1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Mennyit kell levegőztetni?

Kategória: 'El Natural & Low Tech témák', témanyitó: vlaci, téma nyitása: Szept 30, 2013.

1. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,306
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Szerintem olyan túl sokat nem szabad éjjel sem levegőztetni! Nem volt alkalmam méregetni mondjuk a pH-t , de gyanítom, hogy kihatással lehet rá. Kedvező hatását mint az algásodás visszaszorulását ,vagy a növények gyorsabb növeledését én is észrevettem. Viszont mikor szinte egész éjjel ment, akkor érthetetlen módon az Ottoim , és az igen sokat kibíró Amanda lazacaim is elkezdtek sorban hullani.

2. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    2,636
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Biztos vagyok benne,hogy teljesen pozitív értékű az oxigén beoldás viszont ha vegetáló anubiasok voltak,microsorum,illetve crypto-k nem igazán voltak egészségesek ott más probléma is lappangott mivel ezek rendkívül könnyű tartású növények. Szinte táp nélkül de legalábbis nagyon ritkán adagolva tartom lowba és sosem láttam még rajtuk hiány tüneteket. De ez egy jó hír,hogy pozitív változás állt be az akvádba. Esetleg lehet tudni valamit a saját készítésű oxidátorodról? Akár a megfelelő topikban akár pm-be.

3. ZaCK
    Épp nem fórumozik ...

ZaCK VIP kertész

Tag:
    Okt 17, 2009
    Kedvelik:
    1,253
    Hely:
    Budapest,18.kerület
    Gyanús,hogy nagy lehetett a ph ingadozás,ha van napközben co2 adagolás és az vihette el őket.Én akkor jártam "viszonylag hasonlóan",amikor a nagykeres elfelejtette említeni,hogy néhány hal lágy vizben volt,nálunk meg csapvízbe kerültek.Persze másnapra szépen lemorzsolódtak.:unsure:

4. Gabo
    Épp nem fórumozik ...

Gabo Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 11, 2011
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Budapest - Dunakeszi
    Otok és amanda lazacok nálam is vannak. Mindegyik makk egészséges. Azért azt is hozzáteszem, hogy az oxidátor nem megy egy hiperaktív szinten. Szerintem a halak pusztulása mögött más probléma lesz.

5. Gabo
    Épp nem fórumozik ...

Gabo Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 11, 2011
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Budapest - Dunakeszi
    Igen, ahogy írtam is, a tápozáson is igazítani kellett. Ezért tartottam fontosnak megemlíteni, hogy nem csak a levegőztetés, hanem több másik szempont is hozzájárult az előnyös változásokhoz.
    Az oxidátorról szintén ma raktam fel egy leírást. Részletek itt: http://akvakertesz.hu/threads/diy-oxydator.5758/#post-321756

Szabó Henrik kedveli.
  6. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    412
    Növényes low tech aki (dirted tank). CO2 nincs, növények vannak.

Évek óta egyátalán nem levegőztetek, több akváriumban.

Víz a felszínen mozog, de egyátalán nem gyorsan. Azért van levegőztető tartalékban, ha valamiért esetleg szükség lenne rá.

Amit javasolni tudok és talán érdemes is, ha nincs otthon senki több napig / hétig, akkor éjszakára időzítőre rárakni a levegőztetőt. (párszor kapcsoljon be fél orára).

Itt figyelni kell arra, hogy az akvariumviz nehogy ki tudjon folyni a csovon keresztul (zaro szelep ha kozel a viz az aki tetejehez)

Ez segíthet akkor, ha pl elromlik a szűrő (-> nem mozog a víz) és sok a vizen uszó növény ami a felületet csökkenti.

Növények napközben O2 adnak le, de északa felvesznek!

Új akváriumnál kezdetben érdemes levegőztetni, főleg ha talajal van indítva.

(Vannak ottoim es kulonbozo lazacok is)

7. Gáncs Péter

Gáncs Péter Főkertész

Tag:
    Máj 12, 2015
    Kedvelik:
    464
    Hely:
    Szombathely
    Sziasztok!
    Lehet furát kérdezek, de egy Eheim 100-as légpumpa, a végén egy GreenWorks közepes méretű Co2 diffúzorral működhet?
    A difit épp nem használom es esztétikusabbnak találom, mint egy porlasztókőt. Régi Tetra pumpával teszteltem, azzal működött, szépen jöttek az apró bubik a kerámián keresztül. Jah es a bubik jóval apróbbak, mint az Eheim gyári porlasztóján.
    De lehet bármi baja az Eheim légpumpának vagy a difinek ha együtt használom?

Aktuális oldal megosztása