• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyit Bír Ki a Kertben? Dirted Tank Teszt (NPT)

Gondolom nem lehet csak úgy egy 220V-os hosszabbítót elvinni hosszú távon a fél kerten keresztül. Vízállónak (eső) kell lennie, lehet, hogy földben kell vezetni (kutya?), nem tudom mik a szabályok.
Jah, erre vonatkozó szabályok vannak, pl. érintésvédelem, de a kertedben azt csinálsz, amit akarsz. Egyébként egy kábel teljesen vízálló, ha nem szakítod meg a gyári folytonosságát, nyugodtan el lehet vinni akár a teljes kerten keresztül is! A kutya meg szabálytalan, és vezeti az áramot...:ROFLMAO: Nem feltétlen kell földben vezetni a kábelt, lehet azt levegőben is vinni (nem szép, de ha csak ideiglenes lesz...), esetleg működhet villanypásztorként is:whistle::D
 
Update, 22. hét, áram nélküli, 'scape mentes :(, föld talajú, tápozásmentes kerti akvárium (Walstad, El Natural, NPT)

December második hete.

Nem rózsás a helyzet, de nem is reménytelen.
Előző héten több éjszaka is befagyott a víz teteje, viszont napközben minden nap kiolvadt.
Az eddig problémamentesen üzemelő NPT kezd nehézségekkel küszködni. Hétvégén kénytelen voltam egy 40%-os vízcserét csinálni, hogy a lehulló bomló leveleket eltávolítsam.

Feltöltés után a víz ~16 fokos:

upload_2016-12-11_7-47-45.png

Ami jó jel, hogy szép zöld, cladophora-nak gondolt alga is nőtt. Ez is mutatja, hogy az élet alapvető feltételei adottak. Ezt az algát könnyű kiszedni belőle kézzel.

Ami még érdekes, hogy bár a vallisneriát megviselte a hideg, mintha zöld színű kezdene nőni a piros helyett:

upload_2016-12-11_8-0-5.png

Csigákból viszont egyre több van. Visszanézve a legelső kommentemet, nem is lehettem volna távolabb a valóságtól:

Indítás utáni 4. hét update: (...)
Csigák szaporodnak, de hamarosan kiírtom őket.

Hogyan tovább?

Én támogatom a bontást, és a növények megmentését:whistle::rolleyes:

Én a bontásra, nemmel szavazok :)
 
Utoljára módosított:
Ha van olyan, hogy állatkínzás, akkor növénykínzás is van? :D

Én is a fenntartás mellett szavazok. Nekem ez az egyik legérdekesebb akvárium a fórumon. Szeretem érvényesülni látni a természetes folyamatokat.
A csigákat sem irtanám ki, legyen benne valami állati életforma is. A hideg csak lassítja az életfolyamatokat, így hosszabbítja az életet.
A szűk keresztmetszetet a fagy jelenti, jövő hétre megint lehűlést mondanak. Ha nekem lenne ilyen akváriumom, mindenképpen megoldanám valahogy a fűtését a jegesedés ellen.
 
Előbb vágtam kint a fát, minden le van fagyva és eszembe jutott az akváriumod, mi újság van nálatok?
 
Előbb vágtam kint a fát, minden le van fagyva és eszembe jutott az akváriumod, mi újság van nálatok?

Volt olyan nap, hogy napközben sem olvadt el a jég teljesen a víz tetejéről. Némi fagykár a Bacopa-n, főleg ott, ahol befagyott a vízbe. Amúgy "business as ususal", lassú harc a növények és az időjárás között.

Majd rakok fel képet a hétvégén. Lehet, hogy kertészkedek egy kicsit és a felkopaszodott cabomba-t leültetem. Szerintetek meggyökeresedik?

Üveg nem tört szét. Csigák élnek.
 
"lassú harc a növények és az időjárás között"
Akár ez is lehetett volna a naplód címe...
 
Update, 23. hét - 1 nap, áram nélküli, 'scape mentes :(, föld talajú, tápozásmentes kerti akvárium (Walstad, El Natural, NPT)

Szép napos idő volt, ezért a karbantartás mellett döntöttem:

Előtte:

upload_2016-12-17_19-37-39.png

Utána:

upload_2016-12-17_19-38-12.png

  • Vízkövet elkezdtem leszedni 10%-os ecettel, de meguntam. Marad.
  • Pár növényt levágtam és visszaültettem
  • 50%-os vízcsere, végén ~25 fokos az akvárium
  • Bacopa vízfelszín közeli részeit levágtam, mert ez belefagy a jégbe
30 napos időjárás előrejelzés szerint Januárban kedvezőbb időjárás jön. Viszont még 2 hét küzdelem borítékolva van.
 
Utoljára módosított:
Ha menni kell hát menni kell, ha bontani kell akkor bontani kell... köszönjük, nagyon érdekes napló volt!
 
A január viszont "kopogósabb" lesz - állítólag. Mostanában már a jelen időjárását sem találják el a meterolMókusok. :)

Hát, a helyzet jelenleg sem rózsás és a tavasz még messze van. Január elején súlyos mínuszok várhatóak. Ráadásul nem is leszek akvárium közelében, hogy az üveg szétfagyása ellen tegyek valamit. Szétszedés lehet, hogy elkerülhetetlen, nem akarom elveszteni az üveget.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére