• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Maradék Polka

Flórián-Szigeti

Kertész szaki
Sziasztok!

Na, eljött az ideje, hogy feltöltsük a wabit is! A sok szép fórumos wabi tanulmányozás után megpróbáltuk jobb feltételek mellet megcsinálni az üveget! A maradék "anyagokat" használtuk fel a kis zsebmocsár elkészítéséhez.:D Most 2hetes a második kör! A növények nagy része már átszokott csak a hydro verticillata kötözködik!:shifty:

Üveg: Do!Aqua Plant Glass Polka
Világítás: Do!Aqua Branch -Silver - Wabi lámpa , napi 10óra megvilágítással
Talaj: Tropica táptalaj, ADA Amazonia Powder

Tápozás: Do!aqua Be-Bright -os RO vizzel spricceljük!

Növények:
Eleocharis parvula mini
Hygrophila pinnatifida
Myriophyllum matogrossense
Hydrocotyle tripartita Japan
Hydrocotyle verticillata
Cryptocoryne wendtii

Éééés a képek:
13936488393_cecec960e1.jpg
13913328561_6564b57be6.jpg

És az előkészületek:
13913344846_f2fa902363.jpg





 
Jó kezdés, kiváncsian várom mi lesz a wabidból! ;)
Nagyon komoly ez a lámpa, és most nézve a naplódat, jöttem rá, hogy végre már itthon is kapható! :D Egyébként azt hagy kérdezzem meg, hogy hány Kelvines az izzó?
 
Lámpáról valami vélemény, tapasztalat? Milyen a fénye, milyen izzó van hozzá?
 
Jó kezdés, kiváncsian várom mi lesz a wabidból! ;)
Nagyon komoly ez a lámpa, és most nézve a naplódat, jöttem rá, hogy végre már itthon is kapható! :D Egyébként azt hagy kérdezzem meg, hogy hány Kelvines az izzó?

Igen, valószínű besegítettünk, hogy kapható legyen...:rolleyes: Ez a kelvin szám érdekes, mert az ADA weboldalán sincs feltüntetve, valahol 4000K körül lehet, de megfogjuk mérni a közeljövőben.
A belevaló izzó, egy minden sarkon "kapható" 110 voltos, 75 wattos, E17-es foglalatú halogén lámpa. :D:D Igazából a Polkában volt már egy kör ültetés, ami elég szépen bedúsult, de a fény nagyon nem volt az igazi. (3 watt IKEA LED-es móka) Meglátjuk, mire képes az új pilács!(y)
 
Utoljára módosított:
Igen, valószínű besegítettünk, hogy kapható legyen...:rolleyes: Ez a kelvin szám érdekes, mert az ADA weboldalán sincs feltüntetve, valahol 4000K körül lehet, de megfogjuk mérni a közeljövőben.
A belevaló izzó, egy minden sarkon "kapható" 110 voltos, 75 wattos, E17-es foglalatú halogén lámpa. :D:D Igazából a Polkában volt már egy kör ültetés, ami elég szépen bedúsult, de a fény nagyon nem volt az igazi. (3 watt IKEA LED-es móka) Meglátjuk, mire képes az új pilács!(y)

Kiváncsi vagyok én is hogy mit szolnak a növények ehhez a fényhez. Lehet nem feltétlen van akkor szükség 6500 K-es fényre wabinál? Az ADA nyilván tudja mit csinál, erre alapozva biztos működik a dolog. Hajrá és remélem megosztod velünk a tapasztaltakat! :)
 
Kiváncsi vagyok én is hogy mit szolnak a növények ehhez a fényhez. Lehet nem feltétlen van akkor szükség 6500 K-es fényre wabinál? Az ADA nyilván tudja mit csinál, erre alapozva biztos működik a dolog. Hajrá és remélem megosztod velünk a tapasztaltakat! :)

Igen, ezt reméljük mi is! :rolleyes: Természetesen!
 
Nahh, újra itt! Rég naplóztuk kedves kis wabinkat. Már szinte kiújult az akvakertész stigma a homlokunkon...:) Hát gondoltuk elővesszük a gépet és kattintunk néhány aktuális fotót. Persze a gép nincs itt, úgyhogy marad a hűséges tablet. :hungry: A növényeink kezdik meghódítani a wabin kívüli életet is!
A Hygrophilát folyamatosan vágni kell, a Ludwigia viszont szerintem nyúlik, nem az a szép tömör habitusú.:sick:
14311734309_3fbc24fcf6_b.jpg
 
Kiváncsi vagyok én is hogy mit szolnak a növények ehhez a fényhez. Lehet nem feltétlen van akkor szükség 6500 K-es fényre wabinál? Az ADA nyilván tudja mit csinál, erre alapozva biztos működik a dolog. Hajrá és remélem megosztod velünk a tapasztaltakat! :)

A képeken látszik, hogy azért növöget a saláta rendesen. Azért kell kb.: 30 cm távolság a tál és a lámpa között a hő miatt. A HC különösképpen nem szereti, ha közelebb van. A lámpa fényén jelenleg négy csésze osztozik.
 
Szépen növöget! :) Egyébként mekkora sugarú kört tud bevilágítani egyenlő fényerővel? Egy nagy 30 cm átmérőjű cyilinder wabi tálat teljesen bevilágítana? Csak mert a korábbi képen olyan mintha középen erősebb lenne a fény..
 
A Polka még él és szó szerint virul :) 1-2hónap kihagyás után megint virágzásnak indult a Hygrophila! Vicces hogy pont akkor amikor a lámpa kiégett... (már van rendelve új)
Azóta kicsit átváltozott az üveg, teli fotó majd ha a wabit kicsit megvágom:rolleyes:

15797093138_049129134b_z.jpg
 
No, lecsengtek az ünnepek, kis pihenések és a vágások:beaver:;) most még én se ismerek rá a növénykékre. Minden alap 'gyepet' kiiktattam hirtelen felindulásból, a Ludwigia repens annyira megteccett hogy az maradt a 'legtöbb'(persze az is megvágva) meg a virágzó és az akiból ültettem egy kis Ranunculust(hátha virágzásra birom azt is). Kicsit elhagyatva néz ki de Karira ő is kapott ajándékot. A Do!Aqua Branch - 75W halogén izzó
9hónapig működött, gondoltuk kipróbálunk vmi újat bele. Vettünk bele átalakítót E14re és egy COB Led Spot 6500K 12Wattos izzót kapott.Kicsit kilóg de nem zavaró, a növény a fontos! A fénye mellett nem is kell más a szobába:cool:
Gyep helyett :lurking::Dvalami van itt:

 
Megjött a másik karácsonyi ajándéka a wabinak :) Kicsit más mint az eddigiek... Moulin Rouge:p
6w 2Red & 1Blue;
E14 Grow Spotlight Bulb Hydroponic Plant Veg Flower Lamp
16206653736_ff118e204d.jpg
16206720676_c586ce1b9b_m.jpg

Jöhet a tesztelés....
/3D-s szemüvegben érdekes látvány/:geek:
 
Back
Oldal tetejére