• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microsorium pteropus 'Narrow'

Neked a "trident" lenne a nyerő. Egy nanoban a narrownak is hosszú levelei lesznek. Agyonüti az arányokat :eek: .

Tridentből is kétfélét láttam már. Az egyik kicsit vastagabb volt. A legutóbbi amit tesztelünk a legvékonyabb amit eddig láttam. De a needle és a trident kb azonos.
Fura hogy a két microsorum nem csak alakra más. A Needle-nek sokkal szárazabbak a levelei. Nehezebben alkalmazkodik a víz alatti léthez. Tridentnél nem láttam ilyet.
 
Lehet én vagyok béna,de nem sikerült egy normális fotót sem találni róla a neten:(

A lényeg, hogy a Trident, Needle stb levelei hosszabbak. Viszont szép vékonyak.
A Micro P. Petite fele akkora levelekkel rendelkezik de széles a levele.

Ördögi kör :)
 
A needle leaf azért lenne szerintem jobb, mert ha csak pár levelét hagyod meg mindig, akkor is kisebb lesz, mint egy petite ugyan annyi levéllel.
 
Van egy nagyobb Micro bokrom,és szeretnem 2 fele szedni úgy,hogy ne sérüljön meg!Kérdezném,hogy egyszerűen ketté vágjam?
 
Van egy nagyobb Micro bokrom,és szeretnem 2 fele szedni úgy,hogy ne sérüljön meg!Kérdezném,hogy egyszerűen ketté vágjam?
Nyugodtan vágd ketté a vastag részénél úgy, hogy mindkét résznek maradjon gyökere!
 
Sziasztok!

Próbálta már valaki Microsorum fajoknál a carbo használatát algaírtás céljából? Mennyire viseli el, ha hígított állapotban közvetlenül az arcába kapja a carbot?
 
Tropica Microsorum pteropus Windelov most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua párom vette ajándékba talán a Kutseránál, de nem fix, nagy nehezen találtam neki helyet.
Viszont: azokon a leveleken, amik rajta voltak, hozza folyamatosan a kis növényeket gyökérrel mindennel, nem győzőm szedegetni róla mert csúnya. Amit náálam hozott új levelek, azok gyönyörű egészséges harsogó zöldek, és 0 ifjoncot nevel rajtuk.
Essek neki, és vágjam le a régi leveleket? Semmi bajuk azoknak, kicsit sötétebbek ugyan, de egészségesek. Vagy pedig...?

(Meg mitől lehet ez? Gondolom jelez valamit vele a növény...)
 
Tropica Microsorum pteropus Windelov most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua párom vette ajándékba talán a Kutseránál, de nem fix, nagy nehezen találtam neki helyet.
Viszont: azokon a leveleken, amik rajta voltak, hozza folyamatosan a kis növényeket gyökérrel mindennel, nem győzőm szedegetni róla mert csúnya. Amit náálam hozott új levelek, azok gyönyörű egészséges harsogó zöldek, és 0 ifjoncot nevel rajtuk.
Essek neki, és vágjam le a régi leveleket? Semmi bajuk azoknak, kicsit sötétebbek ugyan, de egészségesek. Vagy pedig...?

(Meg mitől lehet ez? Gondolom jelez valamit vele a növény...)
Öreg/beteg leveleken szokott elkezdeni hajtásokat hozni. Nyugodtan levághatod ezeket a leveleket, hoz helyettük újakat. A levágottakat ha kiteszed az ablakba egy befőttesüvegbe, akkor 1-2 hónap múlva be lehet takarítani a termést! (y)
 
Még várok a kopasztással, hogy hozzon sok új levelet, de aztán kapnak a pofájukra. :D

Egyébként van narrow meg sima pteroptus is, azokat is ha úgy van kopasztom kicsit, de azok közül még soha egyik sem hozzott sarjat a levél végén. Egy bébi adagot egyébként a Windelov sarjak közül már rákötöztem egy kis kőre, nevelkednek szépen, szóval megvan az utánpótlás is. :)
 
Ma délelőtt meguntam, levágtam az összes régi levelét a Windelovnak.
Remélem ezzel még intenzívebb fejlődésre ösztönzöm. :) A rizómája jó nagy bumfordi, szóval van benne kraft elvileg.

IMG_1732 by EteleHun, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére