• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack CO2 tápozáshoz?

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack? (100 literes akvárium esetén)

  • 2 hónap

    Votes: 21 14.0%
  • 3 hónap

    Votes: 28 18.7%
  • 4 hónap

    Votes: 44 29.3%
  • 5 hónap

    Votes: 17 11.3%
  • 6 hónap

    Votes: 14 9.3%
  • 6 hónapnál tovább

    Votes: 26 17.3%

  • Total voters
    150
Én 2011.05.05.-én üzemeltem be a 10 kg-s Linde palackot. Töltötten vettem meg 22000-ft-t. Most fogyott ki 2014.11.25.-én (3,5 év).
65W/l fény, 180l víz, dús növényzet .A palack nyomása lement nullára, kimenő nyomást még egy kicsit mutatott. Amikor levettem a reduktort, kiváncsiságból kinyitottam a csapot, hogy van -e még benne CO2. Kb. 5 sec -ig fújta a maradékot. 7500-ft volt a cserepalack.
 
Irigyellek benneteket, nekem alig van már hely az akvárium alatt, többek között ezért is halogatom a palackos CO2 rendszert. 10 literes palack, de jó is lenne! :)
 
Sziasztok!
Ma kifogyott a palackom :(.
10 kg-s Linde palack 1 év 5 hónap 21 napig bírta.
160 bubi/perc napi 12 órában AM 1000 reaktor fény 12 óra. 700 literes medence elég sok a növény de nincs túlpörgetve,fény és táp tekintetében.
A drop checker 9 óra beoldás után lesz lajm zöld.
Laza hetet mindenkinek:)!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Palack vásárlás előtt állok. 5kilos palackra gondoltam 256 literes akváriumba 216Watt világítás mellett külső reaktoros beoldással. @viktorlantos számolását alkalmazva 4 hónapra elegendő gázt tartalmaz a palack. A kérdésem, hogy ez a számítás külső difi esetén is megfelel a valóságnak? Ennyi időre lesz elegendő várhatóan, vagy remélhetek többet is? Milyen tapasztalatotok van?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Márk.
 
Sziasztok.
Palack vásárlás előtt állok. 5kilos palackra gondoltam 256 literes akváriumba 216Watt világítás mellett külső reaktoros beoldással. @viktorlantos számolását alkalmazva 4 hónapra elegendő gázt tartalmaz a palack. A kérdésem, hogy ez a számítás külső difi esetén is megfelel a valóságnak? Ennyi időre lesz elegendő várhatóan, vagy remélhetek többet is? Milyen tapasztalatotok van?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Márk.

Reaktorral közel 100% a beoldás, sokkal kevesebb gázt kell beoldani, ezért számíthatsz arra, hogy tovább elég a palack.
 
Sziasztok.
Palack vásárlás előtt állok. 5kilos palackra gondoltam 256 literes akváriumba 216Watt világítás mellett külső reaktoros beoldással. @viktorlantos számolását alkalmazva 4 hónapra elegendő gázt tartalmaz a palack. A kérdésem, hogy ez a számítás külső difi esetén is megfelel a valóságnak? Ennyi időre lesz elegendő várhatóan, vagy remélhetek többet is? Milyen tapasztalatotok van?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Márk.
Reaktorral nálam 1 év 3 hónap 182 literes akváriumnál. 256 liternél max 1 évig lehet elég a palack.
Difinél sok múlik a porlasztó anyagán, áramláson. Akár a fele is kárba mehet a gáznak.
 
Reaktorral nálam 1 év 3 hónap 182 literes akváriumnál. 256 liternél max 1 évig lehet elég a palack.
Difinél sok múlik a porlasztó anyagán, áramláson. Akár a fele is kárba mehet a gáznak.

Bocsánat, megtévesztő volt amit írtam. Tehát nem külső diffuzorral, hanem külső reaktorral lesz beoldva :D
Köszönöm a válaszokat!
Azt hiszem elég lesz az 5kg-os, nem kell 10kg-os.
 
Sziasztok!
Júniusban üzemeltem be a co2 rendszeremet 2kg-os palackkal! A kérdésem a következő lenne. Hogyan veszem észre ha kezd kifogyni a palack?
 
Sziasztok!
Júniusban üzemeltem be a co2 rendszeremet 2kg-os palackkal! A kérdésem a következő lenne. Hogyan veszem észre ha kezd kifogyni a palack?
drasztikusan csökken a nyomás a palackban az utolsó 1-2 hétnél
 
Hogyan veszem észre ha kezd kifogyni a palack?
drasztikusan csökken a nyomás a palackban az utolsó 1-2 hétnél
Ugyanezt a kérdést átvetíteném a tömegre... Vajon a folyékony-légnemű halmazállapot miatt egyenletesen csökken a CO2 tömege a palackban az egyenletes időbeni elhasználás mellett?

Ugyanis az aktuális 2 kg-os palackom június 20-a óta pöfög 90 literre és a mérleg szerint csak 1 kg (elvileg a fele) hiányzik belőle. Létezhet ez?
 
Sziasztok!
Nagynyomású de eldobható co palackkal van valakinek tapasztalata? A jbl és a dennerlénekis van ilyen. 30 literes aksihoz gondoltam.
 
Sziasztok!
Nagynyomású de eldobható co palackkal van valakinek tapasztalata? A jbl és a dennerlénekis van ilyen. 30 literes aksihoz gondoltam.
En stodasteam-et hasznalok a 26 literesben, eddig 3 honapja megy. Meg birja [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
En stodasteam-et hasznalok a 26 literesben, eddig 3 honapja megy. Meg birja [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Szia!
És azt hogy tudod használni aksihoz csak mert utánna néztem és az egy szódás palack
 
Szia!
És azt hogy tudod használni aksihoz csak mert utánna néztem és az egy szódás palack
Sajnos nem szabvanyos a csatlakozasa de kell egy kozbetet es minden racsatlakoztathato. Es meg szerintem nezz utana a paintball tartalyoknak ha gondolod. Az egyszerubben toltheto.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sajnos nem szabvanyos a csatlakozasa de kell egy kozbetet es minden racsatlakoztathato. Es meg szerintem nezz utana a paintball tartalyoknak ha gondolod. Az egyszerubben toltheto.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Szerintem a töltés nem gond, amennyiben a tartály szabványos nyomáspróbával rendelkezik. Minden egyéb "alternatív" megoldás tényleg bonyolult
 
Back
Oldal tetejére