• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi hal?

A Díszhalinfót néztem én is, csak ugye arról nem szól a fáma, hogy mi van akkor, ha más területvédő hallal tartód mondjuk a Kakadut, hogy akkor is igaz-e a mondjuk 4 kakadu 110 literre?
 
Szerintem elég lesz bele az a négy hal. Biztos, ami biztos. Mondjuk, én egyébként sem vagyok annak a híve, hogy sok halat dobjunk össze egy kis aksiba. Persze, minden relatív, de én négy kakadut csak harcsákkal meg garnikkal raknék már össze ekkora aksiba.
 
Sziasztok egy 100l-es akiba kb mennyi hal megy bele ?

Hát ez sok mindentől függ :)
A szűréstől és a növényektől a leginkább.
Én azt mondom, hogy túl hosszú halakat ne vegyél bele. Ez alap. Nekem van egy spec. halszámítási módszerem, ami után tuti nem lesz túltelepítve az akvárium. Szóval az alap, h max 10 cm-es halak. Illetve úgy állítsd össze a halakat, hogy a kifejlett halak összmérete ne legyen több, mint 70 cm. Na ezzel ki lettél segítve, mi? :)
Hát, 15 neon méretú hal talán belefér, VAGY 4 törpesügér. Ilyesmik.
 
Értem a levegőztető 1000l/óra! és törpesügér,neon hal és ilyen méretűekre gondoltam 10 db neon és 3 db törpesügér ez így jó megy úgy kb 5 db garnéla!
 
Értem a levegőztető 1000l/óra! és törpesügér,neon hal és ilyen méretűekre gondoltam 10 db neon és 3 db törpesügér ez így jó megy úgy kb 5 db garnéla!

Sztem ezek így ellesznek. De azért még várj pár válaszra! Hátha mások nem így gondolják.
 
Azért 100 lityibe bemehet 2-3x annyi neon nyugodtan, csak legyen jó szűrésed. Garniból pedig akár több száz is elfér. Had takarítsanak!
 
aha csak ugye a növények is elvesznek belőle meg a szőlőtőke is majd úgy 1-2 hónap múlva csinálok is egy naplót! Mert most nem a legjobb állapotban van! de lesz benne még 2 db páncélos harcsa ancsi és 2 db fekete tetra is !
 
Lassan elérkezik az ideje a halak betelepítésének a 240 literes sűrűn növényesített akváriumba. Leírom milyen halakra gondoltam és mennyire, és jöhetnek a kiigazítások. :)
- 6-7db Corydoras Duplicareus
- 7-8db Oto
- 20-25 vörös neon
- 7-8db baltahasú pontylazac
- 10db serpalazac vagy citromlazac, még nem döntöttem el
- 1 pár kakadu törpesügér

Nem akarom túltelepíteni, de azt sem szeretném, ha csak lézengenének a halak az akviban. :)

RE: de hülye vagyok, nem írtam milyen technika van alatta. Tetratec 1200 Plus, normális táptalaj, és olyan 185W-nak megfelelő LED világítás (szigorúan színkiemelős zöld+piros fénnyel a fehér mellett :) Tervezek úszó növényt is,Limnobium Laevigatumot, azért lőttem fölé kicsit a fényt).
 
Utoljára módosított:
Lassan elérkezik az ideje a halak betelepítésének a 240 literes sűrűn növényesített akváriumba. Leírom milyen halakra gondoltam és mennyire, és jöhetnek a kiigazítások. :)
- 6-7db Corydoras Duplicareus
- 7-8db Oto
- 20-25 vörös neon
- 7-8db baltahasú pontylazac
- 10db serpalazac vagy citromlazac, még nem döntöttem el
- 1 pár kakadu törpesügér

Nem akarom túltelepíteni, de azt sem szeretném, ha csak lézengenének a halak az akviban. :)

RE: de hülye vagyok, nem írtam milyen technika van alatta. Tetratec 1200 Plus, normális táptalaj, és olyan 185W-nak megfelelő LED világítás (szigorúan színkiemelős zöld+piros fénnyel a fehér mellett :) Tervezek úszó növényt is,Limnobium Laevigatumot, azért lőttem fölé kicsit a fényt).
Szia,
kiegészítésre nem vàllalkoznék tapasztalatlansàgom végett, viszont a Te tapasztalataidra kivàncsi lennék a halak vonatkozàsàban, ugyanis hasonló méretű bödönbe (viszonylag több növénnyel) lassan telepíteném a halacsokat. Elsősorban azokat néztem én is amit Te telepítettél/ vagy akartàl telepíteni. Köszönöm.
 
Amik eddig kerültek az akváriumba:
- 8db Corydoras Panda (Duplit sehol nem kaptam :( )
- 2 db Oto (8 kellene, de volt elhullásom az import halak gyenge immunrendszere miatt)
- 38 vörös neon
- 10 serpa lazac
- 15 vörösorrú pontylazac
- 20 db amano garnéla (még majd veszek hozzá 20-25-öt)
- 10+ RC garnéla
- egy kakadu pár

Igyekeztem tenyésztőtől venni a halakat, mindenhol azt mondták, hogy egy ekkora akváriumba még bőven mehet pontylazac, de én nem akarom túltelepíteni.
Ha találok tenyésztőnél márvány baltahasú lazacot, akkor abból még veszek 10 darabot és akkor a felső vízrész is be van lakva. :)

Ha most kezdeném újra a halak telepítését, akkor a neonok helyett tuti csak vörösorrú pontylazacot raknék bele, egyrészt nagyon szépek, másrészt igazi rajhalak, és beússzák az egész teret. A vörös neonok meg elég kényeskék, és lusták is, hajlamosak csak úgy lebegni és az úgy nem túl látványos. :)
A serpalazacok helyett is más fajt választanék (mondjuk citromlazacot gy fekete tetrát), mert ezek egyfolytában csipkedik egymást, sőt, néhány neonnak is bánta a hátsó úszója a csipkedésüket.
A legjobb fej halak messze a kakaduk, szóval még az is lehet, hogy kevesebb pontylazacot vennék, viszont még egy pár másik törpesügér fajt raknék bele jelen pillanatban. :) Viszont akkor kellene még egy olyan rész, ahol tudnak maguknak fészket rakni. :)
 
Amik eddig kerültek az akváriumba:
- 8db Corydoras Panda (Duplit sehol nem kaptam :( )
- 2 db Oto (8 kellene, de volt elhullásom az import halak gyenge immunrendszere miatt)
- 38 vörös neon
- 10 serpa lazac
- 15 vörösorrú pontylazac
- 20 db amano garnéla (még majd veszek hozzá 20-25-öt)
- 10+ RC garnéla
- egy kakadu pár

Igyekeztem tenyésztőtől venni a halakat, mindenhol azt mondták, hogy egy ekkora akváriumba még bőven mehet pontylazac, de én nem akarom túltelepíteni.
Ha találok tenyésztőnél márvány baltahasú lazacot, akkor abból még veszek 10 darabot és akkor a felső vízrész is be van lakva. :)

Ha most kezdeném újra a halak telepítését, akkor a neonok helyett tuti csak vörösorrú pontylazacot raknék bele, egyrészt nagyon szépek, másrészt igazi rajhalak, és beússzák az egész teret. A vörös neonok meg elég kényeskék, és lusták is, hajlamosak csak úgy lebegni és az úgy nem túl látványos. :)
A serpalazacok helyett is más fajt választanék (mondjuk citromlazacot gy fekete tetrát), mert ezek egyfolytában csipkedik egymást, sőt, néhány neonnak is bánta a hátsó úszója a csipkedésüket.
A legjobb fej halak messze a kakaduk, szóval még az is lehet, hogy kevesebb pontylazacot vennék, viszont még egy pár másik törpesügér fajt raknék bele jelen pillanatban. :) Viszont akkor kellene még egy olyan rész, ahol tudnak maguknak fészket rakni. :)

RE: ja még annyi, hogy az új pontylazac szerelmem a királylazac, az is jobb választás szerintem, mint a vörös neon. Két darakór járványt is a neonoknak köszönhetek (szerencsére 0 elhullással sikerült kikezelni az egész akváriumot).
 
Tudom, nagy a kísértés, sok a szemrevaló hal. Ennek ellenére, ha nem hal bemutató akváriumnak szánjátok, akkor azt javasolnám, hogy előtte jól átgondolni, utánanézni, egyet-kettőt aludni rá, esetleg az elképzelést -akár itt is- egyeztetni és csak utána vásárolni, ha már kialakult a jó választás.
Inkább kevesebb féle halat és nagyobb létszámban szerencsés telepíteni. ...szerintem...
 
Tudom, nagy a kísértés, sok a szemrevaló hal. Ennek ellenére, ha nem hal bemutató akváriumnak szánjátok, akkor azt javasolnám, hogy előtte jól átgondolni, utánanézni, egyet-kettőt aludni rá, esetleg az elképzelést -akár itt is- egyeztetni és csak utána vásárolni, ha már kialakult a jó választás.
Inkább kevesebb féle halat és nagyobb létszámban szerencsés telepíteni. ...szerintem...

Egyetértek.
Főleg pontylazacoknál a nagy létszámú csapatok a nyerők... a Serpalazacok azért vannak csak tizen, mert csipkelődős kis rohadékok. :)
Mondom, ha most raknám össze a halállományt, csak vörösfejű pontylazac, király lazaz és baltahasú lenne benne a törpesügérek mellett (meg persze Oto és cori). 240 literesbe simán be lehet szerintem zuttyantani 30 vörösfejűt, 20-25 király lazacot (ez úgyis csak 3-4 centi) és 8-10 baltahasút. Az már szép csapat, látványos is.
 
Én a szumikkal voltam sokáig abban a tévhitben, hogy bajkeverők.
Ez igaz is volt a 4-5-6 fős "csapatokra". Aztán amikor 20+-os csapatom lett, akkor egy eleven, de semmi problémát nem okozó halat is megismerhettem bennük.:)
Az afrikai sügéreknél is sok ilyen van, sok esetben a 20 fő alatti csapatok egyszerűen működésképtelenek, de 25-30 darab körül már átfordul és meglepően jól működik a dolog.
Csak egy kis érdekességként írtam le ezeket.:)
 
Amik eddig kerültek az akváriumba:
- 8db Corydoras Panda (Duplit sehol nem kaptam :( )
- 2 db Oto (8 kellene, de volt elhullásom az import halak gyenge immunrendszere miatt)
- 38 vörös neon
- 10 serpa lazac
- 15 vörösorrú pontylazac
- 20 db amano garnéla (még majd veszek hozzá 20-25-öt)
- 10+ RC garnéla
- egy kakadu pár

Igyekeztem tenyésztőtől venni a halakat, mindenhol azt mondták, hogy egy ekkora akváriumba még bőven mehet pontylazac, de én nem akarom túltelepíteni.
Ha találok tenyésztőnél márvány baltahasú lazacot, akkor abból még veszek 10 darabot és akkor a felső vízrész is be van lakva. :)

Ha most kezdeném újra a halak telepítését, akkor a neonok helyett tuti csak vörösorrú pontylazacot raknék bele, egyrészt nagyon szépek, másrészt igazi rajhalak, és beússzák az egész teret. A vörös neonok meg elég kényeskék, és lusták is, hajlamosak csak úgy lebegni és az úgy nem túl látványos. :)
A serpalazacok helyett is más fajt választanék (mondjuk citromlazacot gy fekete tetrát), mert ezek egyfolytában csipkedik egymást, sőt, néhány neonnak is bánta a hátsó úszója a csipkedésüket.
A legjobb fej halak messze a kakaduk, szóval még az is lehet, hogy kevesebb pontylazacot vennék, viszont még egy pár másik törpesügér fajt raknék bele jelen pillanatban. :) Viszont akkor kellene még egy olyan rész, ahol tudnak maguknak fészket rakni. :)

RE: ja még annyi, hogy az új pontylazac szerelmem a királylazac, az is jobb választás szerintem, mint a vörös neon. Két darakór járványt is a neonoknak köszönhetek (szerencsére 0 elhullással sikerült kikezelni az egész akváriumot).

Az a gond egy 20 főnél nagyobb halraj esetén, hogy dús növényzetű akváriumnál nehéz észrevenni, ha eltűnik egy hal... Amúgy biztos szép látvány a 38 fős neonraj...
 
Back
Oldal tetejére