• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi hal?

Ha eltűnik, eltakarítják az amanok meg a Corik. :)
Viccet félretéve, én már kitapasztaltam, hogy az akváriumban az áramlás hogy/merre megy, így az esetleges hullákat tudom, hogy kell keresni - midneng reggel meg is nézem, volt-e elhullás. :)
A neon raj is 40 fősen indult, de kettő megfulladt a túl nagy darab bekapott artemiától. :)
 
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kíváncsi. Kialakítottam egy nettó 96 l-es, növényekkel kp. sűrűn beültetett medencét, amibe eredendően kakadu törpesügereket és pontylazacokat szerettem volna. Kakadu nem volt a kereskedésben, így 3 ramirezit vettem, melléjük neonhalakat. 1,5 hónap alatt sajnos mindhárom ramirezi elpusztult... Az algával is meggyűlt a bajom, így beszereztem egy csapat Otocinclust.
Jelenleg ennyi halam van:
- 12 neon
- 8 fekete neon
- 6 Oto

Csak most számoltam ki, hogy ez durván 104 cm halat jelent, így ez alapján már túl van népesítve az akváriumom. Az Oto-k viszont "nem sok vizet zavarnak", a neonok pedig mind fiatal példányok, lehet, hogy meg sem érik a kifejlett méretüket...
Rakhatok melléjük egy pár kakadut? Elvileg várható a kereskedésben...
 
Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kíváncsi. Kialakítottam egy nettó 96 l-es, növényekkel kp. sűrűn beültetett medencét, amibe eredendően kakadu törpesügereket és pontylazacokat szerettem volna. Kakadu nem volt a kereskedésben, így 3 ramirezit vettem, melléjük neonhalakat. 1,5 hónap alatt sajnos mindhárom ramirezi elpusztult... Az algával is meggyűlt a bajom, így beszereztem egy csapat Otocinclust.
Jelenleg ennyi halam van:
- 12 neon
- 8 fekete neon
- 6 Oto

Csak most számoltam ki, hogy ez durván 104 cm halat jelent, így ez alapján már túl van népesítve az akváriumom. Az Oto-k viszont "nem sok vizet zavarnak", a neonok pedig mind fiatal példányok, lehet, hogy meg sem érik a kifejlett méretüket...
Rakhatok melléjük egy pár kakadut? Elvileg várható a kereskedésben...

Rakhatsz melléjük kakadut, de meg kellene nézni a víz paramétereket, az apistogramma fajták elég kényesek a vízminőségre, talán érzékenyebbek is, mit a ramik. Egyébként mi volt a bajuk, miért pusztultak el?
 
Rakhatsz melléjük kakadut, de meg kellene nézni a víz paramétereket, az apistogramma fajták elég kényesek a vízminőségre, talán érzékenyebbek is, mit a ramik. Egyébként mi volt a bajuk, miért pusztultak el?
Az okot pontosan nem tudom, nem mértem vízparamétereket. Az egyik (kisebbik) nőstényt a másik kergette halálra. A másik kettő akkor pusztult el, amikor 1 hónapot távol voltam.
Valószínűleg megbomlott az addigra beállt egyensúly a ritkább vízcserék (10 naponta vs. korábbi 7 naponta) és etetés (3 naponta vs. korábbi napi 2x) miatt. Nem hinném, hogy éhen haltak volna, mert mindig kutakodtak az akváriumban, inkább csak legyengültek, amelyhez hozzáadódott a vélhetően magasabb ammóniaszint.
Úgy tudom egyébként, hogy a ramirezi a legkényesebb a törpesügerek közül. Azt hallottam, hogy a bolíviai rami bírja a legjobban, de ez valamivel nagyobbra nő...
 
Ha rám hallgatsz, megpróbálsz tenyésztőtől venni egy kakadu párt.
Én is így tettem, és egy összeszokott, kiválóan egészséges párost kaptam, azóta kltszer le is ívtak.

A boltoknál nagyon meg kell válogatni, melyikben veszel halat. :( A minap az egyik ismert budapesti halasnál nézegettem a csíkos baltahasú pontylazacokat (rendszeresen járok oda), már majdnem elcsábultam, mikor észrevettem, hogy mindegyik példány kivétel nélkül a darakór korai jeleit mutatja. Szóltam a srácoknak, megköszönték, de ez nekem egy kis csalódás volt, darakóros eladó halak, ráadásul elég drágák, jó nagy blama.
 
Sziasztok segitsetek lègyszi van egy 140l es elèg növènyes aksim kiuszotèr van hagyva van benbe :
20 neon
7xifo
4black molly
4 zöld szumátrai diszmárna
12 guppy
3kicsi 2 nagy anci
1 torukatumharcsa
2 albino pancèlos harcsa
3 páncèlos harcsa
A kerdesem az lenne ez nagyon sok hal egy 140 l es aksiba .ert meg szeretnek bele 10 guppyt ha elbirna vag mar ez is sok bele segitsegeteket elore is koszonom
 
Sziasztok segitsetek lègyszi van egy 140l es elèg növènyes aksim kiuszotèr van hagyva van benbe :
20 neon
7xifo
4black molly
4 zöld szumátrai diszmárna
12 guppy
3kicsi 2 nagy anci
1 torukatumharcsa
2 albino pancèlos harcsa
3 páncèlos harcsa
A kerdesem az lenne ez nagyon sok hal egy 140 l es aksiba .ert meg szeretnek bele 10 guppyt ha elbirna vag mar ez is sok bele segitsegeteket elore is koszonom
Ez már most is elég sok...
 
Szia!
Igen nagy a létszám. Próbálj szelektálni, cserélgetni. Díszmárnákat nem érdemes "fátyoluszonyos" halakkal (guppy,, molly) együtt tartani. Ancik, harcsák nem valók növényes akváriumokba. Aljzatot feltúrják, növényeket kilökdösik stb. Csapathalakat próbálj összeválogatni, ha van rá lehetőséged. Neonok tökéletesek erre a célra. :)
 
Sziasztok! Először is köszönöm, hogy itt lehetek. :) Másodszor...
114 literes akváriumom van ami egy kiselejtezett jógamatracra került. Egy Fuval 204-es szűrő van hozzá és egy vízmelegítő.
Arra gondoltam, hogy a héten betelepítek pár növényt (természetesen valami alapot, kezdőknek valót. Jávai mohát néztem ki előre, illetve hátsó részre Bacopa monnieri-t).
Úgy 2 hétre rá gondoltam az első lakókat. Kezdésnek Red Cherry-t, Amano-t és sima legyező rákot néztem ki. Talán az utóbbit a halakkal költöztetném be, mivel azt olvastam, hogy csak bejáratott akiba jó.
A növényektől számított úgy egy hónapon belül hoznám a halakat (karanténozva őket). Nano-kat néztem. Ugye a garnélák és a nano halakkal nem lesz baj? Tetszenek a Sziámik. Egy hím bettát és 2-3 nőstény tarthatok velük?

Viszont nem tudom, hogy kiből mennyit hozhatok. Most úgy gondolom, hogy nem szeretnék zsúfolt akváriumot. Inkább a halakra / növényekre szeretnék ráfeküdni.
Biztos, hogy írtam nevetségesen kezdő hibát, sajnálom. Most tanulom és próbálom kitalálni mi jó és merre.
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
 
Tudom, hogy ő nem nano. Őt szántam kivételnek. Valahogy mindig tetszettek. de garnéla fontosabb, szóval akkor betta kiesik.
 
Tudom, hogy ő nem nano. Őt szántam kivételnek. Valahogy mindig tetszettek. de garnéla fontosabb, szóval akkor betta kiesik.
114 literbe a kisebb testű pontylazacok közül szinte mindegyikből mehet egy csapat. pl 20-25 sima neon vagy amanda lazac. De ott vannak a sokak által kedvelt galaxyk is.
 
Sziaszok!
250 literes akváriumban (jó párnövény, de van kiúszó) van kb 20 neon, 8 szívóharcsa, két fonalalgázó, 4 páncélosharcsa és..nos egy öves díszcsík.. tudom, elvileg társas lenne, dolgozuk is a megoldáson..Mikor volt egy csigainvázió, akkor a boltban őt ajánlották és elég határozott volt a szaki, hogy ő az egyetlen tökéletes megoldás...Direkt kérdeztük, hogy bánthatja-e a többieket, azt mondta, hogy nem.
Azt felejtette el közölni, hogy viszont meg fog nőni és akkor már veszélyes lehet a neonokra... és nem mellesleg társas. Tudom-tudom, jobban utána kellett volna még otthon járni, dehát azt gondoltam, hogy a szakértőt nem kell felülvizsgálnom... Sajnos itt tanultam meg, hogy ez az akvarisztika túl nagy terület ahhot, hogy bármilyen kérdésben azonnal választ kaphass egy szakértőtől.. Jobb esetben csak tippet mond és elmondja, hogy nem tuti, rossz esetben abban is magabiztosnak tűnik, amiben mégsem akkora szaki.

No, de ennyit a botia problémáról. Kérdésem, hogy mit gondoltok, melléjük még mit tehetnék? Vagy azzal már túlterhelném? Nekem a galaxyk nagyon tetszenek, de félek, hogy nem csak a botia, de még a fonalalgázók is megtámadnák őket.. ..esetlen ékfoltos razbóra? Ha lehet, akkor mennyit kb? Köszi!
 
Én 240-es akiban, 90 neon mellett tartottam botia macracantha-t, és nem vettem észre, hogy bántaná a neonokat, amúgy ebből van kisebb is pl a kubotai-t. Nemrégiben kettő ilyen vettem, de sajnos a kakadu törpesügérek folyton támadták, és szó szerint kikergették őket a vízből. Galaxy-k tényleg szépek, és elég drágák, ez mellett meg nagyon kényesek, 2x vettem egy 10-es csapatot, de sajna nem tudtam őket sokáig megtartani. Túlterhelve szerintem nincs az akváriumod, ugye van ez a centi/liter szabály, szóval 250 centinyi halat tudnál betenni ;) az a másik kérdés kell-e ennyi. Mivel növényes akváriumokat építünk, így itt inkább a dús növényzetnek kell dominálnia ami között úszkál pár hal, ami szerintem így természetesebb is mint egy mindenféle hallal agyon tömött akvárium. Nálam a 243-asban 23 db Amanda lazac úszkál, az amano, és RC garnélák mellett, kicsik aranyosak, strapabíróak (y) és bejárják az akvárium minden szintjét. Talán még veszek bele egy 10-15 darabot, de igazából így sem rossz az összkép, hiszen ha növényekkel bedúsul az akvárium, lényegesen lecsökken majd az úszótér.
 
Ez jó hír, köszi! :) És mekkora volt az a botia macracantha? Most néha kicsit kifejezi a dominanciáját a neonokkal szemben, de komolyan nem bántja őket(keveset is vannak együtt egyszerre). De inkább attól félek, ha megnő a botia, akkor lehet mészárlás...

Nagyon sok halat nem is akarnék(most legalább kiderült, hogy azért még lehet), csak úgy néha beszélünk róla, hogy galaxy vagy valami hasonló, nem nagy hal jó lenne... főleg, ha nem lenne belőle botia eleség.

Az amano garnélás akváriumodban is volt botia?
 
Sziasztok.olvasgatva a forumokat,engem is elgondolkodtatott hogy vajon nem e telepítettem túl a 2hete működő akváriumomat.14neon,3zebradánió,1vöröskarcsú díszmárna,4serpalazac,5szifó,1páncélosharcsa,1kulikuli.126l akvárium tetra ex 700 szűrő kerámiagyűrükkel és siporaxal,+légpumpa.,ujonann ültetett növénykékel,amik gyors és nagy növésüek lesznek.remélem.:)elöre is köszönöm a szakértői tanácsokat.
 
Sziasztok.olvasgatva a forumokat,engem is elgondolkodtatott hogy vajon nem e telepítettem túl a 2hete működő akváriumomat.14neon,3zebradánió,1vöröskarcsú díszmárna,4serpalazac,5szifó,1páncélosharcsa,1kulikuli.126l akvárium tetra ex 700 szűrő kerámiagyűrükkel és siporaxal,+légpumpa.,ujonann ültetett növénykékel,amik gyors és nagy növésüek lesznek.remélem.:)elöre is köszönöm a szakértői tanácsokat.
Szerintem a fele is sok...
 
Sziasztok! Szeretnék majd egy 64 literes akváriumot indítani, amibe halat is tartanék. Elsősorban neonhalakra gondoltam, főleg a méretük miatt, 6-8 darab van tervezve. Megfelelő szűrés és élőhely kialakítása mellett mennyire éreznék jól magukat. Vagy esetleg mit tudtok még ajánlani.
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom amit 6db pandaharcsa, 1db páncélos töpeharcsa, 8db királylazac, 2 db dalmata molly és garnélák lakják.
Kérdésem: 4 db törpe szívóharcsát tehetek-e még bele?
Előre is köszönöm.
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom amit 6db pandaharcsa, 1db páncélos töpeharcsa, 8db királylazac, 2 db dalmata molly és garnélák lakják.
Kérdésem: 4 db törpe szívóharcsát tehetek-e még bele?
Előre is köszönöm.
Ez egy erősen relatív kérdés. Általában 1cm/l a hal, víz arány, de ez sok mindentől függ. Fűgg attól hogy az akvárium szűrése elbírja e, ezt a terhelést. Függ attól, hogy van e kellő oldott oxigén nekik a vízben. Valamint nem utolsó sorban nem minden hal vízterhelése ugyan olyan. Pl. a karcsúbb lazacok vízterhelése kissebb mint a táplálékzabáló mollyké. Szerintem a 4db eléggé határeset.
 
Back
Oldal tetejére