• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikor kapcsoljam be a CO2 befecskendezést?

Sziasztok!
Élesztős CO2-vel próbálkozom egy nettó 70 literes aksiban, mely elég sűrűn van beültetve növényekkel és halak is vannak benne. Az éjszakai CO2 leállítást eddig úgy oldottam meg, hogy egyszerűen kivettem a diffit a vízből, s a levegőbe nyomta a gázt.
Kérdés: Mi van akkor, ha benne hagyom éjszakára is, s legfeljebb a kifolyót úgy irányítom, hogy jobban áramoltassa a vízfelszínt? Élesztősnél nem egyenletesebb a beoldás, ha folyamatosan megy vagy hülyeséget kérdeztem?
Kösz

Lehet egyszerübb egy légpumpát is beállítani időkapcsolóval, ami éjszaka üzemel és kihajtja a CO2-t, mint minden nap a kifolyót állítgatni. :)
 
Lehet egyszerübb egy légpumpát is beállítani időkapcsolóval, ami éjszaka üzemel és kihajtja a CO2-t, mint minden nap a kifolyót állítgatni. :)
Kösz a választ, megértettem.
Csak azért ez volt a kérdésem, mert szerettem volna elkerülni, hogy egy légpumpa ott "hangoskodjon" az ágyamtól 1,5 méterre, egy drágább-csendesebbre most meg nincs keret.
Ha egyelőre maradna az állítgatás, akkor ez működhetne vagy sem?
 
Szerintem működhet, viszont ha feljebb állítod, akkor csobogni fog. vagy legalábbis csobogtatni kell, hogy ki is verje a CO2-t a vízből. Akkor meg már ugyanott vagy szerintem, mintha légpumpát használnál. De te tudod. Egyébként a Tetra légpumpái is elég halkak meg a Schego is és egyik sem túl drága....
 
Milyen jó, hogy csak most olvasom ezt a topicot... Ezek szerint a CO-t legalább 2-3 órával a fények beindulása előt érdemes indítani, és a kikapcsolása előzze meg a fények lekapcsolását?
 
Milyen jó, hogy csak most olvasom ezt a topicot... Ezek szerint a CO-t legalább 2-3 órával a fények beindulása előt érdemes indítani, és a kikapcsolása előzze meg a fények lekapcsolását?

Igen.
 
Sziasztok!
A világítás felkapcsolása előtt 1,5 órával előbb kapcsol a co2. A drop checker akkor még nem a megfelelő lime színű. A növények sem bubiznak,egy-kettőn van pár bubi.
ph 7,0-7,5
kh 10-12
Kérném a szakik segítségét,tanácsait.
Köszönöm.
Tamás
 
Sziasztok!
A világítás felkapcsolása előtt 1,5 órával előbb kapcsol a co2. A drop checker akkor még nem a megfelelő lime színű. A növények sem bubiznak,egy-kettőn van pár bubi.
ph 7,0-7,5
kh 10-12
Kérném a szakik segítségét,tanácsait.
Köszönöm.
Tamás
A drop checker késik egy órával, szóval az idõzitétést ugy kellene belôni, hogy fény+1 óra múlva jó legyen az indikator színe. A növények a fény felkapcsolásakor nem azonnal kezdenek bubizni.
 
Uhh... Végigolvastam a topicot sok-sok mindent megtudtam, de konkrét elhatározás nem született, hogy akkor lehet-e a co-t éjszakára hagyni vagy nem. Úgy gondolom, hogy ha van egy beállított rendszer amit tudunk folyamatosan tartani (bubiszám, dc, ph) alapján akkor felesleges kapcsolgatni a Co-t. Én úgy tervezem, hogy estére is hagyom az adagolást csak megemelem a szűrő teljesítményét és forgatom a vízfelszínt biztos ami biztos, amit nem tudok elég, ha csak fodrozódik a vízfelszín vagy muszáj csobognia (törjön-e meg a víztükör ?).

Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget :)
 
Uhh... Végigolvastam a topicot sok-sok mindent megtudtam, de konkrét elhatározás nem született, hogy akkor lehet-e a co-t éjszakára hagyni vagy nem. Úgy gondolom, hogy ha van egy beállított rendszer amit tudunk folyamatosan tartani (bubiszám, dc, ph) alapján akkor felesleges kapcsolgatni a Co-t. Én úgy tervezem, hogy estére is hagyom az adagolást csak megemelem a szűrő teljesítményét és forgatom a vízfelszínt biztos ami biztos, amit nem tudok elég, ha csak fodrozódik a vízfelszín vagy muszáj csobognia (törjön-e meg a víztükör ?).

Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget :)

Szerintem éjszakára pazarlás nyomatni a CO2-t. Ráadásul veszélyes is az állatvilágra nézve. Nappal ugye a növények kajálják a CO2-d és cserébe nyomják a O2-t..közben az állatkák kajálják az O2-t. Aztán eljön az est, a növényeid elkezdenek levegőért sóhajtozni, tehát este már mindenki az O2-t kajálja/kajálná.

Én a nanomban úgy lőttem be a CO2-t, hogy fény-felkapcsolás után 60-perccel a DC már közeledjen az optimális állapothoz (még nem lime zöld, de már majdnem.). Nekem ehhez 2 órával kellett korábban indítanom a CO2-t mint a fényt. Este pedig 1 órával korábban kapcsolom le mint a világítást.

Persze ahány akvárium, annyiféle megoldás. Lehet neked jobb a CO2 beoldásos és nem kell csak 1 órával korábban indulnod, ki kell tapasztalni.
 
Hát igen végül is átgondolva tényleg a folyamatos üzemnél csak pazarolom a co-t. De mi van , ha nem vagyok itthon mondjuk hétvégén? Érdemes-e teljesen leállni a Co-val? Jelzem nem tudom megoldani az időkapcsolós megoldást.
 
Szerintem éjszakára pazarlás nyomatni a CO2-t. Ráadásul veszélyes is az állatvilágra nézve. Nappal ugye a növények kajálják a CO2-d és cserébe nyomják a O2-t..közben az állatkák kajálják az O2-t. Aztán eljön az est, a növényeid elkezdenek levegőért sóhajtozni, tehát este már mindenki az O2-t kajálja/kajálná.

Én a nanomban úgy lőttem be a CO2-t, hogy fény-felkapcsolás után 60-perccel a DC már közeledjen az optimális állapothoz (még nem lime zöld, de már majdnem.). Nekem ehhez 2 órával kellett korábban indítanom a CO2-t mint a fényt. Este pedig 1 órával korábban kapcsolom le mint a világítást.

Persze ahány akvárium, annyiféle megoldás. Lehet neked jobb a CO2 beoldásos és nem kell csak 1 órával korábban indulnod, ki kell tapasztalni.
miért kapcsolod le hamarabb este? Az, hogy a dropcheckered színe oké marad, az csak azt jelenti, hogy lassan reagál, maga a CO2 elfogy a vízből elég gyorsan. Elvileg villanyoltással egybekötve szokták lekapcsolni.
 
Én 2 órával kapcs előtt indítom és 1,5 órával előtte kapcsol ki. Szerintem felesleges villany kapcsig tolni. Semmi értelme utána már a co2-nek a vízben.
 
Sziasztok!
Sajnos olyan a CO2 rendszerem, hogy csak manuálisan tudom ki-be kapcsolni. Ez azért probléma, mert délben kapcsol a világítás, hogy mire hazaérk melóból még én is láthassam. Sajnos nem tudok délben hazamenni munkából, hogy bekapcsoljam a széndioxidot. Az nagy baj, ha nállam megy éjjel-nappal? 160 liter az akvárium, és most úgy van beállítva, hogy 30 bubi/perc legyen a CO2. Tudom, hogy nem ideális az állapot, de lehet káros? Azért nem kapcsolom reggel, mert ez ilyen DIY rendszer és nagyon nehéz belőni a bubi/secet.
 
Én 2 órával kapcs előtt indítom és 1,5 órával előtte kapcsol ki. Szerintem felesleges villany kapcsig tolni. Semmi értelme utána már a co2-nek a vízben.
Én egy kicsit sokallom a vil lekapcs elötti 1,5 órát.Nálam ez kb.0,5 óra max.:)
 
Az is jó, napközben nem kell hullámoztatni elég csak lámpakapcs. után este. Egy DC-t azért betennék megnézni mennyi CO2 van a vízben.
 
Back
Oldal tetejére