• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Második esély

pepe0419

VIP kertész
20141208_111034_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A múlt heti akvárium karbantartás után elhatároztam, hogy adok még egy esélyt a levágott darabkáknak, ezért az eheti után berendeztem a tálam.

Adatok:
lakás: Tesco-s akciós leveses tál, kb. 5 liter :)
táptalaj: 1 cm JBL Aquabasis + fél marok Osmocote + negyed marok JBL Florapol keverék
talaj: kb. 2 liter Manado
dekoráció: 1 db üvegkő ami a fóliasátrazás után le lesz cserélve egy nagyobbra és lesz pár fűzfaág a Hydronak
tápozás: Nutron Florát tettem az RO locsolóvízbe
világítás: természetes fény és most egy 40w-os izzó, de már jön a PHILIPS TORNADO ESAVER 32W 865 6500K spirál
növények:
Hydrocotyle Tripartita Japan
Ludwigia repens
Alternanthera roseafolia
Bacopa amplexicaulis
Bacopa caroliniana
Eleocharis acicularis Parvula mini
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Cryptocoryne Petchii Pink
Microsorum pteropus
Anubias barteri ’Nana’
Karácsonyi moha
Limnophilla aquatica
Myriophyllum mattogrossense
Bolbitis heudelotii

Valószínűleg lesz, ami nem marad meg, de kipróbáltam, ha már kijöttek az akváriumból.


A vízszint most picit a talaj felett van, nem mindenhol, de egy pici tócsa látszik középen. Remélem ez nem gond. Vágatok rá egy üveg tetőt a fólia helyett. Kell a lámpa, ha az ablakban van?

Még egy kép indítás utáni reggelen:
20141208_111025_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!
Klassz, remélem hamar beindul!
Nekem az ablakban vannak a tálak még így télen is, nem pusztul semmi... Mindenki növöget, de azért a lámpás tálacska csak háromszor-négyszer olyan gyorsan nő. :)
Van, hogy nekem is ,,tócsás", mert nem jut időm rendesen locsolni, aztán kicsit túltöltök véletlen, de ezek már beállt, régi tálak. Szóval nem tudom, hogy ilyen most rendezett tállal mi a helyzet, de ha nem mély az a tócsa, nem lehet gond! ;)
 
Miért gond amúgy a tócsa? Tegyek a vízbe egy kis Easy Life Filter anyagot, szűrőbaci gondolom most nem sok van a talajban?
 
Tegnapi szellőztetés fotói:
20141209_143745_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20141209_143753_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20141209_143757_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Parvula kicsit sárgul, de a Bacopák elkezdtek hajtani, ahogy a Myrio és a Tripartita is. A többiek egyelőre elvannak.
A világítás még nem tökéletes, nagyon várom már a Philips csövet. A szellőztetés során lemertem egy fél deci vizet, most csak egy minimális tócsa van.
A képek minőségéért bocsi, cégnél van a tál, és itt csak telefon van, most vettem észre, hogy koszos a lencse :)
 
Hali!
Írtam, hogy ha nem áll végig mély! vízben, akkor nem probléma...Csak akkor lehet az, ha még nem eredtek meg a növények, és a kicsi, előtériek berothadhatnak. Én legalábbis úgy tapasztaltam, hogy amikor hol nagy tócsában állnak, hol csak nedves talajon, akkor nem szoknak át rendesen, és pusztulnak, rothadnak. Szerintem ne tegyél baktériumkultúrát,felesleges, kialakul az, ne félj! :)
 
Nem aggódok :) Amúgy szerintetek kibír 2 napot fólia alatt locsolás nélkül? Hétvégén nem megyek be a céghez. Mindenki, aki bejön, megkérdezi, mi ez, nem láttak még ilyet. Majd ha leszedem róla a fóliát néhány hét múlva, akkor lesz az igazi :)
 
Tegnap esti szellőztetés fotói

A Stau szépen bírja
20141212_073901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Bacopák nőnek, felegyenesedtek, lassan elérik a fóliát, a Ludwigia is mintha hajtana, az Althernara is új leveleket hozott. A Parvula egyelőre gyenge, sárgul, de mintha 1-2 új levélke előbújt volna.
20141212_153406_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Ludwigián még látszik a zöld pontalga :) A Limnophila egyelőre csak egy kupac zöld szőrcsomó.
20141212_153418_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Középre bekerült valami erdei mohaféle, 2 napja bírja :)
20141212_153451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kapott a tál egy szép új Phillips Tornado spirált, 2160 lumen, 145w hagyományos izzónak felel meg, 6500 kelvin, 10 órát megy felette.
Most, hogy szebb az idő, 1 órát faágakon át szűrt napfényt is kapnak a növények.
A holnapi szellőztetés, locsolás kimarad, hétfőn reggel folyt. köv. Utána hazaviszem Karácsonyra.
 
Mai reggeli szeánsz alatt lőtt fotók. Talán csak a Bolbitis tűnik esélytelennek.

Ludwigia köszöni szépen, jól van.
20141216_074339_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az erdei fenyőmoha (én neveztem így el) is még egészségesnek tűnik, egy száradt csak el.
20141216_074353_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ő is szépen elindult, és ahogy látom, már a Parvula is ad életjelet.
20141216_074419_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20141216_074431_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Bacopa elérte a fóliát.
20141216_074445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A tál. Ha a Parvula nem lendül bele, csökkentem az életterét.
20141216_074516_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A hétvégén két hetes lesz a tál, lassan 1-2 órát lehet már szabadon hagyni, ugye?
 
A tálat hazahoztam a szünetre, pár fotó. A tál most 3 hetes.
Sajnos miután egyre tovább szellőztettem, megjelent valami hálószerű a növényeket, szerintem takácsatka. Tegnap 3 órára feltöltöttem a tálat ozmóvízzel, de úgy látom nem jött le, nem pusztultak el. Mit lehet tenni? Gondolkodtam még arra, hogy nikotinnal megspriccelem (1 szál cigit beáztatok vízbe és azzal spriccelem meg), vegyszer helyett. A mohát kinyírja? Utána gondolom érdemes újra áztatni egy fél napot. Vagy töltsem fel 1 napra a tálat, az kinyírja?

A csillagmohán a legjobban látható. A jávai moha szépen elindult.
P1020904_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Luidwigiát is befonta reggelre.
P1020906_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Althernara szépen nő :)
P1020907_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Stau és a Bacopa is bírja.
P1020908_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Bacopát megvágtam a hétvégén és visszadugdostam.
P1020909_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Régen jelentkeztem, de sajnos nem fejlődik úgy a wabi, mint reméltem. Megpróbáltam január elején a teljes nyitást, erre kiszáradt a fele :)
Most megint fél napig fóliasátor van, pótoltam pár növényt. Ami bírja, az a Bacopa, a Tripartita Japan és a Stau us szép. Mintha a Pogo is megindult volna középen.
Íme:
20150206_133845_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20150206_133854_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Stau átalakult:
 
Valahogy nem megy semmire a wabim :( Most orchidetápot tettem a vízbe, lehet, hogy ez a gond? Rohad minden, talán csak a tripartita és a bacopa marad meg. Illetve a fonalalga. A másik, hogy kicsit olvasgattam az ozmó témában, és valaki írta, hogy az ioncserélt víz nem jó, én meg azt használok, nem RO-t.
 
Hogy áll a wabi? Működik még?
Megvan még, most kap egy utolsó esélyt (stílusosan), előnevelek két kisebb üvegben növényeket, és beleteszem. Egyelőre rengeteg bacopa van benne, egy szál rosanervig és egy myrio, meg fonalalga. Ha előneveltem a növénykéket (hottonia, ludwigia, althernara, stau), akkor beteszem őket. De úgy látom, hogy a manadó még ebben sem működik :( Képet majd azután teszek fel, ha bekerültek a növények, még 1-2 hét :)
 
a manadó még ebben sem működik
Én is egyre inkább így vagyok vele, hogy max. szemfényvesztés és valójában semmit nem ér. Réges-régen kavics volt az aljzat és max. homokot tettünk alá és az sem volt sokkal rosszabb szerintem ennél, de legalább a töredékébe került ;)

Kíváncsian várom a képeket.
 
Lehelek kis életet a naplóba, a tál jelenleg tengődik, de a bacopa burjánzik. Szinte csak az maradt benne, meg két szál Hygrophila polysperma rosanervig. Új ötlet már a fejemben ;)
IMG_20150713_150134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A tál befejezte rövid, és a végére dicstelen pályafutását. A legfontosabb tapasztalat, hogy a nyugati ablakban a fény nem elég, a végére csak a bacopa maradt meg. Ha lesz időm, indítok egy másikat, ötlet már megvan, csak az idő nincs :)
@inadsz vagy @danyi03 , kérlek tegyétek át a naplót a befejezettek közé. Köszi. Pepe
 
Back
Oldal tetejére