• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melegtűrő növény

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Tudnátok ajánlani egy olyan növényt, ami tartósan megél 28 fok körül?
A sulawesi garnéláknál ezt a hőmérsékletet kell tartani, de jól bevált mohák és microsoriumok egyre másra adják fel a harcot, mivel ez az akvárium lényegében csak a hőmérséklet tekintetében tér el a többitől, így ennek tudom be a pusztulásuk okát...
 
Szerintem más baj lesz. 28-29 fok nem a világ vége. Anno 5-6 éve a 40L-es akváriumomban, ami bitóp lévén (meg volt tömve rendesen növénnyel) 31 fokok voltak. Riccia-tól kezdve a tündérhínárig, az Echinodoruson keresztül minden gyönyörű volt benne és nyáron bizony 32-33 fokokról hűtöttem 31-ekre. Ha a moha és a Micros. a bajos, akkor valami a vizedben lehet, mert ugye azok nem "talajból szopnak". A Micros. nagyon kényes növények. Van ahol az a mostani akváriumomban gyönyörű, van ahol meg kifejezetten randák. Most elkezdtem "kinyalni a levelük fonákját" Co2-vel és Ada Git-tel., meg Green Aqua Micro/Macro-val. Kiderül, hogy merre mozdulnak.
 
szentgyo!

Echinodorusok ;) .
A fénnyel lehet csak gond nálunk, gondolom nem egy stadion világítás van nálad :D . Táptabletta a tövükhöz elég általában, nem kell feltétlenül folyékony tápot is adni.
 
Hát bevallom töredelmesen, hogy nem úsznak fényárban az akváriumaim, az összes akvárium kb ugyanannyi fényt kap, viszont a többiben szép a moha is, a microsorium is, sőt még a crypto is egész jó. Érdekes módon, ebben az egyben, ami melegebb, mint a többi, csak döglődnek. Úgyhogy valószínűleg csak van valami összefüggés.... Echino-t nem próbáltam, köszi Emperor, majd teszek vele egy próbát.
 
szentgyo said:
Hát bevallom töredelmesen, hogy nem úsznak fényárban az akváriumaim, az összes akvárium kb ugyanannyi fényt kap, viszont a többiben szép a moha is, a microsorium is, sőt még a crypto is egész jó. Érdekes módon, ebben az egyben, ami melegebb, mint a többi, csak döglődnek. Úgyhogy valószínűleg csak van valami összefüggés.... Echino-t nem próbáltam, köszi Emperor, majd teszek vele egy próbát.

Véletlen,nem a hidegebb akikban nevelkedett növénykékből ültettél ebbe?Esetleg hozzászokhattak a hűvösebb klímához,ezt meg nem csipázzák.
Vagy másfajta táppal etetsz esetleg,melyben lehet valami amit nem szeretnek a zöldek.Csak tippeltem....
 
Van egy anubias ami bírja a 231 fokot is :D

http://www.webshop link moderálva.hu/novenyek/akv ... green.html

Anubias barteri var. Oriental Green

Előfordulási hely : Afrika
Mérete : 8-15cm
Hőmérséklet : 231°C - 28 °C
Fényigény : közepes
pH : 6.5-7.5
 
szentgyo said:
Tudnátok ajánlani egy olyan növényt, ami tartósan megél 28 fok körül?
A sulawesi garnéláknál ezt a hőmérsékletet kell tartani, de jól bevált mohák és microsoriumok egyre másra adják fel a harcot, mivel ez az akvárium lényegében csak a hőmérséklet tekintetében tér el a többitől, így ennek tudom be a pusztulásuk okát...

Diszkoszaim vannak,így általában 27-28 fokos a vizem, nyáron néha 30-31(kétnaponta :D ) Ehinodorusok,Anubiasok,Rotala-k,Glosso,Cryptocorine,Hemianthus,Pogestemon az akváriumban. semmi bajuk!Szerintem ezt a hőmérsékletet egy kicsit túlértékelik!
Valami más lesz a gubanc!

Üdvözlettel: Zigur
 
Tartós 28 celsius felett nagyon sok növény károsodik. A tájékoztatóban ezért is tüntetik fel mint felső határérték.

Ez nem jelenti azt hogy bizonyos esetekben ezek a növények nem élnék túl, de nem ajánlatos ilyen körülmények között tartani.
 
Back
Oldal tetejére