• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Arizona

Tapasztalt kertész
102425.jpg

Tudományos név : Mikrogeophagus ramirezi
Szinonímák: Papiliochromis ramirezi
Magyar név: Pillangó tarkasügér
Csoport: Sügérek
Származás: Dél-Amerika; az Orinoco-medence, Rio Meta (Venezuela).
Testhossz: 6-8 cm.
Természetes élőhely: Gallyakkal, lehullott falevelekkel eltorlaszolt vizek, tavak.
Viselkedés: Békés természetű, jól tartható kisebb halakkal, vagy más törpesügerekkel.
Táplálkozás: Ragadozó (természetes környezetben kis rákokat és rnikroszkopikus nagyságú élőlényeket fogyaszt).
Szaporítás: Elég könnyű, ha már egy pár megtalálja egymást.
Medence: Minimum 50 literes.
Halnépesség: 100 literre 1 pár és néhány más hal (pl. vitorláshalak);
Dekoráció: Kövek, homokos zónák, sok növény. Szeretik a lassan mozgó igen lágy, de jól szűrt, oxigéndús vizet.
Hőmérséklet: 26-29 °C
pH: 6-7,5
Keménység: 6-14 NK°

Megjegyzés: A pillangó tarkasügér vagy ramirezi, igen kedvelt békés természete és pompás színei miatt. Feje és a teste első harmadának az alapszíne sárga, a hátsó kétharmad része pedig kékes-fehéres. Egy íves fekete csík fut végig - a szemen keresztül - a fejen. Egy fekete folt található a test közepén. Az úszók sárgás színűek és a hátúszó első pár sugara fekete. A nőstények hasi része inkább rózsaszín. A hímek arról ismerhetők fel, hogy hátúszójuk második sugara erősen megnyúlt. A tenyésztett halak kevésbé szélsőséges körülményekhez is alkalmazkodnak. Ázsiai tenyésztők a ramirezinek már igen sok változatát (arany, fátyol stb.) produkálták. Tartásuk nem túl nehéz, ha betartjuk a rendszeres vízcseréket és a víz nitrát szintjét alacsonyan tartjuk. Mindazonáltal a pillangó tarkasügerek nagyon érzékenyek a vegyszerekre, vagy a hirtelen vízminőségváltozásra.

A pillangó tarkasügerek barlangba ikrázó halak, de lapos kövekre és vízinövények széles

102438.jpg


102440.jpg
 
Boldog rami tulajdonos lettem a mai nap folyamán. Valaki látott már olyat, hogy a hím meg a nőstény verekszik? Még nem ivarérettek valószínűleg, alulról verik a 3 cm-t. Az egyiken 100%-osan látszik hogy hím, a másiknál nincsenek megnyúlt hátúszók, a fejforma is kicsit kerekebb, az alkata is más. Ugye nem csak fiatal hím? :D
 
Üdv!
Pár hónapja én is vettem egy pár Ramirezit.A boltos és saját meggyőződésem szerint is egy pár rami boldog tulajdonosa voltam.Kb 2-3 hét múlva a nőstényt holtan találtam.
Nemrég vettem még egy nőstényt a már meglévő fiúhoz ám az is elhalálozott. :(
A hím üldözte őket és gondolom hogy Ő is volt a tettes ...
Nem értem hogy miért nálam jött ki ez az agresszió mert közös kereskedésből, egy akváriumból valók.Lehet hogy a sügerekre jellemző terület védés miatt?
Hallottam hogy ha sokan vannak ez az agresszió megoszlik.Remélem hogy Neked nem esik áldozatul egyik sem!
Amúgy csodálatos halacskák! :D

Roli
 
Azok bizony! :mrgreen: Nem bírom levenni róluk a szememet, rég ragadtam oda ennyire akvárium elé. Most A Hím felfedező úton van "lányka" inkább bújkál, vagy szorosan egymás mellett úsznak, egyelőre abbahagyták a veszekedést. Mennyire ugrálósak ezek a jószágok amúgy? Erről nem találtam infót sajna... :oops:
 
Üdv!
Nem vettem észre hogy túlzottan ugráltak volna.Régen nyitott akiban voltak és ott is szépen elvoltak. :thumbup:
Mindig öröm egy új halacska főleg ha az Ramirezi :mrgreen: .
Minden jót!
Roli
 
Sok sikert hozzájuk Luna!
Nekem sajnos nincs szerencsém velük. 3 nőstényt és 3 hímet vettem kezdetnek azért, hogy végül 1 kialakult párt megtartsak (a többi ment volna haveromnak). Felosztották egymás között az akit, igazságosan harmadolták. Agresszió csak akkor volt, ha egy hím áttévedt a másik pár területére. Kb. 2 hét múlva az egyik pár nösténye, az élő eleség hatására leívott, én boldogságos voltam. A haveromhoz rá két hétre ment volna a maradék 4, de az összes nőstény elpusztult addigra :cry: . Mostanra 1 hím maradt meg, nem merek már nöstényt venni mellé. A haverom anyukája tenyésztette is őket, de mostanra felhagyott velük, mert minden előzmény nélkül nála is pusztultak. Szerintem nagy a beltenyészet, nem tudok más okot, mert az összes többi halam teljesen egészséges. A haveromnál (korábban vett 1 párt más tenyészetből) viszont gyönyörűek, rendszeresen ívnak.
Nagyon sajnálom, hogy a nálam lévő állománnyal nem volt sikerem, mert nagyon impozáns halak és még a garnikat sem bántották soha.
 
Ezek gyöngyszemek!!! :clap:
Szeretnék én is 1párat,csak félek,hogy bántanák a garnikat. :(
Van velük valakinek ez irányú tapasztalata?
 
Üdv gelo!
Nálam Red cherry-kel nagyon jól megvan.Nem tapasztaltam eddig hogy kergették volna egymást. :thumbup: :)
 
Szia Roli! :wave:
Köszi az infót!!! :thumbup:
Akkor jövőhéten veszek is egy párat :D
Hurrá!!! Lesz Ramim.
 
hello,
pár kérdésem lenne ezzel a hallal kapcsolatban. az akváriumomban elég nagy a sodrás, mivel a szűrőm eléggé gyorsan folyatja magából a vizet. 35l-ben van egy eheim liberty 2041, minimumra véve a gyorsaság Mondjuk annyira ezért nem durva a sodrás, a növények teteje mozog éppen, de a halakon azt vettem észre hogy a szűrő alá bújnak be főleg ahol nincs sodrás. főleg a neon halak. a razbórák és a dániók azok teljesen jók benne. szóval ezek a halak mennyire bírják a 'sebességet'? A pillangó taraksügérek is főleg itt lennének a szűrő alatt vagy azokat annyira nem zavarja a sodrás? a másik kérdésem, hogy több hímet tarthatok egy akiban? egyénként gyönyörű halak :)
 
Hát 35 literben ne akarjál több hímet tartani. Egy párt mondanék maximum, de lehet hogy még azok is szűkösen lennének. A sodrás nem tudom mennyire zavarja őket, nálam bírják. A dekorok között különben is kell lennie olyan térnek, ahol nem olyan erős. Szerintem a neonok, dániók, razbórák mellé már felesleges bármit is telepítened, ez már így is soknak tűnik abba a 35 literbe...
 
Luna said:
Hát 35 literben ne akarjál több hímet tartani. Egy párt mondanék maximum, de lehet hogy még azok is szűkösen lennének. A sodrás nem tudom mennyire zavarja őket, nálam bírják. A dekorok között különben is kell lennie olyan térnek, ahol nem olyan erős. Szerintem a neonok, dániók, razbórák mellé már felesleges bármit is telepítened, ez már így is soknak tűnik abba a 35 literbe...

lesz ürítés, csak razbórákat és pillangókat akarok tartani :)
 
Üdv maximas!
Én is csak azt tudom mondani amit Luna. Maximum egy pár, egy ekkora akiba.A sebesség egyáltalán nem zavarja. :D
Sok sikert a Ramikhoz!
Roli
 
Jólvan akkror kösz a válaszokat. Már csak valahonnan be kell szereznem :) írok majd véleményt róluk :D
 
viktorlantos said:
Nálam is bírják az erős áramlást. És a saját tükörképüknek is nekimennek ;)

A hím nálam is ilyen,neki megy a saját tükörképének, mindenre vadászik, ami mozog. Tegnap láttam némi ellenkezést a nőstény részéről kergetőzés közben, gyönyörűek voltak és nagyon elpáholta a hímet... :D Most megint bujkál. :( Éjszakánként amúgy ő az úr az akváriumban, amikor a hím alszik, boldogan úszkál körbe, eszeget, növényt csipked.
A kis mocskok nem eszik csak azt, ami mozog... Így etetés közben is járnia kell a szűrőnek... Élőt meg ilyenkor sajnos nem kapni a városban (ez máshol is így működik?).
A társas akváriumból átpakoltam hozzájuk némi picit ecsetalgás Microsorumot, szépen letisztogatták. :)
Nagyon jó pofák, évek óta szerettem volna egy párat, de sajnos sosem sikerült beszerezni... Évek óta nem örültem még így halnak, és nem is aggódtam még annyira mint ezért a kis h*lye nőstényért.
 
jópofa halak lehetnek. de úgy tudom, hogy több fajta is létezik (más a színűk, az egyik kékes, a másik sárgás). Tudtok erről valamit? Egyébként elég lesz egy párnak 35 l? :shock:
 
A kékes az eredeti, vad színváltozat, de ez is inkább egy gyöngyház jellegű.
A teljesen kék a mostanában törpesügér őrületnek számító electric blue. (Kösz Szentgyo. :))
Van még az arany ramirezi, ami inkább sárgás tényleg.
És van még egy, amiről majd később a blogomban lesz szó, nem lőném le a saját poénom.
Ezenkívül van még fátyolos változatuk is.

A 35l kérdés nagyon sok mindenen múlik. Az erősen túl szűrt növényes akváriumban nem hinném hogy gondot jelentene, de ha egy belsőszűrős alig szűrt, búvóhely mentes akváriumról beszélünk, akkor inkább nem...
 
Luna said:
A kékes az eredeti, vad színváltozat, de ez is inkább egy gyöngyház jellegű.
A teljesen kék a mostanában törpesügér őrületnek számító electric blue. (Kösz Szentgyo. :))
Van még az arany ramirezi, ami inkább sárgás tényleg.
És van még egy, amiről majd később a blogomban lesz szó, nem lőném le a saját poénom.
Ezenkívül van még fátyolos változatuk is.

A 35l kérdés nagyon sok mindenen múlik. Az erősen túl szűrt növényes akváriumban nem hinném hogy gondot jelentene, de ha egy belsőszűrős alig szűrt, búvóhely mentes akváriumról beszélünk, akkor inkább nem...

van búvóhely, eheim liberty külső szürő elég jól szűri a vizet. remélem nem elsz gond. kösz a színárnyalatokat, figyelem akkor a blogod :)
 
Back
Oldal tetejére