• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Azonos nemuek , legyen szo himrol vagy nostenyrol , mindig " harcolnak" egymassal.
Az ivarerettseg bekoszontevel ( ramirezi nostenynel kb 25 mm ) megkezdodik a hatalmi harc.
Jellemzo poz , mikor uszoikat kifeszitve , eloredolve ,( fej alacsonyabban van mit a farokuszo ) szaggatott elore hatra mozdulatokkal "civakodnak"
 
65lesbe 3pár ramik van tenyésztésre, ívnak rendszeresen, hatalmi harcok csak akkor vannak ha megszegik a határokat. Erôfitoktatás elôfordul, de semmi komoly.
 
Néhány kép róluk:

Ramirezi18%2Bcopy.jpg

A hím

Ramirezi30%2Bcopy.JPG

Észrevettem, hogy a hím az egyik nősténynek különös figyelmet szentel...

Ramirezi11%2Bcopy.jpg

A feltételezett nőstények, közvetlenül az összetűzés előtt

Ramirezi9%2Bcopy.jpg

A "magányos" nőstény

Azt hiszem várok még egy kicsit, amíg a territóriumok kialakulnak - ha addig nem nyírják ki egymást (bár ahogy elnéztem, komoly kárt nem tudnak okozni egymásban). Négy rami már szerintem sok lenne az akváriumomban. Ha sokáig megy a civakodás, akkor a magányos nősténytől megválok, talán visszafogadják a kereskedésben.
 
Néhány kép róluk:

Ramirezi18%2Bcopy.jpg

A hím

Ramirezi30%2Bcopy.JPG

Észrevettem, hogy a hím az egyik nősténynek különös figyelmet szentel...

Ramirezi11%2Bcopy.jpg

A feltételezett nőstények, közvetlenül az összetűzés előtt

Ramirezi9%2Bcopy.jpg

A "magányos" nőstény

Azt hiszem várok még egy kicsit, amíg a territóriumok kialakulnak - ha addig nem nyírják ki egymást (bár ahogy elnéztem, komoly kárt nem tudnak okozni egymásban). Négy rami már szerintem sok lenne az akváriumomban. Ha sokáig megy a civakodás, akkor a magányos nősténytől megválok, talán visszafogadják a kereskedésben.
Ha mégsem válnál meg a magányosan maradt nősténytől, fel tudnék neked ajánlani egy egyedül maradt hímet.
 
Néhány kép róluk:

Ramirezi18%2Bcopy.jpg

A hím

Ramirezi30%2Bcopy.JPG

Észrevettem, hogy a hím az egyik nősténynek különös figyelmet szentel...

Ramirezi11%2Bcopy.jpg

A feltételezett nőstények, közvetlenül az összetűzés előtt

Ramirezi9%2Bcopy.jpg

A "magányos" nőstény

Azt hiszem várok még egy kicsit, amíg a territóriumok kialakulnak - ha addig nem nyírják ki egymást (bár ahogy elnéztem, komoly kárt nem tudnak okozni egymásban). Négy rami már szerintem sok lenne az akváriumomban. Ha sokáig megy a civakodás, akkor a magányos nősténytől megválok, talán visszafogadják a kereskedésben.

Mekkora az akid alapterülete?
 
Nekem ugyan alapvetően afrikai sügérekkel van tapasztalatom, de maximálisan alá tudom támasztani @hengerecki kolléga által leírtakat.
Volt egy olyan domináns pseudotropheus saulosi red coral csajom, akinél abból láttam, hogy ikrázásra készül, hogy a színe narancsvörösből olyan lett, mint a fiúk kék csíkos ruhája és mindenkit hajtott.
Másnapra garantáltan tele volt a tokája ikrával és nagyjából a forgatás végéig tartotta a színét, bár már nem olyan erőteljes kéken, utána visszaváltott a normál narancsvörösre.
 
Összedobtam egy rövid videót az akváriumomban zajló hatalmi harcról
Tipikus, sügérfélékre jellemző rivalizálás. Megbeszélik idővel az erőviszonyokat, aztán csitulni fog. Egy fickó van, harcolnak érte;)
@zsidig javaslatának megfelelően figyeld őket és ha az egyiknek elkezd kerekedni a hasa és kilátszik a tojócsöve (olyan lesz, mintha aranyere lenne), akkor ikrázás következik.
Általában egy sima tereptárgyra, pl kőre szoktak ikrázni.
 
Én azt nem értem hogy az állatkereskedésbe maximum 30l akváriumba vannak vagy 15-20-an és el vannak vígan,de hogy? Az tényleg így van hogy a BLUE szívósabb ? Egy 200l-esbe vitorlások,gurámik mellé el férne egy pár ramirezi ?
 
Én azt nem értem hogy az állatkereskedésbe maximum 30l akváriumba vannak vagy 15-20-an és el vannak vígan,de hogy? Az tényleg így van hogy a BLUE szívósabb ? Egy 200l-esbe vitorlások,gurámik mellé el férne egy pár ramirezi ?
Kereskedésben ha szerencséjük van csak pár napig, hétig vannak ennyire zsúfoltan. Sajnos ennyi idő alatt is a legtöbb hal lesoványodik, legyengül, sokszor meg is betegszik és elhullik. Ne azokat a körülményeket vedd alapul!
 
Én azt nem értem hogy az állatkereskedésbe maximum 30l akváriumba vannak vagy 15-20-an és el vannak vígan,de hogy? Az tényleg így van hogy a BLUE szívósabb ? Egy 200l-esbe vitorlások,gurámik mellé el férne egy pár ramirezi ?

Akár 3pár is vígan.
 
Back
Oldal tetejére