• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mérgező növények

viktorlantos

Alapító
Admin
Érdekes téma pattant ki pár hete a UKAPS fórumon. Ázsiából importált növények tömeges pusztulást okoztak néhány akvaristánál. A történet innen indul, mára már egy cikk is született a PFK oldalain és ahogy korábban olvastam tiltólistára tették nagyon sok növény importját, mert túl agresszív szerekkel védekeznek a kinti kártevők ellen.

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... p?sid=4831
 
Sziasztok

a Eichhornia avagy a vízijácint betehető növényes, halas akváriumba?
Most vettem egyet, és nagyon szép, főleg ha virágzik.
Steril a virág, bolti "csomagolásban" van.
 
Amit találtam róla az alapján nem mérgező maga a növény, bár olyant is írtak, hogy van, ahol takarmányozásra használják és ha ezt túlzásba viszik, az okozhat gondot.
Te viszont nem megenni akarod és nem túlzott mennyiségben, tehát OK.
Érdekesség: a növény kivonja a vízből a mérgező anyagokat, mint pl a ciánt, illetve elraktározza/beépíti a nehézfémeket is, ezért víztisztításra is alkalmazzák pl Délkelet Ázsiában (Bangladesh)
 
Eichhornia crassipes-vízijácint a fajnevet is tegyük oda kérlek mert akkor lesz egyértelmű, hogy melyik állatra vagy növényre utalsz.
Az internetbe beírva azt dobja ki, hogy emberi fogyasztásra alkalmas növény emellett, ami számomra érdekes, hogy lovak bőrápolására is használják Jáván.
(y)
Szerintem bedobhatod a vízbe. ;)
 
Köszönöm a válaszokat.
Igen ezeket én is olvastam, igazából én amiatt vettem mert gyönyörű virágokat hajt ki.
Majd teszek fel képeket hogy milyen ha kihajt az aksiban :D
 
Back
Oldal tetejére