• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megpróbálom én is...

Mai vízcsere és metszés előtt tartottam egy próbát az új scappel HAC-ra :ROFLMAO:

10733525_295507967313596_18092173_n.jpg
 
Gyors reggeli full shot készült... telefonos, de talán látszik az elképzelés sajnos még nem találtam statikus fóliát pedig az lenne az igazi.
Problematika...A növények hiánytünetesek, talán megpróbálom a JBL golyókat de nem igazán tudom mi lehet a baj .
Lyukadnak a levek:
- Alternanthera reineckii mini
- Staurogyne repens TC

 
Gyors reggeli full shot készült... telefonos, de talán látszik az elképzelés sajnos még nem találtam statikus fóliát pedig az lenne az igazi.
Problematika...A növények hiánytünetesek, talán megpróbálom a JBL golyókat de nem igazán tudom mi lehet a baj .
Lyukadnak a levek:
- Alternanthera reineckii mini
- Staurogyne repens TC



A nigro blogját átfutottad?
 
Hát úgy néz ki ha mélységet akarok akkor meg a teteje nem lesz tuti :(

Rosszul építettem az akvát és túl sík :mad:
 
Na megmertem nyírni. Hát sokkal de sokkal jobban mutat. :D:cool:
Így utólag sajnálom, hogy nem mertem HAC előtt.:(
 
---- ELHAGYATVA ----
Csökkentett tápozás, csökkentett fény /85%/, heti 20% vízcsere.

Nemrégiben bekerült 8 törperazbóra és 4 szívóharcsa.
A garnélákat lecseréltem vadasról sakurára. /kb 180db vadast szedtem ki/

A "fa" már régen /decemberben/ leszakadt, így megszűnt.

Mostanra már olyan állapotok voltak, hogy meg kellett nyírnom az akvát.
Nyírás közben úgy döntöttem, hogy a pogotól megszabadulok teljesen.

Egy kép tegnapról. (Nem az akva volt fényképezve, de sajnos jobb képem nincs :()

 
A vizsgák és beadandók közeledtével egyre kevesebb időm van az akvára... :(
De egy hónapja azért átrendeztem. A képek is akkor készültek. (talán egy hét elteltével a kettő)

 
Utoljára módosított:
A csigák egyre csak szaporodnak.
Garnélákat kiemeltem kicsi akváriumba, majd elkezdtem a fenbendazól adagolását 2 nap után semmi...:(
Szándékosan túladagoltam (10g os zacsi felét felráztam kémcsőben és szépen a lili fölé önteve bekavartattam) arra gondoltam, hogy majd sűrű vízcsere + aktív szénnel kiszűröm, de a csigák rá se bagóznak.

Gondolkodom, 2-3 db törpe gömbhal beszerzésén. :rolleyes:

Kíváncsiságból DC is került be. A harangos módszerrel (és "szabálytalanul" elhelyezetten) zöldre színeződik, de limera esélye sincs nagynyomású co2 nélkül...

Fenbendazol előtti kép, itt manuálisan már kapartam egy részét, de kevés idő alatt megint ott vannak az üvegen :mad:
Szia Endre!
Neked ez a CO 2 harangos megoldás bevált? én egy 20literes növényes akváriumot most indítottam és szintén ezt az ISTA CO2 cuccot tettem bele, de nekem a kontrol folyadék csak nagyon nehezen zöldült be, ha bezöldül egyeltalán. Napjában többször is feltöltöm a harangot CO2-vel mert igen gyorsan kioldja a víz. Neked ez működött? )egyébként még Easy Life Carbot meg Green Aqua Micro , macrot használok.)
 
Szia Endre!
Neked ez a CO 2 harangos megoldás bevált? én egy 20literes növényes akváriumot most indítottam és szintén ezt az ISTA CO2 cuccot tettem bele, de nekem a kontrol folyadék csak nagyon nehezen zöldült be, ha bezöldül egyeltalán. Napjában többször is feltöltöm a harangot CO2-vel mert igen gyorsan kioldja a víz. Neked ez működött? )egyébként még Easy Life Carbot meg Green Aqua Micro , macrot használok.)
Valamit ér...
DE... Amióta nagynyomású van látom, hogy inkább csak játék... :ROFLMAO: / inline diffuzorral még esztétikailag is sokkal szebb/
 
Valamit ér...
DE... Amióta nagynyomású van látom, hogy inkább csak játék... :ROFLMAO: / inline diffuzorral még esztétikailag is sokkal szebb/
én egyeltalán nem értek ehhez, de úgy olvastam mintha te a nagynyomásút nem szettben vetted volna, ha nem összeraktad magadnak!? le írnád, hogy pontosan milyen elemekből áll össze egy ilyen DIY nagy nyomású rendszer?
 
én egyeltalán nem értek ehhez, de úgy olvastam mintha te a nagynyomásút nem szettben vetted volna, ha nem összeraktad magadnak!? le írnád, hogy pontosan milyen elemekből áll össze egy ilyen DIY nagy nyomású rendszer?
Nekem így néz ki:
- 2kg palack
- hegesztős reduktor /megvolt már/
- kínai mágnesszelep
- festo tűszelep
- 2 olcsó visszafolyásgátló
- inline diffusor

Régebben használtam üveg diffúzorral, aztán atomizerrel.
 
Szia Endre!
Neked ez a CO 2 harangos megoldás bevált? én egy 20literes növényes akváriumot most indítottam és szintén ezt az ISTA CO2 cuccot tettem bele, de nekem a kontrol folyadék csak nagyon nehezen zöldült be, ha bezöldül egyeltalán. Napjában többször is feltöltöm a harangot CO2-vel mert igen gyorsan kioldja a víz. Neked ez működött? )egyébként még Easy Life Carbot meg Green Aqua Micro , macrot használok.)

Ez a rendszer nem 30ppm co2 szint eleresere valo. Ezert a teszt nem is fog mukodni. Talan egy 20ppm-es reagens jo lenne, de lehet az sem szinezodne rendesen. Ki is lehet venni a dc-t
 
Back
Oldal tetejére