• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mg-i tápszerek

A Fitohorm Micromax tápról szeretnék kérdezni itt.

Aki ismeri az mondja már meg hogy milyen arányban kell hígítani. Több helyen olvasom hogy 1:20 hoz kell hígítani, viszont több akvarista szerint meg ez túl sok. Szóval 1000 ml vízbe 50 ml táp az túl sok, szerintük 1000 ml vízbe 5 ml táp elég !

Na most akkor hogy is van ez? 1:20 hoz kell hígítani vagy 1:200 hoz ?
És az adagolás se mind1 szal arról is kéne info!
 
Hali!

Én is a Fitohorm Micromax-ot használom. A hígítási arányokat nem tudom mert azt olvastam, hogy ezek a tápok nem bírják hígítva a tárolást. Én a 300l-hez töményen adom 2 naponta, alkalmanként 1csepp/30-liter arányban a köztes napokon porból kevert makró és hetente 30% vízcsere+co2. Kb 3-hónapja használom. A növények imádják és a pénztárcám is. :D
 
Azt hol olvastad hogy nem lehet hígítva tárolni? Mi romlik meg vagy el benne, ha pl. ioncserélt vízzel keverem?
 
Lehet higítani,csak keveset keverj be egyszerre úgy egy hónapra valót.
..és ne tartsd a napon,tedd be a szekrénybe.A GA mikronak is árt a napsugár.
 
Tudnátok olyan akváriumokat mutatni, amik micro elem szempontjából kizárólag Fitohorm Micromax -al működnek? Én is fontolgatom a kipróbálását, ha elég meggyőző lesz a dolog, mert 500 L azért viszi rendesen a tápot és minden képpen költségkímélőbb megoldásnak tűnik :roll:
 
Antal15 said:
Hali!

Én is a Fitohorm Micromax-ot használom. A hígítási arányokat nem tudom mert azt olvastam, hogy ezek a tápok nem bírják hígítva a tárolást. Én a 300l-hez töményen adom 2 naponta, alkalmanként 1csepp/30-liter arányban a köztes napokon porból kevert makró és hetente 30% vízcsere+co2. Kb 3-hónapja használom. A növények imádják és a pénztárcám is. :D

Képet tudnál mutatni az akiról?
 
Mi a helyzet a Fitohorm Levéldísznövény tápoldattal?
Ugyan azt a mikro elemeket tartallmazza mint a mikromax
de van benne N,F,K is!
 
Back
Oldal tetejére