• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

@Meskó @Greg Filth :)
Mesi, te azt gondolod, hogy a cicám egy terrorista? :woot: A légynek sem tudna ártani. Ha lát egy legyet, konkrétan elkezd beszélni hozzá. Nem tudom, valószínűleg klingonul, mert nem igazán értem, de sanszos, hogy a légy sem. :ROFLMAO:
Greg! Igen, szokott duzzogni, ha valami ne a tervei szerint alakul. :) Néha durva sérülésekkel jutalmaz :jimlad:
 
Naplóbejegyzés!

Metszés.

Eljött hát a várva várt pillanat. Az előtéri HM mező, olyan intenzív növekedésbe kezdett az elmúlt napokban, hogy jobbnak láttam, ha most a vízcsere alkalmával, megnyírom. A levágott darabok elültetésével olyan sűrű pázsitot sikerült létrehozni az előtérben, hogy a garnélák biztosan ott fognak focizni egész nap, ha végre megérkeznek. Bízom benne, hogy a metszés hatására, az elágazó hajtások miatt, még sűrűbb, még tömörebb szőnyeg alakul ki belőle. Nagyon jól néz ki. A háttérben lévő HM viszont valamiért nem tetszik igazán. Talán túl sűrűn ültettem, nem tudom. Szerintem megbolygatom a következő vízcsere alkalmával. A Hengeli razbórák nagyon jó fejek. Mindvégig figyelemmel kísérték a metszést, sőt, amikor a hálóval óvatosan szedtem össze a levágott kis darabkákat, némelyikük úgy gondolta, hogy körülnéz benne. Bármikor, amikor halakat akartam kiszedni az akváriumból, kergetnem kellett őket, de ezek a kis narancsok, a kíváncsi természetüktől hajtva, maguktól beleúsznak. Óriásiak. Alig várom, hogy megérkezzen a csapat másik fele. A metszés végeztével újra felépítettem a víztornyomat, és átemeltem 40 liter GH+ által sózott vizet az akváriumba. A GH+ használatával kapcsolatban egy újabb jelenség ütötte fel a fejét, ez pedig nem más mint a vízkőlerakódás. Az akváriumon és a cserevizet tároló vödrök peremén is látványos volt. A fene! Így jár az, aki a 6-os csapvizet, 16-os keménységűre sózza. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha egyszerűbb lenne a KH-t minuszolni. :bored:

:snaphappy: pillanat..
 
Tehát akkor metszés előtt, az előtér, ami igazán nagyot nőtt az elmúlt héten:
DSCF9664.JPG
Fűnyírózva: (baromi jó érzés fazonírozni őket)
DSCF9749.JPG
Jobb és bal oldalon pedig már cseperedik a SessiFlóri és a Bacopa ;)
Minőségi fotó nincs, elvitte a cica. Napokkal később várható.
Sziasztok!
Pá napló!
 
Seachem Acid Bufferrel tudod csokkenteni a KHt a GH emeles helyett (ennek a termeknek a jo tulajdonsaga, hogy CO2 forassa alakitja a KHt, amit a novenyek felvehetnek), viszont ez a phdat is csokkentheti.
 
Juuuj, tényleg megkopasztottad ezt a gyönyörűséget? :D - mármint a macskoszt.
Szia!
Muszáj volt. Az igazság az, hogy az első kép (amin bundában van), az a régebbi. Amikor hozzám került, 2 évesen, teljesen elhanyagolta a gazdája és a szőre egy összeállt csomó volt, de konkrétan az egész. A hátán, mintha egy teknőspáncél lett volna, olyan kemény egybefüggő volt ott a szőr. Gyorsan elsiettünk egy kozmetológiába és a kozmónéni megnyírta. A hátáról egybe lejött az egész, mint egy U alakú páncél. Nagyon sajnáltam. Azóta már nem is emlékszik a régi, rossz életére. Közben megismerkedett a fésűvel is. Köszöni szépen jól van :D
 

Attachments

  • DSCF9266.JPG
    DSCF9266.JPG
    217.8 KB · Megtekintések: 0
Seachem Acid Bufferrel tudod csokkenteni a KHt a GH emeles helyett (ennek a termeknek a jo tulajdonsaga, hogy CO2 forassa alakitja a KHt, amit a novenyek felvehetnek), viszont ez a phdat is csokkentheti.
Szia!
A PH-m is magas, szóval azt sem bánnám, ha csökkenne. Gondolod, hogy akár 10NK -val is képes csökkenteni, a 126 liternyi vizet? Vajon mennyit kell használnom belőle, árban megéri? Mindjárt olvasok róla, hogy mi is ez. Nagy köszi! ;) (y)
 
Napló fecni!

Hoztam a legközelebbi akvarisztikai boltból vasat, a növényeknek. Csodálkoztam, hogy volt ilyen náluk. Könnyű élet Ferkó -áll a címkéjén. (Easy L. Ferro) Szerintem mindegyik növény meghálálja majd, főként a pirosabbak. Azért gondoltam, hogy jót teszek vele, mert a Rotala és a Ludwigia csúcshajtásainak színe, már inkább fakó lilának hat, pedig néhány centire van csak a fénycsövektől. Továbbá, apró lyukak és átlátszó foltok jelentek meg némelyik Rotala, Crypto és Bacopa levélen, ezért a Profito adagját is emelnem kell, mert gyanús, hogy nincs elegendő kálium. Viszont ezzel kapcsolatban előbb megvárom a növények reakcióját a vas adagolására, mert lehetséges, hogy csupán a vashiány kever be, a kálium nem megfelelő hasznosulásában. Hiába, a mostanra összegyűlt növény hadsereg hamar felszipkázza a tápanyagokat, de hát ez a dolguk. Én pedig hű szolgaként öntöm nekik. Néhány nap és kiderül, hogy ez okozta a hiánytüneteket, vagy sem. Természetesen ezt is a fórumról puskáztam ki, mint már megannyi mindent.
Köszi fórum! ;)
 
Seachem Acid Bufferrel tudod csokkenteni a KHt a GH emeles helyett (ennek a termeknek a jo tulajdonsaga, hogy CO2 forassa alakitja a KHt, amit a novenyek felvehetnek), viszont ez a phdat is csokkentheti.
Túl az olvasáson. Ebből iszonyú mennyiséget kellene beszórnom és a számomra kedvező KH érték elérésekor, nem tudom, hogy hol állna meg a PH. o_O
 
Ennyi növényre lehet érdemesebb lenne már a tápváltás. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Szió!
Mindig másra költöm el az árát :ROFLMAO: Persze csak azért, mert még van a Profitóból fél liter. Egyszer csak eljön az az idő, hogy nem találok üres cm-t, a talajon, na akkor majd növény helyett, új tápot vásárolok. :ROFLMAO: Egyébként, ha durva hiánytünetek lennének és foszladozások, mint az elején a víz szikessége miatt, akkor szaladnék az új tápért. Egyelőre úgy néz ki, ízlik nekik a jelenlegi és makró hiány (NO3) sincs, a teszt alapján. Ejj ráérünk arra még.. :ROFLMAO:
 
Amióta megvettem a Sessiflórit, azóta mindennap gyönyörködöm benne. Most, hogy este (már lámpaoltás után) felkapcsoltam a világítást, a fotók végett, megtudtam, hogy ő becsukódik, amikor aludni készül. :happy: Amúgy, óriási nagyot nőtt. Pár napja még a Fissi aljáig ért. A másik oldalon pedig a Bacopa növekszik és törekszik.
(fent a felszínen is ő úszkál, valamiért egy szál eltört) S, hogy milyen fotók miatt kellett a fény?
Tádám:
01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg
Imádom! :love:
 
Azon gondolkodám, hogy vajon kell-e több Easy carbo, az akvárium vizébe? A Bacopa egy újabb szála törött ma el, pedig nem piszkáltam semmit odabent. A petrezselyem (Hygrophila D.) egyik szára is eltört és úszkál. Tudom, hogy ő gyengócább növény, de akkor is. A csöpp halaim sztem erre nem képesek, így én gyanítom, hogy a szén az, ami hiányzik nekik. Hülyeség? Emelhetek bátran a 126l víz, napi carbo adagján, ami jelenleg 2ml? Mondjuk 4milire, vagy 3-ra? Vagy sötétben tapogatózom?
Tanácstalan smile :bag:
 
Szia!
Nagyon szépek lettek a növényeid!

Emelhetek bátran a 126l víz, napi carbo adagján, ami jelenleg 2ml?

Szerintem mehet nyugodtan a 4 ml. (Gyári ajánlás sok növénynél: 2 ml/50 l/nap.) Aztán meg meglátod, hogy elég-e nekik.
 
Szia!
Nagyon szépek lettek a növényeid!



Szerintem mehet nyugodtan a 4 ml. (Gyári ajánlás sok növénynél: 2 ml/50 l/nap.) Aztán meg meglátod, hogy elég-e nekik.
Szia!
Megemeltem az adagot, de óvatosságból inkább csak 3-ra, nehogy valaki életébe kerüljön nekem. Később emelek még rajta. A HM őrülten buborékozik most. Kicsit már zavaró is nekem. A növények nevében is köszönöm a bókot! Igazából Nigro nagyurunknak köszönhetem, mert ő derítette ki, hogy szikes a víz és javasolt rá megoldást ;)
 
Minden növény jól érzi magát, egy kivételével. A fenti képen, a Crypto melletti Tripartita. Amióta megvan, egyre csak kisebb. Igaz,már kétszer költözött, ez gondolom annyira nem használt neki, de legutóbbi helyén már hetek óta stagnál. Más naplókban olyan szép bokor alakult ki belőle. Azt hittem felfut a fára, de nem akar, helyette inkább csak ott ül. Lehet, hogy nem hallotta, hogy start? :punch:
 
Back
Oldal tetejére