1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Mikor kapcsoljam be a CO2 befecskendezést?

Kategória: 'Szén-Dioxid (CO2)', témanyitó: keymaker, téma nyitása: Szept 9, 2009.

1. cheetah
    Épp nem fórumozik ...

cheetah VIP kertész

Tag:
    Nov 30, 2011
    Kedvelik:
    1,267
    Hely:
    Nagytarcsa, Budapest XIII. ker.
    Lehet egyszerübb egy légpumpát is beállítani időkapcsolóval, ami éjszaka üzemel és kihajtja a CO2-t, mint minden nap a kifolyót állítgatni. :)

2. zegigyerek
    Épp nem fórumozik ...

zegigyerek Főkertész

Tag:
    Júni 19, 2012
    Kedvelik:
    317
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Kösz a választ, megértettem.
    Csak azért ez volt a kérdésem, mert szerettem volna elkerülni, hogy egy légpumpa ott "hangoskodjon" az ágyamtól 1,5 méterre, egy drágább-csendesebbre most meg nincs keret.
    Ha egyelőre maradna az állítgatás, akkor ez működhetne vagy sem?

3. cheetah
    Épp nem fórumozik ...

cheetah VIP kertész

Tag:
    Nov 30, 2011
    Kedvelik:
    1,267
    Hely:
    Nagytarcsa, Budapest XIII. ker.
    Szerintem működhet, viszont ha feljebb állítod, akkor csobogni fog. vagy legalábbis csobogtatni kell, hogy ki is verje a CO2-t a vízből. Akkor meg már ugyanott vagy szerintem, mintha légpumpát használnál. De te tudod. Egyébként a Tetra légpumpái is elég halkak meg a Schego is és egyik sem túl drága....

A. Kavicsos kedveli.
  4. CKPeter
    Épp nem fórumozik ...

CKPeter Kertész szaki

Tag:
    Márc 18, 2010
    Kedvelik:
    51
    Milyen jó, hogy csak most olvasom ezt a topicot... Ezek szerint a CO-t legalább 2-3 órával a fények beindulása előt érdemes indítani, és a kikapcsolása előzze meg a fények lekapcsolását?

5. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,059
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Igen.

6. CKPeter
    Épp nem fórumozik ...

CKPeter Kertész szaki

Tag:
    Márc 18, 2010
    Kedvelik:
    51
    Zsííír, akkor hazafele veszek egy másik időkapcsolót :)

7. seefried
    Épp nem fórumozik ...

seefried Tapasztalt kertész

Tag:
    Máj 27, 2012
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Zirc
    Sziasztok!
    A világítás felkapcsolása előtt 1,5 órával előbb kapcsol a co2. A drop checker akkor még nem a megfelelő lime színű. A növények sem bubiznak,egy-kettőn van pár bubi.
    ph 7,0-7,5
    kh 10-12
    Kérném a szakik segítségét,tanácsait.
    Köszönöm.
    Tamás

8. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    6,797
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    A drop checker késik egy órával, szóval az idõzitétést ugy kellene belôni, hogy fény+1 óra múlva jó legyen az indikator színe. A növények a fény felkapcsolásakor nem azonnal kezdenek bubizni.

A. Kavicsos kedveli.
  9. sikrisztian
    Épp nem fórumozik ...

sikrisztian Kertész tanonc

Tag:
    Okt 25, 2011
    Kedvelik:
    21
    Hely:
    Budapest
    Uhh... Végigolvastam a topicot sok-sok mindent megtudtam, de konkrét elhatározás nem született, hogy akkor lehet-e a co-t éjszakára hagyni vagy nem. Úgy gondolom, hogy ha van egy beállított rendszer amit tudunk folyamatosan tartani (bubiszám, dc, ph) alapján akkor felesleges kapcsolgatni a Co-t. Én úgy tervezem, hogy estére is hagyom az adagolást csak megemelem a szűrő teljesítményét és forgatom a vízfelszínt biztos ami biztos, amit nem tudok elég, ha csak fodrozódik a vízfelszín vagy muszáj csobognia (törjön-e meg a víztükör ?).

Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget :)

10. Űrdongó
    Épp nem fórumozik ...

Űrdongó Főkertész

Tag:
    Nov 8, 2012
    Kedvelik:
    764
    Hely:
    Budapest, X. Kerület (Kőbánya)
    Szerintem éjszakára pazarlás nyomatni a CO2-t. Ráadásul veszélyes is az állatvilágra nézve. Nappal ugye a növények kajálják a CO2-d és cserébe nyomják a O2-t..közben az állatkák kajálják az O2-t. Aztán eljön az est, a növényeid elkezdenek levegőért sóhajtozni, tehát este már mindenki az O2-t kajálja/kajálná.

Én a nanomban úgy lőttem be a CO2-t, hogy fény-felkapcsolás után 60-perccel a DC már közeledjen az optimális állapothoz (még nem lime zöld, de már majdnem.). Nekem ehhez 2 órával kellett korábban indítanom a CO2-t mint a fényt. Este pedig 1 órával korábban kapcsolom le mint a világítást.

Persze ahány akvárium, annyiféle megoldás. Lehet neked jobb a CO2 beoldásos és nem kell csak 1 órával korábban indulnod, ki kell tapasztalni.

11. sikrisztian
    Épp nem fórumozik ...

sikrisztian Kertész tanonc

Tag:
    Okt 25, 2011
    Kedvelik:
    21
    Hely:
    Budapest
    Hát igen végül is átgondolva tényleg a folyamatos üzemnél csak pazarolom a co-t. De mi van , ha nem vagyok itthon mondjuk hétvégén? Érdemes-e teljesen leállni a Co-val? Jelzem nem tudom megoldani az időkapcsolós megoldást.

12. letsgodisco
    Épp nem fórumozik ...

letsgodisco Szakértő Szakértő

Tag:
    Aug 31, 2010
    Kedvelik:
    5,131
    Hely:
    Budapest, Terézváros
    miért kapcsolod le hamarabb este? Az, hogy a dropcheckered színe oké marad, az csak azt jelenti, hogy lassan reagál, maga a CO2 elfogy a vízből elég gyorsan. Elvileg villanyoltással egybekötve szokták lekapcsolni.

13. BBálint
    Épp nem fórumozik ...

BBálint VIP kertész

Tag:
    Dec 26, 2011
    Kedvelik:
    1,255
    Hely:
    Bonyhád
    Én 2 órával kapcs előtt indítom és 1,5 órával előtte kapcsol ki. Szerintem felesleges villany kapcsig tolni. Semmi értelme utána már a co2-nek a vízben.

14. letsgodisco
    Épp nem fórumozik ...

letsgodisco Szakértő Szakértő

Tag:
    Aug 31, 2010
    Kedvelik:
    5,131
    Hely:
    Budapest, Terézváros
    miért nincs értelme?

15. BBálint
    Épp nem fórumozik ...

BBálint VIP kertész

Tag:
    Dec 26, 2011
    Kedvelik:
    1,255
    Hely:
    Bonyhád
    Mert ha nincs feny akkor a novenyek nem fotoszintetizalnak. 1-1.5 oraval lekapcs elott leallhat a co2 adagolas mert ennyi idore van eleg a vizben. Nyomathatod egesz nap, de felesleges. Elobb kell tolteni a palackot :)

16. Rákosi Gergő
    Épp nem fórumozik ...

Rákosi Gergő Kertész szaki

Tag:
    Márc 27, 2013
    Kedvelik:
    164
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!
    Sajnos olyan a CO2 rendszerem, hogy csak manuálisan tudom ki-be kapcsolni. Ez azért probléma, mert délben kapcsol a világítás, hogy mire hazaérk melóból még én is láthassam. Sajnos nem tudok délben hazamenni munkából, hogy bekapcsoljam a széndioxidot. Az nagy baj, ha nállam megy éjjel-nappal? 160 liter az akvárium, és most úgy van beállítva, hogy 30 bubi/perc legyen a CO2. Tudom, hogy nem ideális az állapot, de lehet káros? Azért nem kapcsolom reggel, mert ez ilyen DIY rendszer és nagyon nehéz belőni a bubi/secet.

17. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,059
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Éjszaka levegoztess a
    CO2 mellet, egy kicsit segít.

18. Piga
    Épp nem fórumozik ...

Piga Legenda

Tag:
    Júni 21, 2011
    Kedvelik:
    3,929
    Hely:
    Bp. XXI. ker.
    Én egy kicsit sokallom a vil lekapcs elötti 1,5 órát.Nálam ez kb.0,5 óra max.:)

19. Rákosi Gergő
    Épp nem fórumozik ...

Rákosi Gergő Kertész szaki

Tag:
    Márc 27, 2013
    Kedvelik:
    164
    Hely:
    Budapest
    A vízfelszínt hullámoztatom rendesen, de levegőpumpát nem szívesen szerelnélk be, szerintem az asszony nem tolerálná a hangját.

20. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,059
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Az is jó, napközben nem kell hullámoztatni elég csak lámpakapcs. után este. Egy DC-t azért betennék megnézni mennyi CO2 van a vízben.

Aktuális oldal megosztása