• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megpróbálom én is...

A csigák egyre csak szaporodnak.
Garnélákat kiemeltem kicsi akváriumba, majd elkezdtem a fenbendazól adagolását 2 nap után semmi...:(
Szándékosan túladagoltam (10g os zacsi felét felráztam kémcsőben és szépen a lili fölé önteve bekavartattam) arra gondoltam, hogy majd sűrű vízcsere + aktív szénnel kiszűröm, de a csigák rá se bagóznak.

Gondolkodom, 2-3 db törpe gömbhal beszerzésén. :rolleyes:

Kíváncsiságból DC is került be. A harangos módszerrel (és "szabálytalanul" elhelyezetten) zöldre színeződik, de limera esélye sincs nagynyomású co2 nélkül...

Fenbendazol előtti kép, itt manuálisan már kapartam egy részét, de kevés idő alatt megint ott vannak az üvegen :mad:
 
Utoljára módosított:
A csigák egyre csak szaporodnak.
Garnélákat kiemeltem kicsi akváriumba, majd elkezdtem a fenbendazól adagolását 2 nap után semmi...:(
Szándékosan túladagoltam (10g os zacsi felét felráztam kémcsőben és szépen a lili fölé önteve bekavartattam) arra gondoltam, hogy majd sűrű vízcsere + aktív szénnel kiszűröm, de a csigák rá se bagóznak.

Gondolkodom, 2-3 db törpe gömbhal beszerzésén. :rolleyes:

Kíváncsiságból DC is került be. A harangos módszerrel (és "szabálytalanul" elhelyezetten) zöldre színeződik, de limera esélye sincs nagynyomású co2 nélkül...

Fenbendazol előtti kép, itt manuálisan már kapartam egy részét, de kevés idő alatt megint ott vannak az üvegen :mad:

Nekem is rengeteg csigám volt régebben. Volt, hogy annyira elszaporodtak, hogy esténként tele volt velük az üveg, meg az aki alja is.
Ha belenézel a naplómba (" a legelő"), ott van róla kép is.
Aztán elhanyagoltam az akvát úgy fél éven keresztül, és mire észbekaptam, már nem találtam egyet se... pedig nem irtottam ki őket...
 
Nekem is rengeteg csigám volt régebben. Volt, hogy annyira elszaporodtak, hogy esténként tele volt velük az üveg, meg az aki alja is.
Ha belenézel a naplómba (" a legelő"), ott van róla kép is.
Aztán elhanyagoltam az akvát úgy fél éven keresztül, és mire észbekaptam, már nem találtam egyet se... pedig nem irtottam ki őket...

Meglestem, tényleg rengeteg volt a csiga:eek:. Remélem nálam is megoldódik lassan.
Ha tudnám, hogy közdarabokat merre lehet beszerezni a reduktor és a mágnesszelep közé akkor talán egy lépéssel előrébb lennék :)
 
Olvastam valami algairtóról, hogy kinyírja a csigákat is mellékhatásként. Talán sera gyártmány volt.
 
Olvastam valami algairtóról, hogy kinyírja a csigákat is mellékhatásként. Talán sera gyártmány volt.
Nem tudom, hogy növények mellett menyire kisérletezzek algaírtóval :confused:

Mindenestre vettem valami neptun csodaszert, 10db van egy kis zacsiban 200ft volt... (1tabi 20l hez - 48 óra várás - 80% vízcsere - ismétlés a peték ellen)
A szűrővel vannak problémáim, szerintem az összes bacinak annyi lesz :cry: ,de legalább ha van csiga/pete a szűrőanyagban akkor azoknak is.
 
Nem tudom, hogy növények mellett menyire kisérletezzek algaírtóval :confused:

Mindenestre vettem valami neptun csodaszert, 10db van egy kis zacsiban 200ft volt... (1tabi 20l hez - 48 óra várás - 80% vízcsere - ismétlés a peték ellen)
A szűrővel vannak problémáim, szerintem az összes bacinak annyi lesz :cry: ,de legalább ha van csiga/pete a szűrőanyagban akkor azoknak is.
Én próbáltam már többször is ezt a tablettát, de semmi látványosabb hatása nem volt, sőt azóta milliósra növekedett nálam is a csigapopuláció
 
Én próbáltam már többször is ezt a tablettát, de semmi látványosabb hatása nem volt, sőt azóta milliósra növekedett nálam is a csigapopuláció

Hát én sem bízom benne. Biztos ami biztos az állatokat áttettem másik akváriumokba, és 20lre 2 tabit nyomtam be. (talán 200% os használ valamit)
Ha semmi, akkor még megpróbálom a 400% os adagolást, ha az se, akkor indulok és vadászok pár gömbhalat... :cool:
 
Kevertem még 1 reggeli koktélt, minden vagy semmi alapon: 1 kiskanál fenbenzadol + 2 csigairtó tabi :pompous:
Pusztultak a csigák, teljesen eltömték a szűrő szívó ágát, de páran még csapatják az üvegen a csúszkálást :(
 
Na tegnap este alkalmaztam egy "elgurúlt a gyógyszerem" kísérletet.
Még nemtudom mit fogok fizetni érte (szűrő restart az tuti :( ), de a csigák hullanak.

1, Szűrő szétszed szűrőanyag ki (szivacs perlon marad)
2, akvárium 80% leszív közben talajt felső rétegét porszív
3, feltölt
4, porszív
5, feltölt
6, kerámia diffuzór be, harang ki
7, CO2 a rohadékoknak, DC citrom
8, 600% os csigaírtó tabi + 1 kanál fenbenzadol
9, 4ml tetra Co2 plus

Hal, garnéla már korábban el lett távolítva

Valószínú, hogy a garniknak veszek egy "ovodát" ami kb 7L lesz ez a polcony kéynelmesen elfér a kísérletezés ideje alatt.
A betta úrnak és párjának (aki egy másik akvában lakik) keresek egy új gazdit, így a garnélák már békében költözhetnek majd vissza...
 
Egy kis update, csiga már nincs.
Szept 13 telelőttem fenbendazollal, teljesen fehér lett a víz, kb 1000%os túladagolás. :blackalien:
Szept 17 kivettem a dekorhomokot, táptalaj és talaj ment a helyére növényeket költöztettem és megnyírtam, fára a mohát ragasztottam, majd 1-2 naponta 80% vízcsere
szept 19 olyan ocsmányul ragasztottam a mohát, hogy barátnőmnek újra kellett ragasztania :D, továbbá rengeteg alga, gondolom felkeveredett táptalaj a ludas :rolleyes:
Szept 22 szűrőanyag csere alsó kosár maradt kerámiagyűrű+szivacs, fölé 2 kosár matrix tropp, egy zacsi Seachem Purigen is bekerült :cool:
okt 5 visszakerült kettő amano garnéla (@Labirintkopoltyus túl kaptam még őket szeptemberben)
okt 12 30-40 vadas garnéla is bekerül, algát szépen pucolgatják.
Micro/Macro tápom jelenleg nincs (ha valaki menne ki GAba és hozna akkor írjon pls), növények nem viszik túlzásba a növekedést, pedig nem ártana, ha nőne az mc hogy összefüggő gyep legyen.
Csúnya telefonos képek:
20140916_195643_Android_csiga%C3%ADrt%C3%A1s_kicsi.jpg
20140918_232808_Android_kicsi.jpg
20141016_135140_Android_kicsi.jpg

Nagyobb képek: Kép1 Kép2 Kép3
 
Utoljára módosított:
Én is hegesztés technikai reduktort használok lassan 1 éve és eddig nincs vele semmi gond.Nekem 10 kg-os palack van de szépen muzsikál napi 24 órában mert nem használok mágnesszelepet.1 bubi/3 mp tempóval adagolok 112 literre...
 
Én is hegesztés technikai reduktort használok lassan 1 éve és eddig nincs vele semmi gond.Nekem 10 kg-os palack van de szépen muzsikál napi 24 órában mert nem használok mágnesszelepet.1 bubi/3 mp tempóval adagolok 112 literre...
Én 1,5 bubi/sec (90bpm) el tolom, zöld a DC (szerintem az enyém kiesebb bubikat csinál...)
co2: 12:00 -> 19:00
világítás: 13:30->20:30
 
Az jó. Akkor már nem kell pneumatikás szaki :)
YES!
Amúgy átalakítót 1/4->1/8 -ost 4 óra mászkálás után a lakhelyemtől 3-4 percnyire egy pneumatikás boltban vettem :whistle: (Egressi-Hungária sarok talán 325 ft volt)
 
Egy kis update, csiga már nincs.
Szept 13 telelőttem fenbendazollal, teljesen fehér lett a víz, kb 1000%os túladagolás. :blackalien:
Szept 17 kivettem a dekorhomokot, táptalaj és talaj ment a helyére növényeket költöztettem és megnyírtam, fára a mohát ragasztottam, majd 1-2 naponta 80% vízcsere
szept 19 olyan ocsmányul ragasztottam a mohát, hogy barátnőmnek újra kellett ragasztania :D, továbbá rengeteg alga, gondolom felkeveredett táptalaj a ludas :rolleyes:
Szept 22 szűrőanyag csere alsó kosár maradt kerámiagyűrű+szivacs, fölé 2 kosár matrix tropp, egy zacsi Seachem Purigen is bekerült :cool:
okt 5 visszakerült kettő amano garnéla (@Labirintkopoltyus túl kaptam még őket szeptemberben)
okt 12 30-40 vadas garnéla is bekerül, algát szépen pucolgatják.
Micro/Macro tápom jelenleg nincs (ha valaki menne ki GAba és hozna akkor írjon pls), növények nem viszik túlzásba a növekedést, pedig nem ártana, ha nőne az mc hogy összefüggő gyep legyen.
Csúnya telefonos képek:
20140916_195643_Android_csiga%C3%ADrt%C3%A1s_kicsi.jpg
20140918_232808_Android_kicsi.jpg
20141016_135140_Android_kicsi.jpg

Nagyobb képek: Kép1 Kép2 Kép3
Látom már megoldódott a problémád a csigákkal,de ha legközelebb ilyen problémád lenne javaslom a csigaevő csigát szép a kinézete nem szaporodik csak nagyon lassan és minden más csigát felzabál. A lehető leghatásosabb és legegyszerűbb módszer.
 
Látom már megoldódott a problémád a csigákkal,de ha legközelebb ilyen problémád lenne javaslom a csigaevő csigát szép a kinézete nem szaporodik csak nagyon lassan és minden más csigát felzabál. A lehető leghatásosabb és legegyszerűbb módszer.
Igen gondolkodtam rajta, csak többen írták, hogy nem eszi meg a kicsi pajzscsigákat :(
Törpe gömbhal lett volna a másik természetes írtási mód, csak nem tudtam volna hova tenni őket az akció után...
 
GAmicro-macro megint van 3-4 hónapra, @Kicsivihar-nak köszönhetően. (y)
Jelenleg napi tápozás: carbo 1,5ml & micro 1,5ml & macro 1,5ml. Jelenleg 8 és fél órát világítok.
Kezd életre kelni a gyep, remélhetőleg pár hét és összefüggő lesz. (talán még HAC előtt:ROFLMAO: :eek:, valakinek a végére is kerűlni kell :rolleyes: )
A növényzeten toppolással gondoltam kicsit sűríteni, a hétre még azt is megpróbálom besűríteni valahova.
Addig egy vízcsere utáni kép:
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére