• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

Emersen próbálom nevelgetni, fólia alatt és anélkül, de valahogy nem akar "bokrosodni".
Pedig dél-keleti ablakban van, tehát fényt is kap +táp és csak stagnál.
Fura.
 
Tegnap nekiestem a nanonak, szépen beleraktam a táptalajt, utána az Amazoinát, fa, összeállt a hardscape, talajszintig ment bele egy kis víz ... átkapcsoltam zen üzemmódba, lemostam róla a zselét és egy olyan bruttó másfél óra alatt szépen elültettem. Nagyon elégedett voltam azt hittem ennél idegtépőbb lesz, de még élveztem is. Elnyomtam a többi növényt is, majd nagyon óvatosan elkezdtem feltölteni. Kb a talaj felett 2 centivel járhattam, amikor azt vettem észre, hogy kb a Montecarlo 70%-a szépen feljött, mert az Amazonia közül előtörő kis aranyos bubik szépen felhozták őket...
Agyérgörcs ... szúszá ... újra ültetés ... lent maradt. Végül szerintem 10 alatti felúszott ki szállal megúsztam, azért az jó arány :D

Ui.: A GA-s zselé elég kemény, volt egy doboz Tropicás növény is, abban valahogy lágyabb a zselé, könnyebb volt lemosni!
 
Az MC-re- vagy más növényekre- mennyire jellemző, hogy nehezen indulnak az új helyen?
A Monte Carlóm csak vánszorog három hetesen, kissé barnul, alga nincs a közelében. High körülmények között van, de bubizni nem látom a növényeimet, az MC-t sem.
Ötlet?
 
Az MC-re- vagy más növényekre- mennyire jellemző, hogy nehezen indulnak az új helyen?
A Monte Carlóm csak vánszorog három hetesen, kissé barnul, alga nincs a közelében. High körülmények között van, de bubizni nem látom a növényeimet, az MC-t sem.
Ötlet?

Másra nem tudok gondolni minthogy kellő képpen éri e fény, mert nálam low körülmények között is rohamosan képes volt fejlődni
 
Az MC-re- vagy más növényekre- mennyire jellemző, hogy nehezen indulnak az új helyen?
A Monte Carlóm csak vánszorog három hetesen, kissé barnul, alga nincs a közelében. High körülmények között van, de bubizni nem látom a növényeimet, az MC-t sem.
Ötlet?
Nekem is lassan nő high körülmények között, de amíg nem algásodik, nem zavar. A barnulás nem jó jel viszont.
 
180 liter fölött 4x54-es quad világít, kb. 25-30 cm-re a felszíntől. Az aki 45 cm magas.
pfff akkor fény kilőve :) nem tudom, ha barnul az tényleg nem jó jel. a töve barnul vagy a friss? mert ha a friss hajtások épek akkor lecsípném és újra tolnám. már amennyire életképes és elég hosszú. vagy egyszerűen hagyd kibontakozni.
 
Carbot mennyire bírja? Legutóbbi kezelés során az egyik pamacs véletlenül kapott egy kevés 1/3-ra hígított Carbot és most mintha kezdene szétmállani... Low-tech akiban van, fényre ültetve. Vagy a viszonyokat nem bírja vagy a Carbotól ilyen. A többi még úgy elvan...
 
Mennyire vastagodott meg nálatok? Én még az indákkal terjeszkedős résznél vagyok, magasságban egyelőre nem nőtt sokat. 0.7 w/l en van most lesz a bővítés 1w-ra. Co2 megy szépen. Attól félek hogy ha hagyom megvastagodni felkopaszodik és kiszakad az aljzatból. Reális a félelem vagy hagyhatom nőni (ha egyáltalán vastagodik)
Micro, macro, carbo, foszfát tápozás van. Tesztel kimérve minden,
Köszi.

Amúgy nagyon felhasználóbarát kis növény álmomban nem gondoltam volna hogy ilyen dinamikusan fejlődik.
 
Mennyire vastagodott meg nálatok? Én még az indákkal terjeszkedős résznél vagyok, magasságban egyelőre nem nőtt sokat. 0.7 w/l en van most lesz a bővítés 1w-ra. Co2 megy szépen. Attól félek hogy ha hagyom megvastagodni felkopaszodik és kiszakad az aljzatból. Reális a félelem vagy hagyhatom nőni (ha egyáltalán vastagodik)
Micro, macro, carbo, foszfát tápozás van. Tesztel kimérve minden,
Köszi.

Amúgy nagyon felhasználóbarát kis növény álmomban nem gondoltam volna hogy ilyen dinamikusan fejlődik.
Be tud vastagodni ha nem vágod rendszeresen. Nekem volt 5 cm vastag is. Nem a mérete miatt szakad fel általában, hanem a dús bubizás eredménye.Ha sok bubit tartanak a levelei az emeli meg. Nyilván ahhoz kell a méret is.
 
Be tud vastagodni ha nem vágod rendszeresen. Nekem volt 5 cm vastag is. Nem a mérete miatt szakad fel általában, hanem a dús bubizás eredménye.Ha sok bubit tartanak a levelei az emeli meg. Nyilván ahhoz kell a méret is.
Szóval akkor hagyhatom 3-4 cm vastagon, nem szokott kopaszodni sem?
 
Szóval akkor hagyhatom 3-4 cm vastagon, nem szokott kopaszodni sem?
Hát ahogy érzed. Én nem hagynám kb 1 cm (tömörség) vastagabban mert nagyon össze tud gyűlni a mulm alatta-közötte.Felkopaszodni nem láttam soha. Ezt a méretet nem a szálak hosszára értem, hanem a tömör növény massza vastagságára. Remélem érted így. Amúgy nagyon jó kis növény.Stabil, szép,gyors,
 
Szóval akkor hagyhatom 3-4 cm vastagon, nem szokott kopaszodni sem?
Nálam max az alsó levelek szoktak kicsit besárgulni ha vastagra hagyom. De ezt is csak akkor láttam ha jo alacsony megvágtam. Emiatt azért érdemes visszavágogatni, majd idővel helyre jön es hozza is a friss zöld hajtásokat.
A technikád és a tápozás alapján nem hinném hogy gondod lesz ezzel a növénnyel.
Viszont ha nagyon bubizik akkor @Szabó Henrik tanacsat megfogadva sűrűbben nyírd nehogy a bubik kiemeljék a talajból.
 
Nálam max az alsó levelek szoktak kicsit besárgulni ha vastagra hagyom. De ezt is csak akkor láttam ha jo alacsony megvágtam. Emiatt azért érdemes visszavágogatni, majd idővel helyre jön es hozza is a friss zöld hajtásokat.
A technikád és a tápozás alapján nem hinném hogy gondod lesz ezzel a növénnyel.
Viszont ha nagyon bubizik akkor @Szabó Henrik tanacsat megfogadva sűrűbben nyírd nehogy a bubik kiemeljék a talajból.
Hát ahogy érzed. Én nem hagynám kb 1 cm (tömörség) vastagabban mert nagyon össze tud gyűlni a mulm alatta-közötte.Felkopaszodni nem láttam soha. Ezt a méretet nem a szálak hosszára értem, hanem a tömör növény massza vastagságára. Remélem érted így. Amúgy nagyon jó kis növény.Stabil, szép,gyors,

Köszönöm, igen jó erősen bubizik ha leállítom a szűrőt akkor kb 2mm távolságban egymástól függőélegesen röpködnek a bubik fel folyamatosan. Akkor nyírom majd szépen.
 
Nálam max az alsó levelek szoktak kicsit besárgulni ha vastagra hagyom. De ezt is csak akkor láttam ha jo alacsony megvágtam. Emiatt azért érdemes visszavágogatni, majd idővel helyre jön es hozza is a friss zöld hajtásokat.
A technikád és a tápozás alapján nem hinném hogy gondod lesz ezzel a növénnyel.
Viszont ha nagyon bubizik akkor @Szabó Henrik tanacsat megfogadva sűrűbben nyírd nehogy a bubik kiemeljék a talajból.

Én nemrég ültettem. Mennyire erős gyökeret növeszt? Nagyon gyakori, hogy felemelkedik?
 
Back
Oldal tetejére