• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack CO2 tápozáshoz?

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack? (100 literes akvárium esetén)

  • 2 hónap

    Votes: 21 14.0%
  • 3 hónap

    Votes: 28 18.7%
  • 4 hónap

    Votes: 44 29.3%
  • 5 hónap

    Votes: 17 11.3%
  • 6 hónap

    Votes: 14 9.3%
  • 6 hónapnál tovább

    Votes: 26 17.3%

  • Total voters
    150
Ez nagyon jól hangzik :) És mennyiért töltötték?

Ipari, palackkarbantartással együtt 7000 Nettó, mivel saját tulajdon. Ez azt jelenti van papíron egy palackod, ami minden cserénél másik:). Egyébként nem töltik , hanem cserélik a palackot a gáztelepen. Csak a tűzoltó készüléket töltik.
 
Úgy tudom a co2-s tűzoltó palackok 8 kg-osak. De ezt Deeday tudná biztosra mondani.

5 kg os az és tűzoltó palack amire gondolsz. Legalább is ami nekem van az 5kg os. 2- 2,5 , 5, 10, 20 meg 0,5 ezek a méretek vannak ha jól tudom.
 
Az igen, de nézd meg a 20Kg-méreteit;)! Ha már nagyobbra váltasz, inkább a 10Kg-os palackot válaszd, az is épp elég nehéz, mivel a töltetsúly a 10-20 kg és erre jön a böszme acélpalack.
Jó nagy böszme palack kell és 10 méter c02 vezeték. Előszobából be lehet vezetni a gardróbból. Én a kéményen keresztül gondoltam emeletről levezetni... de úgy néz ki elég lesz a konyhapult alól, 1,5m-ről
 
Még egy fontos dolog: A tűzoltó palackokat egy idő eltelte után nem töltik, kuka. Az ipari palackok, végtelenek, mert cserekor mindig érvényes nyomáspróbásat kapsz.
 
Még egy fontos dolog: A tűzoltó palackokat egy idő eltelte után nem töltik, kuka. Az ipari palackok, végtelenek, mert cserekor mindig érvényes nyomáspróbásat kapsz.
Egyébként amikor vettem a szettet, akciós volt, és úgy volt 15e a 0,5 kg-os palack... Néztem neten, hogy ennyiért rendes 10 kg-os teli Co2-s palackot lehet már kapni, csak akkor még nem voltam ezzel tisztában :)
 
Még egy fontos dolog: A tűzoltó palackokat egy idő eltelte után nem töltik, kuka. Az ipari palackok, végtelenek, mert cserekor mindig érvényes nyomáspróbásat kapsz.


Erre azt mondom meg kell találni a megfelelő helyet...sok van ilyen a városokban.
 
A 2kg-os palackom 48 napra volt most elég a 240-es aki alatt inline difivel.
Persze mikor fogyna ki mint pénteken :confused:. A hétvége most CO2 nélkül telik, ja a hétfő is pfffffffffff.
 
A 2kg-os palackom 48 napra volt most elég a 240-es aki alatt inline difivel.
Persze mikor fogyna ki mint pénteken :confused:. A hétvége most CO2 nélkül telik, ja a hétfő is pfffffffffff.

Picit gyorsan fogyott ki nem? 3 honapig legalabb kellett volna mennie inline difivel
 
Eddig még mindig 50 és 60 nap között bírt.
Tömítetlenséget nem tapasztaltam, viszont már két bubiszámlálóm repedt szét, úgyhogy az most nem volt.
Kimenő nyomás olyan 2,8. Ja a DC limezöld, minden lakó jól érzi magát.
Ha jól emlékszem te is 0,5 kg gázt írtál 100l/hó............
 
Eddig még mindig 50 és 60 nap között bírt.
Tömítetlenséget nem tapasztaltam, viszont már két bubiszámlálóm repedt szét, úgyhogy az most nem volt.
Kimenő nyomás olyan 2,8. Ja a DC limezöld, minden lakó jól érzi magát.
Ha jól emlékszem te is 0,5 kg gázt írtál 100l/hó............

Sima difis beoldásnál kb 2 hónap egy ekkora aksira.
De az inline difi olyan mint egy reaktor, kevesebbet fogyaszt. Ezért is írtam a 3 hónapot.
El tudom képzelni, hogy lassan valahol ereszt a rendszered. Vagy a csövezésed gyenge már.
Inline difiket is karban kell tartani, mert akkor oda a csoda porlasztás :) szóval ezekre gyanakszom. 3 hónap ez a cél 1 hét eltérés nem gáz, de 1.5 hónap az sántít ;)
 
El tudom képzelni, hogy lassan valahol ereszt a rendszered.
Átnézem most az új palackkal, van itthon szivárgásjelző spray.
Vagy a csövezésed gyenge már.
A csövezés pneumatikai keményfalú, kimondottan CO2 cső (kb 8 hónapos)
Inline difiket is karban kell tartani, mert akkor oda a csoda porlasztás
A difit a szűrőcsövezéssel együtt szoktam takarítani kb 1- 1,5 havonta.

Mivel bubiszámot most nem tudok mert már két bubiszámlálóm pukkant el (egy UP, olyan mint nálatok volt a TMC és egy Ista) az most nincs.
 
Átnézem most az új palackkal, van itthon szivárgásjelző spray.

A csövezés pneumatikai keményfalú, kimondottan CO2 cső (kb 8 hónapos)

A difit a szűrőcsövezéssel együtt szoktam takarítani kb 1- 1,5 havonta.

Mivel bubiszámot most nem tudok mert már két bubiszámlálóm pukkant el (egy UP, olyan mint nálatok volt a TMC és egy Ista) az most nincs.
Tudnám ajámlani az angol aukciós oldalon a Glass CO2 Aquarium Bubble Counter-t .
 
Back
Oldal tetejére