• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Miért óckodik ez a stílus az íves akvárium használatától?

Íves "kiskert"?

  • Nem volt, nem is lesz!

    Votes: 38 88.4%
  • Ilyennel kezdtem, de beláttam, hogy a sík jobb.

    Votes: 2 4.7%
  • Volt már, tetszett, de ez a stílus síkot használ.

    Votes: 0 0.0%
  • Sajnos nem létezik Opti White minőségben, ezért inkább síkot választottam.

    Votes: 1 2.3%
  • Remélem az ADA is előrukkol az ívessel egy új stílust teremtve

    Votes: 2 4.7%

  • Total voters
    43

Lewis

Főkertész
Sziasztok!
Nagyon új vagyok, azt kérdezném, hogy miért írják többen is, akiknek íves van, vagy volt, hogy: hát sajnos ez van, meg hogy hozott anyagból kell dolgoznom, mintha égés lenne, ha valaki ilyennel rendelkezik. Belevágok azt hiszem én is ebbe a hobbiba, de nekem bejön az íves. Amit olvastam róla itt-ott, hogy torzít, az áramlásoknak nem megfelelő(?) és nehéz fényképezni. Továbbá ott van még a fekete ragasztás, ami nem éppen neutrális, de egy fekete tetővel szerintem modern, kompakt összhatása van. (Diversa startup 60-on gondolkodtam, nano-nak) Ha be van telepítve rengeteg egészséges növénnyel egy tetszetős természetes elrendezésben, akkor a természet(esség) és a modernség közötti még nagyobb ellentét miatt, nagyobb élmény is lehet annak, aki bele kukkant.
DE
Valószínűleg a fekete ragasztás miatt nem választom az íveset, mert a lakás elhelyezése miatt sokat látjuk majd féloldalasan és zavarna a fekete függőleges csík. A műanyag tető se tetszik annyira, mint egy hete, a tuningolás utáni szellőzési melegedési problémák tekintetében, ami nyáron nálunk biztos fennáll. De kérnék még egy kis löketet tőletek a sík választása felé :)
Köszi, sziasztok!
 
Szia Lewis!

kérnék még egy kis löketet tőletek a sík választása felé

Nekem volt, -van lehetőségem íves, kerekített sarkú, 6 szögletű medencék berendezésében, karbantartásában.
Mégis a hagyományos téglatest (esetleg kocka) kialakítás könnyebben rendezhető és praktikusabb a karbantartásnál is.
Egy bizonyos méret fölött a szetteknél az elülső és hátsó merevítés sem segíti a matatást.

De ez mégis egyéni ízlés kérdése!
Ha valakinek ez szimpatikus akkor abban próbálja a számára legtetszetősebbet alkotni.

A.ttila
 
Fotózás miatt mindenképp a sima akváriumokat ajánlanám.....

De! ami ennél sokkal lényegesebb, hogy az általad nézett Diversa szett, nem növényes akváriumhoz készült. Neked kell eldöntened mi a cél és eszerint választani a felszerelést.
A fórumon a többségnek sok fénye van, erős szűrése, CO2 stb. Nem a fekete sziló a baj, mert azt megszokod és talán még működik is. De a növényezés szempontjából a teljes technikai arzenál hiányzik belőle! Vagy azzal kezded, hogy leszeded a tetőt és fényt tuningolsz, szűrőt veszel stb?

A gyári szettekben csak a Tropica zöld kategóriás növényei működnek.
Érdemes itt körbenézned: Tropica Aquarium Plants - Layouts
Easy az ami megy - igaz itt kis csalás van mert ők használtak CO2-t több akváriumban is.
Az Advanced kategória az amit a legtöbben űzünk a fórumon vagy amit az ADA akváriumain láthatsz.
 
Szia Lewis!
Mégis a hagyományos téglatest (esetleg kocka) kialakítás könnyebben rendezhető és praktikusabb a karbantartásnál is.
A.ttila

Igen, a berendezése biztos nehézkesebb egy ívesnek. Csak domb alakú kompozíciót tudok elképzelni, a nagyító hatás középen a legintenzívebb. Köszönöm a választ!
 
Fotózás miatt mindenképp a sima akváriumokat ajánlanám.....
De! ami ennél sokkal lényegesebb, hogy az általad nézett Diversa szett, nem növényes akváriumhoz készült. Neked kell eldöntened mi a cél és eszerint választani a felszerelést.
A fórumon a többségnek sok fénye van, erős szűrése, CO2 stb. Nem a fekete sziló a baj, mert azt megszokod és talán még működik is. De a növényezés szempontjából a teljes technikai arzenál hiányzik belőle! Vagy azzal kezded, hogy leszeded a tetőt és fényt tuningolsz, szűrőt veszel stb?

Tisztába vagyok vele, hogy a szettből erre a célra a csak az üveg és a tető használható. A tetőt fabrikálni kell pluszban.
Nem szűrőt veszek, hanem azzal kezdek a szett után, hogy belső szűrőt árulok :) Na jó késő van már.

Ami még egy rossz pont a Diversának, hogy csak 30cm magas. A vastagabb növényes talaj és a lapos műanyag tető miatt az egész akvárium nagyon alacsony, de széles olyan szélesvásznú filmes hatást keltene.

Mindezeket félretéve a nagyítás mennyire problémás? Most egy APP akvárium került képbe, amit lehet nézni srégen is...
 
Szia!

Én annyit fűznék hozzá, ha a növényes vonalon haladnál, és a stílusirányzatok valamelyikét választanád, nagyon nehéz a szabályok betartása egy íves medencénél, fókuszpont, aranymetszés stb...! Persze megtalálod az ellenpéldát is.
Az egész a téglatest medencékre van szabva.
De, ha Te ezzel szimpatizálsz, senki nem fog negatívan kritizálni , ha egy jó összképet hozol össze. Inkább amit Viktor és Kavicsos említett, a technikai nehézségek fognak problémát okozni. Ezért kerüljük inkább az íves medencéket.
 
Én meg csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a legfontosabb eleme az akvarizálásnak (legyen az halas vagy növényes) az akvárium! Lehet menet közben cserélni szűrőt, fényt, CO2-t tolni hozzá, változtatni a tápozást, a növényeket, a halakat!
DE
Az akváriumot, ha nem tetszik, vagy nem alkalmas bizonyos feladatokra, akkor elég nehéz cserélni. Sőt...
Szóval ez a rész, amit nagyon fontos jól átgondolni. Leginkább meg hallgatni azokra, akik már próbálkoztak vele és rájöttek, hogy valami miatt nem működik növényezéshez rendesen.

Megjegyzem, nekem sík aksim van, de én is követtel el vele hibákat, amiket nem tudok már kijavítani. Ezzel együtt kell élnem.
 
Az egész növényezésnek az üveg talán a legolcsóbb eleme. Ha valaki komolyan gondolja a növényezést, akkor szerintem mindenképp érdemes még az elején síküvegre váltani:)
 
Nem átkozom el az ívest, de torzít és a pontalgát csak belülről, dörzs szivaccsal tudom eltávolítani. Sem a penge, sem a mágneses algakaparó nem fekszik fel az íves felületre ugyebár. Rám anno kezdőként egy Aquael szettet sóztak. Mondjuk a minősége kíváló, de ha újrakezdhetném, akkor az ívesről meg a műanyag tetőkről úgy általában lemondanék.
 
Back
Oldal tetejére