• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi hely kell az akvárium fölött?

csejani

Kertész szaki
Hatalmas dilemmában vagyok az akvárium elhelyezésével kapcsolatban. A hely ahova eredetileg terveztem nem jó nem fér el a külső szűrő a szekrényt pedig nem akarom szétvagdosni. Jelenleg a tv állvány helyén tudom csak elképzelni de ahhoz csináltatnom kell egy bútort ami tv állvány is egyben. Azt tervezgetem de a tv-t nem akarom túlságosan magasra rakni. Ezért kérdezném tőletek hogy szerintetek mennyi hely kell az akvárium fölött hogy kényelmesen lehessen benne matatni? Maga az akvárium 36 cm magas ha ez számít. Az eddigi tervem alapján 20cm hely lenne fölötte de kb 10cm mélységben nem lenne az akvárium fölött semmi.
 
Hatalmas dilemmában vagyok az akvárium elhelyezésével kapcsolatban. A hely ahova eredetileg terveztem nem jó nem fér el a külső szűrő a szekrényt pedig nem akarom szétvagdosni. Jelenleg a tv állvány helyén tudom csak elképzelni de ahhoz csináltatnom kell egy bútort ami tv állvány is egyben. Azt tervezgetem de a tv-t nem akarom túlságosan magasra rakni. Ezért kérdezném tőletek hogy szerintetek mennyi hely kell az akvárium fölött hogy kényelmesen lehessen benne matatni? Maga az akvárium 36 cm magas ha ez számít. Az eddigi tervem alapján 20cm hely lenne fölötte de kb 10cm mélységben nem lenne az akvárium fölött semmi.
Látom senki sem válaszolt, de akkor elindítom a lavinát, és utánam biztosan fognak többen is. Nálam semmi nincs az akvárium felett, így csak üres, tapasztalattól mentes brainstorming következik...
36 cm magas akváriumba kényelmesen be lehet nyúlni alkarral, és ha nincs túl magasan (márpedig TV állvány aljában tutira nem lesz túl magasan), akkor közben kicsit előre dőlve nézni is tudod normálisan, hogy merre matatsz, így a takarítással, normál karbantartással, kisebb nyírásokkal és a vízcserével (slaggal) nem lehet gondod. Nade mi van akkor, ha valamit be akarsz tenni, vagy ki akarsz venni? Az általunk használt dekorok többsége nagyobb, mint 20 cm, így ha egyszer betetted az akváriumba, majd betoltad a helyére és feltöltötted vízzel, akkor onnan csak nagyon nehezen tudod kivenni, ha valamiért erre sort kéne keríteni (pl mohát akarsz kötözni egy faágra, vagy nagyon algás a köved, stb és ezt helyben nem tudod megtenni). Én azt mondom, hogy nem lehetetlen elférni 20 cm-en, de ha még 10 összejönne hozzá, akkor sok bosszankodástól óvnád meg magadat. Esetleg a TV lehetne olyan bútorlapon, ami kvázi polcként, tüskékre van csak téve, így indokolt esetben a TV-t levéve, és a polcot eltávolítva nem lenne lehetetlen akár egy teljes átépítés sem.
 
Egyetértek Benivel, de azért én elgondolkoznék azon, hogy egy akvárium fölé bármilyen TV-t is tegyek! Az akváriumban lévő víz párolog, nyáron még jobban és a fizika törvényei értelmében felfelé fog szállni és az meg bele a TV-be! Nem sok jót és nem sok évet jósolok annak a TV-nek! :eek:
 
Szerintem az a párolgás nem vészes, főleg hogy van a TV és az akvárium között még egy bútorlap is. Szerintem egyáltalán nem okoz semmilyen gondot, hiszen ennyi erővel szinte felmosni sem szabadna a lakásban...
 
Azért mégis lehet valami abban, hogy akvárium fölé nem egészséges a tv.
A felmosás valóban vizes, de nem 60-80-100 liter és pláne nem folyamatosan, nyáron, melegben.
Egyébként fura dolog, mekkora hely van felette. Teszem azt, 20 centi, akkor tutira 21 centi kéne valamikor... És "bármekkorát" csinálsz, mindig kevés lesz...
 
Hatalmas dilemmában vagyok az akvárium elhelyezésével kapcsolatban. A hely ahova eredetileg terveztem nem jó nem fér el a külső szűrő a szekrényt pedig nem akarom szétvagdosni. Jelenleg a tv állvány helyén tudom csak elképzelni de ahhoz csináltatnom kell egy bútort ami tv állvány is egyben. Azt tervezgetem de a tv-t nem akarom túlságosan magasra rakni. Ezért kérdezném tőletek hogy szerintetek mennyi hely kell az akvárium fölött hogy kényelmesen lehessen benne matatni? Maga az akvárium 36 cm magas ha ez számít. Az eddigi tervem alapján 20cm hely lenne fölötte de kb 10cm mélységben nem lenne az akvárium fölött semmi.
Ha láttad már valamelyik naplómban a polcrendszeremet, akkor ott láthatod hogy én is fix hellyel rendelkezek az akik felett. konkrétan 9cm-em van.
itt ni:
Garnilandia | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Amikor megy a világítás nem fogsz TV-t nézni, vakítani fog a fény miközben nem is azt nézed.
 
Utoljára módosított:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt a kérdésemre! Nagyon úgy néz ki mégse csináltatom meg ezt a tv állványt mivel sehogy nem tudom kihozni azt a magasságot amit szeretnék ráadásul a szekrény miatt oldalról zárt lenne az akvárium azt meg megint nem szeretném. Helyette inkább felszerelek egy fali konzolt a tvnek és mikor az akvárium fölött több hely kell egyszerűen elfordítom valamerre. :) Ez az eszmefuttatás viszont elgondolkoztatott a párolgáson mert a hely az akvának és a tvnek majd hogy nem fix. Nem tudom mennyire lenne vészes a párolgása van egy 30 literes akváriumom is az felett polc van és még soha nem volt még csak nedves sem a polc alsó lapja pedig úgy 20 cmre van az akváriumtól a tv meg lapos tv kvázi a felület ahol lecsapódhatna a pára elég csekély és így kb 30 cm lenne az akvárium felső széle és a tv között. Nem tudom mennyire lenne számottevő a párolgást mert nem szeretném feláldozni a tvt se.
 
Back
Oldal tetejére