• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Már a berendezéskor a fotózáshoz készülve

AmegA

Mágus
Sziasztok!

Az a kérdésünk, hogy egy 120x67x50(45 vízoszlop magasságú)cm-es akváriumot milyen távolságokról szoktak fotózni?
Van pár dolog amit nem szeretnénk hogy látszódjon a képen (oldalpolcos szűrés beszívója), ezért el kell takarnunk.
Mit kell figyelembe venni ilyenkor (függ a gép márkájától, típusától, vagy csak az objektívtól)?
Ugyan abból a távolságból saját szemünkkel mást látunk, vagy nem?
A berendezéskor ugye az sem mindegy hogy mi kerül pl. aranymetszésbe, de ahhoz tudnunk kellene hogy honnan nézzük.

AmegA
 
Sziasztok!

Az a kérdésünk, hogy egy 120x67x50(45 vízoszlop magasságú)cm-es akváriumot milyen távolságokról szoktak fotózni?
Van pár dolog amit nem szeretnénk hogy látszódjon a képen (oldalpolcos szűrés beszívója), ezért el kell takarnunk.
Mit kell figyelembe venni ilyenkor (függ a gép márkájától, típusától, vagy csak az objektívtól)?
Ugyan abból a távolságból saját szemünkkel mást látunk, vagy nem?
A berendezéskor ugye az sem mindegy hogy mi kerül pl. aranymetszésbe, de ahhoz tudnunk kellene hogy honnan nézzük.

AmegA
Mennyi helyed van az akvárium előtt? Mert egy crop-os vázon az 50mm-es obihoz már kell a 4m-es távolság szerintem.
Én a nagylátószöget (17mm) részesíteném előnybe, itt már az oldalfal igen nagy mértékbe látszik és igényli az utómunkát mert elég rendesen hordósítanak.
Nagyon függ a berendezésen is hogy milyen távolság áll neki jól, teljesen más képet tudnak mutatni különböző távolságból.
 
Sziasztok!


Mennyi helyed van az akvárium előtt
Köszönjük Matyi a gyors választ!
Sajnos kicsi a lakás, az akvárium frontjától 320cm-re van a szemközti főfal (tehát nem bontható engedély nélkül :D ).

@Beni , @Dukenukem , @Molnár Béla , @pdanesz , @robert , @stanci , @samaki , @viktorlantos legközelebb mikor fényképezitek a 120cm-es akváriumotokat kérlek mérjétek le hogy milyen távolról készítitek a fényképet és írjátok mellé hogy milyen objektívvel!

Köszönettel!

Annamari+A.ttila
 
Kb.
  • 1m 17-40-es objektívvel Full Frame 17-20mm beállítással
  • 3m 17-40 és 50mm-es objektívvel 40-50mm beállítással
  • 6-8m 100mm objektívvel kb
De ez full frame. Crop vázon a fenti távolságok nagyobbak
 
No még soha nem mértem, de legközelebb mrg fogom. Nekem sajnos nincs sok helyem kb 2 m, plusz a fényképezőgépem egy förmedvény (fujifilm finepix s304).
Ha fotózok úgy helyezem a gépet, hogy az aki szélei éppen beférjenek, és nem használom a zoomot. Ehónapban tán kipróbázzuk @isujjj kollega canonját rajta, akkor tudok valami értelmeset mondani :D
 
Nálam Nikon D3100 + sigma 17-50 obival 17mm nél kb egy méter, 35 mm-en kb 190cm, 50 mm-en kb 260-270cm kell.
Általában inkább 35-50 mm-en szoktam fotózni.
 
Back
Oldal tetejére