• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Megint folyik

Elzártad a kimenő ágat miközben ment a szűrő? Ebben egy komoly motor van szerintem valamit szét nyomott a nyomás ami megnőtt a szűrőben a legvalószínűbb akkor is a légtelenítő pumpa mert az a kimenő ágon van. Szerintem jobban jártál volna ha kihúzod a szűrőt én ebből a célból kapcsolós konnektort használok de semmiképpen nem zárom le egy szivattyú kimenő ágát.
A szűrő leírásában is van, hogy így lehet a folyást szabályozni, meg itt többen is írták hogy az rendben van. Én úgy néztem, hogy a pumpa a bejövő ágban van, úgy tud vákuumot csinálni a befolyó csőben, ami felszívja a vizet az akváriumból.
Most beragasztottam a pumpánál és teflonszalagot tekertem a fejtömítésre meg a csőtömítésekre, azóta nem ereszt.
 
Srácok, jobb híján ide írok, nem találram JBL e 702 topikot.
A problémám a következő:
adott az adapter, ami ugye a szűrőbe van illesztve. Középen zárva a fekete kallantyúval. Jobbra a beszívó ág, mellette a kallantyú előre tolva. Balra a visszanyomó ág, kallantyú előre tolva. Ez utóbbi kallantyúval lehet fojtani a szűrőt.
A gondom, ha a kis kallantyút visszább húzom, szivárog a víz ott, ahol a szürke könyök csatlakozik az adapterbe.
Amint fullra kinyitom, nem szivárog...
Mitől van ez? Attól, hogy kicsit fojtim a nyomóágat, nem kellene itt szivárognia. Múltkor szétszedtem, nem láttam semmi rendelleneset...
Köszi!
 
Srácok, jobb híján ide írok, nem találram JBL e 702 topikot.
A problémám a következő:
adott az adapter, ami ugye a szűrőbe van illesztve. Középen zárva a fekete kallantyúval. Jobbra a beszívó ág, mellette a kallantyú előre tolva. Balra a visszanyomó ág, kallantyú előre tolva. Ez utóbbi kallantyúval lehet fojtani a szűrőt.
A gondom, ha a kis kallantyút visszább húzom, szivárog a víz ott, ahol a szürke könyök csatlakozik az adapterbe.
Amint fullra kinyitom, nem szivárog...
Mitől van ez? Attól, hogy kicsit fojtim a nyomóágat, nem kellene itt szivárognia. Múltkor szétszedtem, nem láttam semmi rendelleneset...
Köszi!
Itt egy kép....
1548503668414.jpeg
Ahol a szürke könyök illeszkedik az adapterbe, ott szivárog...
 
Itt egy kép....
View attachment 71778
Ahol a szürke könyök illeszkedik az adapterbe, ott szivárog...
Ilyen problémám nekem is volt. Cseréld ki a tömítő gyűrűket, mert már elfáradtak. Ha nincs tartalékban, egy próbát megér, ha szétszeded és megfordítod. De még mielőtt megfordítanád, áztasd 10 percig meleg vízbe. Ilyenkor visszanyeri egy kicsit a rugalmasságát. Nálam mindig (2x) a kimenő résznél volt ilyen.
 
Ilyen problémám nekem is volt. Cseréld ki a tömítő gyűrűket, mert már elfáradtak. Ha nincs tartalékban, egy próbát megér, ha szétszeded és megfordítod. De még mielőtt megfordítanád, áztasd 10 percig meleg vízbe. Ilyenkor visszanyeri egy kicsit a rugalmasságát. Nálam mindig (2x) a kimenő résznél volt ilyen.
Köszi a tippet...Adriàn.
A szűrő egyébként új....bár, hogy meddig volt a boltban tárolva, nem tudom..
Lehet, hogy pár hónapnyi, 1-2 évi tárolás után megkeményedik az O gyűrű?
 
Köszi a tippet...Adriàn.
A szűrő egyébként új....bár, hogy meddig volt a boltban tárolva, nem tudom..
Lehet, hogy pár hónapnyi, 1-2 évi tárolás után megkeményedik az O gyűrű?
Én is JBL használok, csak én a 901e meg a 401e. A kicsivel, még ilyen problémám nem volt, eddig. A nagynál mindig másnapra jelent meg a víz, szűrő körül. Ara is rájöttem hogy mért csak másnapra jelenik meg. Csak szivárgott, és azt nem lehettet látni. Befolyt a víz a burkolat alá, és mikor megtelt,akkor folyt csak ki.
 
Köszi a tippet...Adriàn.
A szűrő egyébként új....bár, hogy meddig volt a boltban tárolva, nem tudom..
Lehet, hogy pár hónapnyi, 1-2 évi tárolás után megkeményedik az O gyűrű?
Ha új, akkor miért foglalkozol a miért-el? (hacsak nem szakmai érdeklődés okán)
Irány a bolt, és csere.
 
Ha új, akkor miért foglalkozol a miért-el? (hacsak nem szakmai érdeklődés okán)
Irány a bolt, és csere.
Szakmai is...
Webàruhàzban vettem, úgyhogy ilyan gyorsan nem megy.
Egyébként ùgy ùj, hogy pàr hete van üzemben, most hirtelen nem tudok mit beüzemelni helyette.
Eddig vagy kétszer tapasztaltam ezt, azt hittem vhol màshol ereszt, de ma megint làttam.
Pont úgy, ahogy Adriàn mondta. Nehezen észrevehető.
 
Érdemes az összes gumi tömitést egyszerre lecserélni egy régi jbl 250-es gépen? Teljesen megszüntenti a szivárgást? Ha igen nem vacakolok tovább a szilikon szalagokkal...
 
Sziasztok!

Nehezen találtam meg, hogy hova is írjak, erre a topicra esett a választásom. Egy nem régen (GA-tól) vásárolt Eheim Ecco Pro 200 szűrőmet szeretném nyomóágon szűkíteni. Lily-t használok (30L-es akvárium), de ennek ellenére úgy érzem, hogy lehetne kevesebb. (Van egy kisebb alga probléma, ami CO2 problémára utal, és lentebb venném egy kicsit az áramlást. Lelkem mélyén sejtem, hogy nem ez a probléma, mert a DC reggelig zöld marad... ez már egy másik topic lenne,de ez hozta felszínre a dolgot.) Ha szűkítek, akkor azonnal el kezd csöpögni a képen látható helyen. Gondoltam nem para, a következő nagyobb takaritáskor kicserélem szívó és nyomóágon a csapot. Ez megtörtént, és ugyanaz a helyzet. Valamit én rontok el? Igazából nem emlékszem, hogy a csapot összeszerelve kaptam-e, vagy esetleg én szereltem rosszul össze. Hasonlót tapasztaltatok? Mit tudok tenni?

 
Gondolom nyomó ágon van. Tedd át a folytásra használt szelepet a szívó oldalra. 🙂
Hmmmmm. Nem biztos, hogy értelek. Nem az a szabály, hogy csak nyomóágon fojtunk? Ha arra gondolsz, hogy csereljem fel a csapokat, hátha a másik jó, akkor azon már túl vagyok, és sajnos mindkét csaptak ugyanez a helyzet...
 
Hmmmmm. Nem biztos, hogy értelek. Nem az a szabály, hogy csak nyomóágon fojtunk? Ha arra gondolsz, hogy csereljem fel a csapokat, hátha a másik jó, akkor azon már túl vagyok, és sajnos mindkét csaptak ugyanez a helyzet...
Ha a szűrő után teszed a folytószelepet,(nyomó ág = Out) akkor a motor és a szelep között növekszik a nyomás, ha elé,(szívó ág = In) akkor ugyanezen szakaszon csökken a nyomás, ergo nem fog ereszteni. Ezeket a szelepeket nem túl magas nyomás elviselésére tervezték.
 
Tartsam szinkronban a két csapot? Bocsi, hogy értetlenkedek.
Zárd annyira a nyomóoldali szűrőcsapot, hogy megszűnjön a nemkívánt szivárgás.
Ha ez a szivárgás nem típusra jellemző, akkor ideiglenesen jó ez a megoldás, ha tömítetlenség, pl. tömítőkarika hiba, akkor csere lesz a vége.
 
Zárd annyira a nyomóoldali szűrőcsapot, hogy megszűnjön a nemkívánt szivárgás.
Ha ez a szivárgás nem típusra jellemző, akkor ideiglenesen jó ez a megoldás, ha tömítetlenség, pl. tömítőkarika hiba, akkor csere lesz a vége.
Értem... olyan 10 százaléknál már csöpög, akkor lehet csap csere lesz a vége. Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére