• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microsorium pteropus 'Narrow'

Rinagy said:
Fél éve ugyan akkora, és csak feketednek a levelei...
Sajnos ez nem specifikus tünet, általában így reagál a nem megfelelő körülményekre, legyen az a vízminőség (pH, keménység) változása, valamint abszolút vagy relatív tápanyaghiány. Mint említettem/tük, a ProFito nem tartalmaz nitrogént és foszfort, ezért a csapvíz nitráttartalmának és a halak áldásos tevékenységének köszönhető, hogy nincs súlyosabb következmény.
 
Rinagy said:
Tele volt kis hajtásokkal a levelek végén.

Valahol olvastam, hogy a Microsorumnál ez pont nem jó jel. Akkor hozza ezeket a hajtásokat, ha vízminőség problémák vannak. Talán egy ADA publikáció volt.
Megvan ez volt az: http://www.greenaqua.hu/termeszetes_hat ... ascape_nek

Sajnos ugyanezt az infót nem láttam a növényes könyveimben. Így más megerősítés nincs.


Érdemes a régi leveleket lecsapni, mert az új levelek már szépek lesznek.
 
Köszönöm az infókat!
Tápanyaghiányra nem tudok gondolni, mert mostmár egyik növényem sem szenved hiányt semmiben. Nitrát-szintem egyből az egekben lenne KNO3-tól, ezért nem adagolok, örülök, hogy most helyre állt a nitrát-szint. Foszfáthiányra sem gondolnék, mert elmúlt az összes pontalga.
Viszont Viktor linkjében olvasom, hogy árnyékkedvelő növény,de fontos az erős megvilágítás... Na most ezt hogyan értsem? 0,4W/l elég lesz neki?

Ja és egy jó hír számomra: mióta letéptem 1 hete a régi leveleket, mert nagyon csúnyák voltak, most látom, hogy elkezdett növeszteni új hajtásokat, leveleket. Talán sikerül??? :clap:
 
A "sima" Microsorum pteropus-t hogy kéne szaporítani?
Látom, hogy egy vastagabb "szárból" indulnak ki a levelek, ha jól sejtem az a rizóma? Azzal együtt kell levágni amikor jön az új levél, és kész?
 
Szia Beni!

A tőosztás is működhet (amit írtál az az), de legalább 5-6 levél legyen a levágott részen!
Ha rendszeresen lenyesegeted a régebbi levelek egy részét akor a rizómán is lesznek kis oldalrügyek, amik megerősödve leválaszthatóak.
A másik variáció, ha egy egész levelet vágsz le, bent hagyod az akváriumban, néhány hét alat a levélen apró fiókák sarjadnak.
Egyébbként magától is hozhat a levélvégen kicsiket.

Remélem tudtam segíteni!
A.ttila
 
Köszönöm szépen!
Mekkora levéllel érdemes próbálkoznom, mi számít nagynak? A legnagyobb olyan 12-14 cm lehet, és semmit sem nőtt az eltelt 3 hétben, mióta megvan, viszont hoz szárról új levelet.
 
Sehol nem találok rá választ ezért megkérdezem.
A narrow hosszából lehet vágni? Vagy tönkremegy tőle?

Köszi,
Milán
 
milan88 said:
Sehol nem találok rá választ ezért megkérdezem.
A narrow hosszából lehet vágni? Vagy tönkremegy tőle?

Köszi,
Milán

A levelet gondolod megrövidíteni? Azt nem szereti, meg hogy nézne már ki. A túl hosszúra nőtt leveleket tőbe le kell vágni a rizómáról, a megfelelő méretűeket meghagyod.
 
Van egy új elméletem a Microsorum feketedésére. Az utóbbi években mindig feketedett nálam a növény, bár szépen nőtt. Amióta átálltam lágy vízre, csak tökéletes zöld hajtásai vannak. Ugyanazokat a tápokat használom. Régebben kevesebb növényem volt, hígabban adagoltam a tápot, és egy növényemnek sem volt hiánytünete. Most ugyan több tápot adagolok, de 5X annyi növényem van, ugyanazok a fajok, a fele szenved, a Microsorum pont nem. Sokáig gyakorlatilag nitrogénmentes volt az akvárium, a Microsorum mégis tökéletes. Úgy gondolom ez alapján, nem tápanyaghiány okozza a dolgot. Most pótlom a nitrátot, de kb. 5 mg/literre lőttem be, ami elég kevés. Esetleg a pH is okozhatja a dolgot, mert a keménységgel együtt az is csökkent.
 
Sziasztok!
Valakinek nincs véletlenül egy jó módszere arra, hogy a Microsorum rizomáiról milyen módon tudnám eltüntetni az ecset algát? A fertőrött leveleket le tudtam vágni, de a rizomákkal gondban vagyok.
 
Sziasztok!
Szeretnék a victoria reginatól rendelni ilyen növényt. Náluk ez lenne az: Microsorum pteropus "keskenylevelű"? Csak, mert valami ilyen is van: Microsorum pteropus Philippine.
1 tő 900 pénz, nem tudom ez mekkora adagot jelenthet... A multkor rendeltem tropicásat jó 2000 fölött volt az ára 1 adagnak, de az nagyon vékony mennyiség volt. Sajnos nem is tudott beállni (bár ez biztosan az én hibám volt, mert mással nem volt gond), ment a kukába... A lényeg, hogy most nekem nagyon sok kellene,vagy 1 bazi nagy tő. Valaki rendelt már tőlük? 3-4 adag mennyi lehet?
 
Bazi nagy tövet egész biztosan nem kapsz pláne nem Philippine-ből. Egy nagy csokor több tízezer forint is lehet. Igazán nagy mennyiséget akarsz, akkor ott a Tropica XL Microsorum. De azokban nincs egészen keskeny levelű talán csak Narrow.
 
Hát azt akarok, mármint narrowt! :D (van XL is?)

Megnéztem jól emlékeztem, hogy XL-ben csak sima Pteropus van.
Fára növesztve van nagyméretű Narrow. Az 6500 pezó rendelésre hozzuk, de ahogy látom a pár perce befutott jövő heti Tropica készletben most épp nem rendelhető.

Egyébként sokféle Microsorum van mostanság már. Keskeny levelűből is van 3. Narrow, Needle (Philippine) és Trident. Mindhárom érdekes lehet
 
Hmm...nem sürgős, mindenképpen már csak Január első hetében lenne érdekes. Szerintem kicsi akiban (a HAC kritika is erre irányult) mindenképpen a keskeny levelű a nyerő...
 
Back
Oldal tetejére