• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Mezőlak

pepe0419

VIP kertész
Néhány hete elindítottam a CBS garnélák új lakhelyét. Füves-fás puszta, egy pici homokos sarokkal.

Adatok:
Akvárium: sima üveg, 45*30*30 (40,5l)
Szűrés: Tetratec EX700, szivacs, biorio, mátrix-trop, perlon, 100ml Seachem Purigen
CO2: nagynyomású, Do!Aqua difi
Táp: 4ml Plater hetente + 1 ml Macro naponta
Talaj: 4l Amazonia és egy kevés Tropica + Dennerle 9in1 táptalaj + La Plata
Növények: Parvula mini, Blyxa Japonica, gömbmoha és betolakodó Limnobium, békalencse, valamint a köveken maradék Fissidens, Riccardia
Világítás: 2x24 quad (6,5 óra)
Dekor: lávakő, 2 db redmoor.
Oxydator mini 6% oldattal

Az akvárium DSM módszerrel indult, kb. 3 hét után töltöttem fel:
WP_20160622_17_03_41_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2 héttel később:
WP_20160704_19_14_35_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy különleges lakó egy héttel később:
WP_20160711_14_54_06_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5 hetesen:
WP_20160728_06_52_24_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

WP_20160728_06_52_40_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A ventillátor folyamatos üzemben megy, így a 25-26°C szobában 23-24°C a garnélák vizének hőmérséklete, ritkán eléri a 25°C-t is, de nincs gond. Egy súlyozó kő még benne van, de lassan kiveszem azt is, mert már lent maradnak a fák.

Alga egyelőre minimális, némi fonal van a gömbmohán, illetve a falakon nyomokban poralga, de még az üveget egyszer sem kellett letörölni. Vízcsere hetente 20l és kész a karbantartás. Ilyen akváriumra van most szükségem :)

Érdekesség, hogy az elválasztáshoz használt lávakövön újranőtt a riccardia és a fissi, pedig kb. 1 hónapot szárazon voltak a kövek a fánk bontása után. A kövekre még riccardiát lehet, hogy teszek. A fára nem szeretnék semmit egyelőre, bár pár kis Buce lehet, hogy kerül rá egyszer.

Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Lehet nekem is valami hasonlóan szellős elrendezés kellett volna a mossy fingers helyett taiwanosnak... Ebben legalább látszanak a garnélák. Bár a blyxa ha jól érzi magát hajlamos elkanászodni. :D
 
Back
Oldal tetejére