• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

@Meskó -nak igaza lehet, nálam, ahol sok fény éri, ott fut, ahol kevesebb, ott csak cammog. Próbáld meg felkötni/ragasztani a fára, ott eleve több fény érné, vagy a HM mögé ültetni, ott világosabbnak tűnik a kép alapján. A magas PH is bekavarhat, azt írja a GA, hogy PH tolerancia 6-7,5 ennél a növénynél.
 
Úgy emlékeztem, hogy nem fényigényes növény. Akkor megpróbálom a felét kiszedni onnan és felkötni a fára. Azért csak a felét, mert a viszonylag nagy méretből már így is csak ez a kis maroknyi maradt és nem akarom, hogy mind eltűnjön. Az ott legalább tudom, hogy él, ha nem is nő nagyobbra. A crypto levelek valóban ránőttek, majd nyirbálok rajta. A PH-ra nem is gondoltam. Azzal meg kell békélnie, mert azt nem piszkálom. Ez a kötözés egy próbát megér, jó ötlet. Köszi csajok!;)
 
Naplóbejegyzés!

A vas pótlás és az emelt mikroelem adagolás meghozta a várt eredményt. Újfent növekedés látható odabent. Jelenleg, 2,5ml Profito, heti 2ml Ferro és 3ml Carbo csepeg az akváriumba. Egyelőre úgy tűnik jó minden, viszont aggaszt, hogy kis mértékben ugyan, de újra visszaköszön a barna alga, az előtéri HM mező között. Nem tudom már megint ki engedte be, jelszavas védelem van a bejáratnál. :stop: Nem hinném, hogy ammónia okozná a jelenlétüket, mivel a heti vízcsere mindig adott és a kevéske kis halaim sem esznek annyit, hogy ennél sűrűbben kellene tisztálkodni odabent. A víz, ami a csapból folyik, na az már inkább lehet a ludas (nem a Matyi), a szilikát tartalma végett. Remélem Karácsonyra, a Jézuska ROllerral érkezik, hogy legyen végre tiszta vizem. :drowning: A Sexiflóra (Sessiliflora) továbbra is nagyon gyorsan nő. Hihetetlen, de lassacskán le kell feleznem a szálakat. Ilyen gyors növekedést, ebben az akváriumban, növény még nem produkált. Ő és a HM igazán szépen gyarapodik, de a Rotala például kezd egy kicsit elnyomottá válni. Úgy hiszem eljött az ideje, hogy végre elkezdjem a makro tápozást, mielőtt valami komolyabb hiánytünet alakul ki, és emiatt esetleg fellázadnának az algák. A jövő hét elején, a Nintendó játékokból már jól ismert (nem a Márió), Kedves fórumtárs segítségével hozzájutok egy kevéske makro tápanyaghoz, amit néhány nap múlva, a látott eredmények kapcsán, nagy valószínűséggel be is szerzek. Azt ugye írnom sem kell, hogy növény nélkül ide senki, semmi sem jöhet? Úgy bizony!
Jövő heti örök vendégem lesz három új, gyönyörű növény család. :happy:

További információt, egyelőre nem áll módunkban közölni :ROFLMAO:
 
Naplóbejegyzés!

A tápozásban bekövetkezett emelt dózis, bár hozott némi növekedést egyes növények számára, mostanra inkább csak a zöld szőr alga terjeszkedik, így a vízcserével lezárt hét után, visszább veszek a tempóból. Holnaptól, naponta 2ml Profito kerül a vízbe. A Ferro (vas) táp adagja továbbra is heti 2ml és a Carbo is marad az emelt 3ml/napi elosztásban. Kicsit berezeltem a gyorsan megjelent algák láttán, de úgy néz ki, hogy nem nagy a baj. Úgy gondolom, hogy a jelenlegi „gyenge” fényerő mellett, teljesen felesleges ennyivel túltápozni a vizet, pláne úgy, hogy nincs meg a kellő egyensúly a tápozásban. Gondolok itt a makro tápanyag hiányára. Nagy valószínűséggel a növények által produkált hiánytünetek is erre utalnak inkább. Makro tápanyaghiányt jeleznek, amire a gyógyír holnap végre megérkezik. (siess futár) Kíváncsi leszek a heti eredményre, ezzel kapcsolatban. Ez lesz az első makro tápozásom, az akvárium életében. Óvatos leszek, elsőként 1-2ml-t fogok fecskendezni belőle, aztán várok néhány napot, miközben felpolcolt szemhéjjal figyelem az akváriumot, hogy minden apró rezzenést észre vegyek, a növényeken. :pompous:
Most még azon gondolkozom, hogy kell-e az akvárium oldalaihoz támasztékot tennem kívülről, a macro adalék hatására, hirtelen növekedésnek induló növények miatt. :joyful:
 
Naplóbejegyzés!

Történtek változások. Kezdem a legelején. :writer:

Az akvárium tető kialakítása végett, a vásárolt Dennerle Lily elhelyezése, igen macerás volt. Hátul, a kis rés miatt, a csövek nem fértek el a megfelelő pozícióban, ezért visszakerült az esőztető. A lilyt, szinte minden egyes tető felemelésnél majdnem sikerült kilöknöm, az akváriumból. Ha mélyebbre helyeztem, akkor stabilan tartotta a tapadókorong, és könnyen ráment a tető a szűrő csöveire, de így a felszín nem fodrozódott. Ha feljebb tettem, akkor a tapadókorong éppen csak fogta az üveg peremén, ami miatt a tető mozdításával borult az egész, ugyanakkor jó volt a felszíni vízmozgás. Az esőztető óta most újra könnyebb minden. Az erős áramlás miatt, az itt olvasottak alapján, a lyukak átmérőjét, egy 4-es fúrószárral bővítettem. Az áramlás így jónak tűnik. Ha egyszer végre lekerül a tető, az akváriumról, akkor jön el az ideje a lilynek, de akkor már inkább egy igazi üveg kiömlő kerül fel, nem pedig a tákolt műanyag. Korábban „építettem” egy kis etető szigetet az előtérbe, mert azt gondoltam, hogy a lakóközösség így majd könnyebben megtalálja a napi betevőt. Néhány napig ide szórtam az eledelt, itt folyt a táplálkozás. Amolyan ebédlőasztalként funkcionált. Végül, napokkal később megszüntettem. Nem illett a képbe. A növekvő HM között nem mutatott jól és hiányzott az egybefüggő HM mező. Most mindenkinek újra keresnie kell a bepotyogó falatokat, de így legalább élvezetes nézni, ahogyan fejen állnak a Coryk, vagy épp bukdácsolnak a garnélák (Amano), a HM szálai között. Vízcserekor kiszedtem megtakarítani a középső nagy kavicsot, mert amióta az Anci elkerült itthonról, azóta zöld algásodik. Ő volt az, akinek a feladata volt a karbantartása, amit rendszerint el is végzett. Most rám hárult. Viszont emiatt, hogy kiszedtem megpucolni a követ, történt valami. Megtetszett, hogy milyen képet mutat az akvárium nélküle. Néhány napig barátkoztam a látvánnyal, majd úgy döntöttem, hogy nélküle haladunk tovább. Közben megérkeztek a várva várt új növények, melyek miatt szintén egy kis újításra volt szükség. Néhány növény újfent boncasztalra került. A Bacopa elkerült teljesen oldalra. Szorosan a bal oldali üveg mentén szeretném, ha nőne a továbbiakban. Célom, hogy idővel (amikorra fedél nélkülivé válunk) a felszín feletti arcát is megmutassa. A hátfalon lévő 2 HM bokor egyesült egy tömzsi, dús gömböccé. A közötte lévő, térelválasztóként tündöklő Rotala rotundifolia pedig elé került szétszórva, alacsonyabb kivitelben. Nagy fájdalmamra, ő rossz állapotba van a korábbi elrendezés miatt, mert a kétoldali HM és a nagy kavics takarása, elvette előle azt a kevés fényt is. Az alsó részen a szár teljesen felkopaszodott és töredezett. Sajnálom, mert nagyon szép volt.
Közben megérkeztek az új növények. A három újdonság közül, a HM egyesítésével felszabadult helyre beköltözött, a Limnophila hippuridoides. Elképesztően gyönyörű ez a növény. A lilás árnyalata lopja a tekintetet. Bízom benne, hogy sokáig színesíti az akvárium látképét. Második növényként elfoglalta a neki szánt helyet, 3 tő Crinum calamistratum. Ezt a növényt, ekkora méretben, még az akvárium indításakor terveztem beszerezni, de az ára miatt letettem róla. Most boldogság van, hogy a listámon, az ára töredékéért, sikerült ezt is kipipálnom. Tényleg olyanok a levelei, mint a polip csápjai, főleg amikor az áramlatok életre keltik. A harmadik új lakó pedig egy kis apróság. A termete ellenére, talán az egyik legszebb növény most odabent, főképp azért, mert virágzik is. A bimbóból ítélve hamarosan én is láthatom élőben. Ő egy Bucephalandra copper. Ha minden jól alakul, akkor rózsaszín virággal fogja elbűvölni a bent élőket és a kívülről csodálókat. Ami változás még történt, hogy a mai naptól kezdve, macro táp is került a vízbe. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mekkora változás várható emiatt. A macro tápért és a növényekért, hatalmas köszönettel tartozom egy Kedves fórumtársnak, @Luigi13-nak, és az Ő Kedves társának. Hálás köszönet Nektek! ;)
 

Attachments

  • Luigi13.jpg
    Luigi13.jpg
    32.4 KB · Megtekintések: 1
Ez volt a kis sziget, amit végül elbontottam. A változás miatt, emlékként azért maradjon meg, hogy ilyet többet ne csináljak :woot:
Látható a képen, a monoklijával együtt, a szegény kis pöttyös harcsám, Folti. Nagy valószínűséggel még az Ancitól kapta a pofont, amikor kergette őket.
 

Attachments

  • DSCF9799.JPG
    DSCF9799.JPG
    239.5 KB · Megtekintések: 1
  • DSCF9805.JPG
    DSCF9805.JPG
    247.5 KB · Megtekintések: 1
Nagyon tetszik! Kezd olyan holland akvárium stilusa lenni. A kőszörnyet ne engedd visszasettenkedni, határozottan jót tett a távozása :ROFLMAO:.
Kőszörny :ROFLMAO: A szekrény aljában pihen, nem kerül vissza. Nem értettem elsőnek, hogy mit értesz holland stílus alatt, de azóta felvilágosítottam magam. Igen, tényleg mondhatni hasonlóan alakul. Azt hiszem ez áll hozzám a legközelebb. Tetszik a sok, különböző növény egyszerre bezsúfolva. Ettől függetlenül, ha lesz egy 2. akváriumom, azt mindenképp valami sziklás, hegységes, hegyvonulattal fogom indítani. Építkezni akarok. Pláne, hogy a hétvége sziklakert építéssel telt. Végig azon gondolkoztam amíg a kisebb-nagyobb sziklákat pakoltam egymásra, illetve illesztettem egymáshoz, hogy milyen jó lenne ugyanezt az akváriumban építeni. Egyszer biztosan kipróbálom. Ha mást nem feltöltöm az udvart vízzel :LOL:
 
Napló cetli!

A makró táphoz fűzött remény beigazolódni látszik. Abszolút elvégzi a dolgát, növeszti a növényeim :) A Tripartita végre hoz új leveleket. Ezt vártam már mióta. Minden növényen látszik, hogy erősödik, pedig csak néhány nap telt el a használata óta. Tyuhú, mi lesz itt? :woot: Mivel ez csak egy kisebb mennyiségű táp volt, amit kipróbálásra kaptam, így gondoskodnom kell az utánpótlásról. Egy Kedves ismerősömmel megbeszéltem, hogy péntekre elhozza nekem az 500ml-s tápokat (mic-mac), és ha már arra jár, akkor hozatok vele még egy liter Mátrixot is, a szűrőbe. Ezzel be is fejezem a költekezést, a fejlesztések és növény vásárlások terén és végre az új lakókra fogok koncentrálni. 1-2 hét és jöhet a plusz halállomány és a várva várt Yellow Fire csapat.
Viszont!
A macro táp hatására erősödni látom a fonalas alga fajtáit, ezért a világítás csak 6 és fél órán keresztül üzemel. A Jávai mohát egy nyálkásabb zöld fonál féleség támadja, míg a HM között hosszú, 15-20 centis egyszeri szálak tekeregnek. Könnyen eltüntethetők fogkefével, mert nem kapaszkodnak annyira a növényekhez, mégis jó lenne rájönni, hogy mi okozza a jelenlétüket. Ebbe a hosszú szálakba már láttam beleakadni az egyik géb csajszit is. Meg is ijedtem. Segíteni akartam neki, de megoldotta, kiszabadult. Holnap vízcsere és fonál lehalászás lesz ezerrel. A gébek mindeközben nagyon rászoktak a Fissidens apró, világoszöld hajtásaira. Folyton lelegelik. Legutóbb a Buce, szépséges virágkezdeményét is megették. Az egyik géb konkrétan már akkora, hogy várom, hogy mikor fog kipukkadni. A Bacopa szárait (szálait) továbbra is ismeretlen tettes tördeli. Hiába akarom, hogy megnőjön magasra, valaki mindig lefelezi. Szerintem az Amanók azok.
 
Tökös brigádom, ugyan meg nem kóstolta a tököt. Töketlenkednek körülötte. Az ubi a best, azt szeretik igazán! A garnélák érkezésekor majd újra próbálkozom a tökkel.
 
Az algák nálam is erőre kaptak, azután, hogy elkezdtem a macro-micro kombót használni. A fényt nagyon durván vissza kellett vennem, hogy uralni tudjam a fonalalgát. Öröm hallani, hogy kezd beindulni a növény burjánzás. :)
 
Back
Oldal tetejére