• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi algaevőt használjunk?

Nekem 3 ruby csigám van és egy nap alatt tiszta köveket varásoltak 20 literben. :)
 
nekem 96 literes Iwagumi stílusú akksimba mennyi amano kéne ? monte carlo-m van meg pár 15db neon .igaz kb. 2 hetes az akksi tudom hogy indításnál van mindig alga de jó lenne megfékezni előre is így kérnék tanácsot illetve hogy Szabolcs megyébe nincs valakinek ? Rc mennyire hatásos alga ellen?
 
3D-s hátteremen nyilván elkezdett tenyészni a Green Hair alga, szépen nő egy-két helyen, Otok csak csipegetnek belőle, viszont itt
http://www.bubblesaquarium.com/images/home mid_photo/Article on Algae/freshwater_algae.htm
azt írják, amanok szeretik nagyon.
(Sziámi algaevők is, de olyat nem akarok.)

Szerintetek a 240 literes akváriumba a meglévő 20db mellé még berakok 20-at, látni fogok pozitív változást?

Köszi.
Végül is kétszer annyian lesznek, de még így sem éred el az ajánlott 64-et. Ha tovább gondolom, felmerül bennem a kérdés, az ADA ajánlás milyen akváriumra vonatkozik? Ha magukbók indulnak ki, akkor az algamágnes háttereddel lehet, hogy több is kelleni fog. De most csak "hangosan" gondolkoztam, lehet, nincs igazam.
 
Jajaja, én is olvastam az ADA ajánlást, ezért is gondoltam olyan 20 darabra még, merthogy 1 amano/5 liter az 48db, közelít... Abban igazad van, hogy ez nem számol a háttérrel, nekem csak ott tenyészik de ahol sok fény éri, elég sok.
Most leszedegettem valamennyit, meg ha a nem kevés bacopa eléri a tervezett magasságát (jelenleg folyamatos visszanyírásban vannak, bokrosítok :) ) akkor árnyékolnak a hátteren annyit hogy az algáknak nem jut elég fény már...

Eh, erre még alszok egyet. :)
 
Otocinclusokkal nem készült hasonló teszt? Van ajánlás literre számolva? 100 literre 6-ot vettem, de sajnos már csak 3 aktív, szeretném bővíteni a csapatot
 
Otok nálam legalábbis nem olyan hatékony algairtók, mint az amanok.

Csipegetnek, de látszatja annyira nincs. Ahol az amanok rendszeresen legelnek, ott nyoma sincs algának. :)

Lehet hogy a meglévő 9 mellé majd még hozok 6-ot, és akkor jobb lesz 240 literre...
 
Nekem kellene legyen vagy 30 amano, amiből kb 2-3-at látok elvétve, illetve van még 4 db márnám, amik szerintem fonálalga gyűlölők!Van még sok RC, de azok meg túl kicsik a látványos algapusztításhoz!
 
Back
Oldal tetejére