• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Medence vízforgató

hnorbi

VIP kertész
Sziasztok!

Megjött a jó idő, felállítottuk a gyerekeknek a kertben a medencét, és most nézegetek, milyen vízforgatót tudnék hozzá venni, ami tényleg tisztán tartja a vizet. A gyári kis papírszűrős vízforgató a tavalyi tapasztalatok alapján semmit nem ér, ehelyett kellene egy komolyabb. A mostani medence Bestway 5m3-es puhafalú, de tervezek majd egy nagyobb merevfalút később, ahogy nőnek a gyerekek, azt is jó lenne majd, ha kiszolgálná a vízforgató.

Amiket találtam, azok a homokszűrős szivattyúk, ezek ára 50e-ről indul, és kb. 6m3 víz szűrésére elegendő. Ez árban egy kicsit húzós, ehelyett keresek alternatívát, gondolkodom DIY megoldásban is, van itthon egy használaton kívüli 30l-es műanyag hordóm, egy megfelelő szivattyúval lehet, hogy olcsóbban jönnék ki.

Erre várok ötleteket, ki mit javasol?
 
Egyik évben én csináltam a 3,6-os átmérőjű, puhafaluhoz 30 literes hordóból és fűtéskeringető szivattyúból. Csövezésre 3/4-es KPE csövet használtam, amire passzentosan rá lehetett húzni a szintén Bestway medence gégecsövét( ha jól tudom a másik nagy gyártó más méretű csövet használ) menetes bekötöidomokat viszont, ebayről tudtam csak rendelni, de azthiszem van az aquadepoban is.
Vízforgató teljesítménye nagyon komoly a hozzá adott papírszürőshöz képest, 3-as fokozatban a medence közepéig fodrozta a vizet.
 

Attachments

  • IMG_20170606_111645.jpg
    IMG_20170606_111645.jpg
    195.4 KB · Megtekintések: 1
Egyik évben én csináltam a 3,6-os átmérőjű, puhafaluhoz 30 literes hordóból és fűtéskeringető szivattyúból. Csövezésre 3/4-es KPE csövet használtam, amire passzentosan rá lehetett húzni a szintén Bestway medence gégecsövét( ha jól tudom a másik nagy gyártó más méretű csövet használ) menetes bekötöidomokat viszont, ebayről tudtam csak rendelni, de azthiszem van az aquadepoban is.
Vízforgató teljesítménye nagyon komoly a hozzá adott papírszürőshöz képest, 3-as fokozatban a medence közepéig fodrozta a vizet.
A hordóba milyen szűrőanyagot tettél?
 
A hordóba milyen szűrőanyagot tettél?
Volt több liternyi keramiagyűrűm, és valamennyi szivacsom, azt tettem bele. Viszont az a gond ezzel a megondassal, hogy gyenge hozzá a hordó. Én kb 3/4-ig tudtam csak feltölteni szürőanyaggal, de így is összeszívta a szivattyú a hordót. Vagy merevíteni kellene, vagy valamilyen rozsdamentes hordóból kellene csinálni.
 
Nekem egy tószivattyú volt rákötve egy hordóra, ami 3-4 féle szemnagyságú kaviccsal/kvarchomokkal volt töltve. A szivattyú talán ha 500 l/h-t nyomott a hordóra, de a szűrőanyagon még nem tudott megfelelő mennyiség átfolyni, mindig durván nyomás alá került a hordó (és persze a zárása nem volt tökéletes). Ez tóhoz volt kitalálva. Medencénél elég lehet a szivacs, mert itt inkább a mechanikai szűrés a lényeges. Gyerekkori merev falú medencénknek is szivacsos szűrője volt, az elég jól működött évekig.
Látom manapság még a fémvázas nagyobb medencéket is ilyen kis papírszűrős vízforgatóval adják...
 
Sziasztok!

Megjött a jó idő, felállítottuk a gyerekeknek a kertben a medencét, és most nézegetek, milyen vízforgatót tudnék hozzá venni, ami tényleg tisztán tartja a vizet. A gyári kis papírszűrős vízforgató a tavalyi tapasztalatok alapján semmit nem ér, ehelyett kellene egy komolyabb. A mostani medence Bestway 5m3-es puhafalú, de tervezek majd egy nagyobb merevfalút később, ahogy nőnek a gyerekek, azt is jó lenne majd, ha kiszolgálná a vízforgató.

Amiket találtam, azok a homokszűrős szivattyúk, ezek ára 50e-ről indul, és kb. 6m3 víz szűrésére elegendő. Ez árban egy kicsit húzós, ehelyett keresek alternatívát, gondolkodom DIY megoldásban is, van itthon egy használaton kívüli 30l-es műanyag hordóm, egy megfelelő szivattyúval lehet, hogy olcsóbban jönnék ki.

Erre várok ötleteket, ki mit javasol?
Nekem annak idejen a hordos megoldas, ugyanugy szivattyuval ellatva, mukodott 1 szezon vizcsere nelkul. Szuro anyag kozet gyapot. Vettem egy balaval, nyar vegere maradt meg belole eleg. Jol megtomve. Aljan a 10cm kavicsagy. A viz fentrol lefele haladt. Mindent kiszurt. Kb 4-5 hetig volt jo egy toltes
 
Látom manapság még a fémvázas nagyobb medencéket is ilyen kis papírszűrős vízforgatóval adják...

Sajnos kb. annyit is ér. Mindegyik medencéhez adják a vízforgatót, persze tisztában vannak vele, hogy gyenge, és következő szezonra a kukában landol, a tulaj pedig kénytelen beruházni egy komolyabb homokszűrőre, ha tiszta vizű medencét szeretne. Ez is a business része.
 
Sajnos kb. annyit is ér. Mindegyik medencéhez adják a vízforgatót, persze tisztában vannak vele, hogy gyenge, és következő szezonra a kukában landol, a tulaj pedig kénytelen beruházni egy komolyabb homokszűrőre, ha tiszta vizű medencét szeretne. Ez is a business része.

Igen, viszont a medencéhez van igazítva, mert az sem bír két nyárnál többet, tisztelet a kivételnek.:) De sajnos legyen akármilyen is a szivattyú, ha tiszta vizű medencét szeretnél, akkor rendszeresen takarítani kell (háló, porszívó), és (vagy) nagyon-nagyon vigyázni a tisztaságára (klórtabletta, takarófólia, lábmosás, úszósapka (szőrtelenítés?:ROFLMAO:)).
 
Én ezt az oldalt szoktam átlapozni (http://users.atw.hu/mobilmedencek/faq.htm) és a hozzá kapcsolódó index fórumot. Tavaly volt egy kevesebb, mint egy m3-es pancsolónk, idén egy 2,3m3-es kerek medencét töltöttünk fel. Egyenlőre a hozzá kapott papírszűrős csodát használom multi tablettával, egyszer már sokkoltam is klórral a medencét, szóval abszolút a kezdeti lépéseknél tartok.
Klór teszted van már?
Mennyit tud a vízforgatód? Az oldalon szereplő ajánlás alapján naponta 3x kell megforgatni a medence vizét. Azaz neked annyi ideig kell járatni a szűrőt, amíg meg nem mozgatsz 15m3-t. Sokat nem lehet tuningolni a kis ketyerét, de ha kap egy-egy könyököt a be- és a kiömlő (hogy forogjon a víz), és egy kis vileda törlőbe tekered a szűrőbetétet, javíthatsz a helyzeten.

DIY szűrőre egyébként nem emlékszem, inkább homokszűrőket szoktak ajánlani.
 
No a hétvégén felállítottam a szülők levetett medencéjét (Fater épített maguknak egyet:shifty:, így ez már nem kellett neki) - 305x76-os Bestway csoda, gyorsan letérköveztem neki egy placcot, kapott polifoam-ot. Tegnap már meleg volt a víz...
DE: az "úszógumi" lassan, de folyamatosan ereszt, végül is ez egy lényegtelen része a medencének...:rolleyes: a szűrőt tök felesleges járatni (pedig nem is a gyárit, hanem egy korábbi Intexes nagyobb kapacitású van rátéve, de csak energiapazarlás...) viszont jó, hogy megvan a régi intexes takaróponyva is. Ez a lelke: le kell takarni, ha nincs használva, csak tisztán szabad belemenni, és folyamatosan klórozni. A nagyobb szemetet pedig le kell halászni.
 
Back
Oldal tetejére