• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mi összedobjuk az akváriumod - 2012 AUG pályázatok

viktorlantos

Alapító
Admin
Akkor az előzmények és a kellemes fogadtatás után szerintem belecsaphatunk az augusztusi pályázásba.

Aki nem olvasta volna az előzményeket itt megteheti: Fontos - Mi összedobjuk az akváriumod - Akvakertész PROJECT | Magyar Akvakertész Fórum

Aki szeretne pályázni ebbe a topikba írja meg. 1 bejegyzés 1 pályázótól. Lehetőleg ne tördeljétek szét több bejegyzésre, hogy áttekinthető legyen később is.

Határidő: augusztus vége

A hónap végén a fórumozók eldöntik melyik tervet érdemes közösen támogatni. És remélhetőleg szeptemberben össze is állhat a segítő csomag :)

Szóval itt a lehetőség, itt az alkalom. Ne legyetek szégyenlősek tényleg segítő szándékkal indítjuk ezt a kezdeményezést.
 
Sziasztok!

Veszem a bátorságot elsőként pályázni (hátha mások is beindulnak)!

Nevem Bartos Attila Pál.
A hetvenes évek közepén születtem Budapesten, munkás-paraszt-katona felmenők gyermeke (unokájaként)!
1988 óta van akváriumom egy másfél éves kihagyással.
Hosszú ideig egy akváriumoskén hódoltam a hobbinak (30, 100, 285l-essel egymás után).
Majd a mostani lakásunkban több kissebbel foglalatoskodom, -tam (8, 2x10, 15, 25, 27, 45, 62l-esig, nem mind ment egyszerre, most is van üresen a picében pár).
A gyermekek cseperedését követően az óvodában is berendeztem néhányat, amiket rendszeresen karban tartottam az elmúlt négy évben.
Időközben néhány ismerősnél is segítettem berendezésben, átrendezésben, karbantartásban.
Jelenleg 8 akváriumot felügyelek az itthoniakkal együtt több- kevesebb sikerrel.
Miután mindenben középszerű voltam eddigi életemben, késztetést éreztem valamiben nagyszerűt alkotni.
Az akvarisztika az amiben a legnagyobb tapasztalattal rendelkezem (leghosszabb ideje űzöm folyamatosan), ezért ebben látom a kiteljesedésem lehetőségét.
Sajnos az anyagi bázisom igen korlátozott az építőipari szakmám kiszámíthatatlansága és népes családom (három leány gyermek) növekvő igényei mellett.

Szeretek olyasmit csinálni ami még másnak talán még meg sem fordult a fejében !
Az elképzelésem a következő (már többen ismerhetitek innen: Akvakertészt keresek! | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum):
szeretnék egy egyedi akváriumot építeni ami igazi Hungaricum, hortobágyi tájrészlet víz alatt (csak Magyar lakta területen fordul elő a gémeskút).
Terveim szerint ezt egy legalább 90cm hosszú 45-50cm széles és magas akváriumban tunám megvalósítani.
A világítást házilag építeném meg az akvárium egyedi berendezése miatt (1x39, 1x24, 3x8W T5 6500K)
A szűrést oldalpolcos megoldásként az akvárium egyik sarkába helyezném 30x30x40-45cm-es méretben egy 1500l/h pumpával hajtva, 3-4 rekeszes rendszerrel, közepes minőségű szűrőanyagokkal.
CO2 befecskendezést nem tervezek az alacsonyabb igényű növények miatt.
Viszont minőségi aljzatban gondolkodom (az utóbbi tapasztalatok alapján azon nem szabad spórolni).
A dekorációt részben készittetem (vödör), a többit magam meg tudom csinálni.

Az akváriumot valamilyen közösségi környezetben (iskola, művelődési ház, egészségügyi intézmény, stb..) helyezném el a kerületben, ahol sokan látják (a hobbi terjesztése) és könnyedén elérem a rendszeres karbantarások végett.

Néhány szemlétető rajzot készítettem róla korábban az élőlények listájával:

Belvíz az itatónál - Dioráma akvárium.

Szemből:
IMG

Felülről:
IMG

Két oldalról:
IMG


Növények: Blixa japonica, Ceratopteris thalictroides, vagy Hygrophila difformis, Echinodorus tenellus, Sagitaria subulata, Riccia fluitans, Vesicularia dubyana Crhistmas.

Állatok:Törpe karmosbéka (Hymenochirus curtipes)

A segítséget az aláhúzott tételekben szeretném kérni!

Azt nem igérhetem hogy a jelenleginél aktívabb leszek a fórumon, de a mostani szintet igyekszem tartani!

Köszönettel!

Bartos Attila Pál A. Kavicsos
 
Köszi Atti (y)

Mielőtt valaki azt gondolná ezt a játékot magunknak találtuk ki szeretném elmondani, hogy NEM.
Tehát nyugodtan írhat olyan is aki még új a fórumon, olyan is aki eddig inkább olvasott, olyan is aki szerény tervekkel ugyan, de segítségre szorul.
Ne legyetek szégyenlősek. A project segítő szándékkal született. A segítségért pedig nem kell mást tennetek, csak leírjátok miért kell a segítség, mit gondoltatok ki.

Szeretném, ha jó helyre kerülne a sok felajánlás. Csak rajtatok múlik. Hajrá!
 
Sziasztok!

Én is veszem a bátorságot, és pályázok.

Seres Péternek hívnak, 17 éves vagyok.
Maga a természet már kis korom óta vonz, de a kinti "szárazföldi" kertben nem igazán tudom(tam) kiélni a vágyaimat, nem lehet egy egész ökoszisztémát létrehozni.
A vízivilág nem is tudom, hogy hogy jött a képbe, de valamikor 2010 első felében rábukkantam Levinen blogjára, később Lantos Viktor, majd Nigro blogjára, és végül az akvakertesz.hu-ra.
Csak szívtam magamba a sok információt. Nagyon megfogott a fórum remek hangulata, a segítőkészség. 1-2 hónap olvasgatás után a szüleim elé tártam a vágyamat, hogy én bizony egy akváriumot szeretnék, egy növényeset.
Sajnos elég nagy ellenállásba ütköztem, és ez így is maradt 2 éven át, egészen mostanáig. Sikerült a szüleim támogatását is megkapnom. (y)
Mivel még suliba járok, nincs állandó keresetem, és a szüleim sincsenek "eleresztve", így anyagilag elég "rossz" helyzetben vagyok. De a nyári munkával keresett pénzt most erre a hobbira szeretném fordítani.

És akkor az elképzelés:
Természetesen csak egy low-tech aki jöhet szóba. A leginkább attibva "ADA inspired low-tech iwagumi" akija tetszett meg, látva, hogy ilyen technikával is milyen gyönyörű kertet hozott létre.
A stílus között még nem tudtam választani, de vagy mizube, vagy iwagumi, ez biztos.
Egy kb. 25-30 literes akváriumra gondoltam. szerk1: Megvan a 25 literes aki. Rengetegszer említettétek, hogy a szűréssel nem szabad spórolni, így egy Eheim 2213-as lett beszerezve, melybe 2 liter kerámiagyűrűt és 1 liter Substrat Pro-t gondoltam kezdésként.
Világításnak egy 13W-os nano csíptethető lámpára gondoltam. Táptalajnak a Tropicát tervezem, míg általános talajnak ADA Amazoniát.
Ezekre, tehát a technikára megvan a pénz!

szerk2: Időközben sikerült összerakni a layoutot, van napló is, itt: A piece of Nature | Magyar Akvakertész Fórum
Illetve sok mindenre összejött a pénz, de újabb költségek merültek fel. Tehát ezekben kérnék segítséget: Növények, GA tápok, Carbo, illetve több kertész kolléga is javasolt még egy zacsi Amazoniát a scapehez. Növénylistán még gondolkodok.

Köszönöm a segítségeteket továbbra is!

Végülis összejött a pénz csodával határos módon, így visszavonulok, és kívánok sok sikert minden jelentkezőnek!

Seres Péter
petser
 
Sziasztok,
Bogos Bálint vagyok 13.-án voltam 30 éves :) 2 gyermekem, egy majdnem 4 éves leány és egy éppen 1 éves fiú boldog apukája. Tavaly karácsonykor találtam rá erre az igen szép hobbira. Az eredeti tervünk feleségemmel annyi volt, hogy a lányomnak legyen egy akváriuma. Aztán elkezdtem keresgélni, utánanézni hogy is lehetne szép akváriumot csinálni. Így végül nem csak a lányom, hanem Apa karácsonyi ajándéka is az akvárium lett. És elindultam ezen a nem túl pénztárcakímélő úton:)
Mivel feleségem az 1 éves fiammal otthon van, így kevés pénzem marad a hobbira. Szépen lassan szedegetem össze a szükséges cuccokat, amit lehet DIY próbálom megoldani, illetve használt eszközök vásárlásával próbálom a költségeket minimumon tartani.
A 3x-be lépés nagyot lendített a projecten, de azért vannak még dolgok amik hiányoznak.
Amit eddig sikerült begyűjteni. 60x30-as akváriumbútor (házi készítésű), ex700 külső szűrő siporax töltettel, 224w hagen glo lámpa (dolgozok a függesztésén) és egy 60x30x36-os jó minőségű üveg. A berendezésre még maradt némi pénzem, de a hardscapet összerakva a GA-ban, sajnos jóval többe kerülne, mint terveztem. Végül a hosszú pályázati idő miatt, nem bírtam magammal, és low cost megoldással, de berendeztem az akváriumot. Seriryu kövek helyett kaptam lávaköveket, amit vennem kellett az a 9liter amazónia, dekorhomok, táptalaj, 1-2 növényke. Sikerült a keretemen belül maradnom.
Pár kép a berendezésről:






A köveknél homokot terveztem, a talaj tropica táptalajjal ada amazonia lenne. Növények még nyitott kérdés, bár van már majdnem végleges elképzelésem is.
Amiben a GA csapat segítségét kérem az nem más, mint a következő lépcsőre lépéshez szükséges CO2 szett, illetve némi segítség a berendezéshez, sajnos annyi pénzem nincsen, hogy az elképzelésemet megvalósítsam, viszont belátható időn belül nem lesz pénzem a fenntartáson kívül másra. (hacsak nem kapok valakitől ajándékba:) )
A tanulós medencém jól működik, nincs elhanyagolva, az akvakertészet lett a hobbim, ezt szeretem csinálni, a gyerekek pedig imádják:)
Köszönöm figyelmet és a lehetőséget,
Bálint
 
Köszi az eddigi pályázatokat (y)

Lassan vége a hónapnak. Ha elkerülte a figyelmed a topik, de szeretnél részt venni az első projecten, kérlek jelezd, még van néhány nap.
Egy rövid bemutatkozó és néhány sorban miért kellene, mit szeretnél elérni. Ki tudja, lehet épp a te kívánságod lesz megvalósítva.

Szóval hajrá, aki szeretne indulni most még megteheti.

A többieknek pedig köszönjük a nevezést (y)
 
Mindig bátorítani kell titeket :) ám legyen...

Szóval jóval több álmot, vágyat, megvalósítandó tervet látni a fórumon, mint ez a néhány bejegyzés. Ragadjátok meg az alkalmat, és ha úgy érzitek segítene egy ilyen "nyeremény-felajánlás-adakozás", szánjátok rá azt a 20-30 percet, hogy leírjátok miért is kellene. Ennyit tényleg megér a dolog.

Persze össze lehet szedegetni az adok-veszek bejegyzéseiből is időnként, de ne becsüljétek le a közösség erejét. Ha egy cél érdekében összefogás van, az sokkal többet lendít egy ilyen álmon, mintha pusztán csak a hírdetésekre fókuszálnál.

Arról nem is beszélve, hogy sosem tudod mi lesz holnap. Lesz e folytatása pl egy ilyen kezdeményezésnek.

Használd ki az alkalmat. Az eddigi bejegyzések is jók voltak, de a tiéd még bőven elfér közöttük.
 
Sziasztok!

Kocsis Zoltán vagyok, 30 éves. Egy 180 literes akváriumot indítottam el jórészt ennek a fórumnak a hatására a technikai fejlesztés irányába. Szűrésem literre már elég jól hoz, a CO2-m már megoldott, világításon még faragok egy kicsit. Jelenleg a legnagyobbnak tűnő ugrás a talaj kicserélése, illetve az eddigi összevissza ültetgetések formába terelése lenne egy újraindítással egybekötve.
Ami még ehhez hátra van, hogy a tápozásom rendbe tegyem, szűrőimben felturbózzam a szűrőanyagokat, illetve megvegyem az Amazoniát, mint talajt, azután pedig a gyorsabban növő növények beszerzése. A tápoknál már csak egy megerősítésre várok az EI topikban és rendelem is a GA wellness csomagot, de a többi még hosszú hónapokat fog magára váratni. Ezekben kérném a tisztelt fórumozók segítségét. Természetesen, ha van valakinek használatlan kimaradt szűrőanyaga, vagy nyírt növénye, akkor a használt dolgoknak sem vagyok ellenére. A talajnál ez sajnos nem kivitelezhető, ahogy tudom.

Üdv,
Zoli
 
Sziasztok!

Szerintem meg kéne toldani a kírt pályázati határidőt, mert eddig elég kevés pálya mű érkezett.
Vagy egy limitig (pl: 20db), vagy egy időpontig (még egy hónap).

Kedves Mindenki!

Nyugodtan jelentkezzetek és-, vagy propagáljátok a környezetekben!

A.ttila
 
Nagyon jó kezdeményezésnek tartom, de szerintem sokan vannak úgy, mint én is, hogy alap dolgai megvannak, a többi meg olyan értékű cucc, hogy nem lenne bőr a képemen elfogadni senkitől (co2, növények, világítás, kövek, fa dekor, külső szűrő).
De remélem lesznek páran, akik a plusz két hét alatt jelentkeznek, és láthatunk pár jó ötletet. :)
 
A CO2-nak is vannak részei, illetve a növények-dekorok is nem feltétlenül négyértékű cuccok ;)
Kérj, s (talán) megadatik!(y)
Nálam konkrétan a külső szűrő és jelenleg most még a világítás is hiányzik... Ha ezek meglennének, akkor kérnék is. Így nincs értelme, ilyen nagy értékű (nekem legalábbis. :)) cuccokat meg egyszerűen nem fogadnék el senkitől. :D Hülye vagyok. :p
 
Sziasztok !

Mártonné Mislai Ágnes vagyok Nyíregyházán élek.Sokáig gondolkodtam,hogy írjak -e nektek,mivel többen úgy gondoljátok hogy aktív fórumtag legyen majd a szerencsés nyertes.A múlt héten viszont olvastam a kedvenc hetilapomat amiben az utolsó cikkben találtam egy idézetet ami így szólt "Adj magadnak esélyt ,különben hogy akarsz nyerni!?" Ezt választottam a pályázatom mottójául.Több éve követem Nigro blogját,a Green Aqua-t ,és a fórumot is ,eddig vendégként.A pályázat meghírdetése után regisztráltam ide.
Első találkozásom az akvarisztikával gyerekkoromban volt,amikor a bátyám vasvázas akváriumába én mostam a tubifexeket(ha jól emlékszem a nevére).Nem gondoltam volna,hogy sok-sok évre rá egy teljesen más formában rátalálok.Hála Nigronak.:happy:
Víz alatti kert iránti vágyamat forrás és eszköz hiány miatt egy üvegtálban létrehozott "Wabi-kusa féle"elégíti ki marsilea hirsutával beültetve(kis project).
A "Nagy projekt"-em úgy halad előre,mint a magyar gazdaság az utóbbi években.A kabáthoz a gomb már megvan.Rendelkezem egy szerintem ada stílusú bükk színű szekrénnyel melynek az alapterülete 45x33 cm.Ezen lenne elhelyezve a "Kert".Van néhány vasútállomásról gyűjtött bazalt kövem ,hőmérőm,halhálóm és egy nagy méretű csipeszem az ültetéshez.
Az elképzelésem egy low-tech típusú nyitott akvárium lenne ,kompakt világítással,belső szűrővel (egyenlőre),növény táptalajjal,amazónia aljzattal,melyet megemelnék valamilyen módszerrel.
Stílusát tekintve nagyon tetszenek a minimál berendezésű akvák fűszerű és alacsony termetű növényekkel,mohákkal beültetve(pl.eleocharis parvula,eletine hidropiper,ammania sp.bonsai,hydrocotyle trigartita,vallisneria nana ,aminek a levelei lágyan ringatóznának.A minimál akvákon kívül tetszenek még az erdős layoutok ,és azok amiben a fa lombkoronáját növények ,mohák helyettesítik.
Ha ezeket nézem ,olyan mintha az idő lelassulna,mérhetetlen nyugalom árad belőlük .Felérnek egy vérnyomáscsökkentővel.Nem utolsó sorban a lakás ékszerei lehetnek.
Nekem a teljességhez a növényeken kívül hozzátartoznak az élőlények is(pl.algázó géb pár,zöld törperazbóra,ibolyalazac,zöldsávos törperazbóra,neonok,galaxi razbóra,narancs garnéla ).Az egységesség miatt kevés faj nagyobb példányszám.
Akárki nyeri a pályázatot ,a saját szintjén nagy előrelépés lesz .Hála az ötlet kitalálójának ,és a közösség összes tagjának akik a felajánlásokat megteszik.:happy:

Maradok örök hívetek

Miagi
 
Sziasztok !

Mártonné Mislai Ágnes vagyok Nyíregyházán élek.Sokáig gondolkodtam,hogy írjak -e nektek,mivel többen úgy gondoljátok hogy aktív fórumtag legyen majd a szerencsés nyertes.A múlt héten viszont olvastam a kedvenc hetilapomat amiben az utolsó cikkben találtam egy idézetet ami így szólt "Adj magadnak esélyt ,különben hogy akarsz nyerni!?" Ezt választottam a pályázatom mottójául.Több éve követem Nigro blogját,a Green Aqua-t ,és a fórumot is ,eddig vendégként.A pályázat meghírdetése után regisztráltam ide.
Első találkozásom az akvarisztikával gyerekkoromban volt,amikor a bátyám vasvázas akváriumába én mostam a tubifexeket(ha jól emlékszem a nevére).Nem gondoltam volna,hogy sok-sok évre rá egy teljesen más formában rátalálok.Hála Nigronak.:happy:
Víz alatti kert iránti vágyamat forrás és eszköz hiány miatt egy üvegtálban létrehozott "Wabi-kusa féle"elégíti ki marsilea hirsutával beültetve(kis project).
A "Nagy projekt"-em úgy halad előre,mint a magyar gazdaság az utóbbi években.A kabáthoz a gomb már megvan.Rendelkezem egy szerintem ada stílusú bükk színű szekrénnyel melynek az alapterülete 45x33 cm.Ezen lenne elhelyezve a "Kert".Van néhány vasútállomásról gyűjtött bazalt kövem ,hőmérőm,halhálóm és egy nagy méretű csipeszem az ültetéshez.
Az elképzelésem egy low-tech típusú nyitott akvárium lenne ,kompakt világítással,belső szűrővel (egyenlőre),növény táptalajjal,amazónia aljzattal,melyet megemelnék valamilyen módszerrel.
Stílusát tekintve nagyon tetszenek a minimál berendezésű akvák fűszerű és alacsony termetű növényekkel,mohákkal beültetve(pl.eleocharis parvula,eletine hidropiper,ammania sp.bonsai,hydrocotyle trigartita,vallisneria nana ,aminek a levelei lágyan ringatóznának.A minimál akvákon kívül tetszenek még az erdős layoutok ,és azok amiben a fa lombkoronáját növények ,mohák helyettesítik.
Ha ezeket nézem ,olyan mintha az idő lelassulna,mérhetetlen nyugalom árad belőlük .Felérnek egy vérnyomáscsökkentővel.Nem utolsó sorban a lakás ékszerei lehetnek.
Nekem a teljességhez a növényeken kívül hozzátartoznak az élőlények is(pl.algázó géb pár,zöld törperazbóra,ibolyalazac,zöldsávos törperazbóra,neonok,galaxi razbóra,narancs garnéla ).Az egységesség miatt kevés faj nagyobb példányszám.
Akárki nyeri a pályázatot ,a saját szintjén nagy előrelépés lesz .Hála az ötlet kitalálójának ,és a közösség összes tagjának akik a felajánlásokat megteszik.:happy:

Maradok örök hívetek

Miagi


Amennyiben nem sértelek meg vele és a fórumgazdák is elfogadják/javasolják, nekem van egy 21 literes akváriumom, illetve egy AquaEl Fan-2 vagy Fan-3-as belső szűrőm. :)
Felajánlom neked, már csak az eljuttatást kell kivitelezni. A szűrő még egyszerű, de az akváriumot nem tudom hogy lehetne.
 
Köszönöm a felajánlásodat.:)Ha jól tudom az ajánlatokat nem a pályázóknak kell eljuttatni ,hanem a green aquának és ők döntik el ki lesz az augusztusi pályázat nyertese.Szeretném tiszteletben tartani a döntésüket.


köszönettel: Miagi
 
Back
Oldal tetejére