• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melanotaenia Boesemani Szivarvany kalaszhal

barbus

Kertész szaki
sziasztok !
kinek mi a tapasztalata ezzel a halfajjal kapcsolatban? mire kell ugyelni inkabb? az erdekelne inkabb hogy mennyire toleralja a 23- 25 C vizet, mindenhol ugy szerepel hogy 27 - 30 C os vizbe tartsuk.
Kulonben barmilyen tapasztalat erdekel rola.
 
Nálam 25-26 fokos vízben vannak, a növényeket nem piszkálják, más halakat nem kergetnek, néha egymással rivalizálnak kicsit, de semmi komoly.
Arra ügyelj, hogy ne ugorjon ki a vízből, nálam egy így lelte a halálát, reggelre már megszáradt.
 
igen, azt olvastam , hogy jo ha az akvarium le van fodve , kulonben hajlamosak kiugrani.
Mikor erik el az igazi szinuket ?
 
Azt mondták, hogy egy éves korukra, az enyémek már eléggé színesek, de fogalmam sincs, mennyi idősek lehetnek, kb 3,5 hónapja vannak nálam.
 
a vizre mennyire igenyesek? , gondolok itt egy lowtechre , ahol egy evben kb 2x cserelek vizet
 
Videó nincs, fénykép van.
 

Attachments

  • P1030314.JPG
    P1030314.JPG
    60.3 KB · Megtekintések: 3
  • P1030315.JPG
    P1030315.JPG
    96.9 KB · Megtekintések: 3
  • P1030331.JPG
    P1030331.JPG
    82.8 KB · Megtekintések: 3
Nem piszkálja, kajaosztásnál közéjük úszik, fordul kettőt, és zabál, ennyi a kontakt köztük. Labeo az egyik neonhalra haragudott régen, azt folyton kergette, de már kibékülhettek :) 250 literben kénytelenek együtt tengődni.
 
Nem piszkálja, kajaosztásnál közéjük úszik, fordul kettőt, és zabál, ennyi a kontakt köztük. Labeo az egyik neonhalra haragudott régen, azt folyton kergette, de már kibékülhettek :) 250 literben kénytelenek együtt tengődni.
mekkora a labeod?
 
az enyém is a körül van de répázza a szumikat rendesen. Kalászhalat szánok majd én is mellé később azért kérdeztem. Igaz nálam csak 160 liter van.
 
Utoljára módosított:
blackout: mennyi idosek a halaid?
ugy hallottam hogy a boesemaniknak kicsi korukban mas szinuk van , egy fekete csik huzodik vegig a testukon ami kesobb besargul majd 1,5 evesen kiszinezodnek, igaz ez?
illetve nalad hogy tortent ?
 
blackout: mennyi idosek a halaid?
ugy hallottam hogy a boesemaniknak kicsi korukban mas szinuk van , egy fekete csik huzodik vegig a testukon ami kesobb besargul majd 1,5 evesen kiszinezodnek, igaz ez?
illetve nalad hogy tortent ?
Fogalmam sincs, mennyi idősek, kb 4 hónapja kerültek hozzám, azóta nőttek, most 6 cm körül vannak. Amikor novemberben idekerültek alig volt szinük, most úgy néznek ki, mint a mellékelt képen. Van egy domináns, az ha felhergeli magát, a fejénél sötétszürke, a farkánál narancssárga, és vannak rajta fekete csíkok is (függőlegesen). Olyankor nagyon mutatós, de kicsit kergeti a többi halat. A többi hal ugyanez csak halványabb. Vízszintes csík mindegyiken van, de az eléggé halvány, alig észrevehető, a farkuk felé picit erősödik.
 

Attachments

  • P1030360.JPG
    P1030360.JPG
    67 KB · Megtekintések: 3
  • P1030369.JPG
    P1030369.JPG
    92.2 KB · Megtekintések: 3
Azok nem csípkelődősek? 3 neonnal, egy kb 25 fős csapat vörösfejű pontylazaccal, 2 coryval, egy öreg labeoval és pár algaevővel élnek együtt.
 
Saját tapasztalatból: tágas úszótér, oxigéndús, áramló kemény víz, a 27-30 C szerintem erős túlzás. Lassan érik el a teljes színezetet, lassan is nőnek, minimum 1,5-2 év mire kiteljesednek. Lapáttal sem lehet agyoncsapni őket, s gyönyörűek.
De. (Lásd fentebb) Növényfejeknek nem ajánlanám. Sajnos nálam -- a kezdetekben -- egy éjszakára nyitva felejtett élesztős CO2 elvitte az egész csapatot. Három évesek voltak. :cry:
 
Back
Oldal tetejére