• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyire vagy jó akvakertész?

Neked vannak akvakertész eszközeid?

  • Nincs, minek az? -- Nálam maguktól formázódnak a növények. És egyébként sem nőnek a zseblámpa fénye

    Votes: 6 9.0%
  • Egy óllóm van. -- Időnként kifaragok egy-egy növényszobrot az akiban...

    Votes: 19 28.4%
  • Csipeszem van. -- Amióta Riccia van megtanultam tisztelni ezt a szerszámot...

    Votes: 19 28.4%
  • Talajegyengetőm van. -- Minden pénzem erre ment el. Azóta nekem van a legjobb lankás akváriumom növé

    Votes: 1 1.5%
  • All-in. -- Fel vagyok szerelve mint egy ezermester. Lehetetlen zavarba hozni. Ha valakit érdekel kar

    Votes: 22 32.8%

  • Total voters
    67

viktorlantos

Alapító
Admin
A következő szavazáshoz Nigro mester adta az ötletet. Legutóbbi akvárium berendezéséhez ugyanis a csipeszt és a talajegyengetőt is én vittem. :lol:

Fel is vetődött bennem, hogy anno tanításait olvasva minden eszközt beszereztem amire egy akvakertésznek szüksége lehet, erre kiderült, hogy még neki sincs. :D

Azért amióta a kis nanót rendezgettük be nálam belátták, hogy jó ha van a háznál egy (vagy több) jó csipesz, olló és egy talajsimító.

A nagy akváriumomnál a talajegyengető a berendezéshez kellett, azóta viszont ritkán használtam. A csipesz és a nyíráshoz szükséges olló(k) viszont állandó használatban vannak. A nanoban a talajegyengetővel nem csak a kezdeti kialakításnál dolgoztunk, a jelenlegi berendezett aki aljzat elválasztáshoz is állandóan használom. Illetve a dekorhomok felső rétegének az áthúzásához. Természetesen itt is az olló és csipesz ami kihagyhatatlan....

Most rajtatok a sor... kiderül mennyire vagytok jó kertészek. :)
 
Van csipeszem is, meg Ricciám is, de áruld már el, mi köze van a kettőnek egymáshoz? Én még csipesszel soha nem nyúltam a ricciához, kellet volna? :)
 
Vik, ezt egy kicsit túlspiráztad, nem? :D
Én az all in-t választottam annak ellenére, hogy nincs talajegyengetőm. Erről az a véleményem, hogy nem létkérdés, mert lehet más eszközzel helyetesíteni. A csipeszből van 2, ollóból 3, de ezek tényleg nélkülözhetetlenek.
 
Speckó én a csipeszt a riccia esetében azért használom, mert szeretném, hogy csak ott legyen ahol én akarom, így ha más növények között felbukkan (szinte naponta), akkor fogom a csipeszt és eltávolítom. Tolakodó egy fajta, de nekem tetszik. Köszi Viktor az ingyen adagot. :)
 
Kápi said:
Speckó én a csipeszt a riccia esetében azért használom, mert szeretném, hogy csak ott legyen ahol én akarom, így ha más növények között felbukkan (szinte naponta), akkor fogom a csipeszt és eltávolítom. Tolakodó egy fajta, de nekem tetszik. Köszi Viktor az ingyen adagot. :)

Kápi ott a pont... :D

spawn85,
ha van Ricciád és jól is érzi magát akkor irgalmatlanul nő. Van amikor magától ereszti el a szálait, de ha más nem nyírásnál úgysem úszod meg, hogy a levágott darabok befészkeljék magukat mindenhová... lehetlen háloval leszedegetni. Az apró darabok pedig képesek 1-2 hét alatt szép kis növénycsomóvá nőni a leglehetetlenebb helyeken.... Erre azt hiszem a legjobb példa Nigro akinek Európa legnagyobb Riccia bokra lett ott, ahol nem is akarta :lol:

Levi,
Hétvégi mókának szántam nagy volt a punnyadás. De örülök, hogy kicsit sikerült megmozgatni titeket. A 3 dolog közül valóban az egyengető a legkevesebbet haszált dolog. De mindig olyankor kellene amikor nincs :D Most a nanónál naponta használom mert be tudok ferni a kis helyekre is.
 
Valóban szegényes a szerszámos ládám. Ez elmondható a garázsban tartott szerszám arzenálomra is. Ha valamit nálam meg kell csinálni, "kihívom az embert". :D
Az akinál azonban nem volt senki a telefonkönyvben. Maradt a saját tudomány. Amióta Viktornál kipróbáltam a talajegyengetőt, rájöttem milyen jó cucc. Nem csak berendezésnél, hanem később, az üveg és az aljzat közti csúnya részt is el lehet vele tüntetni.
 
Nekem van csipesz meg olló is de sajnos egyik sem precíziós akvakertész szerszám. Csipesz nélkül még el is vagyok de egy normális olló nagyon kellene. Azt hiszem hamarosan beszerzek egyet.....
 
Back
Oldal tetejére