• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Jaj, ne már! Mindjárt elpirulok.:oops:
Itt a fórumon minden kérdésedre megtalálod a választ, az évek alatt rengeteg tudás és tapasztalat halmozódott fel. Hónapokig elég olvasnivalót ad. De mindig lehet újat tanulni.
 
Jaj, ne már! Mindjárt elpirulok.:oops:
Itt a fórumon minden kérdésedre megtalálod a választ, az évek alatt rengeteg tudás és tapasztalat halmozódott fel. Hónapokig elég olvasnivalót ad. De mindig lehet újat tanulni.
Több ez mint hónapok. Túrom is rendesen a fórumot, amikor csak tehetem. :pompous: Érzem is, hogy árad be a sok információ. Ettől függetlenül nagyon jól tud esni, ha valaki segít / megerősít valamiben. Pirulj! Sötét van, ki látja? :ROFLMAO:
 
Sziasztok!

Tegnap végre sikerült tömlőket szereznem. Az késő délután vagyis este azzal telt, hogy a szűrő csőrendszerét újjá építsem. Ez sikeresen megtörtént. Ám mivel ezzel együtt végre a Dennerle Lily is bekerült az akváriumba, most nem tudom eldönteni, hogy melyiknek köszönhető, hogy a vizem fokozatosan tisztul. Az is lehet, hogy mindkettőnek. Az apró barna szemcsék már-már nem is látszanak a vízben és ez nagyon tetszik. Így azért mindjárt más az összkép, pláne ha közelebbről, orrhegynyiről nézem.
A Lilyvel kapcsolatban pedig azt kell, hogy mondjam, maximálisan megérte megvennem. Igaz, hogy nyomába sem ér egy márkásabb üveg kifolyónak (gondolom), de a funkcióját így is tökéletesen ellátja. Csendesen forog a víztömeg egésze. A kisebb mérete miatt még így is koncentráltabb áramlást biztosít, de korántsem úgy, mint ahogyan azt az esőztető tette. Két szóval, viszlát esőztető!
Ami még feltűnt, hogy a reggelente látható, apró zöld szőr most nincs az üvegen, pedig nem szivacsoztam. Ennyire bekavarhat egy rosszul beállított áramlat, áramlás? Nem semmi. Este, ha minden jól alakul mutatok néhány fotót a jelenlegi állapotról, habár a víz tisztaságán, a bent lévők jókedvén és a Lilyn kívül más változás nincsen.
Továbbra is gondolkozom még azon, hogy melyik opciót válasszam a majdani vízcserékre. Tehát, hogy a hordó és pumpa szettet, avagy a csap és tömlő párost. Segítőm egyébként egyértelműen a csap+tömlő mellett tette le a voksát.

20170723_170919.jpg

Viszontlátásra később!
 
..és este van.

Sajnos a fotók elmaradnak, mert az én masinám nagyon gyatra képet csinál, ld. a napló első képei. Mihamarabbi pótlása következik.
Délután, etetéskor újabb meglepetés ért.
A front üvegen és az egyik oldalon itt-ott, apró zöld pöttyök vannak. Mik ezek? Valami beragadt pixelek? :sneaky:
Érdekes egy lény ez az alga. Jön egy ecsetként, majd eltűnik és összeszőrözi az üvegem, aztán bebarnul majd kékesen virít az aljzatban rövid időre, aztán most ez a zöld pöttyözés. Ha legalább piros lenne. Miért? Mert a piros pöttyös az igazi :)
Szóval alakulgat mindenféle formává, reménykedem hátha a végső formája egy tetszetős növény lesz. Volna is rá tippem, hogy melyik.
Olvasom több hozzászólásban, hogy a kezdetek elején ez az "algainvázió" szinte törvényszerű és majd elmúlik, ha beáll az egyensúly. Igazából annyira nem zavaró, nem is olyan vészes, de azért jó lenne már túl lenni ezen az időszakon. Mondjuk így legalább van mivel foglalkoznom az akváriumban, míg a növények növekedésére és ezzel együtt a nyírására várok. Egyébként néhány hozzászólásban korábbról, mintha a foszfát hiányt említették volna még, ami szintén zöld pont algát okoz.
Makró hiányom végül is lehet, mert szerintem nincs túl sok halam és azok is javarészt aprócskák, továbbá a profito nem tartalmaz makro tápanyagokat. Mégis a Mic-Macot kellett volna megvennem, mikor a Profito mellett döntöttem. Hiába, mindig van min garasoskodni. Most megyek utánajárok mi is ez a pixelesedés. :pompous:
Sziasztok!
 
Kedves naplóm!
Olvasóm!

Néhány gondolat..

Kicsit csalódott vagyok. Hogy miért? Előzmény. Amikor eldöntöttem, hogy a low tech vonalat akarom képviselni, döntésem jelentősen befolyásolta a kezdő létem és a nagyobb beruházás (pl. CO2, talaj, még nagyobb fény) nélkülözése. Arra gondoltam, hogy úgysem vágyom extra igényű növényekre és intenzív növekedésre sem, amely csak még több időt igényelne tőlem. Most viszont. Elmondani nem tudom milyen türelmetlenül várom, hogy a növényeim magasabbra és bokrosabbra nőjenek. Vagy, hogy egyáltalán.. Ez az ütem nagyon lassú. Oké tudom, hogy nagyon az elején vagyok még, na de akkor is. Annyira soknak tűnt ültetéskor a kezdeti növényzet, (árban az is volt) most mégis olyan kevésnek hat. Minél több naplót olvasok, látok, egyre jobban elkeserít, hogy csak az én növényeim nem akarnak nőni. Lehet, hogy reverse növényeket vásároltam és lefelé nőnek? Ha visszább tekerhetném az időt, akkor a kavicsos talaj átmosás után egy lezárható vödörbe kerülne és eltenném későbbre, jó lesz még valamire címszóval. Talajnak pedig agyagos talajt tennék inkább, mint ahogyan azt teszitek szinte mindannyian. Kezdek rájönni, hogy a gépezet egyik fontos alkatrészén spóroltam. Az algákkal való harc továbbra sem tűnik vészesnek egyáltalán így az elején. Nyilván vannak, mert vannak, de nem vészes a jelenlétük. Kezelhető. Kezelem is, nem hanyagolom el. Ma pl. perlont is cseréltem ismét, biztos ami tuti alapon, úgy is van most bőven elég belőle. Szóval röviden, ha az algák nem lennének hű társaim és nem foglalkoztatnának, akkor már valószínűleg buzdító dallamokat énekelnék kínomban a növényeknek, nap mint nap. Valahogy így csengene: Nőj már nagyobbra, annál is nagyobbra.. :whistle:
:sleep: Fáradt vagyok!

Jó éjszakát!
 
Kedves naplóm!
Olvasóm!

Néhány gondolat..

Kicsit csalódott vagyok. Hogy miért? Előzmény. Amikor eldöntöttem, hogy a low tech vonalat akarom képviselni, döntésem jelentősen befolyásolta a kezdő létem és a nagyobb beruházás (pl. CO2, talaj, még nagyobb fény) nélkülözése. Arra gondoltam, hogy úgysem vágyom extra igényű növényekre és intenzív növekedésre sem, amely csak még több időt igényelne tőlem. Most viszont. Elmondani nem tudom milyen türelmetlenül várom, hogy a növényeim magasabbra és bokrosabbra nőjenek. Vagy, hogy egyáltalán.. Ez az ütem nagyon lassú. Oké tudom, hogy nagyon az elején vagyok még, na de akkor is. Annyira soknak tűnt ültetéskor a kezdeti növényzet, (árban az is volt) most mégis olyan kevésnek hat. Minél több naplót olvasok, látok, egyre jobban elkeserít, hogy csak az én növényeim nem akarnak nőni. Lehet, hogy reverse növényeket vásároltam és lefelé nőnek? Ha visszább tekerhetném az időt, akkor a kavicsos talaj átmosás után egy lezárható vödörbe kerülne és eltenném későbbre, jó lesz még valamire címszóval. Talajnak pedig agyagos talajt tennék inkább, mint ahogyan azt teszitek szinte mindannyian. Kezdek rájönni, hogy a gépezet egyik fontos alkatrészén spóroltam. Az algákkal való harc továbbra sem tűnik vészesnek egyáltalán így az elején. Nyilván vannak, mert vannak, de nem vészes a jelenlétük. Kezelhető. Kezelem is, nem hanyagolom el. Ma pl. perlont is cseréltem ismét, biztos ami tuti alapon, úgy is van most bőven elég belőle. Szóval röviden, ha az algák nem lennének hű társaim és nem foglalkoztatnának, akkor már valószínűleg buzdító dallamokat énekelnék kínomban a növényeknek, nap mint nap. Valahogy így csengene: Nőj már nagyobbra, annál is nagyobbra.. :whistle:
:sleep: Fáradt vagyok!

Jó éjszakát!


Szerintem nem a kavicsodon fog múlni. Inkább a csüggedésen fogsz megbukni. :( Ne add fel. Egyébként nekem tetszik az akvád, de ezt már mondtam.

Szerintem Co2-t bátran elkezdheted élesztős módszerrel, az jelentősen költséghatékony és a növények is meghálálják. Engem is nagyon izgat az élesztős. Van palackom, de már nagyon ki szeretném próbálni. Csak fordítva már nincs értelme. De mi lesz ha egyszer felkopik az állam. Jó lenne érteni hozzá.
 
:D :D Ne kínozd szegényt. Az az akva egy év alatt lett szép. S tényleg szép. Te most ezzel azt mondod ne aggódj csak 2 karácsonyt kell kivárnod és neked is lehet. :D
Nem. Csak annyit,hogy türelem. Majd beindulnak a növények, idő kell amíg szép gyökeret növesztenek. Mások naplójából pedig lehet tanulni. A következőnél ki lehet próbálni másik talajt.
 
Kedves naplóm!
Olvasóm!

Néhány gondolat..

Kicsit csalódott vagyok. Hogy miért? Előzmény. Amikor eldöntöttem, hogy a low tech vonalat akarom képviselni, döntésem jelentősen befolyásolta a kezdő létem és a nagyobb beruházás (pl. CO2, talaj, még nagyobb fény) nélkülözése. Arra gondoltam, hogy úgysem vágyom extra igényű növényekre és intenzív növekedésre sem, amely csak még több időt igényelne tőlem. Most viszont. Elmondani nem tudom milyen türelmetlenül várom, hogy a növényeim magasabbra és bokrosabbra nőjenek. Vagy, hogy egyáltalán.. Ez az ütem nagyon lassú. Oké tudom, hogy nagyon az elején vagyok még, na de akkor is. Annyira soknak tűnt ültetéskor a kezdeti növényzet, (árban az is volt) most mégis olyan kevésnek hat. Minél több naplót olvasok, látok, egyre jobban elkeserít, hogy csak az én növényeim nem akarnak nőni. Lehet, hogy reverse növényeket vásároltam és lefelé nőnek? Ha visszább tekerhetném az időt, akkor a kavicsos talaj átmosás után egy lezárható vödörbe kerülne és eltenném későbbre, jó lesz még valamire címszóval. Talajnak pedig agyagos talajt tennék inkább, mint ahogyan azt teszitek szinte mindannyian. Kezdek rájönni, hogy a gépezet egyik fontos alkatrészén spóroltam. Az algákkal való harc továbbra sem tűnik vészesnek egyáltalán így az elején. Nyilván vannak, mert vannak, de nem vészes a jelenlétük. Kezelhető. Kezelem is, nem hanyagolom el. Ma pl. perlont is cseréltem ismét, biztos ami tuti alapon, úgy is van most bőven elég belőle. Szóval röviden, ha az algák nem lennének hű társaim és nem foglalkoztatnának, akkor már valószínűleg buzdító dallamokat énekelnék kínomban a növényeknek, nap mint nap. Valahogy így csengene: Nőj már nagyobbra, annál is nagyobbra.. :whistle:
[emoji99] Fáradt vagyok!

Jó éjszakát!
Fel ne add! Tetszik amit csinálsz, ahogy írsz és bemutatod. Legyen türelmed, annál nagyobb lesz az öröm, mikor elindul minden.
Kérhetek képet a kis helikopterekről?

Sent from my SGP611 using Tapatalk
 
Én is csak azt tudom mondani, hogy ne add fel. Nekem is fáj kicsit ((NAGYON!)) látni a szebbnél szebb akváriumokat itt fórumon, de olyankor csak megnézem, hogy honnan is indultam (még belegondolni is rémes, hogy milyen körülmények között élt eleinte az a betta, csoda, hogy él!), és hogy néz ki most az akvárium. Semmi a nagy öregekéhez képest, de nem is velük kell összehasonlítani az eredményeidet, hanem saját magaddal. Azt ajánlom csinálj minden héten egy fotót a növényeidről, vagy csak a mostani állapotokat hasonlítsd össze a kezdetekkel. Látni fogod, hogy nőnek azok, még ha lassan is. A gyepesítés meg szerintem a lowtech átka, eddig a legtöbbeknél azt olvastam, hogy csak sokadszori próbálkozásra sikerült megtalálni azt a növénykét, ami benőtte az előteret. Nálam a lili stagnált, aztán az átültetésnél láttam, hogy vannak már új szálak, szép gyökerek, de megint szét lett barmolva az egész. Most megint nem csinál szegénykém semmit. A HC teljesen kipusztult (tudom, hogy co2 igényes, de láttam egy lowtechesnél, hogy beindult, a növény tetszett, hát megpróbáltam). Aztán kaptam HM szálakat, megpróbáltam belőle gyepet faragni, de ellenkezett, úgyhogy inkább hagyom szépen felfelé nőni, bokrosodjon inkább. Most itt a parvula, és már látok sárguló szárakat. Most azon megy a drukk, hogy a zselé után ez a táptalaj is jó legyen neki. De simán megvan az esélye, hogy kipusztul ő is a fenébe. Akkor majd megpróbálok mást.
Na, csak azt akartam kihámozni, hogy nem szabad másokhoz hasonlítani a te kis élő dobozkádat, mert minden akvárium más és más, még akkor is, ha ugyanazok a feltételek adottak. Próbálkozz tovább, és ne várj azonnali eredményt. Egy hete írtad, hogy emeled a Profito adagolást, az növény időben mérve még semmi. Úgyhogy türelem. (y)
 
Jó éjszakát!
Ha ráérsz ez itt egy napló, Ő kvarchomokot használt és egy szép akváriumot sikerült építenie. https://akvakertesz.hu/threads/slap-dash.6206/
:D :D Ne kínozd szegényt. Az az akva egy év alatt lett szép. S tényleg szép. Te most ezzel azt mondod ne aggódj csak 2 karácsonyt kell kivárnod és neked is lehet. :D
Ezen meglepődtem rendesen, köszönöm a dicsérő szavakat!
Egyébként valóban nehéz szülés volt, és úgy gondolom, hogy ez egyetlen dolognak tudható be: a tápanyaghiánynak. A növényeknek nagy gyökeret kell ereszteni, illetve a halaknak sok mulmot termelni, ami a talajszemcsék közé beiszapolódva tápanyagot biztosít a már nagy gyökérzettel rendelkező növényeknek. Ehhez idő kell, és még mindig csak a lassú növésű növények vannak kiszolgálva! A stemeknek elengedhetetlen a táptalaj, illetve annak hiányában a rendszeres gyökértápozás. És az sem utolsó, hogy a vízbe is szükséges macro tápot adagolni, nem elég a micro! Ahogy @evavigh ezt jogosan is kérdezi:
Makro tápokat nem adagolsz, csak Profitot?
DE! @-Led- Ezzel a fénnyel nem békülhetsz meg, egyes anubiasoknak, crypoknak és moháknak elég lehet, de a többi növénynek kevés lesz! Kb. 40lm/l-t kellene biztosítani. Én (a hasonló méretű akváriumomban) a T8-at nem cseréltem ki T5-re, hanem rásegítettem 1 m SMD8520 szalaggal kb. 50%-ra dimmelve, ez nálad is elég lehet, talán még a Cabomba-nak és az Eleocharis-nak is.
Ha ez megvan, akkor már csak tápozni kell alulról, felülről!
És türelem, jó lesz ez!(y)
 
Sziasztok!

Váó..

Nagyon, nagyon jó fejek vagytok, köszönöm szépen a biztatást! Megpróbálok több türelemmel hozzáállni és az időre bízni egy kicsit az akváriumot. Én nem akarom feladni, ezt félreértettétek, dehogyis, csak jó lenne már haladni. Látni, ahogy dúsul a növényzet. Helyette viszont azt látom, hogy inkább elhal és ez azért lelomboz. Ezért is írtam azt amit, hogy talán várnom kellett volna még ezzel és minden fontosabb dolgot beszerezni, ami kellhet a növényeknek. A Tripartita a kezdeti élénk zöld színezete helyett most barna foltos. Szinte majd minden levele. A legutóbb vásárolt Acicularis, mely kisebb tövekben van elültetve jobb és bal oldalt, egy hét után kezd bebarnulni szintén. A zöld szálak vége már szinte mind barna. Pedig olyan üde zöld volt és tabi is van alatta. Holnap majd szerintem leollózom hátha az segít neki. A Cryptok dobálják a szép nagy leveleiket, bár erről mintha azt olvastam volna, hogy természetes. A Palustris pedig. Ez bánt csak igazán mivel olyan szép volt. A levelei, nem is tudom mintha fonnyadnának. Pedig majdnem a felszínig ér, így nem hiszem, hogy ez a fénynek tudható be. Továbbá a felső levelein zöld alga is van, ha mindez nem lenne elég. Nincsenek a növényeken új hajtások. Az Anubias még a régi T8-as csövekkel is hozott új leveleket, most csak ott elvan a sarokban. Egy valami ami vigasztal, hogy a HM viszont terjeszkedik, amolyan csigatempóban. Több új hajtások, pici zöld levelek jelennek meg itt-ott. Viszont közötte meg barna alga van a talajon végig. Nem fogom a tökfej Ancimra, de azt hiszem nagyban besegített az algásodásban amikor kitúrta az aljzatot. Szerintem nem egy táptablettát sikerült a vízbe beoldania. (öklömnyi kráter) Nem is gondoltam, hogy ezek a tabik ilyen hamar porrá lesznek. Nem JBL volt, már bánom. Olvastam róla, hogy az egyik legjobb a kategóriájában. Sajnos már csak utólag. A vízcseréhez ami holnapután lenne esedékes, már áll a víz a vödrökben. Előrébb hozom. Holnap egy óriási nagy generál lesz.

Nem győzőm hangsúlyozni, hogy köszönöm, köszönöm, köszönöm a segítséget!

Köszönöm, hogy vagytok! (y)
 
Szerintem nem a kavicsodon fog múlni. Inkább a csüggedésen fogsz megbukni. :( Ne add fel. Egyébként nekem tetszik az akvád, de ezt már mondtam.

Szerintem Co2-t bátran elkezdheted élesztős módszerrel, az jelentősen költséghatékony és a növények is meghálálják. Engem is nagyon izgat az élesztős. Van palackom, de már nagyon ki szeretném próbálni. Csak fordítva már nincs értelme. De mi lesz ha egyszer felkopik az állam. Jó lenne érteni hozzá.
Helló!
2 Karácsony :woot: Addig akkor felásom az udvart és ültetek oda valamit, talán az elburjánzik majd.
Az élesztős co2-ről még nem, a palackos co2-ről pedig épp tegnap olvastam néhány sort. Nekem egyenlőre kissé bonyolultnak tűnik és vagyok olyan pánikolós, hogy azon ketyegnék, hogy vajon mikor robban fel a palack. Miért ne? Az olvasottak alapján a co2 tényleg a jövő számomra, ennyire jelenleg nem akarok sem beruházni, sem pedig belebonyolódni. Értem ezalatt a palackos co2-t. Az élesztőst pedig átolvasom a későbbiekben, hogy mivel jár és segít-e annyit a növekedésben, ezen lowtech körülmények között, hogy megérje használnom.

Köszi Cipo!
 
Fel ne add! Tetszik amit csinálsz, ahogy írsz és bemutatod. Legyen türelmed, annál nagyobb lesz az öröm, mikor elindul minden.
Kérhetek képet a kis helikopterekről?

Sent from my SGP611 using Tapatalk
Szia!
Igyekszem türelemmel kezelni ezentúl. A helikopterekről bár tudnék mutatni képeket. Sajna még nincsenek a GA-ban, épp tegnap kérdeztem azt hiszem. Amint lesz és amint az enyémek lesznek, rögtön elfoglalják a légteret és jönnek is a légifotók. Szellánál viszont ( itt találod őt fentebb :rolleyes: ) van néhány. Nézd meg az ő flottáját! ;)
 
Makro tápokat nem adagolsz, csak Profitot?
Szia!
Csak profito és carbo van itthon. Épp valamelyik nap ezen gondolkoztam, hogy talán a makro kevés. Lehetséges, hogy a halak nem termelnek eleget? Ők ezt fedezik, nem?
 
Ezen meglepődtem rendesen, köszönöm a dicsérő szavakat!
Egyébként valóban nehéz szülés volt, és úgy gondolom, hogy ez egyetlen dolognak tudható be: a tápanyaghiánynak. A növényeknek nagy gyökeret kell ereszteni, illetve a halaknak sok mulmot termelni, ami a talajszemcsék közé beiszapolódva tápanyagot biztosít a már nagy gyökérzettel rendelkező növényeknek. Ehhez idő kell, és még mindig csak a lassú növésű növények vannak kiszolgálva! A stemeknek elengedhetetlen a táptalaj, illetve annak hiányában a rendszeres gyökértápozás. És az sem utolsó, hogy a vízbe is szükséges macro tápot adagolni, nem elég a micro! Ahogy @evavigh ezt jogosan is kérdezi:

DE! @-Led- Ezzel a fénnyel nem békülhetsz meg
Rebal!
Szia!
Mindenekelőtt köszi a Cabombás választ. (y) Holnap behengerezem, mert feszt kilökdösi őkelme.
Holnap este, ha minden a számításaim alapján történik akkor átolvasom a naplód, amit Szella fentebb ajánlott. Kíváncsi vagyok mit műveltél és mennyi idő alatt.
A fényemet, hosszas olvasás és segítség után fejlesztettem T5-re, a régi T8 fénycsövekről. Nem akartam átlépni azt a bizonyos 0.5w/l mert ott már ajánlott a co2 használata.
Úgy gondolod, hogy annyit segítene az a led szalag? Na majd rákeresek, megnézem miképpen tudnám rögzíteni a tetőben. Köszönöm a hasznos infókat! ;)
 
Én is csak azt tudom mondani, hogy ne add fel. Nekem is fáj kicsit ((NAGYON!)) látni a szebbnél szebb akváriumokat itt fórumon, de olyankor csak megnézem, hogy honnan is indultam (még belegondolni is rémes, hogy milyen körülmények között élt eleinte az a betta, csoda, hogy él!), és hogy néz ki most az akvárium. Semmi a nagy öregekéhez képest, de nem is velük kell összehasonlítani az eredményeidet, hanem saját magaddal. Azt ajánlom csinálj minden héten egy fotót a növényeidről, vagy csak a mostani állapotokat hasonlítsd össze a kezdetekkel. Látni fogod, hogy nőnek azok, még ha lassan is. A gyepesítés meg szerintem a lowtech átka, eddig a legtöbbeknél azt olvastam, hogy csak sokadszori próbálkozásra sikerült megtalálni azt a növénykét, ami benőtte az előteret. Nálam a lili stagnált, aztán az átültetésnél láttam, hogy vannak már új szálak, szép gyökerek, de megint szét lett barmolva az egész. Most megint nem csinál szegénykém semmit. A HC teljesen kipusztult (tudom, hogy co2 igényes, de láttam egy lowtechesnél, hogy beindult, a növény tetszett, hát megpróbáltam). Aztán kaptam HM szálakat, megpróbáltam belőle gyepet faragni, de ellenkezett, úgyhogy inkább hagyom szépen felfelé nőni, bokrosodjon inkább. Most itt a parvula, és már látok sárguló szárakat. Most azon megy a drukk, hogy a zselé után ez a táptalaj is jó legyen neki. De simán megvan az esélye, hogy kipusztul ő is a fenébe. Akkor majd megpróbálok mást.
Na, csak azt akartam kihámozni, hogy nem szabad másokhoz hasonlítani a te kis élő dobozkádat, mert minden akvárium más és más, még akkor is, ha ugyanazok a feltételek adottak. Próbálkozz tovább, és ne várj azonnali eredményt. Egy hete írtad, hogy emeled a Profito adagolást, az növény időben mérve még semmi. Úgyhogy türelem. (y)
Meskó!
Szió!
Megfogadom a tanácsaid! Köszönöm!
Igen a Profito adagja egy hete van megemelve, de a növények ültetése óta a vízben jelen van. Az pedig már 3 egész hetet jelent. Ezért aggaszt, hogy nem látok semmi érdemi változást. Adok még időt a kis élő dobozkának :)
A HM nagyon érdekelne, hogy miképpen ellenkezett? Nálam talán ő az egyedüli aki jelenleg jól érzi magát a növények közül. Talán!
Ja! Bővíteném a korábbi listát. A Microsorum apró barna foltokkal van tele és a petrezselyem (de szeretem pedig őt is) szintén barnuló végekkel színpompázik.

Te még fent vagy? Én húzok aludni..
Jó éjszakát!
 
Back
Oldal tetejére