• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

Én nemrég ültettem. Mennyire erős gyökeret növeszt? Nagyon gyakori, hogy felemelkedik?
Szia,
nálam minden egyes alkalommal Tropica talajban volt, de egyszer sem akart emelkedni. Pedig volt amikor már rendesen vastag volt a gyep. Ennek ellenére célszerű megnyírni, de mint mondtam nálam nem volt az az emelkedős fajta.
 
Low tech-ben próbálkozom a Monte Carlo-val. Elég nagy csomókba ültettem. Helyenként kicsit barnul, és elég sok az áttetsző levél. Ültessem kisebb csoportokba, vagy ezeket az elhalt részeket később elég ha eltávolítom?
 
Srácok, akiknek van Monte carlo-ja, (akinek nincs de van tapasztalata vele, arra is számîtok:))
Milyen gyakran kell nyírni vagy nyírjátok e növénykét? Milyen vastag gyepet alkot? Felszakadásra hajlamos-e?
Milyen gyorsan fejlődik sok fény és CO2 mellett?

Válaszotokat köszönöm.
 
Srácok, akiknek van Monte carlo-ja, (akinek nincs de van tapasztalata vele, arra is számîtok:))
Milyen gyakran kell nyírni vagy nyírjátok e növénykét? Milyen vastag gyepet alkot? Felszakadásra hajlamos-e?
Milyen gyorsan fejlődik sok fény és CO2 mellett?

Válaszotokat köszönöm.
Nálam CO2 nélkül elég szépen fejlődött, most 4 hónapos, a naplómat visszanézve 1 hónap után már összefüggő gyepet alkotott. CO2-vel és még több fénnyel gondolom még inkább hasít.

Most 2-3 centi vastag, többen is azt javasolták, hogy 1 centin kéne tartani. Gondolom ha az alja nagyon berohad, fel is szakadhat, nálam egyelőre elég stabil.

Eddig csak egyszer nyírtam, de már ideje lenne, csak nehezen szánom rá magam, mert minden tele lesz vele :rolleyes:.
 
K
Nálam CO2 nélkül elég szépen fejlődött, most 4 hónapos, a naplómat visszanézve 1 hónap után már összefüggő gyepet alkotott. CO2-vel és még több fénnyel gondolom még inkább hasít.

Most 2-3 centi vastag, többen is azt javasolták, hogy 1 centin kéne tartani. Gondolom ha az alja nagyon berohad, fel is szakadhat, nálam egyelőre elég stabil.

Eddig csak egyszer nyírtam, de már ideje lenne, csak nehezen szánom rá magam, mert minden tele lesz vele :rolleyes:.
Köszi. Mivel nem low tech-be tervezem, próbálok infot gyűjteni, hogy milyen e növényke. Nyírni nem sok helyem lesz, ezért keresek olyat, ami gyep, de nem kell hetente nyírni. Vagy ne legyen gyep??
 
Köszi. Mivel nem low tech-be tervezem, próbálok infot gyűjteni, hogy milyen e növényke. Nyírni nem sok helyem lesz, ezért keresek olyat, ami gyep, de nem kell hetente nyírni. Vagy ne legyen gyep??
Akkor valószínűleg nem az MC lesz a barátod, ha nálam így nő, nálad elég gyakran kéne nyírni
 
Szep. Lowba talan egyszer lattam meg, de nagyon apro lesz ha egyaltalan megmarad, es eleg lassu. Valamit nagyon jol csinalhatasz.

Én sem fűztem hozzá nagy reményeket, de most már huzamosabb ideje nagyon szép, vastag gyepet alkot. Ezen felbuzdulva más előtéri növényekkel is kísérletezek, pedig már majdnem rászántam magam, hogy beruházok valami fasza co2-be.
 
Én sem fűztem hozzá nagy reményeket, de most már huzamosabb ideje nagyon szép, vastag gyepet alkot. Ezen felbuzdulva más előtéri növényekkel is kísérletezek, pedig már majdnem rászántam magam, hogy beruházok valami fasza co2-be.
Na és mi a helyzet az Amanokkal?
Mennyire képesek kikapàlni?
Most „ùjraberendezek“, és ültetés utàn jönnek vissza a szörnyek...
Kiszedik szerintetek?
 
Na és mi a helyzet az Amanokkal?
Mennyire képesek kikapàlni?
Most „ùjraberendezek“, és ültetés utàn jönnek vissza a szörnyek...
Kiszedik szerintetek?
Hajrá kiváncsi leszek, januárban nekem is hasonló lesz a szitu.
De ha lekötöd öket kajával, avval ellesznek egy darabig!
 
Van aki használt vastag összefüggő Mc gyepet karácsonymohával? Parvulával társítottam a karácsonymohát és nem barátok. Moha vágásnál lehullot és a parvulából kiirthatatlan volt. MC-be is kiírthatatlan?
 
Ha moha kerül a gyepbe, azt vsz csak tarvágást követő leszívással tudod könnyedén likvidálni. Ez igaz a többi mohafajtára is és a parvula gyepre ugyanúgy, mint a többire. Sőt, a parvula még valamivel jobb eset is, mert pepecs munkával ugyan, de csipesszel ki lehet közüle szedegetni, míg az MC-HC tekergőző szálai közül nehezebben.
 
Back
Oldal tetejére