• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mi összedobjuk az akváriumod - Akvakertész PROJECT

Mellesleg egy jelöltem már nekem is lenne a projetkre... történetesen a szomszédom szeretne egy akváriumot nagyon, ráadásul növényezne, csak sehogy nem akar összeállni a projekt, pedig már van egy 20 literes akváriuma, és talán szűrője is, de a többivel nem halad... mellesleg 17 éves és lány és gyönyörűszép és aranyos :))) na? megnyerte? :)))
 
Mellesleg egy jelöltem már nekem is lenne a projetkre... történetesen a szomszédom szeretne egy akváriumot nagyon, ráadásul növényezne, csak sehogy nem akar összeállni a projekt, pedig már van egy 20 literes akváriuma, és talán szűrője is, de a többivel nem halad... mellesleg 17 éves és lány és gyönyörűszép és aranyos :))) na? megnyerte? :)))

Gondoltam, hogy valamikor előkerülnek az ajándék kecskék stb. De hogy pont egy fiatal lánnyal próbáld megenyhíteni a szívünket...:)
Még jó, hogy közös döntést írtam az elején, így el tudok számolni a lelkiismeretemmel :LOL:

Akárki pályázhat. Neki is azt tudom mondani, hogy írjon majd egy kicsit mit és miért szeretne és a közösség eldönti melyik projektet támogatjuk elsőként.
Ha működik a dolog nem tartom elképzelhetetlennek, hogy akinek nem sikerül következőre újra megpróbálja. Szóval akkor sem kell elkereseredni, ha elsőre nem őt válasszuk valamiért.
 
Férfiak között a legnyerőbb mindig egy női adu :)
Rendben, akkor szólok neki, hogy van egy ilyen lehetőség.
 
Mellesleg egy jelöltem már nekem is lenne a projetkre... történetesen a szomszédom szeretne egy akváriumot nagyon, ráadásul növényezne, csak sehogy nem akar összeállni a projekt, pedig már van egy 20 literes akváriuma, és talán szűrője is, de a többivel nem halad... mellesleg 17 éves és lány és gyönyörűszép és aranyos :))) na? megnyerte? :)))

Megnyerte :ROFLMAO:

Na, Jani ez gonosz volt ;) :sneaky:
 
Ilyent is egyszer olvas az ember. Ennyi kedves ember és mind segiteni akar egy embernek a teljes komplett akvárium létrehozásához. Sok sikert kivánok hozzá.



Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
 
Sziasztok!

Mi újság a kezdeményezéssel?
(jövő héten megint szabin leszek és nem szeretnék lecsúszni a pályásásról!)

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Bocsánat, de önző vagyok!

Természetesen ha a jelentkezők közül Valaki szeretne dekor kavicsokat rakni az akváriumába, akkor szívesen felajánlom a készletemből a kívánt mennyiséget!

A.ttila
 
Sziasztok!

Tipikus én! :) Csak most vettem észre én is ezt a topikot és ezt a nemes felajánlást (mindig csak a "jobb oldali bokrom nyírásával" vagyok elfoglalva... :D) !

Amivel esetlég hozzájárulhatnék a kezdeményezéshez, hogy a felesleges növényeimböl tudnék küldeni nektek, ha igény lenne rá! Ha Bréma ugyan nem is a szomszédban van, de alkalomadtán összeállíthatanék egy-egy kis csomagot. Általában 3 napon belül megérkezik Magyarországra a küldemény. Szóljatok, ha érdekel a dolog. :)

Üdv: Robi
 
Üdvözlet!

Támogatnám a kezdeményezést, növényeket, 1-2 marék jávai v. egyéb mohát, szőlőgyökér dekort tudnék adni bármikor szívesen.

Hol tart a kezdeményezés
 
Hali!
Ha lezárul a mostani pályázat kiírás, onnantól mennyi idő míg meg el lesz döntve ki a nyertes személy? Csak mert akkor úgy időzítem az ollózást, hogy friss növényeket tudjak adni (bonsai, fissidens, pogo, meg még sok-sok egyéb szépséges növény :D)
 
Nekem is nagyon tetszik a kezdeményezés, viszont kezdenek szétcsúszni a felajánlások.

Gondolom kezdő, ámde lelkes akvarista kapja majd meg a felajánlást, ezért össze kéne szedni mire is lesz szükség. Előfordulhat persze, hogy már sokminden már megvan, de a tisztánlátás miatt érdemes összerakni a listát, aztàn később jobban lehet látni mi kell, vagy sem.

Különböző pontokon különböző emberek tudnának besegíteni: akváriumi alkatrészekkel, szakmai tanáccsal (fórum) , személyes segítséggel, szállítási segítséggel.

Nano akvárium (élesztős Co2 Legyen?) berendezéséhez szükséges elemek:

1.Akvárium (nano, de mekkora?), 2. aljzat, 3 dekor (kő, fa), 4. Világítás, 5. Szűrő 6. Szűrőcsövek, 6 kifolyó / befolyó ága a szűrőnek , 7 Olló , 8 csipesz, 9 diffuzor 10. Co2 cső, 11 visszafolyásgátló 12. Növények

Mit hagytam ki?
 
Kérek mindenkit, ne offoljuk a topikot. Ide kifejezetten csak pályázatokat várnánk, hogy könnyen áttekinthető maradjon.

Ha szeretnétek már most elkezdeni a felajánlásokat inkább nyissunk neki egy külön topikot, de mivel sokan vagyunk és sokféle felajánlás van inkább megfordítanám a dolgokat és az igényekhez keresnénk felajánlást amikor megvan a kiválasztott project.

Úgyhogy aki még nem tette, de jelentkezne, most még megteheti. De nemsokára lezárjuk a projectet.
 
Akkor én is bocsi, azt hittem hogy a "Mi összedobjuk az akváriumod - 2012 AUG pályázatok"-ban gyűjtitek a pályázatokat.
 
Sziasztok Kedves Művészek!

A nevem Fojt Nikolett, most taposom a 24. évem alkalmazott környezetkutatóként végeztem Szegeden Januárban.
Gyálon élek, Budapest szomszédságában.

Még csak most regisztráltam, eddig a háttérből figyeltem, olvastam, irigykedtem ezekre a műalkotásokra.
Úgy gondoltam én ehhez a színvonalhoz egyenlőre kevés vagyok és nem akartam égetni magam a kis szerény költségvetésű próbálkozásaimmal.

Egy kedves ismerősöm javasolta, hogy próbáljam meg ezt a lehetőséget, hátha sikerül, mivel tudja, hogy próbálkozom, szívvel -lélekkel küzdök, hogy szép akváriumaim legyenek, de mivel sem nekem sem édesanyámnak nincs munkája egy standard jól működő csodás növénysziget az álom kategória lenne.

Tavaly Októberben kezdtem akvarizálni, szülői gyökerekből adódóan, hisz gyermekkoromban mindig volt akváriumunk és nagyon hiányzott már.
Ekkor leltem rá a garnélázásra s erre a csodálatos növényes világra, erre a művészetre. Az első akit több követte, főleg a garnélázásból adódóan, legalább ez az egy örömünk legyen.
Lehetőségeinkhez mérten igyekeztünk a maximumot kihozni az akváriumainkból, szépen benövényesíteni. Valamennyire sikerült is, de ilyen csodákat semmiképp nem sikerült alkotni.
Most jött el az az idő, hogy bármennyire is fáj és rengeteg munka, szeretet van mindegyik akváriumunkban, meg kell válnunk nagyon nagy részétől kis birodalmunknak, mert egyszerűen nem fér bele. Én nem kapok pénzt mivel pályakezdő vagyok, anyu kap de azt ki sem írom mennyit.
Ebből megélni kizárt és most jött el az idő, hogy az akváriumok is eladósorba kerülnek legalábbis a legtöbb biztos pedig a sor végére raktuk ezt a lehetőséget. :(
Szeretném, ha legalább 1-2 akvárium maradna és abból az egyik egy kis sziget lenne, ami nem algás, nem csak küzdés folyamatosan s sokszor hiába, hanem több az öröm amit nyújt.
Az elképzelésem a következő lenne:
Csináltattam egy 34x34x 35magas kis kockát, most készül bele a háttér még színezni kell. Vettem bele nagy nehezen némi garnis pénzből jbl aquabasist és manadot, tehát,ha nem is csúcsminőség és Ada, de azért talán kavicsnál, bazaltnál jobb.
Növényeket tudnék kiszedni vannak füvecskéim a Terra Plázán nagy nehezen Tőletek megszerzett E. Quadricostatus, azt hiszem tenellus is lesz, azt ígért nekem az említett kedves barát. Mohák is vannak, sok féle növény van, tehát abból összetudnék ollózni valamit talán.
Garnélásnak szeretném megcsinálni, semmi extra csak snowball lenne benne, már van 10 db és még cseréből érkeznek elvileg pár hét múlva, tehát élőlények is lennének kivéve amano garnélát és otiból is csak 1 szegényke van.
Némi mangrove is van itthon, nem tudom mennyi fantázia van benne nem egy nagyon menők.
Nagy álmom egy nagyon szép moha fa mondjuk karácsony mohából vagy Spiky-ból és alul pedig valami gyepecske lenne kivéve ahol tudnám takarítani az etetőhelynél az aljzatot. Tolótetős az aki, szóval a sarokban etetés nem megoldható. Az etetős részhez gondoltam, hogy ott se legyen üres valami kis felkötözős mobilis megoldást.
Természetesen ti sokkal jobban értetek hozzá, ez az elképzelés körül belül.

Ami a gond az,hogy összesen 9 watt világításom van rá és csak belső hailea szűrő lenne esőztetővel plusz szivacs a biológia miatt, ami finoman szólva is hajmeresztő még olvasni is nektek gondolom
Élesztős Co most van teszt alatt, még nincs nagy tapasztalatom vele .Eddig szolid easy carbo ment csak.
Tehát nekem egy elfogadható szűrésre lenne a legnagyobb szükségem és egy világításra ami azért a villanyórát sem veri le a falról túlságosan.
Persze, tudom, hogy a GA minőségi tápok sem olcsók, de mivel nem nagy az aki ennyi megoldható.
Nekem a G.A. távolsága jelenti a legnagyobb gondot Gyálról mivel nem vagyok mobilis vagy a posta ami még az árhoz jönne mivel nem tudnék akkora összegben vásárolni sajnos. :(
Összesen olyan 30 liter lenne szerintem a víz benne, amire talaj ,növény és minden bekerül.
Természetesen nem ingyen kérném nem is lenne képem hozzá.
Tudnék adni Shakura garnélát cserébe, másom nagyon nincs, de belőlük elég sok és nagyon szépek, szelektáltak.
Igazából egy székre kerül az aki, de elbírja az a lényeg nem szép, de megfelel a célnak.

Persze a legnagyobb segítség a munka lenne, ahol állatok között lehetnék egy állatkereskedésben,ehhez értek nagyjából ezt tudnám igazán szívből csinálni, kereskedői vénám is van,húzós vagyok nagyon,de nyilván ez lenne a legnehezebb kérés sajnos.

Tudom, hogy nem ismertek és gondolhatjátok mit akar ez, de egy próbát megért és minden úgy van ahogy leírtam.
Megértem, ha olyannak adjátok a lehetőséget, akit ismertek innen, aktív és ügyes.
Én csak annyit tudok ígérni, hogy szívvel-lélekkel gondoznám a ti javaslataitokat betartva és mindig írnék, raknék képeket ( ha majd tudom, hogy kell) és nagyon nagy boldogság lenne nekem, hogy van egy kis garnéla szigetem ami szép és végre jól működik.
Mindenkinek gratulálok a csodálatos növényes akváriumához és le a kalappal előttetek!
Tudom, hogy rengeteg munka, szenvedély és szeretet van minden egyes akváriumban!
Köszönöm, hogy írhattam és elolvastátok!
Fojt Niki
 
Szia!

Először is üdv a fórumon. Az első tanács, amit adnék, az az, hogy ne keseredj ennyire neki. Hidd el senki sem úgy kezdte, hogy minden szempontból tökéletes volt az akváriuma. Ez idő, és rengeteg tanulás.
A második dolog, amit mondanék, hogy növényes akváriumban szinte sosincs háttér, ezt majd a későbbiekben érdemes figyelembe venni. ;)


Sok sikert a pályázathoz mindenkinek!
 
Üdv, a fórumon :) Esélyed neked is van megkapni a lehetőséget és nem vesztettél semmit, hogy írtál ide. (y)

Növényeket tudnék kiszedni vannak füvecskéim a Terra Plázán nagy nehezen Tőletek megszerzett E. Quadricostatus
Akkor emlékszem rád :)
 
Back
Oldal tetejére