• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mi összedobjuk az akváriumod - Akvakertész PROJECT

Én is jó ötletnek tartom és támogatom. Sőt azt gondolom, hogy szívesen fel is ajánlok x mennyiségű GA pontot a szent cél elérése érdekében. Ha esetleg többen is lennénk akkor (sok kicsi sokra megy alapon) esetleg egy két húzósabb alkatrészt is meg lehet vásárolni az összegyült pontokból. gondolom ennek technikai megvalósítása nem okoz gondot a GA-s fiuk számára.
 
Én eddig sajnos lecsúsztam az akvárium berendezős összejövetelekről, de talán ez alkalomból is lehetne csinálni egy ilyent, bár kérdéses, hogy utána a kiválasztott hogyan viszi haza :rolleyes:, de talán az összejövetel után a futár el tudná vinni a kiválasztottnak amennyiben nem kocsival megy.
GA pont felajánlás tényleg nagyon jó ötlet, én is benne vagyok.
 
Pénz küldésre első körben nem gondoltam és a ga pont is pénz akárhogy is nézzük. De ha lesz ilyen felajánlás természetesen megoldható.
 
Nem rossz ez a kis kezdeményezés!
Dicséretre méltó!(y)
Kovácsolja majd a közösséget!
De ha egy adott személy nem tud elindulni ezen a hobbin az anyagiak miatt,
a fenntartásával nem lesz gondja?
Nagyon alaposan át kell nyálazni ezt a dolgot!
 
De ha egy adott személy nem tud elindulni ezen a hobbin az anyagiak miatt,
a fenntartásával nem lesz gondja?
Nagyon alaposan át kell nyálazni ezt a dolgot!

Ezért szorgalmazom inkább a kis méretű akváriumokat. Ott egy nagyobb kiszerelésű növénytáp ha nincs pörkölve fénnyel 1 évig is elég lehet.
De ha egy picit elvonatkoztatunk a dologtól és a másik oldalról közelítünk. Lehet az illetőnek nincs 40-50-70 ezer forintja a projectre, de 1-2 havonta 1-2 ezrest azért rá tudna szánni.

Jó lenne picit ha azt közvetítenénk, hogy felelősséggel nevelje és ne csak egy játék legyen amit ma ingyen kapok, holnap meg kidobom mert megúnom vagy nem erdekel.
Nem fogjuk tudni egy életen át követni a sorsát az akváriumnak, ezért is gondoltam, hogy 3 hónapig kötelezően kellene naplózni. Persze utána is lehet, de mi már másfelé fókuszálnánk.
 
Mivel nincs olyan terv, szabály, módszer, ami ne lenne kikerülhető - ez játékelméleti alap -, szerintem pusztán bizalom alapján érdemes megközelíteni. Meg jobb is úgy.

Én támogatom az ötletet.

Lehetne gyermek kórháznak stb-nek ajánlani hasonlót. Csak itt kicsit attól félek, hogy ők nem akvaristaként funkcionálnak elsősorban és emiatt nem lenne megfelelően gondozva a kert.
Szerintem egy gyermek kórházba, kórházba, egészségügyi intézménybe inkább egy halas akvárium való. De ha véletlenül valakinek ilyen ötlete támad, szívesen segítek.
 
Jó ötletnek tartom a kezdeményezést. Ha bármivel hozzá fogok tudni járulni innen külhonból akkor én benne vagyok. Van néhány kacatom ami egész hasznos lehet induló akváriumnál. ;)
 
Remek ötlet/kezdeményezés!
Bár új dolog hirtelen nem jutott eszembe,de akad pár használható dolog (előtét,nem akvarisztikai mágnes-szelep),amit szívesen felajánlok! :)
 
Sziasztok!

Tetszik a kezdeményezés!

Pályázni itt nyíltan, vagy privátban kellene?

Van egy megvalósítandó ötletem (talán páran tudnak róla)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Tetszik a kezdeményezés!

Pályázni itt nyíltan, vagy privátban kellene?

Van egy megvalósítandó ötletem (talán páran tudnak róla)!

Köszönettel!

A.ttila

Természetesen a pályázat is nyilvános lesz. Mondjuk véglegesítsük a részleteket a hónapban és az első projekt nevezése Aug 1-15-ig lehetséges.
Nyitunk majd egy külön topikot a dolognak ha hivatalosan is elindul.
 
Szerintem ha mindenképpen olcsó szép és igényes koncepciót szeretnénk összehozni vízinövényekből akkor wabi-ban kellene gondolkodni hiszen így ki van zárva a co2, és a szűrés mind költségben mind problémában mind technika beszerzésében. Így több mindent lehetne kihozni X felajánlásból.
Szerintem...
 
Szerintem ha mindenképpen olcsó szép és igényes koncepciót szeretnénk összehozni vízinövényekből akkor wabi-ban kellene gondolkodni hiszen így ki van zárva a co2, és a szűrés mind költségben mind problémában mind technika beszerzésében. Így több mindent lehetne kihozni X felajánlásból.
Szerintem...

Azért egy átlagebernek nem sokat mond a wabi. Hiszen a legtöbb szobanövény sem mond sokat.
Lehet szűrés CO2 nem kell neki, de egy wabival ugyanúgy meló van. Helytől függően napi szinten kell locsolgatni permetezni stb stb. És inkább közelebb van a szobanövényekhez, mint bármilyen akváriumhoz nevelés tekintetében.

Ha valaki akváriumot szeretne egy tál növénnyel nem ugyanazt kapja. :) Függetlenül attól, hogy wabi fan vagyok.
 
Nahát! Nahát! ... És nahát! :D
Az ember elkószál pár hónapra és egy ILYEN topikra pillantva térhet vissza! Nem semmi, ez a hónap meglepetése!

Duplán örülök, mert van egy jelöltem.
Már napok óta küzdök, hogyan hozhatnék ki neki egy tisztességes garnélás nanot 30k alatt, és képzeljétek, azt levelezte velem tegnap, hogy lehet egy ideig nem is lesz bene garnéla, csak egy vízi kert és ha az megy, akkor teszi bele őket :D! Waoow!
No majd "ráveszem", hogy tisztességesen bemutatkozzon nektek és szavazhattok, szavazhatunk ... mert még jóóó, hogy benne vagyok!
Addig meg tessen tanulgatni a dolgot, bár be van sózva... de ki nem volt a kezdetek kezdetén, nem igaz?
 
Sziasztok!
Én is nagyon jó ötletnek tartom és amondó vagyok akár megyékre is lehetne osztani pár fős társaságot, Én kocsival elég rugalmas vagyok mondjuk 50-100 km -es körzetben akár 1 megyéből 2-4 en össze állhatnánk és mehetnénk segíteni bárkinek bármiben. De részemről is megoldható bármi,fel ajánlani is tudok elég sok mindent szűrőket fűtőket világítást, esetleg akváriumokat 10-40 literes méretig stb..... És nagyon szívesen segítek bárkinek berendezni 1 szép akváriumot,mert én sosem csinálom egyedül mindig elhívom valamelyik akvarista barátomat mikor rendezés van én úgy vagyok vele több szem többet lát kreativitás összedobva és mehet a buli :) Nekem sem egy óriási HI-TECH akváriumaim vannak de ami tőlem telik megteszem értük , és próbálom az anyagi helyzetemhez mérten szépítgetni hétről hétre. Egyedül már csak egy CO szett hiányzik meg a világítás korszerűsítése azaz áttérés a T5 csövekre. Üdv:Tamás
 
OFF
Ha már így felmerült, hogy közösen építünk egy akit, nekem dobjátok már össze egy ilyet közösen :) Mindenki jöhet majd vele egy körre, csak egy kérésem van tankoljatok előbb mert 148.000 (!!) literes a tankja.
Ha a linken a képre kattintotok lesz még kép ;)
Motor Yacht Lady Britt - Feadship
Yacht%20LADY%20BRITT-680.jpg


És egy másik gyönyörűség amit még Horvátországban fotóztam éppen pihent: Nyaralás | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Dani! Ha ennyire akarod, összedobjuk neked ezt a Yachtot (így kell írni? )... 15*8-as makettben jó lesz? ;)
 
Back
Oldal tetejére