• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Második - Stonehenge

Kicsit méregettem ma, és döbbenet, hogy még így 6 héttel a vízbe kerülése után is 15-ről 25 fölé emeli a manado a vízkeménységet. Nagyon gondolkozom egy RO gépen. Első lépésként megmértem a víznyomást, szerencsére 3,4 bar körül van.
A zöld pont alga szerencsére nem nagyon durva, egyelőre alig jött vissza az üvegre. Viszont a dupla szűrő által keltett cunami miatt újra megjelent a BBA :( Lefojtottam a kimenő ágat, és nekiállok carboval terrorizálni a csúnyább részeket.

A zöld a köveken nagyon jól érzi magát :) így néz ki estére CO2 nélkül is:
DSC_0002.jpg
 
Sajnos a héten két oto is feldobta az uszonyt. Nem láttam rajtuk semmilyen szembetűnő bajt, szóval nincs ötletem mi okozhatta. Éhen csak nem halhattak. 3 hete érkeztek amúgy. Gyorsan főztem is egy cukkinit a többieknek, biztos ami biztos. Reggelre az egyik úgy bekajált belőle, hogy majd kipukkad a pocakja olyan nagy lett. :)

A többiek - halak és garnélák egyaránt - jól vannak. A víz paraméterek is jónak tűnnek, vettem végül teszteket. A nitrát 10ppm, foszfát 1ppm, nitrit, klór nincs. Összkeménység továbbra is 20 fölött, de beruháztam egy RO készülékre is, szóval folyamatban van a lágyítás napi 10l körüli cserével. Lett egy üveg skimmeres kifolyóm, azóta gyönyörű tiszta a felszín is, bár nem ér le olyan mélyre az alja, mint a réginek, kb az akvárium felénél van. Remélem ez nem baj.
A zöld pont alga a köveken jól elvan, viszont az üvegre alig jött vissza. Az aljzat közelében néhol továbbra is megjelenik a barna alja, nem tudom, talán az áramlás most meg kevés lett amióta lefojtottam a szűrőt. Szóval nincs nagy para alakulnak a dolgok szép lassacskán. Remélem majd képeket is tudok lőni hamarosan.
 
És hogy legyen itt néhány kép a kevésbé szép részekről is:
DSC_0001.jpg DSC_0002.jpg DSC_0007.jpg DSC_0010.jpg DSC_0023.jpg
DSC_0027 (1).jpg
Szerencsére szabad szemmel már nem annyira látom ezeket az apró dolgokat. :) A zöld kövekkel meg kezdek megbarátkozni.
De azért sokkal jobban tetszett az első néhány héten, amikor még patyolat tiszta volt minden...
 
DSC_0024.jpg DSC_0050.jpg

Remélem jól gondolom, hogy ez halikra, nem pedig csiga, ami elvileg nincs is az akváriumban.

Van az ivadékok elkülönítésére jól bevált módszer?
Mondjuk egy külön 20-30 literes, valami minimál szűrővel, vagy egyszerűbb a fenti rá- vagy beakasztós ami az aki vizét használja? Vagy győzzön a természetes szelekció? :)

Esetleg tudna valaki kölcsönbe vagy eladni valamilyen elkülönítőt, viszonylag sürgősen, amíg megtalálom a végleges megoldást? Elég váratlan ez a szaporulat.

Köszi!
 
Szia! Nekem van a felakasztos kb1 l es finomszővésű halnevelde 1000 ft. Nagyon szeretem mert átjárja a vízáramlat . A kis bubik is beletudnak menni. S van a kisplexszites szülőszoba 2700 ft . De azt nem járja át a víz a én meglátásom szerint. Ezeket bármelyik egyszerű akvarisztika boltban megkaphatod . Én a finomszővésűt ajállanám neked . A enyémbe most is vannak kishalak . Gyerek koromban nagy befőttes űvegben tartottam a kicsiket . Nagyon sok macera volt vele. Pl : a állandó vízcsere.
 
Utoljára módosított:
Szia! Nekem van a felakasztos kb1 l es finomszővésű halnevelde 1000 ft. Nagyon szeretem mert átjárja a vízáramlat . A kis bubik is beletudnak menni. S van a kisplexszites szülőszoba 2700 ft . De azt nem járja át a víz a én meglátásom szerint. Ezeket bármelyik egyszerű akvarisztika boltban megkaphatod . Én a finomszővésűt ajállanám neked . A enyémbe most is vannak kishalak . Gyerek koromban nagy befőttes űvegben tartottam a kicsiket . Nagyon sok macera volt vele. Pl : a állandó vízcsere.
Köszi szépen a tippet Gábor, sikerült is beszerezni egy ilyen ikráztató hálót, és milliméter pontosan épp befér a felsőmerevítő elé. Már csak az a bajom, hogy elbizonytalanodtam abban, hogy ezek a fehér csomagok valóban ikrák lennének. Lehet, hogy inkább az amanók levedlett bőrének darabjai? Bár azok általában egyben maradnak, és sokkal átlátszóbbak. De az ikrák meg csak sima kis gömbök szoktak lenni, nem? És ráadásul ki kellene kelniük 1-2 napon belül. Na majd meglátjuk.

Ma láttam, hogy az espeik is hevesen járták a násztáncot, úgy látszik bejön a halaknak, hogy átálltunk lágy vízre! :)
 
Szia örülök , hogy sikerült !
Nézegettem most is a képeket a feltételezet ikrákról. De én tul laposnak látom , lehet hogy csak igy képen ilyen s élőben más nem tudom . De majd kiderül
 
Szia örülök , hogy sikerült !
Nézegettem most is a képeket a feltételezet ikrákról. De én tul laposnak látom , lehet hogy csak igy képen ilyen s élőben más nem tudom . De majd kiderül
Igen eléggé laposak, és azóta sem történt semmi fejlemény. Úgy tűnik vaklárma volt. :(

Viszont nem tudtam megállni, és belenéztem az egyik szűrőbe, hátha van benne lakó. Hát volt is, bár nem hal:

Légyszi erősítsétek meg, hogy egy csak egy ártalmatlan fonálféreg, és ne aggódjak!

A kis díszmárna amúgy jól van, néha sikerül meglátni, de továbbra is a sűrűben tölti az idő nagy részét.
 
Az otókkal továbbra is gondok vannak. Az egyik nap az egyik hassal felfele feküdt a "gyep" között. Néztem sokáig, hogy csinál-e valamit, de semmit nem mozgott. Amikor nagy szomorúan nyúlnék be érte csipesszel, hát csak föltámadt, és eliszkolt. Jól rám ijesztett a kis dög. :)
Aztán ma az egyik oldalán megjelent egy fehér folt. Jobb híjján most épp neptunos gyorsfürdőben úszkál, de nem nagyon tetszik neki. Remélem segít valamit a dolog.

Közben, hogy legyen jó hír is, két nagy amano is tele lett petékkel, viccesek, ahogy ott dekkolnak a felszín közelében, és legyezgetik a hasukat. Ha összejön, lehet, hogy csinálok nekik egy kis tengeri tartályt.

És itt egy kép is, hogy ne csak a szám járjon:
DSC_0008.jpg
 
Az otókkal továbbra is gondok vannak. Az egyik nap az egyik hassal felfele feküdt a "gyep" között. Néztem sokáig, hogy csinál-e valamit, de semmit nem mozgott. Amikor nagy szomorúan nyúlnék be érte csipesszel, hát csak föltámadt, és eliszkolt. Jól rám ijesztett a kis dög. :)
Aztán ma az egyik oldalán megjelent egy fehér folt. Jobb híjján most épp neptunos gyorsfürdőben úszkál, de nem nagyon tetszik neki. Remélem segít valamit a dolog.

Közben, hogy legyen jó hír is, két nagy amano is tele lett petékkel, viccesek, ahogy ott dekkolnak a felszín közelében, és legyezgetik a hasukat. Ha összejön, lehet, hogy csinálok nekik egy kis tengeri tartályt.

És itt egy kép is, hogy ne csak a szám járjon:
View attachment 41919
A én szám se jár mert tátva marat . Nagyon szép!
 
A kis hal egyre bátrabban nyomul szerencsére, mert kicsit aggódni szoktunk érte, amikor sokáig nem látjuk. De újabban egyre könnyebb megfigyelni:

DSC_0010.jpg

Az otónál nem láttam változást. Remélem a halbetegséges topicban sikerül kideríteni, hogy mi ez, és hogyan lehetne meggyógyítani. Holnap este úgy gondolom kapna még egy fertőtlenítő fürdőt, ha nem derül ki valami hatásosabb.
A mai takarítás, és HM nyírás után így nézett ki az akvárium:

DSC_0017.jpg

DSC_0002.jpg

A zöld pont továbbra is terjed a magasan lévő növények (anubias, microsorum) levelein, meg persze a köveken. Van pár anubias lejjebb hátul, ahol kevesebb fényt kap, azon nincs egy alga se, de az is szépen fejlődik. A heti vízcsere előtt amúgy 10-es nitrátot és 1ppm foszfátot mértem (csepptesztel), szóval elvileg a vízparaméterek így rendben vannak, nem? Az üvegen már csak néhány pötty jelenik meg hetente. A fényt pár hete feljebb emeltem, és visszavettem 70%-ra, de ennek csak annyi lett a hatása, hogy a ludwigia világos pirosból halvány barnásba ment át.

Szóval úgy tűnik nem annyira volt jó ötlet ez az elrendezés, de egyelőre még hagyom érni a dolgot. Jó lenne valami lény, ami leeszi a zöld pontot is, nincs erre ötletetek?
 
Sajnos szegény betegeskedő oto ma reggelre végleg feladta a harcot. :( A farkánál a fehéres folt egészen áttetsző volt és mindkét oldalon meglátszott már.
 
Nagyon jó kis napló és akvárium. Szépek a képek, egészségesek a növények. Gratulálok. Nem tudom hogy maradtam le erről a naplóról. Pár gondolat, hátha segít. Ha már nincs por algád az annubiasok akkor is pöttyösödni fognak ha telibe vannak világítva. Ez sajna ilyen. A titteyák ha vastag aljnövényzetbe ejtik az ikrákat az ivadékok megmenekülnek. Ha jól tudom nem bántják a kishalakat csak az ikrákat. (De azt nagyon) Tehát amikor látod, hogy nemsokára ikrázik lehet az aljzatra egy jó ökölnyi moha réteget fektetni. Amíg kikelnek az védelmez.
Algák: Amit Etele írt megfontolandó. Nagyon sokat tudnak pusztítani. Mellette meg a foszfáton emelnék egy picit.
http://meethepet.com/algae-eaters/
 
Zebracsiga, süncsiga eszi a zöld pontot.
Nagyon jó kis napló és akvárium. Szépek a képek, egészségesek a növények. Gratulálok. Nem tudom hogy maradtam le erről a naplóról. Pár gondolat, hátha segít. Ha már nincs por algád az annubiasok akkor is pöttyösödni fognak ha telibe vannak világítva. Ez sajna ilyen. A titteyák ha vastag aljnövényzetbe ejtik az ikrákat az ivadékok megmenekülnek. Ha jól tudom nem bántják a kishalakat csak az ikrákat. (De azt nagyon) Tehát amikor látod, hogy nemsokára ikrázik lehet az aljzatra egy jó ökölnyi moha réteget fektetni. Amíg kikelnek az védelmez.
Algák: Amit Etele írt megfontolandó. Nagyon sokat tudnak pusztítani. Mellette meg a foszfáton emelnék egy picit.
http://meethepet.com/algae-eaters/

Köszi szépen a tippeket! Meg is érkezett a felmentősereg:
DSC_0002.jpg

Nem fognak éhezni. :)
Egyelőre csak egyet-egyet vettem belőlük, próbaidőre. Kíváncsi vagyok hogyan viselkednek. Az mindenesetre már most biztos, hogy szép új színfoltot hoztak az akváriumba, annak ellenére is, hogy ilyen viharvert társaság. (Emlékeztető magamnak: legközelebb mindenképp viszem a szemüveget vásárláshoz!)

Már egy ideje gondolkozom azon, hogy hogyan lehetne ezt a köves formát megtartva, a növényeket kicsit átrendezve javítani az összhangon. Az anubiasokat lejjebb kellene tenni, de akkor mi kerüljön föléjük? Csak a kövek növényzet nélkül kevés lenne. Esetleg az egész aki hátuljára tehetnék végig magas növényeket, ami benőne a kövek fölé is. Ezt eddig azért kerültem, mert hátulról is nézhető formát próbáltam csinálni, de így nem nagyon jól működik.

A titteyákat meg figyelni fogom, egyelőre fogalmam sincs, hogy mikor lenne aktuális az ikrázás. A múltkor nagyon gyanúsan idegesek voltak a fiúk pár napig, lehet, hogy az volt az a pillanat...
 
Köszi szépen a tippeket! Meg is érkezett a felmentősereg:
View attachment 42094

Nem fognak éhezni. :)
Egyelőre csak egyet-egyet vettem belőlük, próbaidőre. Kíváncsi vagyok hogyan viselkednek. Az mindenesetre már most biztos, hogy szép új színfoltot hoztak az akváriumba, annak ellenére is, hogy ilyen viharvert társaság. (Emlékeztető magamnak: legközelebb mindenképp viszem a szemüveget vásárláshoz!)

Már egy ideje gondolkozom azon, hogy hogyan lehetne ezt a köves formát megtartva, a növényeket kicsit átrendezve javítani az összhangon. Az anubiasokat lejjebb kellene tenni, de akkor mi kerüljön föléjük? Csak a kövek növényzet nélkül kevés lenne. Esetleg az egész aki hátuljára tehetnék végig magas növényeket, ami benőne a kövek fölé is. Ezt eddig azért kerültem, mert hátulról is nézhető formát próbáltam csinálni, de így nem nagyon jól működik.

A titteyákat meg figyelni fogom, egyelőre fogalmam sincs, hogy mikor lenne aktuális az ikrázás. A múltkor nagyon gyanúsan idegesek voltak a fiúk pár napig, lehet, hogy az volt az a pillanat...
A kovek tovebe annubias es folejuk a barmi. Ami arnyekolja. Vagy ha nem ko akkor valami.
A titteyak. Ha nagy a hasuk es az aljan van egy lyuk. Ami nagyobb mint maskor, akkor ikrazni fog. Biztosan talalsz ra szak kifejezest de egyelore tolem ennyi tellett. Szerintem konkret.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére