• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikor kapcsoljam be a CO2 befecskendezést?

Sziasztok. En ejjel nappal mukodtetem a co2-t mert ugy hallottam az ingadozo co2 szint algasodashoz is vezet. Ugyanakkor a novenyek ejszaka nem hasznositjak a co2-t. Lehet valamilyen karos hatasa annak ha ejszaka is mukodik ?:S
 
Sziasztok. En ejjel nappal mukodtetem a co2-t mert ugy hallottam az ingadozo co2 szint algasodashoz is vezet. Ugyanakkor a novenyek ejszaka nem hasznositjak a co2-t. Lehet valamilyen karos hatasa annak ha ejszaka is mukodik ?:S

Csak a pénztárcádra nézve :) Érdemes belefeccölni egy mágneskapcsolóba, hosszabb távon kifizetődik.
 
Ugyebár az van, hogy ha az esőztetőt úgy állítom be, hogy hullámoztassa a felszínt, az este jó, mert oxigént old be a vízbe. Viszont CO2 adagoláskor meg rossz, mert kioldja a CO2-t a vízből. :)
Nem tudom este-reggel állítgatni az esőztetőt, mi lenne a jó megoldás? Állítsam át úgy, hogy ne fodrozza a felszínt, vagy hagyjam így?

120 centi hosszú az akvárium, jobb rövid oldal esőztető, bal rövid oldalra megy a diffúzor. Bal oldalon fent vannak az úszó vízinövények, így a difi felett már nincs semmiféle vízfelszín mozgás...
 
Ugyebár az van, hogy ha az esőztetőt úgy állítom be, hogy hullámoztassa a felszínt, az este jó, mert oxigént old be a vízbe. Viszont CO2 adagoláskor meg rossz, mert kioldja a CO2-t a vízből. :)
Nem tudom este-reggel állítgatni az esőztetőt, mi lenne a jó megoldás? Állítsam át úgy, hogy ne fodrozza a felszínt, vagy hagyjam így?

120 centi hosszú az akvárium, jobb rövid oldal esőztető, bal rövid oldalra megy a diffúzor. Bal oldalon fent vannak az úszó vízinövények, így a difi felett már nincs semmiféle vízfelszín mozgás...
Miért nem veszel egy levegőztetőt?En a co2 kikapcsolása után 3 oräval indítom(23h) és 4 óra múlva ällitom le(időkapcsolóval),ideális.
 
Huh banyek, már nincs több helyem meg aljzatom több technika számára... :) CO2-re is most kuporgatom össze a csokipénzt, azért majd körbenézek valami olcsó megoldás után. :(

Egyelőre marad az esőztető, akkor lehetőség szerint minél kevésbé hullámoztassa a felszínt? :)

Ha meg lesz levegőztető, irányítsam az esőztetőt kicsit lefelé, hogy ne fodrozzon egyáltalán?
 
Utoljára módosított:
Gondolkozgattam, szerintem az lesz amit javasoltál: veszek valami kisebb levegőztetőt, és ahogy írtad, beüzemelem majd, így a levegőztetőt tudom az akvárium átellenes rövid oldalára irányítani, kicsit lefelé fordítva a lyukakat, így valószínűleg erősebb áramlást is tudok biztosítani, mert nem vész el energia a vízfelszín mozgatására. :D
 
Gondolkozgattam, szerintem az lesz amit javasoltál: veszek valami kisebb levegőztetőt, és ahogy írtad, beüzemelem majd, így a levegőztetőt tudom az akvárium átellenes rövid oldalára irányítani, kicsit lefelé fordítva a lyukakat, így valószínűleg erősebb áramlást is tudok biztosítani, mert nem vész el energia a vízfelszín mozgatására. :D

Az eladó rovatban nálam találsz egyet. ;) Nem a legnagyobb, de ontja a levegő magából.
 
Na ma berakok egy kisebb Sera levegőztetőt időkapcsolóval, éjszakára, próbaüzemben :)
És belövöm az esőztetőt úgy, hogy ne fodrozza egyáltalán a felszínt.

Ha majd megjön a CO2 rendszer, akkor ne kelljen már ezzel vacakolni. Így tuti nem pocsékolok el majd az esőztetővel semennyi CO2-t a felszínmozgás miatt.
 
Megvettem a levegőztetőt, Sera lett végül. :)

Esőztetőt beállítottam, ici-picit lefelé fúj, nincs felszínmozgás, talán még az áramlásnak is jót tettem ezzel, mintha jobb lenne.

A légpumpát azért hallani, a porlasztókőnek is van egy kis hangja, mondjuk mikor menni fog, nálunk már mindenki alszik úgyis. :D
 
Utoljára módosított:
Megvettem a levegőztetőt, Sera lett végül. :)

Esőztetőt beállítottam, ici-picit lefelé fúj, nincs felszínmozgás, talán még az áramlásnak is jót tettem ezzel, mintha jobb lenne.

A légpumpát azért hallani, a porlasztókőnek is van egy kis hangja, mondjuk mikor menni fog, nálunk már mindenki alszik úgyis. :D
Nállunk is mindenki alszik, de amikor bekapcsol a levegő hajnalba állandóan fel ébredünk a porlasztóköre :)
 
Nekem most úgy van megoldva :
1db 2ventilátoros hűtés van be kapcsolva most non-stop ,délután meg csinálom a hőmérséklet szabályzást.
A 2 napos víz cseréket 5:30 +vísza sózás 10:00-10:30kór táp+carbo, 11:00 kor Co2 be,12:00kor vill be.
19:00 co2 ki,20:00kor vill ki.
Kiváncsi leszek vill be kapcsoláskor a DC szinére meg ,hogy a venti mennyire befolyásolja a co2 szintet.
 
Uraim az mitől lehet, hogy 60% os 22 es ro csere után a ph limeról szép zöld lett 2 nap után is stagnál. Véletlenül nem csökkenteni kellene a co 2 -őt s nem növelni?
 
Sziasztok.A kérdésem az lenne hogy a co rendszernek este is mennie kell v. Estére,éjszakára lekapcsolható?
 
Ajánlom figyelmedbe:
https://akvakertesz.hu/threads/mikor-kapcsoljam-be-a-co2-befecskendezest.390/

Tessék használni a keresőt/olvasgatni mielőtt új topikot nyitnátok! :) Majdnem minden kérdés megválaszolásra került már vagy pedig van saját topikja.
Félre értés ne essék, Én is amellett vagyok,hogy előbb olvass utána kérdezz. De:
Sok mindenre Én is úgy találtam rá,hogy mindig figyeltem jobb oldalt mihez szólnak hozzá és Én is bele olvastam.A keresőt bár szoktam használni sokat nem jelent mert ez attól is függ,hogy a valaki által létrehozott topik címe,miként van megfogalmazva.
Egy másik forumon is fent voltam és azért untam meg mert számomra nem átlátható,bonyolult(vagy csak szokatlan)tele topikokkal de én az alap dolgokat sem találtam,próbáltam sokat olvasni de nem találtam semmit,képet sem tudtam feltenni,majd kértem egy modot törölje a regemet,1 hét után már írt nekem,adtam még egy esélyt magamnak de végül feladtam.És lehet pofon egyszerű mert innen is sokan vannak ott de nekem egyszerűen nem ment,így feladtam.
Ahogy nézem a srác teljesen új ,lehet ugyan abban a cipőben jár mint én a másikon.
@Etele minden tiszteletem a tiéd és felnézek rád (is) nem marás-ként írtam-e pár sort de sok mindent még Én sem találok és értek lassan 2 év után sem.
Laikusként a keresőbe ha nem szeretném túlragozni csak annyit írnék be co2.
Tegyetek egy próbát.
 
Persze van amit nem dob ki a kereső, meg vannak eldugott, elfeledett topikok.
Ez a téma pont nem ilyen. :)
És term. nem vettem marásnak. :)

Re: hogy pontot tehessünk a topik végére is és ne csak off legyen itt: igen, érdemes mágnesszeleppel és időkapcsolóval éjszakára lekapcsolni a co2-t. Felesleges mert a sötétben úgysem fotoszintetizálnak a növények, sőt co2-t termelnek. Lebontó baktériumoknak és az élőlényeknek sem fincsi ha túl sok co2 lesz az akvában. Plusz a gázzal is spórolsz.
Viszont arra figyelni kell és itt jön be a kísérletezés, hogy a fény felkapcsolásakor már újra elegendő co2 legyen a vízben.

Ennyi kb. röviden.:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére