• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

mechanika + biológia

BaraQda87

Nézelődő
Kérdésem az lenne, hogy van egy serafil 900-as külső szűrőm ami 2 kosaras. Ezen a szűrőbe folyó ág 16/22 és a kifolyó meg 12/16. Ezt szeretném megcserélni, hogy kifolyáskor ne legyen akkor az áramlat és csak simán kifolyatnám. És az épített kizárólag biológia szűrő csinálná az áramlást.(200 vagy 250 csatorna cső 40 magasan, egy 600 vagy 800 l/h-s pumpa hajtaná). A serafil-be meg csak szivacsok és perlon lenne. Az akvárium 160l(100*40*40) brakk víz gömbikkel és műnövénnyel. Megpróbálom majd lerajzolni, de remélem érthető voltam.
 
Kérdésem az lenne, hogy van egy serafil 900-as külső szűrőm ami 2 kosaras. Ezen a szűrőbe folyó ág 16/22 és a kifolyó meg 12/16. Ezt szeretném megcserélni, hogy kifolyáskor ne legyen akkor az áramlat és csak simán kifolyatnám. És az épített kizárólag biológia szűrő csinálná az áramlást.(200 vagy 250 csatorna cső 40 magasan, egy 600 vagy 800 l/h-s pumpa hajtaná). A serafil-be meg csak szivacsok és perlon lenne. Az akvárium 160l(100*40*40) brakk víz gömbikkel és műnövénnyel. Megpróbálom majd lerajzolni, de remélem érthető voltam.

Ne cseréld meg a kettőt - pont ugyan azért, amiért a szűrőből kijövő ágat fojtjuk. Inkább tegyél be egy (dupla)csapot, és azon próbáld beállítani.
Tényleg műnövény???:confused::cry::wtf:
 
Ne cseréld meg a kettőt - pont ugyan azért, amiért a szűrőből kijövő ágat fojtjuk. Inkább tegyél be egy (dupla)csapot, és azon próbáld beállítani.
Tényleg műnövény???:confused::cry::wtf:

A dupla csapra nem is gondoltam:p, Ha tudsz olyan növényt mondani ami a 6%-os sótartalmú vízet bírja, akkor megpróbálom. Persze CO2 nélkül vagy elég ha csak csepegtettem neki:p. Anubias, lándzsás vizipáfrány kilőve, mert nem gyilkolok többet:p. És csak olyat ami neked is kibírta ezeket a körülményeket.
 

Megkaptam a pvc csövet elzáróval együtt olyan 60 cm és 200 as átmérőjű kiszámoltam, hogy a hasznos szűrési rész kb 15l lesz és elgondolkodtam azon, hogy elég lenne-e ez szivaccsal és a biológiai töltetekkel?! mert a serafill 900 as az kb 3 liternyi szűrő anyagot tudok bele tenni és abba raktam volna csak a szivacsot, de ha már ekkora lenne a DIY szürő akkor elférne benne minden. Hogy lenne hatékonyabb? sera meg a diy vagy elég lenne a diy egy nagyobb pumpával?
Válaszokat előre köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére