• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microsorium pteropus 'Narrow'

Microsorium fajoknak hogyan lehet megoldani a tápanyag utánpótlást, ha emersen üvegbúra alatt szeretném tartani? :)
 
Alatta lesz gondolom valami talaj, agyaggolyók vagy valami, ami a párásításért felelős, nem?

Lehet abba kellene rakni a folyékony tápot?
 
Igen, ADA amazonia talajt tervezek bele. De mivel ezeket dekorációra kell kötni, így elvileg a a növény nem fog érintkezni a talajjal. A vízpótlást az akváriumból tervezem megoldani, amiben elvileg lesz elég tápanyag. Ott Green Aqua Micro-t, macro-t használok. Csak azon elmélkedem, hogy ez miként fog a növényekbe kerülni. :D
 
Tudom, azért kérdeztem milyen talajt raksz bele, mert a rendkívül magas páratartalom a micmac-al turbózott vizet szerintem szállító közegként el tudja juttatni a microsoriumokhoz...
 
Kérdésem lenne, ha tudnátok tanácsot adni:
54 literes halas low-tech akváriumban 1-1 tő Anubias barteri var. angustifolia, Microsorum Pteropus, Microsorum pteropus trident van.
Anubias jól van, microsorum pteropus viszonylag jól van (kis mértékű feketedés), trident viszont nagyon rosszul érzi magát, barnul, feketedik, mintha kirohadnának a levelei.
Flow elég erős, külső szűrővel. Microsorum gyökere nincs eltemetve. Trident esetében már sokkal nagyobb a gyökér, mint a pár árva levél ami maradt rajta.
Milyen táppal érdemes próbálkoznom? Most nem tápozok egyáltalán.
pH: 7 körül, vízkeménység 15.
 
Köszönöm, megnéztem,megfogadom a tanácsot. Mikor a GAban vettük a növényeket, nem is néztem az árakat. Most sajnos megnéztem, pont ez volt a legdrágább ami mindjárt eltűnik az akváriumból:(
 
A mezei pteropus-hoz képest mennyivel "igényesebb" a narrow?

Évekkel ezelőtt, kb.7-8 éve vettem egy szép adag mezei microsoriumot és miután egy gyönyörű vas fára kötöztem egy két hónapon belül narrow lett belőle....

Ezek alapján mi számít mezeinek??
 
Én kb. 20-30 db-ot szaporítottam már gond nélkül. Akkor kell leválasztani, amikor már kb. 5 cm-es levélkék (5-6 szál) vannak ugyanekkora gyökér résszel. Ezekből 3-4 db-ot összefogsz, majd megvárod, amíg idővel (2-3 hónap) öklömnyi nagyok lesznek, ezután a nagy leveleit folyamatosan ritkíthatod. Én egyszerűen letéptem az anyanövényről a hajtásokat, de gyakorlatilag ekkora nagyságnál már szinte ledobja magáról.

Ui.: EI szerint tápozok, és gyönyörű üde zöld leveleket nevelnek. Hetente metszem, de szinte még jobban növekszik. Akkor szokott az általatok leírt módon stagnálni a fejlődése, ha árnyékosabb - vagy kisebb áramlással ellátott- helyre kerül. Ilyenkor célszerű megváltoztatni az elhelyezését.

Milyen fény mennyiséggel láttad / látod el őket??
 
Nem kell ezt túlmisztifikálni. Ha nem akarod szaporítani, tépkedd le a hajtásokat.
Szereti az erős fényt. Nálam a vízfelszínhez legközelebbi részén 4 centiről kapja telibe a 2x55 W-os PowerCompact fényét, és teljesen egészséges. Tedd világos helyre, ahol jó a flow is, nyomd a CO2-t és a tápozást, és nem győzöd majd ritkítani ;)

Okés, az előző kérdésemre itt a válasz;))
Azonban milyen víz paraméterek voltak az akiban?
 
Okés, az előző kérdésemre itt a válasz;))
Azonban milyen víz paraméterek voltak az akiban?

Te figyu, 2009-2011-es bejegyzéseket idézel be. Olyan tagoktól akik évek óta nem jártak a hobbi és a fórum felé.
Szerintem ha válaszokat vársz próbálj aktuális hozzászólásokra válaszolni és aktív tagokat kérdezni.
 
Hali,

Így igaz, visszamentem az ősidőkig;) Gyanítom, hogy ez annyira nem hoch kriminal;??!
Átrágtam magam a topikon, mert:
1. A 200L-s full high tech akimban, nyomós led megvilágítás, CO2 dögivel, tápozás rendesen és mégsem maradt meg a Microsorium ( talán mezei vagy inkább narrow ).
2. Szüleim kegyetlenül low tech 50L-s akváriumában egy brutálisan nagy / egészséges Microsorium van, egy kisebb adag, szintén egészséges jávai moha társaságában. A low tech nem túlzás, mivel 4 x 0,5W smd led világít, szivacsos szűrő ( vagyis majdnem zéró flow x 1,5 ), tápozás nulla, víz csere egy évben egyszer, talán 2szer, vagy inkább víz után pótlás, halak: csupán néhány......És az a Micro bokor reped az egészségtől!!!!

Ha minden a tervek szerint működik & mennyei adás is lesz a projektek, akkor a közeljövőben szeretnék összerakni egy néhány száz literrel nagyobb akváriumot, aminek szerves része lenne a Micro dzsungel......

Tehát ez hajtott az őskövület számító a bejegyzések meg mozgatására......

Előre is kösz!!!

Ave....
 
Hali,

Így igaz, visszamentem az ősidőkig;) Gyanítom, hogy ez annyira nem hoch kriminal;??!
Átrágtam magam a topikon, mert:
1. A 200L-s full high tech akimban, nyomós led megvilágítás, CO2 dögivel, tápozás rendesen és mégsem maradt meg a Microsorium ( talán mezei vagy inkább narrow ).
2. Szüleim kegyetlenül low tech 50L-s akváriumában egy brutálisan nagy / egészséges Microsorium van, egy kisebb adag, szintén egészséges jávai moha társaságában. A low tech nem túlzás, mivel 4 x 0,5W smd led világít, szivacsos szűrő ( vagyis majdnem zéró flow x 1,5 ), tápozás nulla, víz csere egy évben egyszer, talán 2szer, vagy inkább víz után pótlás, halak: csupán néhány......És az a Micro bokor reped az egészségtől!!!!

Ha minden a tervek szerint működik & mennyei adás is lesz a projektek, akkor a közeljövőben szeretnék összerakni egy néhány száz literrel nagyobb akváriumot, aminek szerves része lenne a Micro dzsungel......

Tehát ez hajtott az őskövület számító a bejegyzések meg mozgatására......

Előre is kösz!!!

Ave....
Szia!

Nem hoch kriminal, hogy visszamentel, csak nem valoszinü, hogy valaki a 2009-es, vagy 2011-es bejegyzesere reagalni fog.
Az en tapasztalataim szerint szereti a sok fenyt, bar a normal Microsorum pteropus egeszen jol el van egy low tech akvaban is, ahogy irtad te is.
Egyebkent,- de ezt te is tudod- nincs ket egyforma akvarium, mindig vannak bizonyos parameterekben különbsegek. Nalam peldaul az uj setup ban, sokkal szebb lett, mint az elözöben, igaz modosult tapozas, vilagitas is.
Röviden a lenyeg: szereti a sok fenyt, jo tapozast, jo aramlast, idönkent ki kell tisztitani a szennyezödeseket, amik a levelek köze leülepednek, el kell tavolitani az elhalt leveleket, barnulo reszeket, nalma ez sokat segitett abban, hogy ujra eröre kapjon. Ha pedig nagyon dus volt, nalam elkezdett elhalni a leveleinek egy resze, ezert szetszedtem, es bar ugyanoda, de több kisebb darabban visszarögzitettem, igy szellösebb lett, kedvezöbbek lettek szamara az aramlasi viszonyok, sokkal jobben diszlett, mint elötte.
Ha majd indul a projekted a Ködös Albionban, indithatsz rola egy naplot...
 
Utoljára módosított:
Szia!

Nem hoch kriminal, hogy visszamentel, csak nem valoszinü, hogy valaki a 2009-es, vagy 2011-es bejegyzesere reagalni fog.
Az en tapasztalataim szerint szereti a sok fenyt, bar a normal Microsorum pteropus egeszen jol el van egy low tech akvaban is, ahogy irtad te is.
Egyebkent,- de ezt te is tudod- nincs ket egyforma akvarium, mindig vannak bizonyos parameterekben különbsegek. Nalam peldaul az uj setup ban, sokkal szebb lett, mint az elözöben, igaz modosult tapozas, vilagitas is.
Röviden a lenyeg: szereti a sok fenyt, jo tapozast, jo aramlast, idönkent ki kell tisztitani a szennyezödeseket, amik a levelek köze leülepednek, el kell tavolitani az elhalt leveleket, barnulo reszeket, nalma ez sokat segitett abban, hogy ujra eröre kapjon. Ha pedig nagyon dus volt, nalam elkezdett elhalni a leveleinek egy resze, ezert szetszedtem, es bar ugyanoda, de több kisebb darabban visszarögzitettem, igy szellösebb lett, kedvezöbbek lettek szamara az aramlasi viszonyok, sokkal jobben diszlett, mint elötte.
Ha majd indul a projekted a Ködös Albionban, indithatsz rola egy naplot...

Szia,

Kösz szépen a gyors reagálást;!!
Feltétlenül naplózom majd az új projektet. Amúgy is tartozóm még néhány akvárium bemutatásával.... Csak fussa az időkből...:facepalm:
 
Back
Oldal tetejére