• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Maximas 35 literes akija

maximas

Tapasztalt kertész
hello,

szeretném bemutatni az új akimat, nagyjából ez az első amiben már figyelni akarok mindenre ami fontos a növényeknek. Tegnap 4 óránál többet szenvedtem az egésszel (mondjuk segítség nélkül lehet még most is dolgoznék.), igaz ebben benne volt a régi akinak a szétszedése is. Az echinodorus beültetése borzasztó nehéz volt, kicsit látszik is rajta, hogy már ideges voltam. Remélem be fogja futni a kövek körüli részt. Egyébként tervezek még bele legalább egyfajta növényt amit a jövő héten vennék meg, de még nem döntöttem el milyet vegyek, talán ti majd mondtok valami jót.

Akvárium.

méret: 53x24x29 -->35 liter
szűrés: Eheim Liberty 2041
talaj: JBL Florapol + Manado
növénytáp: Tropica plant nutrition, (meg Carbo pár nap múlva)
CO2: élesztős pár napon belül
vízcsere: heti 50 százalék
világítás: egyelőre 11w de napokon belül 2x11w, 6500k

növények:
Echinodorus tenellus
Bacopa Australis
Microsorium

halak:
kék neon 6db
hengeli razbóra 4db
Ancistrus algaevő 1db
pillangó tarkasügér pár Állítólag egy hím és nőstény, elég kicsik még, de nekem nagyon egyformának tűnnek. Ilyen kis korban, hogy tudom megállapítani a korukat? (nem a tropicalfishben vettem, ezért nem bízok 100%-osan az eladóban)

kövek: 3 kg indiai megkövesedett fa
még egy fa is fog bele kerülni, egyelőre áztatom (a nevére nem emlékszem, de nem mangrove)

Itt egy pár kép, sajnos nem túl jó minőségűek.

artegor újságpapíros megoldása :D
P2050842.jpg

P2060858.jpg

P2060860.jpg

köszönet artegornak, sokat segített ;)
 
Kezdetnek nem rossz!
Szerintem próbáld meg előtéri növénynek a Eleocharis parvula-t!
- vízszintben van az aki?
 
Szia!
Gratula az új akidhoz!

Néhány észrevétel:
- az egész akinak egyenletesen kellene vízszintben felfeküdni, a hungarocell egy kicsit (pár mm-t) túl is nyúlhat, bár egyszerűbb (és szebb) polifoamra rakni
- az üvegtető sokat lefoghat a fényből
- indításkor nem szerencsés a halakat betelepíteni, csak 4-6 hét múlva, miután beállt a szűrésed
- érdemes több növénnyel indítani.
 
hello,
rendeben megpróbálok beszerezni polifomt. új növényeket a jövő héten akarok venni. A halakkal sajnos nem tudtam mit kezdeni.
 
Szia,
A Microsorumot nem a talajba ültetted, igaz? - ott általában elrothadnak a gyökerei. Inkább tereptárgyakhoz szokták kötözni.
De ha rosszul látom, akkor bocs.
 
abba volt eddig, de rákötöm a fára amit eddig áztattam, valamint az echinodorust is szétültem kis csomókba. így sokkal jobb.
 
Grat az akihoz,Maximas!
Még soksoksok növényt bele:)
Nem látom elég jól a képeden..de úgy lehet megkülönböztetni a Ramijaidat..hogy a nősténynek a hasa kissé rózsaszines,lilás beütéssel operál;)
 
Hello!
köszönöm! Egyre több növény kerül bele, de még tervezek bele. Péntek körül rakok fel újabb képet :) Szerencsére úgy tűnik, hogy tényleg hímet és nőstényt kaptam.
Egyébként falnak megyek a hülye melegítő miatt olyan ronda nem tudom hova tenni :( majd a növények mögé akarom ha megnőttek.
 
Átalakítottam az akit, a halak kikerültek belőle.
(egyelőre)
P2210910.jpg

Már csak az idegesít, hogy nem tudok rendes képet készíteni az aksiról :twisted:
 
Régen láttunk képet az akiról. Remélem megoldódott a hungarocel és vizszintesbe hozás kérdése. :)
 
Back
Oldal tetejére