• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Matrix Trop

Lehet kicsit off amit írok de azért nekem megfordult a fejemben pár dolog, bár lehet alaptalanul.
Ezt a Trop dolgot nem értem egészen! Nem világos számomra ki gyártja, mivel a szóbanforgó boltban árulnak (webáruház) kimért sera siporax trop-ot is.
De a sera nem gyárt siporax tropot! Tehát szerintem valaki ( gyártó, esetleg a forgalmazó) egyszerűen meglovagolja a jól csengő neveket, és csak utána írja ,hogy trop és köze sincs az eredeti termékekhez (seachem mátrix, sera siporax).
Ha tévedek előre is elnézést mindenkitől (gyártó, forgalmazó, szimpatizáns) de ha igy van ahogy gondolom, azt nemtudom mennyire jogszerű de ,hogy nem túl etikus az biztos!

A MAtrix Tropnak valóban semmi köze a Seachem Matrixhoz, mármint magához a Seachem márkához. Ebből a szempontból valóban azért szerepel benne a matricx kifejezés, hogy megvegye az ember az ismerősen csengő cuccot. egyébként a kőzet tulajdonságai ugyanazok, mind a kettő vulkanikus porózus habkő szerű anyag. tehát a célnak - nagy felületet adó biológógiai szűrőanyag - mind a kettő tökéletesen megfelel.
 
Annak ellenére, hogy elismerem a pumice hatékonyságát, több bajom van ezzel a cuccal: nulla termékinformáció (csak egy bizonyíthatatlan állítás, h a Seachemmel azonos bányákból származik), nulla garancia, nulla szabványkövetés (legalábbis nem tudni, megfelel-e az állategészségügyi normáknak), sunyi márkapolitika (a fogyasztók tudatos megvezetése a névhasználattal). Szóval etikai oldalról erősen megkérdőjelezhető. Csak egy kicsit kellene tenni azért, hogy ne csak egy komolytalan termék legyen...
 
Annak ellenére, hogy elismerem a pumice hatékonyságát, több bajom van ezzel a cuccal: nulla termékinformáció (csak egy bizonyíthatatlan állítás, h a Seachemmel azonos bányákból származik), nulla garancia, nulla szabványkövetés (legalábbis nem tudni, megfelel-e az állategészségügyi normáknak), sunyi márkapolitika (a fogyasztók tudatos megvezetése a névhasználattal). Szóval etikai oldalról erősen megkérdőjelezhető. Csak egy kicsit kellene tenni azért, hogy ne csak egy komolytalan termék legyen...
Te fogalmaztál jól!
Sunyi márkapolitika... Csak egy kicsit kellene (már kellett volna) tenni azért, hogy ne csak egy komolytalan termék legyen...

Ez vonatkozik a kimért sera siporax trop-ra is! Azt hittem a Sera egy új terméke, csak a nagy kiszerelést kimérik (ami önmagában nem lenne baj, sőt...) Azért a sera szót beletenni a nevébe már tényleg pofa kell.....

A használhatóságot én nem vitatom mert egyiket sem próbáltam, de a nevek simán alkalmasak a vásárlók megtévesztésre az biztos.
 
Lehet kicsit off amit írok de azért nekem megfordult a fejemben pár dolog, bár lehet alaptalanul.
Ezt a Trop dolgot nem értem egészen! Nem világos számomra ki gyártja, mivel a szóbanforgó boltban árulnak (webáruház) kimért sera siporax trop-ot is.
De a sera nem gyárt siporax tropot! Tehát szerintem valaki ( gyártó, esetleg a forgalmazó) egyszerűen meglovagolja a jól csengő neveket, és csak utána írja ,hogy trop és köze sincs az eredeti termékekhez (seachem mátrix, sera siporax).
Ha tévedek előre is elnézést mindenkitől (gyártó, forgalmazó, szimpatizáns) de ha igy van ahogy gondolom, azt nemtudom mennyire jogszerű de ,hogy nem túl etikus az biztos!

Nem szeretnék egy savazós témát elindítani és a cég sem tud hivatalosan reagálni a fenti bejegyzésre.
Gondolom a trop megnevezés simán márkaépítés részükről. És mint ilyen működik/működött is.

Ha Magyarországon védve lenne a két márkanév, akkor nem lehetne ilyen kombinációban használni. A márka tulajdonos fel tudna lépni ellene. De valószínűleg nincs. Így jogi akadálya nem nagyon lehet. Max etikai.

A Green Aqua pl védett márkanév, így ott fel lehetne lépni jogilag is. :)

Számomra az inkább szomorú, hogy az 50 liters Siporaxot kimérve kell árulnia a kereskedőnek, mert kialakult egy ilyen szokás és a piac kinyírta a dobozos terméket.
Nem 1 kereskedő csinálja, de ez egy szép láncreakciót indít el és aki ilyen termékkel foglalkozik kénytelen ugyanezt csinálni különben egy doboz sipot sem ad el.

Ez ellen max az importőr tudna fellépni, de gondolom lennének olyanok akik megkerülve behoznák kintről is folytatnák tovább.
 
Nem szeretnék egy savazós témát elindítani és a cég sem tud hivatalosan reagálni a fenti bejegyzésre.
Gondolom a trop megnevezés simán márkaépítés részükről. És mint ilyen működik/működött is.

Ha Magyarországon védve lenne a két márkanév, akkor nem lehetne ilyen kombinációban használni. A márka tulajdonos fel tudna lépni ellene. De valószínűleg nincs. Így jogi akadálya nem nagyon lehet. Max etikai.

A Green Aqua pl védett márkanév, így ott fel lehetne lépni jogilag is. :)

Számomra az inkább szomorú, hogy az 50 liters Siporaxot kimérve kell árulnia a kereskedőnek, mert kialakult egy ilyen szokás és a piac kinyírta a dobozos terméket.
Nem 1 kereskedő csinálja, de ez egy szép láncreakciót indít el és aki ilyen termékkel foglalkozik kénytelen ugyanezt csinálni különben egy doboz sipot sem ad el.

Ez ellen max az importőr tudna fellépni, de gondolom lennének olyanok akik megkerülve behoznák kintről is folytatnák tovább.

Ott a pont!
 
Te fogalmaztál jól!
Sunyi márkapolitika... Csak egy kicsit kellene (már kellett volna) tenni azért, hogy ne csak egy komolytalan termék legyen...

Ez vonatkozik a kimért sera siporax trop-ra is! Azt hittem a Sera egy új terméke, csak a nagy kiszerelést kimérik (ami önmagában nem lenne baj, sőt...) Azért a sera szót beletenni a nevébe már tényleg pofa kell.....

A használhatóságot én nem vitatom mert egyiket sem próbáltam, de a nevek simán alkalmasak a vásárlók megtévesztésre az biztos.

Jó ha valóban van sera nevű kimért cuccuk és annak semmi köze a serahoz az tényleg durva, mert itt konkrétan a márkanevet használják. Ami a matrix trop vs. seachem matrixot illeti már korábban leírtam: a seachem "termékét" legalább ekkora átverésnek érzem. Még senki nem tudta nekem megmondani, hogy a sima pumice köveket miért adják aranyáron (ami amerikában telejsen közönséges néhány helyen, tonnaszám található ebben formában), hiszen semmilyen hozzáadott értéket nem tesznek hozzá a csomagoláson és a márkanéven kívül. A fillér forintosítása. A matrix trop is az, csak kisebb léptékben. Én vettem, nekem bevált. Azért döntöttem így, mert irreálisnak éreztem a SM esetén, hogy egy befőttesüveg természetben is megtalálható kőért 6000 Ft-ot adjak.
 
Ha az EU-ban védett már csak a logója is, akkor itthon sem lehet szórakozni a név "újrahasznosításával".
Logót nem láttam, de ez a leírás róla:
Sera Siporax Trop. A Trop termékcsalád újabb taggal bővült.
Alkalmazás nagyon sokrétü. A Siporax Trop-ot kombinálhatjuk Matrix Trop szűrő töltettel, és így még hatékonyabb szűrést kapunk.
A Siporax Trop egy teljesen biológiai, intenzív szűrőanyag valamennyi bio-belső szűrőhöz, külső szűrőhöz, csörgedező szűrőrendszerhez és kerti tószűrőkhöz. 1 liter Siporax Trop annyi baktériumbefogadó felülettel rendelkezik, mint 34 liter kerámia szűrőanyag.

Részemről itt lezárom mert nem akarom szétt offolni ezt a topicot, főleg ,hogy nem is a siporaxról szól, csak nem túl etikusnak tartom....persze attól még lehet használható.
Részemről lezárva.
 
A fentiekkel kapcsolatban egy üzenetet szeretnék továbbítani:

A Sera siporax terméket egy egyetemista töltötte fel , én pedig nem ellenőriztem . Mint látható , túl buzgó volt .Természetesen e Sera termékéről van szó , mi csak forgalmazzuk , forgalmaznánk .. . Sajnos az előállításához még nincs közünk Ha bárki hozzánk fordul ,bármilyen kérdéssel ,kéréssel , készséggel megválaszoljuk . Nem hiszem , hogy más fórum tagjai jobban tudnák a választ a mi hibáinkra , mint mi magunk Köszönettel : Veréb Gábor webshop link moderálva
 
A fentiekkel kapcsolatban egy üzenetet szeretnék továbbítani:

A Sera siporax terméket egy egyetemista töltötte fel , én pedig nem ellenőriztem . Mint látható , túl buzgó volt .Természetesen e Sera termékéről van szó , mi csak forgalmazzuk , forgalmaznánk .. . Sajnos az előállításához még nincs közünk Ha bárki hozzánk fordul ,bármilyen kérdéssel ,kéréssel , készséggel megválaszoljuk . Nem hiszem , hogy más fórum tagjai jobban tudnák a választ a mi hibáinkra , mint mi magunk Köszönettel : Veréb Gábor webshop link moderálva
Egyértelmű tiszta beszéd!
Hibázni pedig emberi dolog...
(y)
 
Aha. Fura a felháborodás, amikor több sebből vérzik az érvelés. A vevő annyit tud, amennyit elmondanak neki. Ha webshopot üzemetet valaki, kutya kötelessége ott leírni mindent, és nem a vevőt hibáztatni, miért nem hívja fel őket, ha (a tudta nélkül) félretájékoztatják. Az sem túl elegáns, hogy a felelősséget egy tapasztalatlan alkalmazottra tolja. Attól még az alkalmazott a cége megbízásából járt el :) A Matrix Trop kérdése gálánsan elfelejtődött. Végezetül meg, a kritikát köszönettel illik elfogadni, és ha tényleg hiba van mögöttük, kijavítani. Nem nagy kunszt ;) Mindegy, nem akarok vitázni, nem is ezért indult el ez a beszélgetés... ;)
 
Aha. Fura a felháborodás, amikor több sebből vérzik az érvelés. A vevő annyit tud, amennyit elmondanak neki. Ha webshopot üzemetet valaki, kutya kötelessége ott leírni mindent, és nem a vevőt hibáztatni, miért nem hívja fel őket, ha (a tudta nélkül) félretájékoztatják. Az sem túl elegáns, hogy a felelősséget egy tapasztalatlan alkalmazottra tolja. Attól még az alkalmazott a cége megbízásából járt el :) A Matrix Trop kérdése gálánsan elfelejtődött. Végezetül meg, a kritikát köszönettel illik elfogadni, és ha tényleg hiba van mögöttük, kijavítani. Nem nagy kunszt ;) Mindegy, nem akarok vitázni, nem is ezért indult el ez a beszélgetés... ;)

Van arra szó, amit Te csinálsz, és az a trollkodás.
A vitába amúgy nem szeretnék beszállni, de az igaz, hogy a legutóbb, amikor elromlott a samsung mosógépünk, akkor nem az lg ügyfélszolgálatát kerestük.
 
No comment

Nem szeretnék egy savazós témát elindítani és a cég sem tud hivatalosan reagálni a fenti bejegyzésre.

Teccikérteni? Mellesleg üdv a 3. évezredben, ahol már nem csak telefon van, hanem fórum, email, közösségi oldalak, stb... Miért kell szítani hülyeséget két - amúgy jó - viszonyban lévő cég között és kényelmetlen helyzetbe hozni őket?
Erre célzott Viktor is és Gábor is.
 
Ez nem két cég közötti HÜLYESÉG, hanem a személyes véleményem egy nyilvános fórumon :) Nem akarok szítani semmit. Viszont meg kellene tanulnod olvasni a sorok között. A vitából kiszálltam.
 
En sem kivanok reszt venni a vitaban csak egy gondolat erejeig :
Szoval nincsen olyan webshop itthon de szerintem kulfoldon sem ahol nincsen hibasan feltuntett termek ez teny.Az is az hogy a kimert szuroanyag olyan akvakerteszeknek es garnelasoknak nagyon jo akik kb 2-3 decit tudnak belepreselni a szurobe,mert tobbre nincsen szukseg,ez olyan mint a kimert talaj,ha kell akkor 1 litert veszek csak.
Es az utolso dolog,nekem mindegy hogyan hivjak a szuroanyagot es kb az sem erdekel mekkora a kulonbozo mikroszkopok alatt a felulete,ha az akvarium kristaly tiszta es nincsen alga akkor megfelel szamomra es nem erzem atverve magam.
Na ennyit errol akinek meg meg mindig gondja lenne irjon az illetekes eladonak.
 
Még valami: mint hangsúlyoztam, semmi gondom a MT-vel, többször leírtam, hogy használom is. Nem is a Sipo elgépelés volt a mondandóm lényege. Na, mindegy. Nyugis vasárnapot mindenkinek! Béke! ;)
 
Én örülök ,hogy csak véletlen elírás történt. Gondolom akkor javítják is most ,hogy fényderült az elírásra! Így a forgalmazó rendben.
Valószínüleg a mátrix, és siporax elnevezések és kinézetek is a véletlen művei. Vagy csak a gyártó fantázia szegénysége.
Mindegy.
Viktor kérését tiszteletben tartom és nem ragozom tovább.
De a véleményem attól még nem változik...
Vita részemről végérvényesen lezárva. Bár nem gondoltam veszekedést generál a felvetésem!
 
Back
Oldal tetejére