• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memorable Night / Emékezetes este - ADA 20 literes Nano

Ma kora délután rajtakaptam a legszebb fehér garnélát miközben kajcsizott. Háttérben megérkeztek lassan a CRS társai. ;)
Jó hangulata volt így a színekkel. Fehér, vörös-fehér az üzedöld HC-n :)

4228090043_240f296897.jpg

4228091653_8fff0b42e5.jpg

4228860158_eaa8f80bba.jpg
 
Hát igen a Shirakura kajára rácuppannak a garnélák rendesen. Szép képek egyébként. ;)
 
Noh ha már a kezemben volt a gép feltettem az állványra és csináltam pár fotót a nanóról is.

Az utóbbi 1 hétben úgy láttam nagyon legyengült a flow. Az NA Carbon leírásában az van, ha ez megtörténik kicsit át kell mozgatni a szűrőanyagot. Úgyhogy megtettem és most megint brutál áramlás van. A szűrőanyagon még mindig nem látom jelét, hogy telítődne, úgyanúgy tisztítja a vizet mint az elején. Továbbra sincs más szűrőanyag csak carbon.

Alga már nagyon rég nem volt az akváriumban. Valamikor akkor láttam utoljára mielőtt beüzemeltem volna a Carbont. De azóta egyszerűen nincs. SEHOL. Kipusztult a növények közül, hátul a sűrű háttérnövényzet alatt, a mohákról, dekorról, mindenhonnan. Úgyhogy tényleg csak a tápozás és a laza kikapcsolódás jut a vízcserék között.

És akkor jöjjenek a képek....

4237607326_7e7617fceb.jpg

4237609048_3b8438744c.jpg

4237612828_9b4cb85ee1.jpg

4236840003_f8268ca33b.jpg

A HC gyepem végül nem alakult ki. Talán a garnélák focizzák állandóan nem tudom. De most nem is zavar. Lehet az átrendezéskor majd több szerepet kap ez a növény is.
Érdemes megnézni a képeket nagyfelbontásban a flickr-en. 1600 pixelben jól jönnek a részletek is. ;)
 
Nagyon szép képek. Az a carbo tényleg durván tisztítja a vizet. Mondhatni kristálytiszta. Már biztosra elhatároztad magad, hogy átalakítod az akit?
 
outro said:
Nagyon szép képek. Az a carbo tényleg durván tisztítja a vizet. Mondhatni kristálytiszta. Már biztosra elhatároztad magad, hogy átalakítod az akit?

Köszi ;) Hát igen kénytelen leszek, mert a mostani aki kicsit már kaotikus, rendezetlen hatást kelt és ezen a nyírás sem segít már. De a pontos időpontot még nem tudom. Talán januárban sikerül megcsinálni, de mindenképp év elejére időzítem.
 
Remélem az is élő videós berendezés lesz!? :roll: (szerintem jó hagyomány lenne belőle!) :D
 
Szerintem is, csak most legyen több sellő benne.... :D
Akkor többen maradnának ébren a végéig :lol:
 
Vízcsere után párat fotóztam a garnikról ha már ebédelés közben voltak.

Meglepetésemre több petés is van köztük. Reméljük lesznek kis garnélák ;)

4258844523_5ff2b8b32e.jpg

4259599362_3c549b4ecf.jpg

4259598232_4812ac0a68.jpg

Ő a legszebb CRS a csapatban. Bár ebből a szemszögből nem érvényesül annyira. Ő is petés. ;)

4259602822_e8e5151cc0.jpg

4259604108_898148dbd2.jpg

Ez pedig inkább csak hangulatfotó:

4259597088_afb5555453.jpg
 
Akkor már én se maradjak ki a gratulálók sorából..grat,VIktor! :)
Az UG ismételten nem maradt meg?
Lehet,hogy csak elkerülte a figyelmemet,de nem láttam az friss képek között..hogy a denerli garik mászkálnak..megvannak még?
 
ZaCK said:
Akkor már én se maradjak ki a gratulálók sorából..grat,VIktor! :)
Az UG ismételten nem maradt meg?
Lehet,hogy csak elkerülte a figyelmemet,de nem láttam az friss képek között..hogy a denerli garik mászkálnak..megvannak még?

Köszi ;)
UG sajna nem maradt meg. Most árgus szemekkel figyelem pecás naplóját, hogy a RO vízzel hogyan fejleszt UG szőnyeget. :thumbup:
Garnikból a sulawesi csapat sajnos elment. Lassan elfogytak. Viszont a mostani garnicsapat nagyon jól érzi magát. Szerintem a Carbon miatt is amivel szűrök.
Úgyhogy egyik szemem sír a másik nevet. :angel:
 
Viktor a galaxykkal mi a tapasztalatod, nem ugrálósak?

Amúgy még mindig pofásan néz ki a nagy testvér kis tesója ;)
 
N-dee said:
Viktor a galaxykkal mi a tapasztalatod, nem ugrálósak?

Amúgy még mindig pofásan néz ki a nagy testvér kis tesója ;)

Köszi ;)
Sajnos náluk is előfordult már baleset. 2 galaxy kiugrott korábban. A többiek még megvannak.
Általában nem maguktól ugranak ki, hanem valami megijeszti őket.
 
Huh..akkor szerintem szerzek ozmós vizet..és megpróbálom azzal..mert van két kis pohárral..csak félek kiültetni csapvízbe..viszont egész jól bírják a kis zárt pohárban..de gondolom..a végtelenségig nem fogják.. :?
 
ZaCK said:
Huh..akkor szerintem szerzek ozmós vizet..és megpróbálom azzal..mert van két kis pohárral..csak félek kiültetni csapvízbe..viszont egész jól bírják a kis zárt pohárban..de gondolom..a végtelenségig nem fogják.. :?

Hát igen az ilyen kényes növények víz alatt kezdenek el bomlani. Amíg emers addig nincs baj. ;)
 
Szép ez az aki még mindig... ;) Jó lett a cikked is a karbantartástól Viktor! Jó hogy újra aktív a blogod! :thumbup:
 
outro said:
Szép ez az aki még mindig... ;) Jó lett a cikked is a karbantartástól Viktor! Jó hogy újra aktív a blogod! :thumbup:

Köszi ;) Igyekszem olyan dolgokat írni ami itt vagy ott nem jelenik meg. Érdemes időnként bekukkantani ;)
 
Sok meló miatt még mindig nem jutottam el az átrendezéshez, de egyre közelebb kerül a dolog. Remélhetőleg hónap végével megoldódik.

Ma rászántam magam egy alapos nyírásra. Kiszedtem egy liter mohát, csomó microsorumot is. A Microsorum gyökere mint a kígyó rátekeredett ránőtt a fára. Ilyet még nem láttam de nagyon baba volt.

Sajnos már nem lehetett látni a sok növénytől és az átrendezés előtt jobbnak láttam egy nagy ritkítást.... Eddig még nem is lenne érdekes a sztori... nade!

A ritkítás után vettem észre, hogy egy kb fél cm-s CRS mászkál az orrom előtt. Hát ő már nem ma született az tuti. Talán pár hónapja. De ügyesen elbújt, hogy sosem vettem észre. Elkezdtem tovább keresni, és látom, hogy egész kicsi CRS-ek is vannak 1-2mm méretűek. Nah ezek viszont nemrég születhettek. Szóval a nagy mohadzsungelben bár sosem találkoztam kicsivel most 2 generációt is megfigyeltem. :thumbup: Nagyon örülök nekik, utoljára Red Cherry-t láttam saját akiban szaporodni.

Viszont a fehérekből még nincs utód...
Az új látkép mindenképp valami olyan lesz ahol látok is valamit. Hamarosan nekiugrok.
 
viktorlantos said:
(...) látom, hogy egész kicsi CRS-ek is vannak 1-2mm méretűek. Nah ezek viszont nemrég születhettek. Szóval a nagy mohadzsungelben bár sosem találkoztam kicsivel most 2 generációt is megfigyeltem. :thumbup: Nagyon örülök nekik, utoljára Red Cherry-t láttam saját akiban szaporodni.
Nigro said:
Grat Vik! Apa lettél! :wave:
...És megint gratula. V, a sokgyerekes. Megvennék párat tőled, ha felnőnek picit. ;)
 
Back
Oldal tetejére