• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Lehetséges, hogy a halak nem termelnek eleget? Ők ezt fedezik, nem?
Szia!
Egész biztos, hogy a kis méretű halak - nem is telepítetted túl az akvát, ahogy nézem - nem termelik meg a szükséges makro tápanyagokat. Sügérek talán.. ha vannak elegen.
Szerintem ha nem adsz makro-t, hiába kezded el az élesztős CO2-t is, nem fognak jobban nőni a növények. Hiába lesz több szén, ha a NPK kevés.
Kezdetben én is Profitoztam, igaz adtam hozzá Green Aqua Macro, de ez az öszvér megoldás nem volt az igazi. Amióta a Mic-Mac-ot párban használom, jobban fejlődik minden. Váltás után az alga is.. Persze nem egy sprinter az aki, de mindig van mit nyírni.
Egyszóval, kiartást! Egy kipróbálást megér.
 
Szia!
Egész biztos, hogy a kis méretű halak - nem is telepítetted túl az akvát, ahogy nézem - nem termelik meg a szükséges makro tápanyagokat. Sügérek talán.. ha vannak elegen.
Szerintem ha nem adsz makro-t, hiába kezded el az élesztős CO2-t is, nem fognak jobban nőni a növények. Hiába lesz több szén, ha a NPK kevés.
Kezdetben én is Profitoztam, igaz adtam hozzá Green Aqua Macro, de ez az öszvér megoldás nem volt az igazi. Amióta a Mic-Mac-ot párban használom, jobban fejlődik minden. Váltás után az alga is.. Persze nem egy sprinter az aki, de mindig van mit nyírni.
Egyszóval, kiartást! Egy kipróbálást megér.
Nem telepítettem túl? Pedig elég nagy a nyüzsi odabent. Persze még nem végleges a létszám, majd érkezni fognak szépen sorban az új lakók. Akkor azt mondod, hogy valószínűleg a makro hiány az, ami miatt szenvednek a növények? Rendben. Fogok venni Mic-Mac-ot a jövő héten aztán remélem a növények is értékelni fogják. Ezen ne múljon. Addig nuku élesztő! Köszönöm szépen, hogy segítesz! Jó éjt!
 
Meskó!
Szió!
Megfogadom a tanácsaid! Köszönöm!
Igen a Profito adagja egy hete van megemelve, de a növények ültetése óta a vízben jelen van. Az pedig már 3 egész hetet jelent. Ezért aggaszt, hogy nem látok semmi érdemi változást. Adok még időt a kis élő dobozkának :)
A HM nagyon érdekelne, hogy miképpen ellenkezett? Nálam talán ő az egyedüli aki jelenleg jól érzi magát a növények közül. Talán!
Ja! Bővíteném a korábbi listát. A Microsorum apró barna foltokkal van tele és a petrezselyem (de szeretem pedig őt is) szintén barnuló végekkel színpompázik.

Te még fent vagy? Én húzok aludni..
Jó éjszakát!
Zelda ébren tart. :D
A HM csak annyiban ellenkezett, hogy megpróbáltam benyomkodni hosszában a talaj alá, hogy oldalra terjeszkedjen. Nem volt hajlandó, a vékony szálak eltörtek, nem feküdtek le. Megpróbáltam, hogy feldarabolom pici darabokra, és azokat ültetem el, de azokat meg a pandák és amanók szedték ki. Úgyhogy kiegyeztünk egy döntetlenben, ő életben marad, én meg hagyom felfelé nőni. Szép zöld, növöget, úgyhogy elégedett vagyok az alkuval. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
A HM csak annyiban ellenkezett, hogy megpróbáltam benyomkodni hosszában a talaj alá, hogy oldalra terjeszkedjen. Nem volt hajlandó
Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

Nekem a HM ültetése könnyen ment. 4-5 szálat egyszerre lenyomtam a kavicsok közé, majd kb. 3 centire újból és újból és.. Így most lett egy viszonylag szép és nagy mezőm. Van nintendód? :cool:
 
Van nintendód?
Úgy is mondhatjuk, haszonélvezője vagyok párom hobbijának. :D Lassan vitatkozhatunk, hogy kié a drágább.

Nekem a HM ültetése könnyen ment.
Az ültetéssel nem volt gondom, a gyepesítés nem ment. Van egy videó fent youtube-on, a már beültetett, feldúsult HM-et elfekteti oldalra, és benyomja a föld alá. Na itt nekem darabokra tört az egész. :D
 
Regenerálás!

Elkészültünk, megfürödtünk. Lepucoltam mindent és megfürdettem mindenkit az akváriumban. Patyolat tisztaság van. Sehol egy porszem. (besöpörtem a szőnyeg alá)
Tetszett a lakóknak, jót szórakoztunk. Az építési munkálatokat is csendben tűrték, érdeklődően figyelték. A jobb oldali fáról a Riccia terasz ugyebár lebontásra került, ezt már korábban írtam. A fa állásán, pozícióján egy kicsit fordítottam. Mégpedig úgy, hogy a rákötözött moha a frontüveg felé közeledett. Így jobban mutat és nem tűnik el a moha a mögötte lévő L.Palustris között. Ez a fa egyébként valamelyik irányba mindig eldől kissé, mert valaki (nem is tudom ki) folyton a párnáját igazgatja alatta. Úgy látszik Anci úr igazán szereti a kényelmet. Óriási krátert csinált a fa alá és abban alszik hanyatt fekve. Elképesztő figura. Mindegy, inkább ott csináljon fészket magának, mintsem a növények között, ahol esetleg egy újabb tablettát túr ki az aljzatból. Biztos ami tuti, a fa alatti fészkét körbe kavicsoztam. A növények közül a Cabombát behengereltem. Ez annyit tesz, hogy a szűrőben lévő kerámiagyűrűből egy-egy darabot a száraikra erősítettem egy kis darab kötegelővel és így tettem a helyükre. Muszáj volt mert rendszerint a felszínen úszkáltak reggelente. Bár nem láttam, nem foghatom rá, de nyilván ez is Bajusz úr számlájára írható. Szerencséje van velem, hogy én vagyok a főbérlő. Más már kiköltöztette volna. Az E.Acicularis tövek felső részéről levágtam a barnuló szálakat, így már mondhatom, hogy megvolt az első nyírásom a növények terén. Nem így képzeltem, de ha ezzel tettem akár csak egy hangyányi jót is neki, hát megérte. Ez majd kiderül. Valószínűleg a megváltást a Mic-Mac hozza el neki. Remélhetőleg a többiek is összeszedik majd magukat az új tápozással. A Palustrist és a Tripartitát óvatosan megpucoltam, de nem mertem erősebben és jobban mint ahogy, mert leszakadtak volna a leveleik. Félek, hogy ezek már nem menekülnek meg, nem menthetők. Érdekes, hogy a Palustrisnak inkább csak a felső része van rossz állapotban. Félvízig, amíg zöld a színe, addig viszonylag „egészségesek” a levelei, viszont a felső részen a piros levelek foszlanak, fonnyadnak. Az üvegről az algákat teljesen lepucoltam. Nem is tudtam, hogy oldalról is belátni az akváriumba. :woot: Neeem, ez csak vicc volt, ennyire azért nem telepedtek meg az algínók. Az apró zöld pixelek viszont igen makacs moszatok, őket jóval nehezebb volt eltávolítani. Hozzájuk már nem volt elég a szivacs, kellett a kaparó. Eddig még sosem kellett használnom, ezt is felavattam. Az aljzatról felkevertem a barna trutyit ami a HM szálak között telepedett meg. Mindezek után következett egy 50%-os vízcsere. Ha ezt egy kicsit előbb eszközölöm, akkor most nem kellene száradnia a pólómnak. Végül a vízcsere után már csak két apró, azonban lényeges dolgom volt. Egy, a már megszokott tápozás a növényeknek és kettő, nyugtató etetés a lakónegyednek. Ez történt néhány órával ezelőtt.

Készítettem néhány fotót, de ez a kütyü annyira vacak képeket csinál, hogy szinte semmi részletességet nem közöl. Nincs más választás, be kell érni ezzel egészen jövő hét vasárnapig. A fotók, a minőségük miatt csak mellékletként lesznek csatolva, nem illesztem be őket.

Érzem a pillantásaitokat. Köszönöm a figyelmet! :happy:
 

Attachments

  • DSCF9303.JPG
    DSCF9303.JPG
    189.8 KB · Megtekintések: 2
  • DSCF9316.JPG
    DSCF9316.JPG
    221.6 KB · Megtekintések: 2
  • DSCF9310.JPG
    DSCF9310.JPG
    265.9 KB · Megtekintések: 2
Úgy is mondhatjuk, haszonélvezője vagyok párom hobbijának. :D Lassan vitatkozhatunk, hogy kié a drágább.


Az ültetéssel nem volt gondom, a gyepesítés nem ment. Van egy videó fent youtube-on, a már beültetett, feldúsult HM-et elfekteti oldalra, és benyomja a föld alá. Na itt nekem darabokra tört az egész. :D
A hm-nek teljesen mindegy hogy ülteted. Fejjel lefelé is lehet azt is megoldja. A lényeg, ha sok a fény lent marad és terjed. Ha kevés neki a fény felfelé tőr. Ha elvágod, akkor is csak bokrosan.
 
Úgy is mondhatjuk, haszonélvezője vagyok párom hobbijának. :D Lassan vitatkozhatunk, hogy kié a drágább.


Az ültetéssel nem volt gondom, a gyepesítés nem ment. Van egy videó fent youtube-on, a már beültetett, feldúsult HM-et elfekteti oldalra, és benyomja a föld alá. Na itt nekem darabokra tört az egész. :D

1) Gondolom ő viszont nem nyúlhat egy újjal sem a te hobbidhoz :)
2) B.J. videója. Tőle lestem én is ;) Hasznosak a videói. Ha végre az enyém is megnő akkorára, hogy elfektethető legyen, én is lenyomkodom :sneaky: Majd óvatosan, nehogy úgy járjak mint te.
 
A hm-nek teljesen mindegy hogy ülteted. Fejjel lefelé is lehet azt is megoldja. A lényeg, ha sok a fény lent marad és terjed. Ha kevés neki a fény felfelé tőr. Ha elvágod, akkor is csak bokrosan.
Akkor még a kevés fényem volt, úgyhogy abszolút megértettem, hogy nem akart oldalra terülni. Most meg már mindegy, jó helyen lesz ott az a bokor.

Gondolom ő viszont nem nyúlhat egy újjal sem a te hobbidhoz
Nem is nagyon akar. :D
 
Rebal!
Elolvastam a naplód. Volt nagy kavicsod :woot: Nem semmi, hogy a kezdeti állapotok óta hol jár most az akváriumod. Le a kalappal előtted. Klassz! (y) Egy hasonló, növényekkel teli akváriummal már én is kibékülnék. Rájöttem, ha az idő ellenem dolgozik (lowtech-lassú növekedés), akkor nekem kell dúsítanom a növényzetet. További növényeket kell szereznem. Sokat! (meg persze a már átbeszélt tápokat) Ami miatt viszont igazából kereslek, az a led szalag. Akár privátban, akár itt, írnál nekem néhány sort róla?
Hogy könnyebb legyen, ami érdekelne:
1)komplett szett, hogy néz ki? szalag+táp?
2)beszerelés a tetőbe, hogy működött?
3)kell valami aluprofil is hozzá a melegedése miatt, ugye?
4)kell még tudnom róla egyebet?

Azért így belegondolva elég gáz, hogy Led-ként nem tudok a ledekről semmit :sorry:
 
Rebal!
Elolvastam a naplód. Volt nagy kavicsod :woot: Nem semmi, hogy a kezdeti állapotok óta hol jár most az akváriumod. Le a kalappal előtted. Klassz! (y) Egy hasonló, növényekkel teli akváriummal már én is kibékülnék. Rájöttem, ha az idő ellenem dolgozik (lowtech-lassú növekedés), akkor nekem kell dúsítanom a növényzetet. További növényeket kell szereznem. Sokat! (meg persze a már átbeszélt tápokat) Ami miatt viszont igazából kereslek, az a led szalag. Akár privátban, akár itt, írnál nekem néhány sort róla?
Hogy könnyebb legyen, ami érdekelne:
1)komplett szett, hogy néz ki? szalag+táp?
2)beszerelés a tetőbe, hogy működött?
3)kell valami aluprofil is hozzá a melegedése miatt, ugye?
4)kell még tudnom róla egyebet?

Azért így belegondolva elég gáz, hogy Led-ként nem tudok a ledekről semmit :sorry:
Ha idézel valakit, és szeretnéd, hogy lássa, tegyél elé kukacot :)
Így: @Rebal
 
Köszi. A ledet itthon vettem, és minden kiegészítőjét is. 24W/m ezért 30 W-os tápot kapott, és egy dimmert. Alu profil mindenképp kell, arra viztiszta fedelet kapott, meg végzárókat. Én a gyári tetőt nem akartam szétfúrkálni, ezért a ledprofilt alu szögprofillal rögzítettem a gyári csavarhelyeken. Egy 0,5m-t elől, egyet hátul. Csinálok képet róla mindjárt.
 
Köszi. A ledet itthon vettem, és minden kiegészítőjét is. 24W/m ezért 30 W-os tápot kapott, és egy dimmert. Alu profil mindenképp kell, arra viztiszta fedelet kapott, meg végzárókat. Én a gyári tetőt nem akartam szétfúrkálni, ezért a ledprofilt alu szögprofillal rögzítettem a gyári csavarhelyeken. Egy 0,5m-t elől, egyet hátul. Csinálok képet róla mindjárt.
Na, a mindjárt itt is van:whistle:... GERONIMO a kép, de a lényeg látszik (a tükörfólia megoldást ne nézzétek:p):
DSC_1165.jpg DSC_1169.jpg
 
Na, a mindjárt itt is van:whistle:... GERONIMO a kép, de a lényeg látszik (a tükörfólia megoldást ne nézzétek:p):
View attachment 38256 View attachment 38257
Ennél egy kicsit több infó kellene szerintem, mert vannak led szalagok amiknek nem elég nagy fényereje, aztán van ugyanaz a típus vízálló kiszerelésben és anélkül. Aztán van a felprogramozható is amiből este éjjeli fényt csinálhatsz (ha DIY fajta vagy) pl a WS2812B. Mindezt úgy mondom, hogy sokféle LED szalaggal dolgoztam, de akváriumba még nem gondolkodtam. Sose néztem abból a szempontból.
 
Ennél egy kicsit több infó kellene szerintem, mert vannak led szalagok amiknek nem elég nagy fényereje, aztán van ugyanaz a típus vízálló kiszerelésben és anélkül. Aztán van a felprogramozható is amiből este éjjeli fényt csinálhatsz (ha DIY fajta vagy) pl a WS2812B. Mindezt úgy mondom, hogy sokféle LED szalaggal dolgoztam, de akváriumba még nem gondolkodtam. Sose néztem abból a szempontból.
Akkor potold be gyorsan az elmaradast mert lassan mar a led helyett is mas lesz. Brutal jo megoldasok leteznek foleg 8520 vonalon.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
@Rebal
Ha mindezt megvásárolom, led, profil, fedél, táp, dimmer, mennyibe kerül összesen? Azt hittem ez a led csík szettben kapható, kivétel az aluprof. Nem is tudom, macerásnak tűnik. Részemről jobb és mindenképp olcsóbb megoldásnak gondolom azt, ha inkább még 1db 24W/T5-ös fénycsövet behekkelek idővel a tetőbe. Ez csővel együtt cakkum 5000,-huf. Nekem más kialakítású a tető, bőven beleférne. A ledekre visszatérve engem is érdekelne úgy, mint fentebb Cipót, hogy a sima ledsort vásároltad, (a fedélből erre következtetek) vagy a kültéri vízállót? A kültéri iszonyat drága, abból tetőt veszek. A horgászbungimra :ROFLMAO:
 
Egy kis naplózás!

A hétvégi vízcsere és a nagyon nagy takarítás óta tisztaság honol az akváriumban. Rettentően érdekes számomra, hogy azóta még nincs új algaállomány. Sem a növényeken, sem az üvegen. A talajról is mintha eltűnne. Javuló tendencia. Tetszik! A növények a vízcserét követően mintha fellélegeztek volna. Az utóbbi napokan szebbek lettek, pedig semmi sem változott ezen kívül. Valószínűnek tartom, hogy a vízcserével került be számukra valami tápanyag, amit hiányoltak. Gondolom ez akkor szintén az a bizonyos makró lehetett. Mindenképpen megajándékozom őket a korábban átbeszélt táppal, csak meg kell várnom a hétvégét. Előbb nincs lehetőségem eljutni a GA-ba. Arra gondoltam, hogy addig beiktatok + 1 vízcserét, konkrétan holnap.

..napló becsuk.
 
@Rebal
Ha mindezt megvásárolom, led, profil, fedél, táp, dimmer, mennyibe kerül összesen?

Aliexpress-el próbálkoztál már? Én a LED-et onnan rendelem mindig (no nem téged). S elég durva, hogy 2000Ft az ami az Obiban 12000Ft. Ha garanciás para is van vele veszek még másik négyet és még mindig olcsóbb. Ajánlani nem merem, mert rengeteg problémás rendelés van, de összességében jó hely. Az elmúlt évben kb 70 rendelésem volt!!!! sosem rendelek 5e felett. LED szalagtól kezdve, ollón át, 70 legó Orc figurán keresztül mindent próbáltam már. Minden harmadikkal volt valami gebasz, de sosem jártam pórul. Vagy visszafizették az árát vagy újat küldtek, de tényleg sok a probléma. Elektronikai termékeknél iszonyat különbség a 10*-es ár. Arduino itthon 4-14e között mozog. Ott 700Ft.
S ami a legfontosabb, hogy ingyen hozzák házhoz kinából.
 
Back
Oldal tetejére