• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Második - Stonehenge

Ugyanez a kő másnap:

DSC_0002.jpg

Szóval a szarvascsiga fel van véve.
A másik kettő egyelőre nem sokat villantott. A zebra össze-vissza mászkál, vagy az üvegen vagy az aljzaton látom. A hagymacsigát meg alig látjuk, naphosszat rejtőzködik a kövek tövében.
 
Most 10-es körül van az összkeménység, de még egy kicsit szeretném tovább lágyítani. Arra mindenképp vigyázni fogok, hogy 7 alá ne menjen a PH, akkor talán jobban fogják bírni a csigák strapát.

Elég fura dolgot tapasztaltam ma. A vízcsere előtt megint megmértem a nitrát és foszfát szinteket, és a nitrát 20ppm a foszfát 2ppm-et mutatott. Azért nagyon fura ez, mert napi 3 nyomás TF macrót és kb 2ml foszfátot adagolok, 30-40l heti vízcsere mellett a 200-as akvába (meg persze plantert is, de az itt mindegy). Ez a makróból az ajánlott adag 1/3-a, mégis felment a nitrát szint a szokásos duplájára. Lehetséges, hogy a manado talaj kezd beállni? Vagy az, hogy csökkentettem a világítást valahogy visszavetette a növények tápanyag-felhasználását, és ezért maradt több a vízben a hét végére?

Cserébe a zöld pontalgával is történik valami a köveken, a korábbi szép egészséges zöld színt kezdi elveszíteni, kicsit fehéressé, színtelenné kezd válni itt-ott. Ja és az üvegeken elég durva zöldülés jelent meg ami szintén újdonság. Látom lesz még meló ezzel az akváriummal. :)
 
Ez a helyes válasz.
Akkor jól éreztem a dolgot. Őszintén szólva már a délelőtti takarítás után visszaeresztettem a víz fölé közelebbre a lámpát, és feljebb vettem megint 80%-ra. Főleg a sagittariákon látszott, hogy nem érzik jól magukat amióta csökkent a fény. De közben azon gondolkozom, hogy bármennyire is vagány, és szép egy ilyen ledes lámpatest, lehet, hogy jobban járnék egy ilyen magas víz fölött 2x39w fénycsővel esetleg pár csík leddel kiegészítve. (Elég béna ez a 100cm hosszúság...)
 
Akkor jól éreztem a dolgot. Őszintén szólva már a délelőtti takarítás után visszaeresztettem a víz fölé közelebbre a lámpát, és feljebb vettem megint 80%-ra. Főleg a sagittariákon látszott, hogy nem érzik jól magukat amióta csökkent a fény. De közben azon gondolkozom, hogy bármennyire is vagány, és szép egy ilyen ledes lámpatest, lehet, hogy jobban járnék egy ilyen magas víz fölött 2x39w fénycsővel esetleg pár csík leddel kiegészítve. (Elég béna ez a 100cm hosszúság...)
Lehetséges bár a fénycsövek lumenben gyengébbek mint a ledek.
 
Ma egyszer csak csobogásra lettem figyelmes a lakásban. Nagy csobogásra, mintha valami nagyon folyna. Jaj, csak nem az akvárium tört szét? Rohanok, nézem, nincs víz, de nagyon csobog.
Hát ezért:
IMG_20171024_160633.jpg
Tegnap kicsit állítottam a lilyn, és így hozzáért az akvárium üvegéhez, amit süncsiga kolléga úgy értelmezett, hogy ideje egy kis extrémsportnak. Annyira bepréselte magát, hogy durván felirányította az áramlást. Azóta persze már kimászott, a jóból is megárt a sok. :)
Azt hiszem inkább visszaállítom a lilyt, ahogy korábban volt.

Ő pedig csak úgy beúszott a képbe:

DSC_0007.jpg
 
Ma egyszer csak csobogásra lettem figyelmes a lakásban. Nagy csobogásra, mintha valami nagyon folyna. Jaj, csak nem az akvárium tört szét? Rohanok, nézem, nincs víz, de nagyon csobog.
Hát ezért:
View attachment 42514
Tegnap kicsit állítottam a lilyn, és így hozzáért az akvárium üvegéhez, amit süncsiga kolléga úgy értelmezett, hogy ideje egy kis extrémsportnak. Annyira bepréselte magát, hogy durván felirányította az áramlást. Azóta persze már kimászott, a jóból is megárt a sok. :)
Azt hiszem inkább visszaállítom a lilyt, ahogy korábban volt.

Ő pedig csak úgy beúszott a képbe:

View attachment 42512
Komolyak a fotoid.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
No tegnap is volt egy kis esemény, szerencsére a jobbik fajtából. Gondoltam kipróbálom a carbós fürdőt, amit @Luigi13 ék írtak, mert pont az anubiasok algásodnak főleg, amiket ki tudok venni kövestül. És akkor már bedobtam az egyik mohát is, ami kicsit feketedett. Liqui Carbo van itthon, remélem az is használ, mondjuk ma még nem sok változást láttam...

Viszont miután megvolt a fürdő, nézem a befőttes üveget, hogy milyen sok kosz kijött a mohából. És akkor az egyik kis kosz elúszott! :) Hát kiderült, hogy két kicsi sakurát sikerült kipancsolnom a mohából. Remélem nem lett bajuk a karbótól, gyorsan visszaöntöttem az akváriumba, ők meg rakéta tempóba úsztak le az aljnövényzetbe! Szóval bár nem láttam petés sakurát (pedig kerestem) mégis összejött pár apróság. Nagyon örülök nekik, és kíváncsi is vagyok mikor merészkednek elő.
 
No tegnap is volt egy kis esemény, szerencsére a jobbik fajtából. Gondoltam kipróbálom a carbós fürdőt, amit @Luigi13 ék írtak, mert pont az anubiasok algásodnak főleg, amiket ki tudok venni kövestül. És akkor már bedobtam az egyik mohát is, ami kicsit feketedett. Liqui Carbo van itthon, remélem az is használ, mondjuk ma még nem sok változást láttam...

Viszont miután megvolt a fürdő, nézem a befőttes üveget, hogy milyen sok kosz kijött a mohából. És akkor az egyik kis kosz elúszott! :) Hát kiderült, hogy két kicsi sakurát sikerült kipancsolnom a mohából. Remélem nem lett bajuk a karbótól, gyorsan visszaöntöttem az akváriumba, ők meg rakéta tempóba úsztak le az aljnövényzetbe! Szóval bár nem láttam petés sakurát (pedig kerestem) mégis összejött pár apróság. Nagyon örülök nekik, és kíváncsi is vagyok mikor merészkednek elő.
A mohák nem bírják a Carbo-s fürdőt!
 
Kedves Olvasó!

Sok minden történt az utóbbi időben, de idő hiányában most csak nagyon tömören tudom összefoglalni és csak mobilos képekkel tudok szolgálni.
Vettem egy rakás stem-et a háttérbe a GA-ból. Sajnos kaptam velük 2 hólyagcsigát is, amin nagyon ledöbbentem. Aztán kiderül, hogy csak én vagyok naiv, mert a nem zselés növényeken simán lehet bármi, mindegy honnan veszem. :( Azért én még nem adom fel, eddig még megúsztam a csigákat.
A növények amúgy nagyon szépek voltak szokás szerint, a bónusz csigákon kívül más kifogásom tényleg nem lehetett. Így nézett ki ültetés után hátulról:

IMG_20171104_210949.jpg

Közben sajnos nagyon elszabadult valami a vízben, mert egy egész durva alga inváziót kaptam. Egyrészt az üvegen lett valami vékony zöld pár milliméteres maszat, amit szerencsére le lehet törölni, másrészt a növények tele lettek agancsalgával. Valószínűleg túlzottan lefojtottam a szűrőt, és lehet, hogy a tápozás sem tökéletes még.
Cserébe a zöld pont szinte teljesen eltűnt, már a köveken is tisztul le szépen. A staghorn ellen helyi karbózással, szűrőtisztítással, gyakori vízcserékkel és két szép Sziámi Algaevővel próbálok védekezni. Épp ma tűnt úgy először, hogy valami foganatja is van, és mintha már csökkenne a dolog. Elég szomorú látvány így az akvárium.

IMG_20171104_210744.jpg

Ők azért helyesek, és elég viccesek is, hogy mennyire együtt mozognak mindig:

IMG_20171104_210852.jpg

Szépen legelik is az algát, bár főleg az üvegről, de az is valami.
A pici titteya és a sakurák szépen gyarapodnak, sőt azóta megint találtunk egy rakás mini garnélát. Legalább ők jól érzik magukat. :)

Remélem hamarosan megerősödik a háttérben a növényfal, de addig is még egy kép búcsúzóul:IMG_20171104_210715.jpg
 
Egy kérdésem lenne a szakértőktől. Az alábbi problémát mi okozhatja? @Pendulum blogján találtam nagyon hasonló fotókat:
DSC_0008.jpg

Jól gondolom, hogy ez foszfát hiányra utal? A stau régi levelein jelenik csak meg. Nyomtam most alá egy tápgolyót, és már egy ideje adagolok be foszfátot is, de akkor lehet, hogy emelni kellene a mennyiséget?
Az akvárium 200 literes, ebbe megy naponta 6 nyomás TF Macro, 3 TF Planter, +2-3ml Foszfát, és persze Liqui Carbo, most kb 6ml-t közvetlen az agancsos levelekre. 30l RO vízcsere hetente. Manado aljzat van, és kb 2,5 hónapos az akvárium.
 
Egy kérdésem lenne a szakértőktől. Az alábbi problémát mi okozhatja? @Pendulum blogján találtam nagyon hasonló fotókat:
View attachment 43497

Jól gondolom, hogy ez foszfát hiányra utal? A stau régi levelein jelenik csak meg. Nyomtam most alá egy tápgolyót, és már egy ideje adagolok be foszfátot is, de akkor lehet, hogy emelni kellene a mennyiséget?
Az akvárium 200 literes, ebbe megy naponta 6 nyomás TF Macro, 3 TF Planter, +2-3ml Foszfát, és persze Liqui Carbo, most kb 6ml-t közvetlen az agancsos levelekre. 30l RO vízcsere hetente. Manado aljzat van, és kb 2,5 hónapos az akvárium.
Vas hiany. A stau szinte egyetlen jele. De ez csak az o vashianya nem a vize vagy a tobbi novenye. A staunak eleg magas a vas szukseglete.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Egy kérdésem lenne a szakértőktől. Az alábbi problémát mi okozhatja? @Pendulum blogján találtam nagyon hasonló fotókat:
View attachment 43497

Jól gondolom, hogy ez foszfát hiányra utal? A stau régi levelein jelenik csak meg. Nyomtam most alá egy tápgolyót, és már egy ideje adagolok be foszfátot is, de akkor lehet, hogy emelni kellene a mennyiséget?
Az akvárium 200 literes, ebbe megy naponta 6 nyomás TF Macro, 3 TF Planter, +2-3ml Foszfát, és persze Liqui Carbo, most kb 6ml-t közvetlen az agancsos levelekre. 30l RO vízcsere hetente. Manado aljzat van, és kb 2,5 hónapos az akvárium.
Nincsenek az akvában éhes garnéláid?
 
Back
Oldal tetejére