokat nem tudod elkülöníteni?
Egyébként tenyészteni szeretnéd őket (mert akkor van más fórum ahol nagyobb a tapasztalat erről)?
Az ikra elvétel is macerás dolog!
Bár nem biztos hogy felnevelik az első ikrázásnál a "szülők"!
Sokszor megeszik saját maguk ha nagyon nem tudják megvédeni!
Megoszlanak a tenyésztői vélemények is arról hogy kell más hal is a medencében hogy megmaradjon az óvó, nevelő magatartása a felnőtteknek, vagy az elvétel és mesterséges keltetés, nevelés a jó.

De a természetben is csak a legerősebbek maradnak meg!

Nekem Meggyhasú sügérek nevelték fel az utódaikat társas medencében, igaz ott nagyon sűrű volt a növényzet és nem Vitorlások voltak a szomszédok!

A.ttila
 
Jelenleg felvittem 29 fokosra a kezelés alatt, és valóban ivaréretteket választottam. Már eleve egy összeszokott párt vettem. Van esély rá hogy leívnak és kimentem a garnis medencébe az ikrákat? Az a bajom hogy nem tudom meddig bírják a harcot a vitorlásokkal, és félek haleledel lesz a kicsikből ha oda jutunk.
Ha konkrétan tenyészteni szeretnéd őket akkor szerintem ki kéne helyezned egy külön medencébe a párt.
A legtöbb rami nem foglalkozik az utódok felnevelésével sajnos, a túltenyésztés miatt kiveszett ez az ösztön belőlük.
Az első ikrarakás után meglátod mennyire nevelik az utódokat, ha csak pár napig akkor mindenképp mesterségesen kell keltetni, felnevelni őket.
 
Az az igazság, hogy nem tenyésztésre vettem őket, csak gondoltam párban jobban érzik magukat. :) Én is szeretek a feleségemmel lenni :)
De ha szaporodnak az csak egy kis plusz lenne. Nem az az elsődleges. Az a baj hogy a másik aksim egy garnélás, oda nem szívesen raknám át őket, vödörbe meg nem hinném hogy szerencsés lenne, ez miatt meg nem vennék egy akváriumot.
 
Az az igazság, hogy nem tenyésztésre vettem őket, csak gondoltam párban jobban érzik magukat. :) Én is szeretek a feleségemmel lenni :)
De ha szaporodnak az csak egy kis plusz lenne. Nem az az elsődleges. Az a baj hogy a másik aksim egy garnélás, oda nem szívesen raknám át őket, vödörbe meg nem hinném hogy szerencsés lenne, ez miatt meg nem vennék egy akváriumot.
:)
Szerintem gyönyörködj csak bennük, kicsikre ne számíts.
Csodaszép halak, én is imádom őket, de szerintem marha érzékenyek mindenre.
 
Lehet igazad van, de tényleg jó alternatíva a kényes ramival szemben és rokonok is szegről végről :) Kezdőknek, mint pl. én, kiváló tanuló halacska és sikerélményt adhat, hogy nem fog elpusztulni mindenért. Vele lehet akváriumot átszervezni, állandóan változatatni valamit. Ezért talán jó helyen van itt, mert a ramik nagyon népszerűek, de hullanak mint a legyek. Nem olyan régen veszítettem el egy gyönyörű arany rami hímet költözés miattt. Ahogy az új aksiba került este, reggelre már halva találtam rá, pedig este még vígan úszkált. Korai volt az örömöm. Nagyon szomorú voltam, mert a másik büszkeségem volt. Féltettem is a költözéstől...Egy régebbi kép róla:

12100228.jpg
 
Sziasztok!
Kb 1 hete van 1 pár Ramim és ma este arra jöttem haza hogy leikráztak, az egyik nekik szánt lapos kőre :)
Kérdésem az lenne, hogy van valami teendő ilyenkor, bármi..., vízhőfok emelés vagy ilyesmi...? nem vagyok nagy ramis, de olvastam, hogy nem igazán van bennük a szülői ösztön.
Van arra esély, hogy megmarad pár poronty? Egyébként az aksiban rajtuk kívül csak algázók vannak egyenlőre, mivel 1 hónapja indítottam (126L).
Hivatalosan ilyenkor ki kellene venni őket egy külön aksiba ugye?
 
Igazából majd élő eleség kellene a porontyoknak, ha megmaradnak. Figyeld őket pár napig. Ha azt látod, hogy csak gondozzák őket, akkor szerezz be apró élő eleséget (mint pl. vizibolha) és akkor van esély, hogy megmaradjanak. Utána lehet növelni az élő eleség méretét sórákra is.
 
KB 2hete vettem egy Ramirezi párt a 150L akváriumunkba, ahol már volt 1 pár meggyhasú sügér, akik több almot is felneveltek már. Napok óta gyanúsak voltak, ahogy elvonultak a medence hátsó részébe, és nem volt véletlen. Épp most ívnak...
18302119_8dd4d1551e313ddf8f455fce6194b98a_l.jpg


Jelenleg van még 8db kb. 1hónapos meggyhasú sügér ivadék az előző ívásból, és napokon belül várom a meggyhasúak újabb ívását. Az a tapasztalatom ,hogy ilyenkor a meggyhasú anyuka elkezdi üldözni a kicsinyeit, viszont apuka védelmébe veszi őket. Vajon hogy bírják majd a Ramirezik a küzdelmet?
Nagyon megkedveltem őket a rövid idő alatt, mióta megvannak... Szerintem hamarosan a meggyhasúaknak mennie kell, és valami kisebb súlycsoportbeli sügért nézek...
 
Back
Oldal tetejére