• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Sejtettem én, hogy mindennek oka van... A macsek nem véletlenül került bele a rendszerbe. :ROFLMAO:
Bocs, félre értettem a vízpumpa dolgot. A slagot közvetlenül a csapra csatlakoztatom, illetve... majd csinálok képet. A lényeg, hogy most nem használok hordót, hanem közvetlenül belenyomom a csapvizet az akvába. Régebben, amikor még nem olvastam az EI módszerről, meg, hogy a kemény csap víz az esetek többségében egyáltalán nem probléma, műgyantával lágyítottam a vizet hordóban, és vödörrel öntöttem az akvába. RO vizet sosem használtam, és nem is tervezem.
Viszont ez a vízpumpa, amit vettem tegnap előtt, nekem sok. Eladom. Ha érdekel... Sicce Syncra Silent 0,5. h=1,2m max. 700l/h. Sajnos a földről ez sem tudja felnyomni a vizet, ahhoz egy izmosabb darab kell. Mondjuk egy Sicce 1,5 már feltolja 1,4 méterre 500l/h hozammal.

Helló!

Gondolkozom még rajta, hogy melyik megoldást válasszam. Köszönöm a felajánlást, de mivel Te is azt írod, hogy nem elég nagy a nyomatéka, így inkább kihagynám. A fürdőszoba távolsága kb 7m az akitól. A hordó ott kapna helyet. Az akvárium mostani magassága a bútorral együtt 80+45= 125cm, ami máris túllőtt a pumpán. A kavics egyenlőre biztosan marad, nem véletlen kerestem a megfelelőt ;)
 
Kezdeti nehézségek.
A heti táp adagot elosztod héttel és azt adod naponta.
Az hogy az esőztető vagy a Lily válik be majd meglátod. Ha beszorsz egy kis haleledelt és körbe viszi az áramlat az akváriumban,akkor jó. Ja és tedd egy oldalra a szívó és a nyomó ágat(most nem tudom hogy van nálad) így meglesz a körforgás.
 
Kezdeti nehézségek.
A heti táp adagot elosztod héttel és azt adod naponta.
Az hogy az esőztető vagy a Lily válik be majd meglátod. Ha beszorsz egy kis haleledelt és körbe viszi az áramlat az akváriumban,akkor jó. Ja és tedd egy oldalra a szívó és a nyomó ágat(most nem tudom hogy van nálad) így meglesz a körforgás.
Szió!
Igen, így jön ki a 1,5ml. Én is így gondoltam, ezt fogom fecskendezni. A körforgás megvan az esőztetővel csak túl gyorsnak / erősnek találom. Bár lehet, hogy ez épp jó. Látványosan pörög / forog odabent a víz, mint egy centrifuga. A mulm szemcsék miatt, amit közben felkever, nem is kell kaját szórnom, hogy lássam szinte minden pillanatban. Ezért gondoltam jó ötletnek a Lilyt, hogy talán jobban eloszlik majd vele az áramlat és nem veri fel a "port". (de irigylem a sárga garnéláidat) :whistle:
 
Akkor valószínűleg jó lesz a Lily.
A garnélák kb.1 hónapja vannak meg,10db-ot vettem. Remélem olyanok mint az Rc-k és elszaporodnak.A Bettám nem bántja őket, nem is értem. Egyébként kéket vagy sárgát akartam, de a kékek a boltban nem voltak szépek, ezért lett végül sárga.
 
Akkor valószínűleg jó lesz a Lily.
A garnélák kb.1 hónapja vannak meg,10db-ot vettem. Remélem olyanok mint az Rc-k és elszaporodnak.A Bettám nem bántja őket, nem is értem. Egyébként kéket vagy sárgát akartam, de a kékek a boltban nem voltak szépek, ezért lett végül sárga.
Én is a kék és sárga garnélák közt vacilláltam. Van egy ismerősöm, akinek Blue Dream garnélái vannak, megszámlálhatatlan. Szépek és egészségesek és jó árban. Végül úgy döntöttem, hogy a sárga a zöld növényekkel sokkal de sokkal természetesebbnek hat, így a kékekről letettem. Igen, elszaporodnak majd biztosan, de az én olvasatomban nem olyan szaporák mint a cseresznyék. Részemről ez mondjuk nem hátrány abszolút, annál jobban várja az ember az újszülötteket. A Betta pont az a hal, amin már annyiszor töprengtem, hogy megvegyem-e. Gyönyörű hal! A tied is az! Viszont róla is azért tettem le mert annyian írták, hogy a garnéla szaporulattal biztosan végez. Míg Mollyk voltak az akvában akkor meg az ő kicsinyeik miatt nem vettem Bettát. Nem akartam rosszat senkinek, mint ahogy most sem. Reméljük, hogy egy békésebb természetűt fogtál ki, ez később úgyis kiderül majd. Kíváncsi leszek a Lilyre, a mérete olyan kicsi az akváriumhoz képest, de csak beválik.. Remélem.
 
Olvastam még Nigro blogján valahol a hozzászólások között, hogy az ilyen "olcsó" tápoknál nyugodtan bele lehet önteni a heti adagot is naponta, ha szükséges.
Itt a teljes hozzászólás a Profito-ra vonatkozólag:
Nigro CsodaBlogja said:
PROFITO. Megnéztem a weboldalát: Azt írja, hogy van benne sok (mennyi sok?) vas, kálium és magnézium, valamint felsorolják a nyomelemeket. Nem látok benne nitrátot és foszfátot. Nyilván nem írják oda, hogy mit tartalmaz, viszont azt írják, szó szerint ugyanezen az oldalon, hogy “Ha az alga megjelenik, és a növények növekedésében nem látunk javulást, akkor a dózis csökkenthető”.

ÉSZNÉL VANNAK???? Az alga láttán csökkenteni kell a dózist, hogy még erősebb tápanyag-hiányt és növénypusztulást okozzunk vele????

Lépjünk túl a nyilvánvaló badarságokon és nézzük mit javasol heti adagolásnak: 10ml/100 liter. A te 2,5ml-es adagolásoddal tehát nagyjából a gyári adagolást valósítod meg. Mind tudjuk, hogy általában a gyári heti adagolás-javaslatokat naponta érdemes beleönteni a vízbe. A másik tápszergyártónál (Tropica) legalábbis akkor kezdtek el javulni a dolgok, amikor túladagoltam. 100 literbe nyugodtan bele lehet önteni 10ml.-t naponta és heti 50% vízcserét végezni? Hamar elfogy? Nem baj, annál hamarabb áttérhetsz valami rendes tápszerre, amiben tudod, hogy miből mennyi van – pontosan.
Elég régi a hozzászólás (2008-as), nem tudom mennyit változott azóta a véleménye, vagy a táp összetétele, de szerintem ha úgy látod 1-2 hét elteltével, hogy a növényeid keveslik azt az adagot, akkor (megint csak szerintem) nyugodtan növeld a mennyiséget. Részemről napi 1ml-nél járok 30 literre, bár ez egy nagyon csúnya kezdeti félreszámolás eredménye volt. :D

A betták gyönyörűek, ebben csak egyetérteni tudok, és nagyon nehéz kitalálni, hogy vajon bántani fogja-e a garnélákat, vagy nem. Mint olvashattad, Szelláé nyugis, az enyém eleinte kergette őket, most már béke van. Közben mesélte a boltosom, hogy más halakkal volt tartva bent náluk a betta, a kolléganője hazavitte neonok mellé, és mindegyiket megölte... Előre sajnos nem lehet tudni. :( Ha nagyon szeretnél azt ajánlom, hogy előbb a garnélák kerüljenek az akváriumba jó sok búvóhellyel, szokják meg a helyet. Utána mehet a betta, de ha lehet, akkor olyankor vedd meg, amikor tudsz rájuk figyelni, hétvégén, szabadságon.

A kövedhez ragaszkodj, ha tetszik, én sem vagyok hajlandó megválni a sajátomtól.(y)
 
Arra még figyelni kell, hogy a Betta a magasabb hőmérsékletet kedveli és nem szereti a nagy áramlást (a nagy uszonyai miatt, természetes élő helyén sincs).
 
Utoljára módosított:
Olvastam még Nigro blogján valahol a hozzászólások között, hogy az ilyen "olcsó" tápoknál nyugodtan bele lehet önteni a heti adagot is naponta, ha szükséges.
Itt a teljes hozzászólás a Profito-ra vonatkozólag:

Elég régi a hozzászólás (2008-as), nem tudom mennyit változott azóta a véleménye, vagy a táp összetétele, de szerintem ha úgy látod 1-2 hét elteltével, hogy a növényeid keveslik azt az adagot, akkor (megint csak szerintem) nyugodtan növeld a mennyiséget. Részemről napi 1ml-nél járok 30 literre, bár ez egy nagyon csúnya kezdeti félreszámolás eredménye volt. :D

A betták gyönyörűek, ebben csak egyetérteni tudok, és nagyon nehéz kitalálni, hogy vajon bántani fogja-e a garnélákat, vagy nem. Mint olvashattad, Szelláé nyugis, az enyém eleinte kergette őket, most már béke van. Közben mesélte a boltosom, hogy más halakkal volt tartva bent náluk a betta, a kolléganője hazavitte neonok mellé, és mindegyiket megölte... Előre sajnos nem lehet tudni. :( Ha nagyon szeretnél azt ajánlom, hogy előbb a garnélák kerüljenek az akváriumba jó sok búvóhellyel, szokják meg a helyet. Utána mehet a betta, de ha lehet, akkor olyankor vedd meg, amikor tudsz rájuk figyelni, hétvégén, szabadságon.

A kövedhez ragaszkodj, ha tetszik, én sem vagyok hajlandó megválni a sajátomtól.(y)
Szia!
Mától a napi 2,5ml táp megy az akváriumba úgy döntöttem. Ennél többet nem mernék még beletölteni. Majd figyelem a növények jelzéseit és ha kérik, kapnak még. A Bettákról én is olvastam hasonló rémtörténeteket, mint amit fentebb írtál, épp ezért bármennyire is tetszenek, nem vennék a jelenlegi akváriumomba. Korábban, amíg csak halakkal népesítettem az akváriumot (+ igen ritka növényzet) többször csak a halak kinézetük / szépségük alapján választottam őket. A helyi boltban / boltokban senki sem figyelmezteti a vásárlót, hogy az a hal bizony terrorizálja vagy épp megeszi a másikat. Ez, és a saját hibám miatt mindig volt valaki az akváriumban, aki nagyon rosszul érezte magát. Sajnos erre csak utólag jöttem rá.. Ma már nem tennék rosszat senkinek. Sokkal jobb most ránézi az akváriumra úgy, hogy tudom, látom, hogy minden rendben van odabent és mindenki békességben teszi-veszi a saját kis dolgát. Egy valaki viszont kezd egyre bosszantóbb lenni számomra. Ő pedig nem más, mint Bajszi az Anci. A nagyobb mérete miatt nem éppen közlekedik óvatosan. A még nem megerősödött növényekből emiatt többször kihúz egy-egy darabot lubickolása közben. Nem kitúrja! Már nem ás a korábbi tápgolyós eset óta, azt megbeszéltük. Nem tudom mi volt vele akkor.. Szóval imádom a tökfejét de ha nem próbál meg kicsit óvatosabb lenni lehetséges, hogy mennie kell a közösségből. Nem szeretném ezt tenni vele, de kezdem belátni, hogy tényleg nem növényesbe való, pláne ekkora méretben mint amekkora már. Kb. +-10cm.

Este bekukkantok a naplódba, megnézem a Bettád. Köszönöm a hozzászólásod!
 
Nos, a Cyano injektálása megtörtént a napi carboval.
Remélem ízlett neki! :doctor:

Később majd lefotózom és felteszem ide a jelenséget. Ki tudja, még a végén kiderül, hogy nem is Cyano. Ami biztos, hogy egy nagyobb kék paca, ami már messziről (6m) virít az aljzatban. A Dennerle Lily-t nem sikerült beüzemelnem. Levágtam az ex800-as tömlőjéből, de a tömlő szintén akkora, mint a Lily / a befolyó vége. Sőt a levágott tömlő belső mérete még talán kisebb is, ezáltal még erőteljes noszogatásra sem akart rámenni a Lilyre, pedig a levágott tömlő egyik vége, pont amelyiket próbáltam rátuszkolni, már megnövelt, megnyúlt átmérővel rendelkezett, hisz korábban a szűrő befolyóágának másik végéről jött le. (az a fele a befolyónak annyival kisebb) Nem akartam eltörni a műanyagokat, inkább feladtam. Sztem az ex1200-as tömlőjéből egy darab megfelelő lenne, mert annak nagyobb az átmérője annyival. Majd ha megyek a garnélákért, vágatok a boltban :whistle:
Szabad? :rolleyes:
 
Este bekukkantok a naplódba, megnézem a Bettád. Köszönöm a hozzászólásod!
A buta halamról nem sok kép van, nem túl jó minőségű a fényképező, úgyhogy nem is próbálok szép képeket lőni mozgó célpontokról. A legtisztább kép talán az avataromon látható. :)
Ha az ancinak nagyon mennie kell, fel tudod itt is ajánlani a fórumon. Ha nagyon nem akarják elvinni, és pesti vagy, be tudod adni az állatkertbe. Bár szerény vélemény szerint borzalmasan elhanyagoltak azok az akváriumok. :( De az is lehet, hogy csak az én ingerküszöböm lett nagyon alacsony, amióta látom, hogy milyen egy szép akvárium.
Megfelelő méretű csövet meg szerintem bármelyik barkácsboltban tudnak adni, ha elviszel egy darab mintát, hogy mire kéne ráhúzni, még könnyebb dolgod van.
 
A buta halamról nem sok kép van, nem túl jó minőségű a fényképező, úgyhogy nem is próbálok szép képeket lőni mozgó célpontokról. A legtisztább kép talán az avataromon látható. :)
Ha az ancinak nagyon mennie kell, fel tudod itt is ajánlani a fórumon. Ha nagyon nem akarják elvinni, és pesti vagy, be tudod adni az állatkertbe. Bár szerény vélemény szerint borzalmasan elhanyagoltak azok az akváriumok. :( De az is lehet, hogy csak az én ingerküszöböm lett nagyon alacsony, amióta látom, hogy milyen egy szép akvárium.
Megfelelő méretű csövet meg szerintem bármelyik barkácsboltban tudnak adni, ha elviszel egy darab mintát, hogy mire kéne ráhúzni, még könnyebb dolgod van.
Szia!
Nem Pesten, vidéken lakom. Azt sem tudom merre van az állatkert :ROFLMAO: Rossz helyre biztosan nem adnám szegényt, annál ő többet érdemel. Bízom benne, hogy megerősödnek a növények hamar és akkor már nem lesz gond vele és maradhat.
Természetesen megkérdeztem a helyi boltban, hogy van-e átlátszó tömlő de nincsen. Kétféle kerti slag van, az meg igazán jól mutatna. Rendelni meg Pestről nem fogok azért, hogy a szállítási ktg. a többszöröse legyen annak az 1m tömlőnek, amiből kell max 5cm. Nem, inkább kivárom amikor megyek a GA-ba. Nem is értem miért nem jutott már ott, akkor eszembe, hogy kérjek a Lilyhez. No mindegy.
 
Hoztam fotót a Cyanoval kapcsolatban. Alul, középen látható az a kékes folt az aljzatban. Az Cyano? Valaki, aki találkozott ilyennel, kérem reagáljon! Köszönöm!
Tőle jobbra meg balra pedig a barna folt. Az barna alga? A vízcserét most már megvárom, addig nem bolygatom. Persze a napi Carbo továbbra is a Cyanohoz megy.
20170721_173241.jpg

A két fán lévő mohaköteg közül a baloldali már szinte teljesen tiszta, a jobb oldali meg pucolás alatt. Nagyon látványosan tépkedik a Gébek a zöld fonalat, szinte beleremeg a fa. Durván rángatja. Szerintem a fa alatt az Anci nem tudja elképzelni mi okozza a földrengést. Figyeljétek csak!

20170721_173535.jpg
20170721_173538.jpg
Hátul az üvegen látszódik szintén a zöld szőrszerű, fonálszerű alga. Bosszantó kezd lenni, ma utánanézek mi az ellenszere.
Van az a kis terasz, amit a Yellow garnéláknak építettem a fára, hogy mire bekerülnek majd megnő nekik. Na azt megsemmisítették a Gébek. Nagyjából csak a damil maradt meg, meg a szivacs. A Riccia fent úszkál a felszínen. Nem dobom ki, hátha összeáll. Mennyi idő kell a Ricciának, hogy megkapaszkodjon? Lehet, hogy oda is inkább moha kerül majd. Sőt, erősen gondolkozom a teljes jávai cseréjén, mert megtetszett nagyon a lángmoha. Még alszom rá.
20170721_173806.jpg

A szerelmes pár!

20170721_174952.jpg
Rájöttem arra, hogy sokat etetek. 3-4 nap telt el a vízcsere óta és sok barna szemcse kevereg odabent. Gondolom az sok mulm lehet. Érdekessége, hogy a talajon viszont nincs, legalábbis nem látom, még a növények között sem. Nem olyan sűrű még a növényzet, hogy ne venném észre. Egyébként minden vízcserekor porszívózok. Ezt sosem szoktam kihagyni.
 
Fentebb a porszívózás nem a talaj megemelésével járó talajporszívózására utal, hanem csak érintőlegesen a síkjában. Nem bolygatom a tápgolyszlizott aljzatot. Dehogy! Csak enyhén masszírozom a slaggal az apró kis kavicsok auráját :D
 
Aztaaa.. Most vettem észre. Új titulusom van :woot: Már nem vagyok kukker :geek: Tapasztalt kertész lettem (y) Igazából korántsem, de alakul ez.
 
Sziasztok!
Tudtátok, hogy az Otocinclusok is úgy ívnak, mint a Corydorasok? Én nem, hisz csak most van először ilyen halam. Irtó jó fejek ahogy körbeudvarolják egymást. Násztáncot néztem korábban percekig, jó kis program volt. Fotóznom kellett volna. Majd legközelebb.
 
Sziasztok!

A mai program részemről egy kis vasárnapi lubickolás. Elmerülök az akváriumban.
Segítek az egyensúlynak az algák megkopasztásával és egy friss (állott) vízcserével.
Ebből adódóan egy újabb toronyépítés is vár rám.
Macsek.. Gyere! :woot:

Kellemes pancsolást annak, aki szintén mára tervezi!
 
Nos, a takarítás, pucolás, „algaápolás” és a vízcsere már a múlté. Az algákat durván kipucoltam, kis túlzással szinte mindenhonnan. A front üvegnél lévő kékséget és barna trutyit is könnyedén eltávolítottam. Öröm látni a halakat, hogy milyen vidámak a takarítós –vízcsere után. Én viszont annyira nem vagyok elégedett, mint ők.
Meg is mondom miért.
Továbbra is apró, barna szemcsék keveregnek odabent. Mit keresnek ott és honnan? Nem is etettem. (Azóta természetesen már igen, jól is laktak)
Szóval mindez a takarítás, porszívózás és vízcsere után. Most is. Ne már! Mi ez? A szűrőm tiszta, a perlon új, megnéztem és tökéletesen áll a szűrő felső rekeszében.
Egy valami viszont kissé (eléggé) barnás, koszos, ez pedig a be/ki tömlő. Mióta megvan (több mint 1 éve) még nem vettem le a szűrőről. Csakis az esőztető és a szűrőkosár tiszta. Létezik, hogy ez okoz galibát? Leszakadnának a tiszta szűrő, ergo nagyobb áramlás miatt apró darabok folyamatosan az esőztető tömlőjéről, bekerülvén az akvába? Holnap elmegyek két faluval tovább és keresek, veszek rá új tömlőt és a Lilyre is szerzek egy darabot, hogy végre kipróbálhassam. Ezt a koszos tömlőt meg majd kitakarítom valahogy és elteszem későbbre. Jó lesz akkor, mikor majd az új elkoszolódik. Így csak cserélnem kell és ráérek a takarítással, nem kell sietnem a leállított szűrő és a bacik végett.
A Riccia teraszt a fán megszüntettem. Illetve a Gébek. Fent úszkált rengeteg kis pici darabja a felszínen. Lehálóztam, kidobtam. Nekem nem akart összeállni a szivacsdarabkán, pedig ráment 2m horgászzsinórom arra a pici szivacsra, szóval nem is értem. Majd mohásítva visszakerül, amint moha kerül a kezeim közé, az talán jobban kapaszkodik.

Ennyi gondolat járt a fejemben, most relax következik.
Sziasztok!
 
Jól gondolod. A csövekben lerakódott barna trutyit-baktériumok-az áramlás visszalökheti az akváriumba, egyébként ez az áramlást is visszafoghatja.
A tisztításához létezik célszerszám:
Pl. http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-flexibilis-csotisztito-kefek-szett.html
Én ezt használom.
Kedves Szella! Én jótevőm! :happy:

Már annyiszor segítettél. Köszönöm most is, hogy segítesz és megerősítesz! Holnap orvosolom ezt a problémát. Az áramlással egyébként nincsen bajom, még így is inkább soknak látom, találom. Gondolom majd a Lily ezen problémámon segíteni fog.
 
Back
Oldal tetejére