• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Matrix Trop

Annak ellenére, hogy elismerem a pumice hatékonyságát, több bajom van ezzel a cuccal: nulla termékinformáció (csak egy bizonyíthatatlan állítás, h a Seachemmel azonos bányákból származik), nulla garancia, nulla szabványkövetés (legalábbis nem tudni, megfelel-e az állategészségügyi normáknak), sunyi márkapolitika (a fogyasztók tudatos megvezetése a névhasználattal). Szóval etikai oldalról erősen megkérdőjelezhető. Csak egy kicsit kellene tenni azért, hogy ne csak egy komolytalan termék legyen...


Nem kötözködés csak saját szubjektív véleményem, ha hülyeség akkor figyelmen kívül kell hagyni.

"nulla termékinformáció"
Ezt nem is értem mivel annyi infó van róla írva mint bármely más terméken.
A sera,jbl,tetra,ada és sorolhatnám még, mivel van több termékinformáció a dobozán?


"(legalábbis nem tudni, megfelel-e az állategészségügyi normáknak)"
A tulaja a 2014-es AGA versenyt nyerte meg, és ez a szűrőanyag volt benne. Szerintem ez elég nagy teljesítmény egy világversenyen.
De ezenkívül még Debrecenben a Tudományok Palotájában lévő 19.000 literes akváriumban is ez a szűrőanyag dolgozik.
Szerintem ha nem felelne meg a normáknak akkor nem ezt tették volna bele külön kérésre.
Szerintem csak te vagy az egyetlen aki vásárlás előtt megnézi, hogy megfelel-e az állat egészségügyi normáknak, az adott termék. És fogadni mernék, hogy nem sokat találnál a doboz hátoldalán. Ugyanis a sera vipagram nevű díszhaltáp dobozán nincs feltüntetve magyar nyelven, hogy odaadhatom a halaimnak mert megfelel az előírásoknak
Meg ugye a NAV is rendszeresen járja az országot és szúrópróbaszerűen ellenőriz.

"sunyi márkapolitika (a fogyasztók tudatos megvezetése a névhasználattal)"
Elméletileg ugyanaz mint a seachem csak apróbb szemű. Csak egyféleképpen lehet megbizonyosodni róla, ha az ember bevizsgáltatja. Már volt itt a fórumon rá pálda igaz nem hivatalos csak hobbi szinten.
De ha van valami bizonyítékod ne tarsd vissza. Ha nincs akkor csak rosszindulatú megjegyzés. Miből gondolod, hogy az eheim,sera,ada szűrőanyaga nem valami bóvli? Mikor veszel eheimet nem adnak tanúsítványt, hogy bizonyítsák a szűrőanyag minőségét.

"Csak egy kicsit kellene tenni azért, hogy ne csak egy komolytalan termék legyen"
Mond el, hogy mit?
Ha ezt kifejtenéd, szerintem nagyon örülne neki az illető, de nem csak ő hanem az itt lévők is szívesen vennék a tanácsod ha értékes.

Ja igen, ezt miért nem írod le a másik fórumon is, hogy szélesebb képet kapj a vélemények alapján?


Köszönöm.
 
Aki a Tropot árulja, az is busás haszonnal teszi. Lehet, hogy egy okos akvakertész van a dolog mögött :)
(n)
" Mikroszkóp alatt nem volt sok különbség a Trop és a Seachem Matrixja között...
Viszont árban annál inkább.
És az a mikroszkópos vizsgálat mitől volt hiteles? Mert valaki leírta, vagy mert láttál fényképet? Honnét tudod mindegyik képnél nem e ugyanaz a termék egy másik darabját látod? Én azért szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Főleg a sunyi ,nemlehet tudni ki gyártja dolog zavar. Nekem ha lenne egy cégem ami ílyen terméket gyárt, és biztos vagyok a termékem jó, de legalább átlagos minőségében ,és még jó áron is tudnám kínálni én BÜSZKÉN KIÁLLNÉK a termékem mögött vagy mellett!
Nem szeretnék senkit megsérteni ,de fiatal koromban amennyien át... "én néha még magamban sem bízom" /Zimmer Feri/;):)
 
Utoljára módosított:
és még jó áron is tudnám kínálni én BÜSZKÉN KIÁLLNÉK a termékem mögött vagy mellett!

A forgalmazónak van egy saját boltja/fóruma ahol ezt meg is teszi. A kertészen kereskedők nem promózhatnak. Ezért is kértem, hogy anélkül ne savazzunk, hogy a másik fél válaszolni tudna.
Érdemes minden kérdést feltenni a megfelelő helyen.
 
A forgalmazónak van egy saját boltja/fóruma ahol ezt meg is teszi. A kertészen kereskedők nem promózhatnak. Ezért is kértem, hogy anélkül ne savazzunk, hogy a másik fél válaszolni tudna.
Érdemes minden kérdést feltenni a megfelelő helyen.
Igazad van! Bocsi! DE megint felhúztam magam.
Hihetetlen hogy ez a vasárnapi boltbezárás milyen indulatokat kelt :D:D:)
Na buuumm! Megint vasárnap van....:ROFLMAO:
 
(n)

És az a mikroszkópos vizsgálat mitől volt hiteles? Mert valaki leírta, vagy mert láttál fényképet? Honnét tudod mindegyik képnél nem e ugyanaz a termék egy másik darabját látod? Én azért szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Főleg a sunyi ,nemlehet tudni ki gyártja dolog zavar. Nekem ha lenne egy cégem ami ílyen terméket gyárt, és biztos vagyok a termékem jó, de legalább átlagos minőségében ,és még jó áron is tudnám kínálni én BÜSZKÉN KIÁLLNÉK a termékem mögött vagy mellett!
Nem szeretnék senkit megsérteni ,de fiatal koromban amennyien át... "én néha már magamban sem bízom" /Zimmer Feri/;):)
Megértem a szkepticizmusodat.
Ezt a mikroszkópos vizsgálatot egy fórumozó társunk végezte, és ezen kívül még nagyon sok kőzetet megvizsgált. Ezért gondolom azt, hogy neki talán hihetünk, mert nem eladó, és nem érdeke, hogy hamisítson az eredményeken. Mellesleg nagyon tanulságos volt, én ajánlom figyelmedbe a Fontos - Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12) | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community topicot.
 
(n)

És az a mikroszkópos vizsgálat mitől volt hiteles? Mert valaki leírta, vagy mert láttál fényképet? Honnét tudod mindegyik képnél nem e ugyanaz a termék egy másik darabját látod? Én azért szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Főleg a sunyi ,nemlehet tudni ki gyártja dolog zavar. Nekem ha lenne egy cégem ami ílyen terméket gyárt, és biztos vagyok a termékem jó, de legalább átlagos minőségében ,és még jó áron is tudnám kínálni én BÜSZKÉN KIÁLLNÉK a termékem mögött vagy mellett!
Nem szeretnék senkit megsérteni ,de fiatal koromban amennyien át... "én néha még magamban sem bízom" /Zimmer Feri/;):)

megbocsáss, de ez közröhej. egy olyan fórumon szídod vadul az adott terméket és forgalmazót/gyártót, ahol pontosan tudod, hogy NEM TUD kiállni magáért. ha valamelyik fórumtag a védelmére kel, azt rögtön hiteltelennek bélyegzed. ez mi, ha nem "sunyi"? nem kerül kettő percbe sem megtalálni az adott boltot, sem a fórumát. nem egy ciprusi vagy kajmán szigeteki szerveren, csak ip-cím alapján megtalálhatóan üzemelnek. mibe kerülne oda ellátogatni és ott kérdezni vagy kifejteni a nemtetszésed? ott egyből hivatalos választ is kapnál rögtön magától a gyártótól. vagy épp ezért nem?

marha könnyű ez így. kifejezetten felhúztam magam a "sunyi" jelzőn, meg a "nemlehet tudni ki gyártja" kifejezésen. egészen pontosan lehet tudni, ki gyártja.

eh.
 
megbocsáss, de ez közröhej. egy olyan fórumon szídod vadul az adott terméket és forgalmazót/gyártót, ahol pontosan tudod, hogy NEM TUD kiállni magáért. ha valamelyik fórumtag a védelmére kel, azt rögtön hiteltelennek bélyegzed. ez mi, ha nem "sunyi"? nem kerül kettő percbe sem megtalálni az adott boltot, sem a fórumát. nem egy ciprusi vagy kajmán szigeteki szerveren, csak ip-cím alapján megtalálhatóan üzemelnek. mibe kerülne oda ellátogatni és ott kérdezni vagy kifejteni a nemtetszésed? ott egyből hivatalos választ is kapnál rögtön magától a gyártótól. vagy épp ezért nem?

marha könnyű ez így. kifejezetten felhúztam magam a "sunyi" jelzőn, meg a "nemlehet tudni ki gyártja" kifejezésen. egészen pontosan lehet tudni, ki gyártja.

eh.
Tiszteletben tartom @viktorlantos t valamint a fórumot ezért részemről lezártnak tekintem ,és nem vitatkozom.
 
Tiszteletben tartom @viktorlantos t valamint a fórumot ezért részemről lezártnak tekintem ,és nem vitatkozom.

Ha tiszteletben tartanád Viktort , akkor a kérésének eleget tennél " Érdemes minden kérdést feltenni a megfelelő helyen."
 
Utoljára módosított moderátor által:
(n)

És az a mikroszkópos vizsgálat mitől volt hiteles? Mert valaki leírta, vagy mert láttál fényképet? Honnét tudod mindegyik képnél nem e ugyanaz a termék egy másik darabját látod? Én azért szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Főleg a sunyi ,nemlehet tudni ki gyártja dolog zavar. Nekem ha lenne egy cégem ami ílyen terméket gyárt, és biztos vagyok a termékem jó, de legalább átlagos minőségében ,és még jó áron is tudnám kínálni én BÜSZKÉN KIÁLLNÉK a termékem mögött vagy mellett!
Nem szeretnék senkit megsérteni ,de fiatal koromban amennyien át... "én néha még magamban sem bízom" /Zimmer Feri/;):)

A mikroszkopikus vizsgálatok a készítő diplomamunkájának a részletei.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!!

Megpróbálkozom újraéleszteni a topikot ha Viktor engedi. :)
Nem tudom idő közben kinek mi a véleménye a szűrőanyaggal kapcsolatban? Nekem személy eszerint nem jó tapasztalataim vannak :(
Low tech akváriumom van, bővebb infó a naplómban.
Több mind három hónapja tettem be az első 1liter szűrőanyagot a szűrőbe. Körülbelül 1-1,5 hónapja szenvedni látom a növényeket, van amelyik teljesen kimúrdált.

Tápozásom: naponta 3ml profitó; 4ml Green Aqua Micro; 5ml Carbo;

hygrophila difformis : Nem úgy nő mind előtte, néhol levelei barnásodnak
hygrophila polysperma : alúlról kopaszodik, levelein zöldes foltok(nem alga)
shinnersia rivularis : levelein zöldes foltok(nem alga), Néhol levelei foszlanak
egeria densa : színte teljesen kihalt, naplómban látható milyen szép terjedelmes volt a szűrőanyag használata előtt.

Szeretném ha írnátok tapasztalatokat a szűrőanyaggal kapcsolatban!!
 
Low tech akváriumom van, bővebb infó a naplómban.
Több mind három hónapja tettem be az első 1liter szűrőanyagot a szűrőbe. Körülbelül 1-1,5 hónapja szenvedni látom a növényeket, van amelyik teljesen kimúrdált.
Tápozásom: naponta 3ml profitó; 4ml Green Aqua Micro; 5ml Carbo;

Szerintem csak annyi, hogy jól dolgozik a szűrésed. Lehet, hogy csak kellene egy kis macro. A gyártót már kérdezted ezzel kapcsolatban?
 
A gyártót nem kérdeztem.
Macro-t adják a halak. (szerintem) !!!
Káliumot biztos nem, ahhoz, meg hogy ellássák makróval egy növényes akvárium növényeit pusztán a halak, csúnyán túl kéne telepíteni...
Szerintem adagolj makrót, vagy keverj sajátot.
 
Káliumot biztos nem, ahhoz, meg hogy ellássák makróval egy növényes akvárium növényeit pusztán a halak, csúnyán túl kéne telepíteni...
Szerintem adagolj makrót, vagy keverj sajátot.

Ejj!! Ezt akkor csúnyán benéztem hogy a halaim bőven ellátják macro tápanyaggal a növényeimet....
 
Sziasztok!!

Megpróbálkozom újraéleszteni a topikot ha Viktor engedi. :)
Nem tudom idő közben kinek mi a véleménye a szűrőanyaggal kapcsolatban? Nekem személy eszerint nem jó tapasztalataim vannak :(
Low tech akváriumom van, bővebb infó a naplómban.
Több mind három hónapja tettem be az első 1liter szűrőanyagot a szűrőbe. Körülbelül 1-1,5 hónapja szenvedni látom a növényeket, van amelyik teljesen kimúrdált.

Tápozásom: naponta 3ml profitó; 4ml Green Aqua Micro; 5ml Carbo;

hygrophila difformis : Nem úgy nő mind előtte, néhol levelei barnásodnak
hygrophila polysperma : alúlról kopaszodik, levelein zöldes foltok(nem alga)
shinnersia rivularis : levelein zöldes foltok(nem alga), Néhol levelei foszlanak
egeria densa : színte teljesen kihalt, naplómban látható milyen szép terjedelmes volt a szűrőanyag használata előtt.

Szeretném ha írnátok tapasztalatokat a szűrőanyaggal kapcsolatban!!

Semmi köze nincs a szűrőanyagnak a növényeid pusztulásához...

Mekkora akváriumba raksz ennyi tápot? Főleg, ha low tech. Macro hiány, ahogy @Beni is írja.
 
Semmi köze nincs a szűrőanyagnak a növényeid pusztulásához...

Mekkora akváriumba raksz ennyi tápot? Főleg, ha low tech. Macro hiány, ahogy @Beni is írja.

200literre Naponata: 3ml profito, 4ml micro, 5ml carbo.
Plusz a halak amik a macrot adnák.
 
Back
Oldal tetejére