• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Szia,

amit mindenképpen tudnod kell, hogy a kevés fényerőt nem lehet a világítási idő növelésével kompenzálni.
8 óránál nem világítanék többet.
Ha ventilátorral hűtöd a lámpádat akkor feltekerheted 18 wattra, így növelheted a fényerőt.


Köszönöm!
 
Szia,

Az jó, hogy levetted a világítási időt, de alga nem csak világítás, hanem szűrés, tápozás és egyéb probléma miatt is lehet.

Jó lenne infó az akiról:

- méret?
- szűrés?
- milyen talaj?
- mivel, mennyit tápozol?

Szia!
- akvárium: 81x36x50 -es 125 liter.
- Belső szűrő: Juwel Bioflow 3.0 M Szűrőtérfogat: 3 l
Szűrőbetét: Juwel Poly Pad 3.0 M, Juwel Carbon Sponge 3.0 M, Juwel Nitrax 3.0 M, 2 x Juwel Sponge Fine 3.0 M, Juwel Sponge Coarse 3.0 M
- JBL aquabasic plus 5 liter hátul elterítve egy vonalban + JBL manado kb 20 liter. Hátul 7cm a talaj elől 4-5cm.
- JBL tápgolyó minden növény tövénél + hetente 10ml Easy Life Profito
A heti tápozást lehet csökkentenem kéne?
 
Szia!
- akvárium: 81x36x50 -es 125 liter.
- Belső szűrő: Juwel Bioflow 3.0 M Szűrőtérfogat: 3 l
Szűrőbetét: Juwel Poly Pad 3.0 M, Juwel Carbon Sponge 3.0 M, Juwel Nitrax 3.0 M, 2 x Juwel Sponge Fine 3.0 M, Juwel Sponge Coarse 3.0 M
- JBL aquabasic plus 5 liter hátul elterítve egy vonalban + JBL manado kb 20 liter. Hátul 7cm a talaj elől 4-5cm.
- JBL tápgolyó minden növény tövénél + hetente 10ml Easy Life Profito
A heti tápozást lehet csökkentenem kéne?

- Világítás 7-8 órában jó lehet
- Talaj, táptalaj oké
- Heti tápozás elvileg jó, de indításnál a táptalaj mellé még nem biztos, hogy kellett volna tápgolyó is, így most lehet sok is. Visszavenném felére és figyelném növényeket megmarad-e a növekedés lesznek-e hiánytünetek.
- Szűrés egyértelműen karcsú, leginkább ettől lehet az alga. Ha lecserélnéd egy kb minél nagyobb szűrőtérfogatú, 1000 l/órás külső szűrőre, amiben legalább 2 liter jó minőségű porózus szűrőanyag van az sokat segítene az alga problémán.
- Heti minimum 30% vízcsere gyenge szűrés mellett erősen ajánlott
- Carbo gyári adagolás szerint menjen naponta. Növények díjazzák, algák nem szeretik.
 
- Világítás 7-8 órában jó lehet
- Talaj, táptalaj oké
- Heti tápozás elvileg jó, de indításnál a táptalaj mellé még nem biztos, hogy kellett volna tápgolyó is, így most lehet sok is. Visszavenném felére és figyelném növényeket megmarad-e a növekedés lesznek-e hiánytünetek.
- Szűrés egyértelműen karcsú, leginkább ettől lehet az alga. Ha lecserélnéd egy kb minél nagyobb szűrőtérfogatú, 1000 l/órás külső szűrőre, amiben legalább 2 liter jó minőségű porózus szűrőanyag van az sokat segítene az alga problémán.
- Heti minimum 30% vízcsere gyenge szűrés mellett erősen ajánlott
- Carbo gyári adagolás szerint menjen naponta. Növények díjazzák, algák nem szeretik.
Heti 20- 30 litert szoktam cserélni. Van egy külső szűrőm amit viszont betudok tenni. A tápozást mostani csere utan kihagytam. Köszönöm a segítséget.
 
Akkor hagyom csak nem tápozok egy ideig
Ha van taptalajod es uj inditasu az akva nem kell tapgolyo. Nemelyik gyokerrol veszi fel nemelyik levelrol nemelyik mindkettorol ezt vedd figyelembe. Ha 5 cm taptalajt teszel ala vagy 10-et nem kovettel el hibat es nincs szo tul tapozasrol mert tovabb birja. Ha a taptalajba mindjart inditaskor teszel golyokat is, a legkisebb mertekben sem hibaztal mert jo lesz tartaleknak. Felesleges volt ala tenni de ha mar megtortent, baj nem lesz belole. De ezert ne allj le a tapoldattal mert az levelen keresztul szivodik fel. Folytasd csak tovabb a kotelezo koroket. [emoji106]
 
Ha van taptalajod es uj inditasu az akva nem kell tapgolyo. Nemelyik gyokerrol veszi fel nemelyik levelrol nemelyik mindkettorol ezt vedd figyelembe. Ha 5 cm taptalajt teszel ala vagy 10-et nem kovettel el hibat es nincs szo tul tapozasrol mert tovabb birja. Ha a taptalajba mindjart inditaskor teszel golyokat is, a legkisebb mertekben sem hibaztal mert jo lesz tartaleknak. Felesleges volt ala tenni de ha mar megtortent, baj nem lesz belole. De ezert ne allj le a tapoldattal mert az levelen keresztul szivodik fel. Folytasd csak tovabb a kotelezo koroket. [emoji106]
  1. Az a problémám, hogy a széleslevelű tóalmán eléggé csúnya már a fonal alga. Az Oto-k nem eszik sajnos. Kézzel tépkedem de nem sok sikerrel.
 
Szasztok. Lenne egy kérdésem....van egy aksim 125l. Táp napi 3-3 mic,mac +co2. Ha én a világítást úgy bontanám hogy 2cső bekapcsol 13 h-kor aztán még 2 cső 15h-kor 18h-kor lekapcsol az első kettő cső aztán majd 20h-kor a maradék kettő is. Csövek 24w 6500k. Van ennek így értelme vagy kacsoljam be mind a négyet 14h-20h -ig?
 
Szasztok. Lenne egy kérdésem....van egy aksim 125l. Táp napi 3-3 mic,mac +co2. Ha én a világítást úgy bontanám hogy 2cső bekapcsol 13 h-kor aztán még 2 cső 15h-kor 18h-kor lekapcsol az első kettő cső aztán majd 20h-kor a maradék kettő is. Csövek 24w 6500k. Van ennek így értelme vagy kacsoljam be mind a négyet 14h-20h -ig?
Mind a 4 mehet egyszerre. A vilagitasi idod amugy sem eget rengetoen sok.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Egyébként van értelme a külön kapcsolható csövekkel más világítási időket belőni. Nekem 4+2 cső van, a 2 cső egy órával kevesebbet megy mint a négy.
Ez akkor érdekes ha mondjuk algaproblémád van, és nemcsak a világítási időkkel, hanem az erősségével is játszanod kell.
 
Köszönöm a válaszokat.;)
Akkor be lövöm az összeset egyszerre, illetve növelem az időt is . Aztán ha algásodik akkor elkezdek variálni a be és kikapcsolásokkal. :D:smug:
thx
 
Nekem a 144l-es aksira van 2x2x24W világítás.
Miután reggel és este is szeretnék gyönyörködni az aksiban, így most reggel 7-kor kapcsol be és este 10-kor ki. Ez elég sok.
Azt számoltam, hogy ha 2 cső (48w) menne 2,5 órát, majd mind a 4 (96w) 7 órát, és végül megint csak 2 2,5 órát, akkor pont kijön a 24WPG :)
A kérdésem az lenne, hogy co2 beoltás tekintetében elegendő, ha az első két csővel indítom, megy 9,5 órát (a teljes világítás végéig) és az utolsó 2,5 órára már leállítom.
(így elegendő lenne 2 időzítő, és az első kettessel együtt menne a co2).

Persze később még biztos finomhangolni kéne, de az elmélet e helyén van?
 
Nekem a 144l-es aksira van 2x2x24W világítás.
Miután reggel és este is szeretnék gyönyörködni az aksiban, így most reggel 7-kor kapcsol be és este 10-kor ki. Ez elég sok.
Azt számoltam, hogy ha 2 cső (48w) menne 2,5 órát, majd mind a 4 (96w) 7 órát, és végül megint csak 2 2,5 órát, akkor pont kijön a 24WPG :)
A kérdésem az lenne, hogy co2 beoltás tekintetében elegendő, ha az első két csővel indítom, megy 9,5 órát (a teljes világítás végéig) és az utolsó 2,5 órára már leállítom.
(így elegendő lenne 2 időzítő, és az első kettessel együtt menne a co2).

Persze később még biztos finomhangolni kéne, de az elmélet e helyén van?

Szóval így nézne ki a vezérlés (pici pontosítás után 15 óra össz világítás időtartamra átszámolva):
0 - 5,5 óra 48W + CO2 (6,93 WPG)
5,5 - 9,5 óra 96W + CO2 (10,08 WPG)
9,5 - 15 óra 48W (6,93 WPG)

Egyenlőre többet nem variálok, de az észrevételeket szívesen veszem, mert a co2 beoltás időzítésében nem vagyok biztos, hogy jó -e így.
 
Nos, hogy a világítással kapcsolatos részleteket, a Akvarisztikai applikációk-ból áthoztam ide. Annyira pontosra nem tudom kiszámolni a megfelelőt. Tehát Segítséget szeretnék kérni, ha van valaki aki profi ebben és pontosabban ki tudja számolni, mennyire kellene dimmelni és hány órát kellene üzemelnie, mert elég é küzdök a fonal és szakáll algával.

Akvárium 80 széles, 35 mély és 45 magas, a vízoszlop 43cm

Lámpa: Aquamorf LDX4 80cm 42W 5460lm felspékelve +2 Led csíkkal (2835 10W/m 9000K és 2200lm).
akvarium_led_D2_4_3_800450.jpg
Ha jó számoltam akkor 56W és 8660 lm. A lámpa, jelenleg 8cm lábakon áll, és 10 cm a vízfelszínitől. A napi üzem 10óra 80%on, ebből 2és fél óra az effekt(napkelte, naplemente). A kék led, csak az effekt idein megy. A többi órában le van kapcsolva. Amit még hozzá tennék, hogy nagynyomású Co2 beoldás van, reggel fél 10től, este fél 9ig.

Előre is köszönöm aki tud segíteni. Jövök egy doboz(üveg) sörrel.
 
Nos, hogy a világítással kapcsolatos részleteket, a Akvarisztikai applikációk-ból áthoztam ide. Annyira pontosra nem tudom kiszámolni a megfelelőt. Tehát Segítséget szeretnék kérni, ha van valaki aki profi ebben és pontosabban ki tudja számolni, mennyire kellene dimmelni és hány órát kellene üzemelnie, mert elég é küzdök a fonal és szakáll algával.

Akvárium 80 széles, 35 mély és 45 magas, a vízoszlop 43cm

Lámpa: Aquamorf LDX4 80cm 42W 5460lm felspékelve +2 Led csíkkal (2835 10W/m 9000K és 2200lm).
View attachment 44260
Ha jó számoltam akkor 56W és 8660 lm. A lámpa, jelenleg 8cm lábakon áll, és 10 cm a vízfelszínitől. A napi üzem 10óra 80%on, ebből 2és fél óra az effekt(napkelte, naplemente). A kék led, csak az effekt idein megy. A többi órában le van kapcsolva. Amit még hozzá tennék, hogy nagynyomású Co2 beoldás van, reggel fél 10től, este fél 9ig.

Előre is köszönöm aki tud segíteni. Jövök egy doboz(üveg) sörrel.

Az utolso soron felbuzdulva szeretnek az elso lenni [emoji16]
Alapbol a vilagitasi idot sokallom, siman 2,5-3 orat elvennek belole. A megadott lumenszamod nem sok sot teljesen jo. Itt az alga labrakapott amit ki kell irtani es vissza allitani az eredeti lument dimmeles nelkul. Az egyeduli hibat a vilagitasi idoben latom de a fonalasodas masra is vissua vezetheto.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ha fonalas algák jönnek akkor én ezeket a lépéseket csinálnám meg: még csökkentenék a világítás erősségén, összesen 8 órát világítanék, csökkenteném a táp és a beoldott co2 mennyiségét. A lámpán gondolom nem tudsz emelni mert lábakon áll.

Aztán ha látod hogy vonul vissza az alga, szépen lassan emelhetsz minden fent felsorolt összetevőn. Így meg lehet találni az egyensúlyt.
 
Back
Oldal tetejére